1001 نکته طلایی در موفقیت ازدواج= مهندسی ازدواج

ali.metal.eng

عضو جدید
یک مفهوم جدید وجود دارد به نام مهندسی ازدواج که در عصر حاضر با توجه به پیشرفت های زیاد و گسترش خواسته های طرفین مطرح می شود و اون اینه که دیگه مثل قدیم نیست که فکر کنیم یه زن میگیریم بعدش هم تا اخر عمر با خوبی و خوشی زندگی میکنیم الان هرکسی برای خودش یه سری اهداف و ارمانها و خواسته ها دارد و لذا ازذواج را کاری بس دشوار کرده است امروز هزاران نکته برای یک ازدواج موفق وجود دارد که هرکس باید دقیقا به انها توجه کند تا شکست نخورد. هر سوالی در طب تاپیک داشتید مطرح کنید ولی به هیچ عنوان اسپم نکنید با تشکر

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب معلومه قدیم ازدباج میکردن که به عشقشون برسن یا همدم و..... داشته باشن
الان تمام این داستانای عشق و عاشقی و جنسی و عاطفی رو با دوس دخدرشون ورق میزنن

ولی برای ازدباج نگاه خاصی دارن . بیشتر بهش به چشم یه سکوی پرتاب نگاه میکنن بخصوص خانوما . میخان چیزایی که یه عمر تو حسرتش بودن با ازدباج بهش برسن

Autumn girl

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ولی برای ازدباج نگاه خاصی دارن . بیشتر بهش به چشم یه سکوی پرتاب نگاه میکنن بخصوص خانوما . میخان چیزایی که یه عمر تو حسرتش بودن با ازدباج بهش برسن

ولی با جمله آخرت مخالفم(ولی برای ازدباج نگاه خاصی دارن . بیشتر بهش به چشم یه سکوی پرتاب نگاه میکنن بخصوص خانوما . میخان چیزایی که یه عمر تو حسرتش بودن با ازدباج بهش برسن)

ali.metal.eng

عضو جدید

درسته موافقم متاسفانه وارد این مرحله شدیم که دیگه واسه این جور چیزها کسی ازدواج نمیکنه و اگه اینطوری باشه من فکر میکنم ازدواج شاید روزی کلا از بین بره واقعا نمیشه گقت چی میخاد بشه با این وضع البته این نکته رو هم باید کفت که اگه هم کسی بخاد قدیمی ازدواج کنه مشکلات خیلی زیادی رو داره

• Like
واکنش ها: *h*

s312

عضو جدید
چون فکر میکنند اون طرفش دوسش نداره و بیشتر آدما دنبال پول و یا بعضی دنبال دوستی ساده هستند.
به نظر من آدم باید به جایی برسه به نام منطق که بتونه ازدواج کنه.

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چون عقلشون سرجاشه... ازدواج در حال حاض یعنی انداختن خود در کام مشکلات

اگه یه نفر امادگی ازدواجو نداشته باشه یعنی ب ظاهر داشته باشه و خونواده ش اصرار کنن که ازدواج کنخ ولی خودش تمایلی نداشته باشه باید چکار کنه؟

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی با جمله آخرت مخالفم(ولی برای ازدباج نگاه خاصی دارن . بیشتر بهش به چشم یه سکوی پرتاب نگاه میکنن بخصوص خانوما . میخان چیزایی که یه عمر تو حسرتش بودن با ازدباج بهش برسن)

مخالف بودن شما دردی رو دوا نمیکنه . فقه چشمت رو به روی واقعیات میبنده
شما اگه مخالفی سعی کن تو زندگیتنون اینجور نباشی .
من خیلی هارو دیدم شعار میدن ولی در عمل همونی هسن که دیگران میگن
امیدوارم شما نباشید
درسته موافقم متاسفانه وارد این مرحله شدیم که دیگه واسه این جور چیزها کسی ازدواج نمیکنه و اگه اینطوری باشه من فکر میکنم ازدواج شاید روزی کلا از بین بره واقعا نمیشه گقت چی میخاد بشه با این وضع البته این نکته رو هم باید کفت که اگه هم کسی بخاد قدیمی ازدواج کنه مشکلات خیلی زیادی رو داره

قدیم ازدباج میکردن تا یه جورایی تکمبل بشن . نقص هارو جبران کنن چه از لحاظ روحی و عاطفی و جنسی و..... و حاصلش یه بچه بود
ولی الان وختی خود طرفین نمیخان بچه ای داشته باشن . لذا بقیه موارد رو میتونن بدون ازدباج بدست بیارن بدون دردسر و مشکلات زندگی زناشویی
البته هنوزم هستن کسایی که به اصول و عقاید و اصالت پای بندن ولی معلوم نیست که آیا اون شخصی هم که باهاش تشکیل زندگی مشترک میدن دقیقا مثل خودشون باشه یانه

ali.metal.eng

عضو جدید
اگه یه نفر امادگی ازدواجو نداشته باشه یعنی ب ظاهر داشته باشه و خونواده ش اصرار کنن که ازدواج کنخ ولی خودش تمایلی نداشته باشه باید چکار کنه؟

بستگی داره به جنسیت اون فرد... و اینکه چند سالشه؟... چقدر صلاح خودشو میدونه.... اگه اینها رو بگی بیشتر میتونم کمک کنم

Autumn girl

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیدوارم شما نباشید

قدیم ازدباج میکردن تا یه جورایی تکمبل بشن . نقص هارو جبران کنن چه از لحاظ روحی و عاطفی و جنسی و..... و حاصلش یه بچه بود
ولی الان وختی خود طرفین نمیخان بچه ای داشته باشن . لذا بقیه موارد رو میتونن بدون ازدباج بدست بیارن بدون دردسر و مشکلات زندگی زناشویی
البته هنوزم هستن کسایی که به اصول و عقاید و اصالت پای بندن ولی معلوم نیست که آیا اون شخصی هم که باهاش تشکیل زندگی مشترک میدن دقیقا مثل خودشون باشه یانه

من خودمم از آدمیی که حرف میزنن و عمل نمکنن متنفرم.از خودم مطمئنم که اینجوری نیستم.به خودم ایمان دارم

ali.metal.eng

عضو جدید
امیدوارم شما نباشید

دقیقا همینطوره من خیلی فکر کردم راه چاره ای نیافتم شما چی؟

ali.metal.eng

عضو جدید
چون فکر میکنند اون طرفش دوسش نداره و بیشتر آدما دنبال پول و یا بعضی دنبال دوستی ساده هستند.
به نظر من آدم باید به جایی برسه به نام منطق که بتونه ازدواج کنه.

درسته منطق خوبه در ازدواج ولی کافی نیست الان مشکلات زایدی داریم

ali.metal.eng

عضو جدید
دختر باشه 21سالش باشه :|

خب با توجه به اینکه سن ازدواج برای دخترا معمولا پایین است 21 سن خوبی است برای ازدواج و والدین حق دارند و احتمال دارد بعدا گزینه مناسبی گیر نیاد.ولی اگه واقعا دختره احساس میکنه که از خاستگارش خوشش نمیاد و یا اینکه اصلا ازدواج رو نمیخاد به نظرم بازم باید والدینشو متقاعد کنه ...در هر صورت والدین بهترین افراد برای تشخیص صلاح دختر هستند.

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظر من این مشکلات بخاطر اینه که تو سن بالا ازدواج میکنن هرچی ادم سنش بیشتر بشه انتظاراتش بیشتر میشه.من خدم شخصن انتظاراتم از زندگی آینده نسبت به قبل بیشتر شده

ali.metal.eng

عضو جدید
بنظر من این مشکلات بخاطر اینه که تو سن بالا ازدواج میکنن هرچی ادم سنش بیشتر بشه انتظاراتش بیشتر میشه.من خدم شخصن انتظاراتم از زندگی آینده نسبت به قبل بیشتر شده

درسته ولی به اینم دقت کن که ازدواج در سن پایین اکثرا به طلاق منجر میشه و همچین فرد امروزه قادر نیتس در سنین پایین از پس خرج و هزینه ازدواج بربیاد و دوستی های افسارگسیخته امروزی هم از سمت دیگر و وو ووو....

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوره ای هسش. تا یه سنی فقه دنبال احساسات و.... هسیم همینکه هم دیگه رو دست داشته باشیم . مادیات و.. آخرین گزینه ها هسن . از اون سن به بعد هی خاسته های مادی و انتظارات بیشتر میشه تا یه سنی . دوباره به یه سنی میرسیم که هی انتظارات کمتر و کمتر میشه فقه همینکه یکی باشه دوستمون داشته باشه خودش به تنهایی کافیه
مثل موج سیسنوسی میمونه :biggrin:

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودمم از آدمیی که حرف میزنن و عمل نمکنن متنفرم.از خودم مطمئنم که اینجوری نیستم.به خودم ایمان دارم

انسانها تو سختی ها و تو عمل حرفشانو اثبات میکنن
ببین الان هر خاستگاری که واسه ادم بیاد ازش مثلن میپرسیم شما دست به زن دارید؟مسلمه همش میگن نه!واقعن هم به همین فکر میکنن که ادم باید خیلی نفهم باشه که زنشو بزنه ولی توی موقعیت که قرار میگیرن و شاید اونقد عصبانی میشن که کارای بدتر از کتک هم میکنن.
الان که شما میگی به همه حرفام عمل میکنم اینطوری ها هم نیس باید تو موقعیتش باشی ببینی واقعن میتونی یا نه

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته ولی به اینم دقت کن که ازدواج در سن پایین اکثرا به طلاق منجر میشه و همچین فرد امروزه قادر نیتس در سنین پایین از پس خرج و هزینه ازدواج بربیاد و دوستی های افسارگسیخته امروزی هم از سمت دیگر و وو ووو....

بنظر من پسر بالای 26 و دختر بالای 23 کلن نظرش نسبت به زندگی عوض میشه سخت گیر نا امید....میشن.خب مسلمن با یکی ازدواج باید بکنن که همه شرایطشو طرف قبول داشته باشه

ali.metal.eng

عضو جدید
بنظر من پسر بالای 26 و دختر بالای 23 کلن نظرش نسبت به زندگی عوض میشه سخت گیر نا امید....میشن.خب مسلمن با یکی ازدواج باید بکنن که همه شرایطشو طرف قبول داشته باشه

از کجا میخاد همچین ادمی رو گیر بیاره که همه چیزو داشته باشه؟؟ این سنم متنسب با خلقیات ادمها فرق میکنه و هیچ اعتباری بهش نیست ولی کلا مساله اینه که در عصر حاضر دخترها دست به سیاه سفید نمیزنند و پسرا هم همچنین پس چه انتظار داری بیاند یه زندگی مشترک تشکیل بدند با کلی سختی؟؟؟ طبق قوانین ترمودنیامیک جور در نمیاد اصا

پری 111

عضو جدید
به نظر من دختر خوب و پسر خوب تو این زمونه کمه . اما آدم دقت کنه پیدا میکنه. بستگی به شانست داره. اگه یک روز یک دختر مهربون ، با احساس و خوب دیدید وقت رو از دست ندید و باهاش دوست بشید. دل دخترها رو هم هیچ وقت نشکنید.

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از کجا میخاد همچین ادمی رو گیر بیاره که همه چیزو داشته باشه؟؟ این سنم متنسب با خلقیات ادمها فرق میکنه و هیچ اعتباری بهش نیست ولی کلا مساله اینه که در عصر حاضر دخترها دست به سیاه سفید نمیزنند و پسرا هم همچنین پس چه انتظار داری بیاند یه زندگی مشترک تشکیل بدند با کلی سختی؟؟؟ طبق قوانین ترمودنیامیک جور در نمیاد اصا

من از ترمودینامیک سر در نمیارم قانون اهمی چیزی خاستی در خدمتم
ببین بستگی داره طرف چه انتظاری داره!
یکی مثلن فقط پول واسش مهمه یکی اخلاق یکی قیافه .....اینم باید در نظر داشته باشی که هیچکس همه چیزو با هم نداره
مثلن یکی که 26 سالشه داره درس میخونه مسلما پول نداره یا برعکس!اول باید تکلیفمونو با خدمون روشن کنیم که چی میخایم و ترجیح میدیم طرف چی نداشته باشه

ali.metal.eng

عضو جدید
به نظر من دختر خوب و پسر خوب تو این زمونه کمه . اما آدم دقت کنه پیدا میکنه. بستگی به شانست داره. اگه یک روز یک دختر مهربون ، با احساس و خوب دیدید وقت رو از دست ندید و باهاش دوست بشید. دل دخترها رو هم هیچ وقت نشکنید.

والا من با هرکی حرف زدم تا حالا دیدم 10 تا دوست پسر داشته همچین چیزی که شما میگید تو قصه ها باید دنبالش بودد والا

ali.metal.eng

عضو جدید
من از ترمودینامیک سر در نمیارم قانون اهمی چیزی خاستی در خدمتم
ببین بستگی داره طرف چه انتظاری داره!
یکی مثلن فقط پول واسش مهمه یکی اخلاق یکی قیافه .....اینم باید در نظر داشته باشی که هیچکس همه چیزو با هم نداره
مثلن یکی که 26 سالشه داره درس میخونه مسلما پول نداره یا برعکس!اول باید تکلیفمونو با خدمون روشن کنیم که چی میخایم و ترجیح میدیم طرف چی نداشته باشه

اول از همه خودشناسی لازمه باید بدونی خودت کی هستی و از زندگیت چی میخای؟

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا من با هرکی حرف زدم تا حالا دیدم 10 تا دوست پسر داشته همچین چیزی که شما میگید تو قصه ها باید دنبالش بودد والا
اینطوری ها هم نیس!بستگی داری دوستو چی معنی کنی؟
بضیا هدفشون از حرف زدن با یه پسر یا دختر شاید شناختش واسه ازدواج باشه نظرم اسمشو دوستی نمیشه گذاشت

ali.metal.eng

عضو جدید
اینطوری ها هم نیس!بستگی داری دوستو چی معنی کنی؟
بضیا هدفشون از حرف زدن با یه پسر یا دختر شاید شناختش واسه ازدواج باشه نظرم اسمشو دوستی نمیشه گذاشت

حرف زدن با دوستی های امروزی خیلی فرق داره طرف میبینی چند ماه با هر پسری دوست میشه و.... اخرشم میخای من باهاش دوست بشم و ازدواج؟؟

*h*

عضو جدید
دختر و پسرهای خوب تو جامعه کم نیستند ولی پیدا کردنشون مشکله!!