**** ۩۞۩ چرا پسرها هم آرایش میکنند؟ ۩۞۩ ****

kamel

عضو جدید
ما حقیقتا متأسفیم دختران مجرد کمی را در جامعه می بینیم که از عزت نفس و اعتماد به نفس کافی برخوردار باشند، جرا که بعضی از آنها فکر میکنند اگر دختری چهره دخترانه وبدون آرایشی داشته باشد و خود را مانند زنان شوهر کرده آرایش ننماید برای زندگی آینده و ازدواج کردن دچار مشکل میشود....!! وحتی داشتن حجاب کامل و برازنده را مانع در این امر میدانند.......!! نتیجه این امر به اینجا میکشد که متاسفانه پسران جامعه هم در این امر بوی سبقت را از دختران میربایند...!!!! چرا که همانطور که میدانید حرمت امامزاده را متولی و خادم آن حفظ میکند نه کسی دیگر، لذا جای تعجب نیست وقتی پسران جرأت میکنند و به این حیطه زنانه(نه دخترانه) که توسط بعضی دختران ساختار شکن، حریم شکنی شده است، وارد میشوند.........!؟
متأسفانه این روزها دخترهای باحجابی را هم می بینیم که سعی می کنند اول با آرایش کم این چیزی را که آنان نقص میدانند را جبران کنند ولی کم کم قبح کار که برایشان کمرنگ میشود عادت می کنند و روز به روز آرایششان بیشتر میشود. البته شکر خدا تعداد دختران با
حیا و عفیف جامعه ما که اساسا از سطح نگرش عمیقی برخوردارند و در این وادی و قلمروها گرفتار نیستند کم نیست. اما این یک پدیده ناگوار جاری در جامعه ماست که باید برایش چاره ای اندیشید.

ما که فکر میکنیم در این شرایط این موضوع میتواند بهترین ملاک در شناسایی عمق بینش یک دخترجوان باشد و فهمید که آیا فرد مقابل شما به لحاظ سطح فکری و اعتماد نفس در چه حدی قرار دارد(بخصوص برای آن کسانیکه قصد ازدواج با آن دخترها را دارند). قضاوت با شماست........:cool:

آخرین ویرایش:

mina_1367

عضو جدید
به آرایش کردن یا آرایش نکردن دخترا کاری ندارم (مورد بحث من نیست) .
چیزی مورد بحث منه اینه که یه دختر با ازدواج کردن چه چیزهایی رو بدست میاره که قبلش اونا رو نداشته و اون چیزها به دختر اجازه آرایش کردن و یا تمیز کردن صورت رو میده ؟ ! ؟ ! ؟ !
مگه یه دختر از خودش چیزی نداره یا (نمی دونم چه کلمه ای رو بگم ) ... که با ازدواج کردن این مشکل برطرف میشه !
ازدواج کردن هیچ ربطی به تمیزی صورت نداره ! که ما بخواهیم اون رو در گرو ازدواج با یک پسر بدونیم ! چون این ازدواج چیزی رو که دختر نداره در این مورد رو بهش اضافه نمی کنه !
این در واقع یه توهین به دختر هست که چون ازدواج کردی می تونی هر کار دیگه ای بکنی ! دختر قبل از ازدواجش چیزی کم نداره که بعدا به دستش آورده باشه !

mina_1367

عضو جدید
می تو نید این مساله رو برای من روشن کنید که چه چیزی به دست میاد که چنین اجازه ای داده میشه ؟

kamel

عضو جدید
می تو نید این مساله رو برای من روشن کنید که چه چیزی به دست میاد که چنین اجازه ای داده میشه ؟

با تشکر از کاربر محترم«mina_1367»
در واقع ما با شما بر سر پاکیزه و منظم بودن افراد بحثی نداریم و همینطور ما از فضای فکریتان یا بهتر بگویم ایده و زاویه نگرشتان نسبت به این موضوع آگاه نیستیم. اما نکته ای را باید مد نظر داشته باشیم، وآن اینکه امروزه مساله تبرج و خودنمایی از حد موردی که شما یاد کرده اید فراتر رفت است. ساده نگری میباشد اگر کسی این مورد را اینقدر با سادگی نظاره کند. مطمئنا شما و همه دوستان از این دستور فقهی آگاه هستید که «صورت و دست زنان از جمله مواضعی هستند که نگاه بی ریبه نا محرم بدانها بلامانع است، بشرطی که زینت داده نباشد» حالا سوال ما اینجاست که ما موارد یاد شده را جز زینت ننامیم......جزء چه چیزی بدانیم...........!!؟
مطمئنا شما و همه دوستان میدانید که اسلام آرایش و زینت زن را برای همسرش مجاز میداند و بسیار هم به این امر تشویق نموده است، تا حدی که معصوم میفرماید چنین زنانی که همت خود را برای گرمی کانون خانواده و همسرانشان صرف میکنند همانند مجاهدینی که برای شهادت در راه خدا جهاد میکنند برایشان اجر و ثواب نوشته میشود.
علی رغم اشارات به موضوع حیا و عدم تبرج و خودآرایی زنان در مقابل نامحرم ها، متاسفانه میل به این امر ناپسند در جامعه شیوع زیادی دارد بنحوی که حتی این موضوع در بین دختران مجرد که عملا ((زینت برای شوهر)) درباره آنان مصداق ندارد، دیده میشود. حال چطور میتوانیم حجت و دلیل شرعی برای این موضوع پیدا کرد؟
شما خواهر عزیز مسلما این داستان را از حضرت فاطمه سلام الله علیها شنیده اید که
روزى پيامبر (ص) و فاطمه (ع) نشسته بودند، مردى نابينا اجازه ورود خواست قبل از ورود آن مرد، فاطمه (ع) برخاست و خود را پوشانيد. پيامبر (ص) به فاطمه فرمود: چرا خود را پوشانيدى آن مرد نابيناست؟ فاطمه (ع) پاسخ داد: بله پدر ولى من كه او را مى‏بينم و هر چند او نابيناست اما بوى مرا استشمام مى‏كند. رسول خدا (ص) فرمود: شهادت مى‏دهم كه تو پاره تن من هستى......
«توجه شود این دقت نظری بود که حضرت فاطمه سلام الله علیها در مقابل یک نامحرم نابینا داشتند، چه برسد به یک بینا..........خوب ، با نکته یاد شده تکلیف برای اهل بینش و آگاهی روشن است! »
به هرحال پدران و مادران باید زنگ‏های خطر را بشنوند که چه کرده یا نکرده‏اند که نوجوان‏شان برای کسب هویت و مورد توجه و پذیرش قرار گرفتن مقابل افراد جامعه، دست به دامان لوازم آرایش و رنگ‏ها شده‏‏اند.........قضاوت با شماست

آخرین ویرایش:

mina_1367

عضو جدید
با تشکر از کاربر محترم«mina_1367»
در واقع ما با شما بر سر پاکیزه و منظم بودن افراد بحثی نداریم و همینطور ما از فضای فکریتان یا بهتر بگویم ایده و زاویه نگرشتان نسبت به این موضوع آگاه نیستیم. اما نکته ای را باید مد نظر داشته باشیم، وآن اینکه امروزه مساله تبرج و خودنمایی از حد موردی که شما یاد کرده اید فراتر رفت است. ساده نگری میباشد اگر کسی این مورد را اینقدر با سادگی نظاره کند. مطمئنا شما و همه دوستان از این دستور فقهی آگاه هستید که «صورت و دست زنان از جمله مواضعی هستند که نگاه بی ریبه نا محرم بدانها بلامانع است، بشرطی که زینت داده نباشد» حالا سوال ما اینجاست که ما موارد یاد شده را جز زینت ننامیم......جزء چه چیزی بدانیم...........!!؟
مطمئنا شما و همه دوستان میدانید که اسلام آرایش و زینت زن را برای همسرش مجاز میداند و بسیار هم به این امر تشویق نموده است، تا حدی که معصوم میفرماید چنین زنانی که همت خود را برای گرمی کانون خانواده و همسرانشان صرف میکنند همانند مجاهدینی که برای شهادت در راه خدا جهاد میکنند برایشان اجر و ثواب نوشته میشود.
علی رغم اشارات به موضوع حیا و عدم تبرج و خودآرایی زنان در مقابل نامحرم ها، متاسفانه میل به این امر ناپسند در جامعه شیوع زیادی دارد بنحوی که حتی این موضوع در بین دختران مجرد که عملا ((زینت برای شوهر)) درباره آنان مصداق ندارد، دیده میشود. حال چطور میتوانیم حجت و دلیل شرعی برای این موضوع پیدا کرد؟
شما خواهر عزیز مسلما این داستان را از حضرت فاطمه سلام الله علیها شنیده اید که
روزى پيامبر (ص) و فاطمه (ع) نشسته بودند، مردى نابينا اجازه ورود خواست قبل از ورود آن مرد، فاطمه (ع) برخاست و خود را پوشانيد. پيامبر (ص) به فاطمه فرمود: چرا خود را پوشانيدى آن مرد نابيناست؟ فاطمه (ع) پاسخ داد: بله پدر ولى من كه او را مى‏بينم و هر چند او نابيناست اما بوى مرا استشمام مى‏كند. رسول خدا (ص) فرمود: شهادت مى‏دهم كه تو پاره تن من هستى......
«توجه شود این دقت نظری بود که حضرت فاطمه سلام الله علیها در مقابل یک نامحرم نابینا داشتند، چه برسد به یک بینا..........خوب ، با نکته یاد شده تکلیف برای اهل بینش و آگاهی روشن است! »
به هرحال پدران و مادران باید زنگ‏های خطر را بشنوند که چه کرده یا نکرده‏اند که نوجوان‏شان برای کسب هویت و مورد توجه و پذیرش قرار گرفتن مقابل افراد جامعه، دست به دامان لوازم آرایش و رنگ‏ها شده‏‏اند.........قضاوت با شماست

ببینید من مورد بحثم رو مشخص کردم .

این یعنی چنین چیزی فقط فقط برای همسر رواست ! همین حرف نشون میده که دلیلی نداره که بعد ازدواج چنین چیزی بلامانع باشه ! پس این هم همونه که ازدواج چیزی به یه دختر نمی بخشه که در ازاش چنین اجازه ای رو داشته باشه ! پس باز هم از نظر من این حرف که دخترها الان مانند زن ها هستند رد هستش! (زنان نیز می بایست فقط برای همسرشون آرایش داشته باشند . طبق پست شما!)

حال چطور میتوانیم حجت و دلیل شرعی برای این موضوع پیدا کرد؟

اگه موضوع اینه که قرآن ما گفته کلا این موارد مساله داره (در مقابل نامحرم و اینا ) این موضوعی هستش که تبصره نداره چه قبل ازدواج چه بعدش ! (که گفتم بحث من این نیست!)

پاکیزه و منظم بودن افراد

منظور من از تمیزی صورت در واقع همون اصلاح صورت هستش که در برابر آرایش کردن مساله جدی تری تو جامعه ما به نظر میرسه! ( و همون حرفهایی که تو پست بالایی گفتم ) این مورد چیزی هست که برای نگه داشتنش فقط برای همسر باید از روبند استفاده کرد . بر فرض هم چنین چیزی امکان پذیر بود باز هم برای من روشن نیست که یک پسر چه چیزی به یک دختر می تونه بده که باعث میشه یه دختر صورت خودش رو اصلاح کنه !

Orion neb

عضو جدید
من فک می کنم این موضوع این قدرا هم بغرنج نیست.
خدا میگه "فالهمها فجورها و تقواها".همه ی ما خوب و بد بهمون گفته شده، می تونیم مرزش رو تا جایی که قدرت تحلیل داریم بشناسیم و تا حدی که دوست داریم به خوبی نزدیک شیم یا ازش دور شیم.
یه مشکلی که این وسط هست ، اعتماد به نفس پایینه.شاید وقتی یه نفر از یه مرزایی عبور می کنه به خاطر این باشه که فک می کنه یه چیزی کمه.ولی اگر انسان باور کنه که اشرف مخلوقاته نیازی به رد کردن این مرزا نیست.;)

mpanter2001

عضو جدید
این بحث بسیییییییییییییییییییییار فلسفی شد.

جواب یه چیز سادست.

هنوز تفکر در ایران نسبت به دخترها و زنها، به عنوان یک قسمت از دارایی خانواده و شوهره :w06:

هر وقت به اونها به عنوان یک انسان مستقل نگاه کنیم که حق انتخاب و زندگی به دلخواهشونو مثل پسرها و مردها رو دارن، دیگه در مورد رفتار اونها دچار سوال نمی شیم.

یادتون نره: دو زنه بودن =خوب :thumbsup2: اما دو شوهره بودن=مرگ:redcard:

raheleh-bano

عضو جدید
سلام به همگی.:smile:
نظر من اینکه هر انسانی حق انتخاب داره .اونهاهم نظر و اعتقادی دارن که برای خودشان با ارزشه.احترام به افکار همه خیلی سخته.ولی زینت انسانها به ظاهر نیست به باطن.من اینهارو تائید نمیکنم .

mina_1367

عضو جدید
این بحث بسیییییییییییییییییییییار فلسفی شد.

جواب یه چیز سادست.

هنوز تفکر در ایران نسبت به دخترها و زنها، به عنوان یک قسمت از دارایی خانواده و شوهره :w06:

هر وقت به اونها به عنوان یک انسان مستقل نگاه کنیم که حق انتخاب و زندگی به دلخواهشونو مثل پسرها و مردها رو دارن، دیگه در مورد رفتار اونها دچار سوال نمی شیم.

یادتون نره: دو زنه بودن =خوب :thumbsup2: اما دو شوهره بودن=مرگ:redcard:

زن ها هم انسان های آزادی هستند که می تونند هر کاری که دوست دارند انجام بدن فقط کافیه خودشون این باور رو داشته باشند !
با داشتن این باور این مورد هم به حقیقت می پیونده !
فقط باید یادشون باشه که در برابر این همه قانون های مردسالاری و تبعیض ها عاقلانه عمل کنند و فکر هر چیزی (هر چیزی!) حتی غیر قابل باور !رو قبلش بکنند!
تمام چیزی که ما داریم همونیه که ما خواستیم و تمام چیزی که خواهیم داشت چیزیست که می خواهیم !

mina_1367

عضو جدید
سلام به همگی.:smile:
نظر من اینکه هر انسانی حق انتخاب داره .اونهاهم نظر و اعتقادی دارن که برای خودشان با ارزشه.احترام به افکار همه خیلی سخته.ولی زینت انسانها به ظاهر نیست به باطن.من اینهارو تائید نمیکنم .

مرسی .
زندگی هر کس در دست خود اوست نه در دست یکی مثل همسر!
(این با حس احترام متقابل و اینها کاملا فرق داره ! حس اعتماد و احترام یک طرف عقاید هر کس یک طرف!)

Sajjad_Fashion

عضو جدید
کاملا مخالف حرف های شما هستم شما با اعتماد به نفس بالا به خودتون این اجازه رو دادین که به تعداد زیادی توهین کنین .
شما دخترها رو موجودات بسیار ناتوانی در نظر گرفتن که باید شوهر کن بعد آرایش کنن که این دید بسته و محدود رو بیان می کنه.
متاسفانه عده ای فکر می کنن مد گرا نیستن و مدگرایی چیز بدی و دلیش اینه که حتی نمی دونن معنی مد یعنی چی عده ای که کم هم نیستن فکر می کن فشن یا مد برای اینگه هر روز به یک شکلی ظاهر بشی و نمی دونن که مد هدفش این هست که هر کسی لباس مناسب پوست ،سن ، اندام و شغل جایگاه اجتماعی خودش رو بپوشه تا به این شکل درچار عدم اعتماد به نفس نشه و بتونه از نظر روانی در کارها خودش رو دوست داشته باشه.

ما وقتی کسی از خواب بیدار میشه بهش می گیم صورت رو بشور و موهات رو مرتب کن یک دختر هم برای اینکه تفاوتی با یه پسر داشته باشه باید ارایشی داشته باشه حالا به دلایل زیاد که جامعه تمام تفریحات سالم رو هم ممنوع کرده طرف به ناچار قصد داره تفریحش رو آرایش خودش قرار بده .

جدیدا حتی بحث سر جدایی دختر و پسر در دانشگاه هاست !دیگه جدا خنده داره انسان رو از حیوان هم پایین تر دارن می کشن یعنی دختر و پسر ها از انقدر بی اراده هستن ؟پس دانشگاه رفتن برای چیه ؟کسی که اینقدر حیوانی رفتارش دیگه به اموختن علم نمی رسه!
ترسم از اینه همین طور ادامه بدیم کم کم شهر ها هم زنانه مردانه بشن .دنده عقب هم حدی داره .یک عده دارن از این ور میافتن ما هم از ایم یکی طرف.

آخرین ویرایش:

mpanter2001

عضو جدید
زن ها هم انسان های آزادی هستند که می تونند هر کاری که دوست دارند انجام بدن فقط کافیه خودشون این باور رو داشته باشند !
فقط باید یادشون باشه که در برابر این همه قانون های مردسالاری و تبعیض ها عاقلانه عمل کنند و فکر هر چیزی (هر چیزی!) حتی غیر قابل باور !رو قبلش بکنند!
تمام چیزی که ما داریم همونیه که ما خواستیم و تمام چیزی که خواهیم داشت چیزیست که می خواهیم !

:thumbsup2::w17:

ولی توجه داشته باش که دیگران نمی خوان و نمی زارن اونا به این باور برسن .

mpanter2001

عضو جدید
کاملا مخالف حرف های شما هستم شما با اعتماد به نفس بالا به خودتون این اجازه رو دادین که به تعداد زیادی توهین کنین .
شما دخترها رو موجودات بسیار ناتوانی در نظر گرفتن که باید شوهر کن بعد آرایش کنن که این دید بسته و محدود رو بیان می کنه.
متاسفانه عده ای فکر می کنن مد گرا نیستن و مدگرایی چیز بدی و دلیش اینه که حتی نمی دونن معنی مد یعنی چی عده ای که کم هم نیستن فکر می کن فشن یا مد برای اینگه هر روز به یک شکلی ظاهر بشی و نمی دونن که مد هدفش این هست که هر کسی لباس مناسب پوست ،سن ، اندام و شغل جایگاه اجتماعی خودش رو بپوشه تا به این شکل درچار عدم اعتماد به نفس نشه و بتونه از نظر روانی در کارها خودش رو دوست داشته باشه.

ما وقتی کسی از خواب بیدار میشه بهش می گیم صورت رو بشور و موهات رو مرتب کن یک دختر هم برای اینکه تفاوتی با یه پسر داشته باشه باید ارایشی داشته باشه حالا به دلایل زیاد که جامعه تمام تفریحات سالم رو هم ممنوع کرده طرف به ناچار قصد داره تفریحش رو آرایش خودش قرار بده .

جدیدا حتی بحث سر جدایی دختر و پسر در دانشگاه هاست !دیگه جدا خنده داره انسان رو از حیوان هم پایین تر دارن می کشن یعنی دختر و پسر ها از انقدر بی اراده هستن ؟پس دانشگاه رفتن برای چیه ؟کسی که اینقدر حیوانی رفتارش دیگه به اموختن علم نمی رسه!
ترسم از اینه همین طور ادامه بدیم کم کم شهر ها هم زنانه مردانه بشن .دنده عقب هم حدی داره .یک عده دارن از این ور میافتن ما هم از ایم یکی طرف.

:w23:

توججججججججججججججججججه

این عقب رفتن از روی قصده.

هدف تحت بردگی داشتن توسط عقب مانده نگه داشتنه

:wallbash:

mina_1367

عضو جدید
:thumbsup2::w17:

ولی توجه داشته باش که دیگران نمی خوان و نمی زارن اونا به این باور برسن .

خب مشکل همین جاست دیگه :D

اما چیزی که من میگم اینه که ما چوب باور خودمون رو می خوریم !
اگه نفعی هم می بریم همون چیزیه که خودمون خواسته بودیمش و اینو کسی به ما در راه خدا نداده !

به هر حال ما می تونیم و باید بتونیم چیزی باشیم که می خواهیم فقط باید عاقلانه رفتار کنیم !

moein_13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب مشکل همین جاست دیگه :D

اگه نفعی هم می بریم همون چیزیه که خودمون خواسته بودیمش و اینو کسی به ما در راه خدا نداده !

به هر حال ما می تونیم و باید بتونیم چیزی باشیم که می خواهیم فقط باید عاقلانه رفتار کنیم !

چرا علیه پسرا حرف میزنید

kamel

عضو جدید
ممنونم از همه دوستانی که از روی محبت در این باره اظهار نظر کردند. اما همانطور که نگران بودیم و تجربه هم به ما ثابت کرد، در این قبیل مسائل اجتماعی و فرهنگی، بحث ما یک جنبه جنسیتی و از نظر بعضی دوستان رنگ فمینیسم گرفت......
اشکالی ندارد به هرحال ما عادت کردیم به این رویه ها. اما به دوستان پیشنهاد میکنم بیاییم قدری در مسائلهای مختلف بنیادی، وقت بگذاریم و کم حوصلگی را کنار گذاشته، تا دایره اطلاعاتمان افزایش پیدا کند و راجع به اموری از این دست با عمق و ژرفای بیشتری اظهار نظر کنیم ، در آن صورت مباحثها دجار بدی تفاهم و یک جانبه گری و دید تک بعدی نخواهد شد. لذا ما و شما باید همدیگر را در این راستا یاری دهیم..........

mina_1397
این در واقع یه توهین به دختر هست که چون ازدواج کردی می تونی هر کار دیگه ای بکنی ! دختر قبل از ازدواجش چیزی کم نداره که بعدا به دستش آورده باشه؟
دقت کنید ازدواج هم برای پسر و هم برای دختر شرایط و تعهداتی پدید میاورد که قبل ازدواج برایش نبوده است پس اینکه گفتید «بعد از ازد.واج، دختر هر کار دیگر میتواند بکند» ، اشتباه است.......لذا مطمئنا بعد از ازدواج امر جدیدی به او محول شده که قبل ازآن، دچار کبودش بوده است و آن هم، مسئولیت در قبال کانون خانواده میباشد. پس ما با این حرف شما که گفتید دختر چیزی کم نسبت به بعد ازدواجش ندارد و پسر به او چیزی نمی افزاید، اساسا مخالفیم پس این هم افزایی برای دو طرف میباشد.
بطورکل، زوجین بعد از ازدواج محبتها و عشقهایشان را به هم هدیه میکنند و با راههای مختلف این نکته را بروز میدهند که کارهایشان برای نشان دادن محبت به طرف مقابل است، اما قبل ازدواج از این مورد محروم بودند و ازدواج این شرایط را برایشان پدید آورده و اضافه کرده است.......
یکی از راههای نشان دادن محبت پسر به دختر همین سنت زیبای اسلام در مهریه ای است که باید پسر به دختر هدیه کند.و ما معتقدیم یکی از راههای نشان دادن صداقت در علاقه دختر به پسر اینست که تا وقتی ازدواج نکرده زیبایی و جمال خودش را جای دیگر و جلوی چشمان دیگری خرج نکرده باشد، تا با اولین آرایشی که برای همسر آینده اش میکند به او بفهماند که این کار من فقط برای علاقه به توست و گرنه پیش ازاین اقدام به چنین کاری میتوانستم بکنم.........در چنین شرایطی است که میتواند با افتخار این ادعا را نماید و گرنه در غیر اینصورت او امکانی را که گفته شده است راحت فبلا خرج کرده و سوزانده است و دیگر چنین ادعایی نمی تواند بکند!!

یعنی چنین چیزی فقط فقط برای همسر رواست !
دوست من این موضوع را با مثالی بیان میکنم: آیا یک دانش آموز ابتدایی میتواند ادعا کند که چون به من اجازه نمی دهند مستقیم و بدون طی دوره های آموزشی به دانشگاه بروم، پس دارد به من توهین میشود! نه ......بلکه قابل شدن فرد برای امری منوط به احراز شرایط آن هست و یک فرد مجرد(دختر) نمی تواند انتظار یک متاهل از خود بدارد
دقت کنید ما در دین و روایات موردی سراغ نداریم که چه مرد و چه زن را برای غیر همسرش تشویق به خودآرایی و آرایش کرده باشند و مثلا تشویق به دخترمجرد نموده باشند که قبل از ازدواج چنین کاری نماید، اساسا علت اینکه خیلی از دوستان در مفاهمه این موضوع دچار تناقض میشوند به همین علت است این امر، یک موضوع به جرأت میتوان گفت ناهنجاریست که از ناحیه تهاجم فرهنگی به ما وارد شده است و پایگاه دینی ندارد وخیلی ها در مقابل این حرفها از خود سرسختی نشان میدهند.......

اگه موضوع اینه که قرآن ما گفته کلا این موارد مساله داره (در مقابل نامحرم و اینا ) این موضوعی هستش که تبصره نداره چه قبل ازدواج چه بعدش !
این مورد چیزی هست که برای نگه داشتنش فقط برای همسر باید از روبند استفاده کرد
دوست من بگذار ما حداقل تکلیفمان را برای شرایط مجردها روشن بکنبم تا بعد به شرایط متاهل ها بپردازیم.........
مسلما ازدواج مجوز برای تبرج و خودنمایی چه برای زنان و چه برای مردان نیست.همانطور که میدانید ما چقدر از معصومین روایات داریم که خداوند و فرشتگانش چنین افراد متبرج در اجتماع را لعن و نفرین مینمایند.....!! و از ناحیه این افراد چه خسارتهای مادی و معنوی به روح وجسم جامعه اعمال میشود......!! تا حدی که ردپای آن در مسائل دینی هم وارد میشود، خانومی که فروشنده ی لوازم آرایشی هست میگفت: تو ماه محرم فروش محصولات آرایشی مون چند برابر میشه! بالاخره خانوما و دخترا هم تو عزاداری های خیابانی شرکت میکنن!!؟
به هرحال اگر به زندگی زنان فرزانه و فاضله ای که تعدادشان کم نیست نگاهی بیاندازیم می بینیم که حتی در مراعات ریزترین مسائل ازاین قبیل هم ، نهایت دقت را داشتند. چرا که هرقدر اهتمام افراد برای اجرای فرامین الهی بیشتر باشد ، از لجاجت و تک بعدی نگاه کردنشان کاسته میشود

فقط باید یادشون باشه که در برابر این همه قانون های مردسالاری و تبعیض ها عاقلانه عمل کنند
بله، چه زن و چه مرد مادامیکه باورشان با معیارهای حقیقی و راستین هم راستا باشد و بدور از یکجانبه گری ، مردسالاری،رن سالاری،سرمایه سالاری و هرچیز دیگر باشد، با توکل بر خدا قادر به عملی کردنش خواهد بود و خود پروردگارهم یاریشان خواهد نمود. و گرنه خواسته یا ناخواسته محکوم به توقف است ........امیدواریم ما هم در مسیر درست باشم.

زندگی هر کس در دست خود اوست نه در دست یکی مثل همسر!
(این با حس احترام متقابل و اینها کاملا فرق داره ! حس اعتماد و احترام یک طرف عقاید هر کس یک طرف!)
اتفاقا اشتباه اکثر افراد در اینجاست که ازدواج و زندگی مشترک را صرفا در یک لایه نازکی از مسائل کلی می بینند. و فکر میکنید با احترامات ظاهری(هرچند در ایده مخالف هم باشیم)میتوانند زندگی راپیش برند، در حالی که این موارد خودش را در جاهای حساس زندگی نشان میدهد که نهایتا نارضایتی طرفین را در بر دارد و همدیگر را به چالش خواهند کشید.........

mpanter2001
دوست محترم چه مرد وجه زن به حکم انسان بودن و صاحب عقل اندیشه مستقل موظف به اجرای قوانین انسان ساز الهی است و خروج ویا موضع گیری او نهایتا به ضرر خودش است.حتی مردها ویا زنها هم اجازه ندارند هرطور ویا هرجوری که دلشان خواست زندگی کنند ، چرا که همه ما روزی در قبال رفتارهایمان باید پاسخگو باشیم........آیاغیراز این است؟.....
وگرنه ما به عقبگرد رفتن و واپس زدن فرهنگ عظیم انسانی مبتلا خواهیم شد

raheleh-bano
اینکه هرکس یک نظر و اعتقادی دارد و محترم هست اساسا درست نیست!!؟.........چون دور از عقل است که همه نظر دهند وهمه هم حرفشان حق باشد، مثلا آن کسانی که در روزنامه دانمارکی به ساحت مقدس پیامبر اسلام توهین نمودند هم به هرحال نظر و اعتقادشان را بیان نمودند، ولی آیا صرف این حرف میتوان کار زشت آنان را توجیه نمود؟؟..........
لذا در اسلام مهم اینست که آیا نظرات و اعتقادات پایه فطری و انسانی دارند یاخیر...........

Sajjad_Fashion

متاسفانه عده ای فکر می کنن مد گرا نیستن و مدگرایی چیز بدی و دلیش اینه که حتی نمی دونن معنی مد یعنی چی
اصولا در بحثهای آزاد باید آستانه تحمل را قدری بالا برد و یکجانبه به هم نتازیم........هیچ کس با به روز بودن(به مد روز همراه شدن)در حالت کلی مخالف نیست.........اما مسلما شما هم مثل ما با بی نظمی و بی قاعدگی در آین امر مخالفید........

نگران نباش دوست من ........:gol:بهشت خدا که آرزوی همه انسانهای آزاده و خداجو است، در آن زنها و مردهای مومن بصورت مختلط با خوشی تمام کنار هم هستند از رحمت خدا بهره میبرند.......مطمئن باشید کار شهرها به آنجا نمی کشد، اما رسیدن به هر آرمانشهری ،سختی هایی درراه خدا هم دارد که باید در کنار هم آنرا تحمل کنیم!!!

امیدوارم دوستان از صحبتها ناراحت نشوند و به دل نگیرند زیرا هدف عمده ما ایجاد فضایی دوستانه در کنارهم است..........بازهم قضاوت با شماست

moein_13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر نمیکنم ارایش ربطی به ازدواج داشته باشه؟

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
ربطي به ازدواج نداره و يه نظره شخصيه... قبلا نظرم رو راجع به اين موضوع گفتم... آرايشي خوبه كه در عين سادگي عيب ها رو بپوشونه... و طبيعي جلوه كنه... ربطيم به قبل يا بعد ازدواج نداره...

mina_1367

عضو جدید
mina_1397

دقت کنيد ازدواج هم براي پسر و هم براي دختر شرايط و تعهداتي پديد مياورد که قبل ازدواج برايش نبوده است پس اينکه گفتيد «بعد از ازد.واج، دختر هر کار ديگر ميتواند بکند» ، اشتباه است.......لذا مطمئنا بعد از ازدواج امر جديدي به او محول شده که قبل ازآن، دچار کبودش بوده است و آن هم، مسئوليت در قبال کانون خانواده ميباشد. پس ما با اين حرف شما که گفتيد دختر چيزي کم نسبت به بعد ازدواجش ندارد و پسر به او چيزي نمي افزايد، اساسا مخالفيم پس اين هم افزايي براي دو طرف ميباشد.
بطورکل، زوجين بعد از ازدواج محبتها و عشقهايشان را به هم هديه ميکنند و با راههاي مختلف اين نکته را بروز ميدهند که کارهايشان براي نشان دادن محبت به طرف مقابل است، اما قبل ازدواج از اين مورد محروم بودند و ازدواج اين شرايط را برايشان پديد آورده و اضافه کرده است.......
يکي از راههاي نشان دادن محبت پسر به دختر همين سنت زيباي اسلام در مهريه اي است که بايد پسر به دختر هديه کند.و ما معتقديم يکي از راههاي نشان دادن صداقت در علاقه دختر به پسر اينست که تا وقتي ازدواج نکرده زيبايي و جمال خودش را جاي ديگر و جلوي چشمان ديگري خرج نکرده باشد، تا با اولين آرايشي که براي همسر آينده اش ميکند به او بفهماند که اين کار من فقط براي علاقه به توست و گرنه پيش ازاين اقدام به چنين کاري ميتوانستم بکنم.........در چنين شرايطي است که ميتواند با افتخار اين ادعا را نمايد و گرنه در غير اينصورت او امکاني را که گفته شده است راحت فبلا خرج کرده و سوزانده است و ديگر چنين ادعايي نمي تواند بکند!!

فکر کنم تا اينجا حداقل دو بار (اين بار سوم) موضع خودمو مشخص کردم من صحبتي از مسئوليت هاي طرفين بعد ازدواج نکردم . هرچي هم که تا اينجا گفتم در راستا و مربوط به همين قضيه اي که مورد بحثه بود . حتي تو پست اول گفتم به اينکه آرايش کردن درسته يا غلط و ريشه اش چيه و تو اسلام نفي شده (الان نگيد لطفا براي همسر و اينا منظورم به جز همسره ديگه) و اينا ندارم . اما شما داريد خيلي مسائل ديگه رو پيش ميکشيد . قضيه فمنيستي هم نيست خيلي ساده است و انساني .

اما من اينو قبول ندارم که مي فرماييد

تا با اولين آرايشي که براي همسر آينده اش ميکند به او بفهماند که اين کار من فقط براي علاقه به توست و گرنه پيش ازاين اقدام به چنين کاري ميتوانستم بکنم.........در چنين شرايطي است که ميتواند با افتخار اين ادعا را نمايد و گرنه در غير اينصورت او امکاني را که گفته شده است راحت فبلا خرج کرده و سوزانده است و ديگر چنين ادعايي نمي تواند بکند!!

يعني براي نشون دادن علاقه ميشه طرف صورت خودش رو اصلاح نکنه که ازدواج کرد اين کارو کنه ! از نظر من منطقي نيست !
در ضمن پست اول شما اين بود که دخترها مثل زن ها شده اند ! من دارم روي اين بحث مي کنم که زن مي تونه اصلاح و اينا داشته باشه چون ازدواج کرده ولي دختر نمي تونه چون با يه پسر ازدواج نکرده ! به پسر چه ربطي داره !!! ببخشيد واقعا نمي فهمم چه ربطي داره !

mina_1367

عضو جدید
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mina_1367 http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif
خب مشکل همین جاست دیگه :d

چرا علیه پسرا حرف میزنید

جدی ؟ چرا ؟ ببخشید من تو این پست حرفی علیه پسرا پیدا نمی کنم !