چرا بچه مسلمانها با هم نمی سازند

nmd

عضو جدید
 چرا بچه مسلمانها با هم نمی سازند؟

*

چرا بچه مسلمانها با یکدیگر نمی سازند؟چرا بچه مسلمانها به بهانه ایی همدیگر را طرد می کنند؟یکی آن دیگری را چپ میداند یکی آن دیگری را راست می داند. من همیشه می گفتم جناح الف و ب ولی حالا باید بگویم جناح الف و ب و پ و ت و ث!گاهی دیده می شود که کسی از یکی از این جناحها-که همه اینها مسلمانند- حاضر است با کسی از کسانی خارج از این مجموعه دست دوستی بدهد اما با کسانی از اینها حاضر نیستند چنین کاری بکند! گاهی تعصبشان نسبت به هم زیاد و تند است. چرا؟ به چه دلیل؟‌‌‌((والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم)). چرا این آیات صریح قرآن یادمان می رود؟هرچه می توانید با کفار شدید باشید اما با خودتان رحیم و با گذشت باشید.))سخنرانی در دانشگاه تهران 65/7/7

*من الان می بینم که گاهی اوقات گروههای مسلمان و مومن در دانشگاهها‏ نسبت به همدیگر بیشتر حساسیت دارند تا نسبت به آن دانشجویی که اصلا برای هیچ یک از این معارف و این ارزشها اعتباری قایل نیست او را کانه فراموش کرده اند. حتی آن کسی که خیانت می کند او را یادشان رفته و به هم پرداخته اند! 64/3/15
* گاهی مشاهده می شود که دو گروه دانشجویی در مقابل هم قرار می گیرند و صف آرایی می کنند انگاری که لشکر ایران و لشکر صدام است! غافل از اینکه هر دو جوان انقلابی مسلمان معتقد به امام و عاشق انقلاب هستند. اگر با هم اختلاف سلیقه هم دارند این قدر دشمنی کردن و خصومت کردن ندارد. 67/7/13
* اگر به نام عدالت‌خواهى و به نام انقلابیگرى، اخلاق را زیر پا بگذاریم، ضرر کرده‌ایم؛ از خط امام منحرف شده‌ایم. اگر به نام انقلابیگرى، به نام عدالت‌خواهى، به برادران خودمان، به مردم مؤمن، به کسانى که از لحاظ فکرى با ما مخالفند، اما میدانیم که به اصل نظام اعتقاد دارند، به اسلام اعتقاد دارند، اهانت کردیم، آنها را مورد ایذاء و آزار قرار دادیم، از خط امام منحرف شده‌ایم. اگر بخواهیم به نام انقلابیگرى و رفتار انقلابى، امنیت را از بخشى از مردم جامعه و کشورمان سلب کنیم، از خط امام منحرف شده‌ایم.

آخرین ویرایش:

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون.

به لینک سر زدم ، خوندمش بعد تشکر کردما.

پاینده باشید

• Like
واکنش ها: nmd

mahmood-en

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف شما درسته
ولی ضربه ای که یک منافق ای مسلمان احمقبه اسلام میزنه غیر قابل جبرانه
اگر بین به قول شما دوصف از دانشجوها یا جناح های دیگر درگیری چیش می اید علت همین است.
مواضع در مورد غیر مسلمان و دشمنان کاملا مشخص هست
ولی در مورد این طیف هیچ موضعی به درستی مشخص نیست

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون ظاهرا بچه مسلمانیم ولی درباطن به اسلام عمل نمی کنیم(البته با عرض معذرت از بچه مسلملنهای واقعی)

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من
مشكل اينجاست كه هر كي بنا به سليقه خودش از دين برداشت ميكنه......
يعني هر طور كه دوست داشت عمل ميكنه.......

مثلا قهر در اسلام بيش از 2روز مشكل داره.....حالا اگه من يا شما با يكي قهر كنيم بيشتر از دو روز كه ميشه هيچ شايد تا آخر عمر هم طول بكشه....
يا بحث رفاقت يا خيلي از بحث هاي ديگه

اين جوري هرچي كه دوست داشتيم عمل ميكنيم و بقيه رو به فراموشي ميسپاريم واين دليل اصلي اشتباهات ماست...

اينجاست كه اسلام ميگه من براي تمام امورات بشر برنامه ريزي دارم....

موفق و پيروز باشيد:gol: