.....................13........................... ..

sh@di

عضو جدید
  • عدد ۱۳ نزد اغلب ملل، نحس، شوم و نامبارک شمرده می ‌شود و در طول قرنها سعی شده از استفاده از این عددپرهیزشود.
  • اما عدد ۱۳ سکه ای است که دو رو دارد. به طور مثال در ورق تاروت کارت ۱۳، کارت مرگ است که درعین حال نشان دهنده تولد دوباره و نو شدن هم هست.
  • (۱۳) در واقع عدد سیزده یک نوشدن و زایش دوباره را تداعی می کند. می‌دانیم که سیستم شمارس در برخی از نقاط دنیای باستان دوازده دوازدهی بوده، بنابراین عدد سیزده می تواند مفهوم پایان یک دوره و شروع دوره ی جدید را تداعی کند .
  • عدد ۱۳ همیشه با سحر و جادو در ارتباط بوده و عددی به شمار می آمده است که اعتقاد داشتند از قدرت اسرارآمیزی برخوردار است. این عدد نشان معرفت درونی است که به افرادی که با آن آشنایی دارند، قدرت می خشد. عدد ۱۳ ممکن است برای کسانی نحس باشد که از رازهایی که این عدد آشکار می کند؛ می ترسند ولی برای طرفداران علوم اسرارآمیز (همانطور که همیشه نیز چنین بوده) عدد مقدسی است.
  • شومی عدد سیزده چندین دلیل دارد:
  • _ تعداد خدایان در یونان دوازده بوده اما وقتی سیزدهمی وارد می شود یکی از آنها را می کشد و خود به جای او می‌نشیند و از آن به بعد همه چیز به هم می ریزد و اوضاع خراب می شود.
  • _ به قول (ویل دورانت) از آنجا که دوازده عددی بوده که به ۲ و ۳ و ۴ و ۶ بخش پذیر بوده و عدد کاملی به شمار می آمده و درست بعد از آن عدد سیزده است که به هیچ کدام از آن اعداد بخش پذیر نیست، نحس شده است.
  • _ مسحیان؛ یهودای خیانت کار را سیزدهمین آن دوازده نفر می دانند.
  • _ در روز جمعه،۱۳ اکتبر ۱۳۰۷ میلادی تعدادی از اعضای فرقه ای از صلیبیون نظامی قرون وسطی توسط فرمانداران فیلیب چهارم، شاه فرانسه دستگیر و محکوم شدند.
  • _از آنجا که این عدد را نحس می دانند، بعضی از معماران تا همین اواخر در بناها از ساخت طبقه سیزدهم پرهیز می کردند.
  • _گاهی پلاک سیزده بر روی نشانی ها گذاشته نمی‌شود.
  • _مسیحیان در یک اتاق و پشت یک میز، سیزده نفر (در ضیافت شام) نمی نشینند.
  • _در هواپیمای ایرباس، صندلی شماره سیزده وجود ندارد.
  • _سیزده در مسیحیت، عدد یهودا اسخریوطی است.
  • _عدد اجتماع جادوگران نیز سیزده است.

sh@di

عضو جدید
  • دراولین و آخرین سوره قرآن: تعداد آیات اولین سوره (فاتحه ) ۷ و تعداد آیات آخرین سوره (ناس) ۶ می باشد که مجموع این ۲ عدد ۱۳ می شود ۷ + ۶ = ۱۳ تعداد کلمات اولین سوره (فاتحه) ۳۱ و تعداد آیات آخرین سوره (ناس) ۲۱ کلمه است ، که مجموع این ۲ عدد نیزمضربی از ۱۳ است ۳۱+ ۲۱ = ۵۲ = ۱۳ × ۴ :gol:
  • آخرین آیه قرآن (مِنَ الْجِنَّةِ وَالنَّاسِ) ۱۳ حرف دارد:gol:
  • با حروف مقطعه : اولین سوره ای که با حروف مقطعه آغاز شده است سوره بقره ( الم ) و آخرین آن سوره قلم که با (ن) آغاز شده است. عجیب اینکه تعداد آیات سوره بقره ۲۸۶ است که مضربی از ۱۳ می باشد:gol:
  • ۲۸۶ = ۱۳ × ۲۲ و تعداد آیات سوره قلم ۵۲ است که باز هم مضربی از ۱۳ است ۵۲ = ۱۳ × ۴ جالبتر آنکه مجموع آیات این ۲ سوره نیز مضربی از ۱۳ است:gol:
  • ۲۸۶ + ۵۲ = ۳۳۸ = ۱۳ × ۱۳ × ۲ ۲۹ سوره با حروف مقطعه آغاز شده اند که اگر تعداد آیات این سوره ها را با هم جمع کنیم عدد ۲۷۴۳ بدست می آید که این عدد نیز بر ۱۳ بخشپذیر است (مضربی از ۱۳ است ):gol:
  • ۲۷۴۳ = ۱۳ × ۲۱۱ تعداد حروف پس از حروف مقطعه در آیات دارای حروف مقطعه ۷۸ است که ۷۸ نیز مضربی از ۱۳ می باشد:gol:
  • اگرتاریخ سه واقعه اصلی زندگی پیامبررا محاسبه کنیم: بعثت : ۴۰ سالگی هجرت : ۵۳ سالگی وفات : ۶۳ سالگی و این اعداد را با هم جمع کنیم عدد حاصل مضربی از ۱۳ خواهد بود ۴۰ + ۵۳ + ۶۳ = ۱۵۶ = ۱۳ × ۱۲ حضرت محمد ۱۳ سال بعد از بعثت از مکه به مدینه مهاجرت کردند حضرت علی (ع) در ۱۳ رجب متولد شدند
:gol:

Mehrdad-254

عضو جدید
سلام
اینکه میگن 13 نحسه رو این سنی های ... از خودشون در اوردن.
ما ام که نمیدونیم هی میشینیم میگیم اره نحسه.
غلط کردن که نحسه.
:mad:

atish pare

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
غلط کردن که نحسه.
یه مقدار خودتو کنترل کن...

درست نیست درمورد سنی ها اینجوری حرف بزنی...
دوست عزیز خودمونیم همه جا که سنی ها نیستن ، هستن ؟؟؟
دخیخا!!

آتشگاه

عضو جدید
سلام
غلط کردن که نحسه.
آقای محترم یه مقداری مودب باشید بد نیست
خانوم ها و آقایانی که داد اسلام متحد رو از سینه بیرون می زنید و می گید شیعه توهین نمی کنه اینم نمونش
واقعا برای خودم که شیعه هستم متاسفم که هم مذهبی هایی مثل شما دارم که مایه ی خجالت امثال من که با سنی ها زندگی میکنم هستید:mad:

آتشگاه

عضو جدید
سلام
غلط کردن که نحسه.
یه کم مودب باشید آقای محترم
خانومها و آقایانی که سنگ وحدت در اسلام رو به سینه می زنید و می گید که شیعه توهین نمی کنه بیایید و توهین ببینید
واقعا برای خودم به عنوان یه شیعه متاسفم که امثال شما هم مذهبی من هستید و مایه خجالت شیعیان در میان اهل تسنن

آتشگاه

عضو جدید
حالا کی میخواد با شما ها متحد باشه هر جا که شیعه است همون جا پر است از قتل و غارت و جنگ و ترور
بیخود نیست هر جا میری اگه بفهمند شیعه هستی فورا" یاد ترور و جنگ می افتند
عزیزم شما هم داری یه کم تند می ری
تو هر فرقه ای و مذهبی تند رو هست نباید به همه ی فرقه یا مذهب تعمیم داد یا توهین کرد

sh@di

عضو جدید
دوستان خواهشا به هم توهین نکنید ....این عقیده که هر کسی فکر میکنه خودش از بقیه برتر همیشه بوده

آتشگاه

عضو جدید
دوستان خواهشا به هم توهین نکنید ....این عقیده که هر کسی فکر میکنه خودش از بقیه برتر همیشه بوده
شادی جان این مسئله همیشه بوده و نه توهین کردن به اعتقاد دیگران
شما به این دلیل به اعتقاد کنونیت رسیدی که فکر کردی این اعتقاد بهتره پس برای اینکه به این اعتقاد توهین نشه باید به اعتقاد دیگران احترام بزاری و توهین نکنی
ولی بعضی از دوستان هنوز به این سطح از فکر نرسیدن و تا وقتی که نرسن این وضع مملکتمونه
وقتی یه مهندس به راحتی به اعتقاد دیگران توهین می کنه چه انتظاری می توان از یک فرد معمولی با سواد متوسط داشت؟

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
برای ایرانی ها هم دلیلی هست که 13 ر وشوم میدونن ! اگه درس تیادم باشه زمان هخامنشی بود که 13 هم عید به تحریک دختری یهود پادشاه در حالت مستی حکم قتل 75 هزار ایرانی از 15 طایفه رو صادر کرد و از اون به بعد ما 13 به در داریم ! برای اینکه روز 13 هم در خانه نمیریم .

MSS13

عضو جدید
میتونم 1 چیزی بگم: روز تولد من 13 آبان هستش اما مهمتر از اون من تو روز 13 اردیبهشت ماه به 1 نفر 1پیشنهاد دادم و اونم قبول کرد ،عدد 13 که واسه من مقدس مقدسه;)

بالا