ادامه تحصیل رشته معماری در خارج از ایران

rose_1988sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اطلاعات دقیقی در این مورد ندارم
فقط میدونم بهترین جا برای معماری ایتالیاست
ولی یکی از دوستام که الان اونجا درس میخونه از کشورش راضی نیست...:w05:

head of flower

عضو جدید
دانشگاههای ایتالیا در حال حاضر شرایط خوبی دارند برای پذیرش دانشجو ، فکر می کنم شهریه برای رشته معماری دانشگاه پلی تکنیک میلان سالی 700 یورو باشه ، رفتن هم از طریق مدرسه ایتالیایی ها راحته ، ویزای تحصیلی 5 ساله میدن ، ولی از نوع معماری که تدریس می شه زیاد اطلاع ندارم ! ;)

یه سال 700 یورو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه میشه؟؟؟؟ ابتدایی ایران که از این گرونتر در میاد!!!!
پاشیم هممون بریم پس! آقا این قضیه راسته؟؟؟؟

head of flower

عضو جدید
روش های گوناگونی برای ادامه ی تحصیل در امریکا وجود دارد. بستگی دارد که شما در چه مقطعی تحصیل کرده اید و مدرک شما چیست؟ به طور مثال: لیسانس X و هم اکنون می خواهید برای دوره ی فوق اقدام کنید. یکی از مهم ترین چیزها برای همه ی دانشگاه ها سطح زبان انگلیسی است که نیاز به مدارک متبر مانند TOEFL یا ITLEs است. که برای هر دانشگاه و هر مقطع و حتی هر رشته نمره ها متفاوت است. دوم معادل سازی نمره ها یعنی تبدیل به A, B, C ,... و گاهی اوقات دانشگاه به ترجمه ی مدرک شما نیاز دارد. بعد از بررسی نمره ها و مدارک دانشگاه نامه ی addmition را برایتان می فرستد. نکته ی دیگر اینکه نوع یزای شما چگونه است. ویزای تحصیلی؟ گرین کارت؟ مهاجرت ؟ و .... هزینه ی دانشگاه ها اصولا بالاست. مثلا برای 6 واحد فوق لیسانس ترمی2400$ است. کمک هزینه ی تحصیلی در صورتی پرداخت می شود که شما واجد شرایط باشید و دولت همه چیز را در مورد شما بررسی میکند و اگر واجد شرایط بودید درصدی از هزینه ی تحصیل شما را دولت می دهد. و من باز تاکید می کنم که هر دانشگاه و هر ایالت متفاوت است!!!

در ضمن برای رشته ی معماری شدیدا به portfolio نیاز دارید. یعنی از تمام کاراتون عکس و مدارک می خوان. یه انشای همچین درست حسابی هم می خوان که بدونن شما علاقه مندیدی به ادامه ی تحصیل و رشتتون.

مهناز جان تو دوستاتون کسی نیست که واسه فوق یا دکترا اومده باشه؟ که بشه ازش پرسید چی تو نامش نوشته یا اینکه اگه ممکنه نمونه ی پورتفولیوش رو بفرسته برامون؟؟ خیلی میتونه بهمون کمک کنه. یکی که از ایران رفته و الان دکترا میخونه خیلی الان نیازمندیم.
ممنون:w27:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهناز جان تو دوستاتون کسی نیست که واسه فوق یا دکترا اومده باشه؟ که بشه ازش پرسید چی تو نامش نوشته یا اینکه اگه ممکنه نمونه ی پورتفولیوش رو بفرسته برامون؟؟ خیلی میتونه بهمون کمک کنه. یکی که از ایران رفته و الان دکترا میخونه خیلی الان نیازمندیم.
راستش يه نفر رو مي شناسم كه اومده اينجا. ادامه نداد چون ارشد داشت.
تو نت پر از نمونه ي پورتفوليو هست. منم يه چند تايي دارم. رفتم خونه براتون مي ذارم.:gol:

binahayat_m

عضو جدید

سلام
اينجا ميتوني يه نمونه ببيني

Ali Render

کاربر بیش فعال
من اطلاعات دقیقی در این مورد ندارم
فقط میدونم بهترین جا برای معماری ایتالیاست
ولی یکی از دوستام که الان اونجا درس میخونه از کشورش راضی نیست...:w05:

سلام خوبین"وااااااااااااااااااااااای من خیلی خیلی ایتالیا رو دوست دارم اونم برای تحصیل معماری و زندگی کردن"یکی پیدا شه مارو هم ببره:)

head of flower

عضو جدید
راستش يه نفر رو مي شناسم كه اومده اينجا. ادامه نداد چون ارشد داشت.
تو نت پر از نمونه ي پورتفوليو هست. منم يه چند تايي دارم. رفتم خونه براتون مي ذارم.

مهناز تو بی نظیریییییییییییییی... واقعا ممنون ایشاالله یه روزم ما جبران کنیم برات عزیزم:gol:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااام به همه.
من چند روز هی می خوام یه چیزی بگم- هی یادم میره!

برای درست کردن پرتفولیو حتما باید در مود کانسپت و ایده تون هم توضیح بدید + کاربرد اون چیزی که طراحی کردید. چون استادای اینجا کاربرد براشون مهمه و اولین سئوالی که از دانشجو می پرسن اینکه: خب حالا این طرحت چی هست؟! تو ضیح کامل بده.
نه اینکه بشینید شونصد! صفحه بنویسیدا! نه ه ه ه ه ه ه... یه پاراگراف مختصر و مفید.;)
یکی دیگه هم اینکه پرتفولیئو فرمتش خاصه یعنی یه ترتیب خاصی داره. فکر کنم تو نمونه هایی که گذاشتم مشخصه.
همین دیگه!:redface:

golii

عضو جدید
سلام دوستان
من تصمیم دارم برای فوق برم ولی پول دانشگاه مهمه برام.میشه بگین کدوم کشور از نظر هزینه ها خوبه ؟
میگن کانادا کمک هزینه میده و میشه با اون خرج زندگی و دانشگاهو داد درسته؟

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من تصمیم دارم برای فوق برم ولی پول دانشگاه مهمه برام.میشه بگین کدوم کشور از نظر هزینه ها خوبه ؟
میگن کانادا کمک هزینه میده و میشه با اون خرج زندگی و دانشگاهو داد درسته؟
عزیزم برو صفحه های قبلی رو بخون. ییهو که نمی شه همه رو جوابید :gol:

golii

عضو جدید
عزیزم برو صفحه های قبلی رو بخون. ییهو که نمی شه همه رو جوابید :gol:
من همه ی صفحات قبلی رو خوندم ولی جوابمو نگرفتم!
میخام دانشگاهش انگلیسی زبان باشه و هزینشم کم!
هست؟
البته به جز مالزی!
کسی در مورد اتریش اطلاعی داره که هزینهاش چقدره؟

hedyeh22

عضو جدید
سلام دوستان من تصمیم دارم برای دانشگاه پلی تکنیک میلان apply کنم می خواستم ببنم کسی اطلاعاتی داره که راهنماییم کنه.خصوصا از کسایی که پذیرش گرفتن از این دانشگاه.
ممنون

esmikhani.m

عضو جدید
سلاااااااااااااااام به همه.
من چند روز هی می خوام یه چیزی بگم- هی یادم میره!

برای درست کردن پرتفولیو حتما باید در مود کانسپت و ایده تون هم توضیح بدید + کاربرد اون چیزی که طراحی کردید. چون استادای اینجا کاربرد براشون مهمه و اولین سئوالی که از دانشجو می پرسن اینکه: خب حالا این طرحت چی هست؟! تو ضیح کامل بده.
نه اینکه بشینید شونصد! صفحه بنویسیدا! نه ه ه ه ه ه ه... یه پاراگراف مختصر و مفید.;)
یکی دیگه هم اینکه پرتفولیئو فرمتش خاصه یعنی یه ترتیب خاصی داره. فکر کنم تو نمونه هایی که گذاشتم مشخصه.
همین دیگه!:redface:

شما شک نکن که حتی عادی ترین طرح وقتی پشتش یه تیور ی محکم باشه برای هر کس حتی مادر بزرگتون که تو روستاست(کلی منظورمه)قابل فهم میشه من این جمله رو تو کتاب 101نکته که در مدرسه معماری آموختم خوندم و تو طرح 4 که مجتمع تجاری تفریحی و.. بود امتحان کردم واین موضوع برام اثبات شد و جزو معدود یا بهتر بگم تنها کاری بود که ازش خوشم اومد حتی با اینکه پلانش منو ارضا نکرد..ولی برای تک تک قسمتاش دلیل داشتم و به نظر من اولین تفاوت یک معمار خوب و یک معمار معمولی همینه .. که حرفشونو بههش جامعه عمل بپوشونن .شاید شما وسط لابیه یه هتل بردارید یه شتر زنده بزارید احتمالا نظر اول همه بخندن ولی اگر دلیله مستدلی داشته باشی همه از حضور اون شتر استقبالم میکنن و اگر در یه کشوری مثل شیطان بزرگ(u.s.a)باشه کلی هم تحویلت میگرنو به به چه چه...رو جلد مجله کارتو میندازن و یه برنامه تلوزیونی هم برا ت ترتیب میدن (البته با خود شتره)که بگی چی تو اون مغز سراسر ایده میگذره از سراسر کره خاکی هم مثل غربتی ها حمله ور میشن که اگر یک شبم شده توش بخوابن البته اولویت اول ...عکس با شتر شماست .بعدشم دولت منحوسش بهبت مدال افتخار میده برای اینکه ارز وارد مملکت کردی شاید این موضوع خودش یه تاپیک بخواد..............بابت اسپم کاری هم عذر میخواهم..کلا من از همه چیز گلایه دارم

آخرین ویرایش:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما شک نکن که حتی عادی ترین طرح وقتی پشتش یه تیور ی محکم باشه برای هر کس حتی مادر بزرگتون که تو روستاست(کلی منظورمه)قابل فهم میشه من این جمله رو تو کتاب 101نکته که در مدرسه معماری آموختم خوندم و تو طرح 4 که مجتمع تجاری تفریحی و.. بود امتحان کردم واین موضوع برام اثبات شد و جزو معدود یا بهتر بگم تنها کاری بود که ازش خوشم اومد حتی با اینکه پلانش منو ارضا نکرد..ولی برای تک تک قسمتاش دلیل داشتم و به نظر من اولین تفاوت یک معمار خوب و یک معمار معمولی همینه .. که حرفشونو بههش جامعه عمل بپوشونن .شاید شما وسط لابیه یه هتل بردارید یه شتر زنده بزارید احتمالا نظر اول همه بخندن ولی اگر دلیله مستدلی داشته باشی همه از حضور اون شتر استقبالم میکنن و اگر در یه کشوری مثل شیطان بزرگ(u.s.a)باشه کلی هم تحویلت میگرنو به به چه چه...رو جلد مجله کارتو میندازن و یه برنامه تلوزیونی هم برا ت ترتیب میدن (البته با خود شتره)که بگی چی تو اون مغز سراسر ایده میگذره از سراسر کره خاکی هم مثل غربتی ها حمله ور میشن که اگر یک شبم شده توش بخوابن البته اولویت اول ...عکس با شتر شماست .بعدشم دولت منحوسش بهبت مدال افتخار میده برای اینکه ارز وارد مملکت کردی شاید این موضوع خودش یه تاپیک بخواد..............بابت اسپم کاری هم عذر میخواهم..کلا من از همه چیز گلایه دارم

ببخشید چرا شما به همه چیز و همه کس اینقدر بد بین هستید؟
یه چیزی هست.اونم اینکه داشنگاه های اروپا و امریکا دانشجوی درست حسابی می دن بیرون....جون دانشجو رو می گیرن تا ازش یه صفحه مقاله بخوان.
هر چی باشه همه می دونن بهترین دانشگاه های دنیا تو اروپا و امریکاست. چرا هر سال هاروارد و استنفورد داره تو دنیا اول می شه؟ چرا یه بار شریف اول نمی شه؟
خودتون برید ببینید چرا دانشجو ها بال بال می زنن که بیان خارج از کشور برای تحصیل.
اینجا رفتن تو دانشگاه راحته بیرون اومدنش با خداست دیگه.
خوشبختانه بچه های ایرانی هم باهوشن و با پشتکار تحصیل توی خارج از کشور براشون راحته.
شما چرا بحث رو سیاسی کردید نمی دونم!

esmikhani.m

عضو جدید
یه چیزی هست.اونم اینکه داشنگاه های اروپا و امریکا دانشجوی درست حسابی می دن بیرون....جون دانشجو رو می گیرن تا ازش یه صفحه مقاله بخوان.
هر چی باشه همه می دونن بهترین دانشگاه های دنیا تو اروپا و امریکاست. چرا هر سال هاروارد و استنفورد داره تو دنیا اول می شه؟ چرا یه بار شریف اول نمی شه؟
خودتون برید ببینید چرا دانشجو ها بال بال می زنن که بیان خارج از کشور برای تحصیل.
خوشبختانه بچه های ایرانی هم باهوشن و با پشتکار تحصیل توی خارج از کشور براشون راحته.
شما چرا بحث رو سیاسی کردید نمی دونم![/QUO

متوجه نمیشم کجای حرف من سیاسی بود ...کجاش بد بینی ...:eek:لطفا دوباره با دقت بخونید بعد نظرتو نو بگید و اینکه متوجه جوابتون نشدم ارتباطی به حرف من نداشت من گفتم همه جای دنیا برای ایده های نو اما با دلیل و منظور اهمیت قایلن حتی با درصد بسیار اندکی در ایران و اینکه توضیح ایده و کانسپت و تشریح کار از خود طرح مهمتره .اگر راجبه اون 2 کلمه شیطان بزرگ و منحوس مشگل پیش آمده فکر کنم شما زبان کنایه (تیکه)رو فراموش کردید زبانی که ریشه در تاریخ و ادبیات ما داره این جمله نوعی تعریف بود همون افعال معکوس.اگر دوست داشتید هم میتونم دلیل وجود همچین نوع طرز بیان عقیده و صحبتی نزد مردم کشورمون از 1400 سال پیش به اینورو براتون توضیح بدم;)

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چرا بحث رو سیاسی کردید نمی دونم![/QUO

متوجه نمیشم کجای حرف من سیاسی بود ...کجاش بد بینی ...:eek:لطفا دوباره با دقت بخونید بعد نظرتو نو بگید و اینکه متوجه جوابتون نشدم ارتباطی به حرف من نداشت من گفتم همه جای دنیا برای ایده های نو اما با دلیل و منظور اهمیت قایلن حتی با درصد بسیار اندکی در ایران و اینکه توضیح ایده و کانسپت و تشریح کار از خود طرح مهمتره .اگر راجبه اون 2 کلمه شیطان بزرگ و منحوس مشگل پیش آمده فکر کنم شما زبان کنایه (تیکه)رو فراموش کردید زبانی که ریشه در تاریخ و ادبیات ما داره این جمله نوعی تعریف بود همون افعال معکوس.اگر دوست داشتید هم میتونم دلیل وجود همچین نوع طرز بیان عقیده و صحبتی نزد مردم کشورمون از 1400 سال پیش به اینورو براتون توضیح بدم;)
فکر کنم اگه شما نوشتتون رو یه بار دیگه بخونید بهتر باشه.

esmikhani.m

عضو جدید
فکر کنم اگه شما نوشتتون رو یه بار دیگه بخونید بهتر باشه.

ممنون بابته پیشنهادتون
ولی شما بهتر نیست بجای سفسطه جواب من رو مستقیم بدید
گفتم نه سیاسی بود نه بد بینی به طور کل حرف من هیچ ربطی به این دو موضوع نداشت یک مثال زدم نمونشم زیاد دیدم.شما بهتره جواب منو بدید نه حوالش کنید.
من از دانشگاه و سیستم برخورد با یک دانشجو در خارج کشور تعریف کردم نه تنها دانشگاه بلکه جامعه و سیاست مدارهاشون واقعا اندر خم این کوچه موندم کجای حرفهای من سیاسی بود و بد بینی

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بابته پیشنهادتون
ولی شما بهتر نیست بجای سفسطه جواب من رو مستقیم بدید
گفتم نه سیاسی بود نه بد بینی به طور کل حرف من هیچ ربطی به این دو موضوع نداشت یک مثال زدم نمونشم زیاد دیدم.شما بهتره جواب منو بدید نه حوالش کنید.
من از دانشگاه و سیستم برخورد با یک دانشجو در خارج کشور تعریف کردم نه تنها دانشگاه بلکه جامعه و سیاست مدارهاشون واقعا اندر خم این کوچه موندم کجای حرفهای من سیاسی بود و بد بینی
:surprised:

esmikhani.m

عضو جدید
:surprised:[/QUOT

خوب دوست عزیز من که گفتم اینها زبانه کنایست افعال معکوسه.برای اینکه تو مملکت ما 30 ساله که زنده باد و مرده باد حرف سر زبونهاست.میگیم مرگ بر ...شیطان بزرگ و.. هزار تا لقب دیگه...ولی دقت نمیکنیم که از چه راههایی برای برای مملکتشون افتخار کسب میکنن و چقدر برای هنر منداشون خصوصا معماری ارزش قایلن که تا یک بنایی با ایده های جدید توسط یک معمار طراحی میشه دقیقا به همین روشها اونو به تمامی دنیا میشناسوننش شما که آمریکا هستید به این امر واقف هستید..درست نمیگم..بله به به چه چه میکنن چون یک ایده نو رو میبینن..ایده ای که میدونن کلی توریستو میکشونه تو کشورشون ارز وارد مملکتشون میشه چند تا شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد میشه و... هزار تا حسن دیگه....و این ها نتیجه تربیت درست یک دانشجو تو خارج از کشوره.و شهردار یک شهر باید هم به این طراح مدال افتخار بده..تلوزیونشم باید این بنا رو پوشش رسانه ای بده....
مملکت ما که تو هر کوچش یک بنای تاریخی داره میدونستید در آمدش از صنعت توریست تو سال گذشته برابری میکرد با در آمدی که یک ایالت کانادا از به نمایش گذاشتن یک توله خرس برای مدت یک ماه تو یک باغ وحشه متوسط ....بازم اگر نقطه مبهمی بود بگید تا روشنش کنم...

esmikhani.m

عضو جدید
زبان کنایه(طنازی)
با ورود اسلام به ایران و دو قرن سکوت خفقان و بعد از آن هم حکمرانی انواع عرب و اجنبی و حکمرانهای زور گو و ابله به مردم ...شاعران برای اینکه اعتراض خود را در شعرها نشان دهند و در عاقبت گذر پوستشون به دباغ خانه سربازان گمنام امام زمان نیفته از زبان کنایه استفاده میکردن یعنی جوری از چیزی تعریف میکردن که همه بفهمن چه مشگلاتی داره یا جوری چیزی رو میکوبیدن که مردم بفهمن چه مزیتهایی داره کلان همان افعال معکوس.که به اون طنازی میگن.و کسی هم که اینکار رو انجام میده بهش رند میگن:)

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب شما می تونستید یه جور دیگه بگیدا....
ممنون از شفاف سازی.

esmikhani.m

عضو جدید
بله میتونستم به چند مدله دیگه بگم ولی لحن صحبت هر کس یک مدله فکر نمیکردم انقدر پیچیده بشه.به هر نحو خوشحالم که متوجه شدید...

اگه میشه و ایرادی نداره یه بیو گرافی علمی(کی رفتید.چه جوری رفتید .تو ایران تا چه مقطعی و کجا خوندید.در حال حاضر کدوم دانشگاه هستید) از خودتون بذارید من یه سری سوال دارم. مرثی

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله میتونستم به چند مدله دیگه بگم ولی لحن صحبت هر کس یک مدله فکر نمیکردم انقدر پیچیده بشه.به هر نحو خوشحالم که متوجه شدید...

اگه میشه و ایرادی نداره یه بیو گرافی علمی(کی رفتید.چه جوری رفتید .تو ایران تا چه مقطعی و کجا خوندید.در حال حاضر کدوم دانشگاه هستید) از خودتون بذارید من یه سری سوال دارم. مرثی

کی رفتید: دوسال و نیم پیش.:cry:
چه جور رفتید: با هواپیما!:D
تو ایران تا چه مقطعی خوندید: کاردانی برق الکترونیک!!!!:surprised:
در حال حاضر کدوم دانشگاه هستید: الان کالج "هاوارد" هستم ترم دیگه هر جا ادمیشن بدن برای دانشگاه. ولی به احتمال زیاد " مورگان استیت" Morgan state university:)

کافی بود؟!:que:

binahayat_m

عضو جدید
سلام مهناز
ميگم در مورد اتريش اطلاعات خاصي نداري ؟
حتما بايد الماني بلد باشي ؟
ممنون

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهناز
ميگم در مورد اتريش اطلاعات خاصي نداري ؟
حتما بايد الماني بلد باشي ؟
ممنون
سلام.
من یکی از دوستام اونجا درس می خوند البته رشتش کامپیوتر بود. دانشگاه وین خیلی دانشگاه خوبیه و به دانشجو ها خیلی کمک می کنه . مخصوصا ایرانیا چون می گن جهان سومی هستید( بالاخره یه جا این جهان سومی به دردمون خورد!)
آلمانی که بلهههههه....100%
همه ی اطلاعات رو می تونید از سفارت اتریش بگیرید.مخصوصا برای ویزا و خوابگاه و این جور چیزا.

بالا