یک اکثریت تا چه میزان حق دخالت در امور یک اقلیت را دارد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

P.Guardiola

اخراجی موقت
عده ای دوست دارند همیشه بیشمار باشند.
همیشه بگویند ما یک لشکریم و طرف مقابل ما هیچ.

خوب من هم با خودم فکر میکنم، باشه اجازه بدیم هرکس فکر میکنه اکثریت هست به این فکرش دلخوش باشه.
وقتی ملاک اکثریت و اقلیت لشکر کشی هست چی میشه گفت.

ولی برسیم به بحث این تاپیک که تنها جنبه اجتماعی داره.

به نظرتون اکثریت تا چه میزان حق دخالت در امور اقلیت را دارد؟

آیا اکثریت مجاز به وضع قوانینی هست که حقوق اقلیت را در جامعه ای زیر سئوال ببرد؟

نظرتون در مورد حس قدرت اکثریت بودن چیه؟
حس شیرینیه مگه نه؟ :redface:

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=143236&d=1364325834​

پیوست ها

• 1KH.jpg
    1KH.jpg
    24.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

red hat

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث متناقضیه و سرو ته نداره این سوال رو برعکس هم میشه پرسید.....

P.Guardiola

اخراجی موقت
بحث متناقضیه و سرو ته نداره این سوال رو برعکس هم میشه پرسید.....

برعکسش یعنی چطوری؟
اقلیت معمولا حق قانون گذاری نداره پس نمیشه بگیم تا چه حد حق دخالت در امور اکثریت رو داره.

به هر حال نقاط کور، مبهم و متناقض رو تذکر بدین، حتما در نوشته اول اصلاح میشود.

simiar

عضو جدید
خب البته وقتی شما در اکثریت باشی قوانین به خود وضع و اجرا خواهی کرد . در دنیای امروز جهت حفظ قدرت ، همراهی افکار عمومی یک اصل لازم است گه به حفظ و تداوم قدرت خواهد انجامید.

P.Guardiola

اخراجی موقت
خب البته وقتی شما در اکثریت باشی قوانین به خود وضع و اجرا خواهی کرد . در دنیای امروز جهت حفظ قدرت ، همراهی افکار عمومی یک اصل لازم است گه به حفظ و تداوم قدرت خواهد انجامید.

شما منظورتون چه کسانی هست؟
یعنی هر گروهی در هر جایی حداکثر بوده با وضع قوانینی سعی کرده اقلیت رو در منگنه بذاره؟

آیا اکثریت اصلا نیازی به حفط کردن اقلیت دارد یا باید با عاصی کردن اقلیت ها اونهارو فراری بده تا اکثریتش بیشتر اکثریت بشه؟؟!!!!!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب کاری کردی که بحث رو تاپیک کردی! :)....
نظر شخصی من؟ اگر به من باشه؟
اگر به من باشه یه سری قوانین کلی و هر کسی برا خودش.... به کسی ربطی نداره که کی چیکار میکنه، تا یک حد بخصوصی که حد بخصوص رو نظرات اکثریت تایین میکنه... اگر اکثریت حد بخصوصش اقلیت رو اذیت میکرد، بازم باید اجرا بشه! :)... ولی باید راهی برای تغییر نظر دادن باشه! :)

این امور چی هستن؟ مثلا دین افراد؟ تحصیلات افراد؟
مثلا، یک شخصی ممکنه دوست داشته باشه خودش رو بکشه.... ایا ما باید دخالت بکنیم؟
ما میدونیم که خودکشی کردن، خواسته‌ي خیلی هاست... ولی تنها کشورهای معدودی اجازه‌ی این امر رو میدن! :)....
البته بحث ما خودکشی کردن نیست و بحث شما بیشتر حجاب، دین، و میشه گفت ازادی های خصوصیه مثلا شبکه ها و سایت‌ها و کلا اون مباحث...
به نظر شخصی من، تا حدودی به خود شخص ربط داره، مگر اینکه جامعه بخواد به خودش ربطش بده....
مثلا، هزار نفر دارن زندگی میکنن یه جا، ۱۰۰ نفر یه چیزی رو میخوان، ۹۰۰ نفر میخوان اون چیز اتفاق نیوفته!
حالت دیگه اینه که ۱۰۰ نفر یه چیزی رو میخوان، ۹۰۰ نفر دیگه نظری در اون خصوص ندارن...

اجبار در منع اولی، از نظر من اجباری و در حالت دومی بی‌مورد و دخالت اضافی هستش....

بازم سوال ایجاد میشه که چه قوانینی؟
معمولا عقل حکم میکنه که بله! :)....
مثالش رو هم همون ازدواج همجنس گراها میزنم...یا بحث خودکشی! شاید براتون جالب باشه که افراد حتی حق معتاد بودن رو هم ندارن! و در این صورت، کشورهای مختلف برخورد میکنن!! برخی بازداشت میکنن، بعضی میبرن به زور ترک میدن و ....!!!
اما حقوقی مثل حجاب و دین و ...، باید ازاد باشه...

این وسط، یه اختلاف باورها به وجود میاد.... ما تو قوانین اسلامی جامعه‌ی خودمون، مسئله‌ای داریم به نام امر به معروف و نهی از منکر.... این یعنی جملاتی مثل هر کسی رو تو قبر خودش میذارن یا عیسی به دین خودش و موسی به دین خودش و از این حرفا، معنی نداره....!!!
اگر کسی گناه کرد! مثلا بی‌حجاب بود و من مسلمان دیدم و تذکر ندادم و برخورد نکردم، من هم گناه‌کارم!.... جالبه که بعضی ها فکر میکنن این گناهکارم به این خاطره که شهوتی شدم از دیدن موی سر یک خانم! :)....در صورتی که یکی از قوانین اصلی و اولیه‌ی دین اسلام رو نقض کردم به اسم نهی از منکر و امر به معروف... ببینید، امر به معروف....

حالا، وضعیت حجاب اقلیت یا اکثریت یا هرچیز دیگه، تو خونه‌ی خودش، یه خونه‌ی دوستش یا شوهرش یا پدرش، به جامعه ربطی نداره... ولی توی خیابون به جامعه ربط پیدا میکنه...
در این مورد، حالتی پیش میاد که ۱۰۰ نفر یه چیزی رو میخوان، و ۹۰۰ نفر میخوان اون چیز اتفاق نیوفته... حالا ۲۰۰ نفر هم نظری نداشته باشن!‌:) بازم ۹۰۰ نفر یعنی یه اکثریت مطلق میخوان که ازادی حجاب نباشه تو خیابون‌ها...

وجود داشتن ازادی حجاب، خواسته های ۹۰۰ نفر رو می‌بره زیر سوال، و اجباری بودن حجاب، ازادی های ۱۰۰ نفر رو.... شما کدوم رو اجرا میکردین؟ خواسته ها و دغدغه های ۹۰۰ نفر رو به کرسی میشوندین یا ۱۰۰ نفر رو؟؟؟

P.Guardiola

اخراجی موقت
خوب کاری کردی که بحث رو تاپیک کردی! :)....
نظر شخصی من؟ اگر به من باشه؟
اگر به من باشه یه سری قوانین کلی و هر کسی برا خودش.... به کسی ربطی نداره که کی چیکار میکنه، تا یک حد بخصوصی که حد بخصوص رو نظرات اکثریت تایین میکنه... اگر اکثریت حد بخصوصش اقلیت رو اذیت میکرد، بازم باید اجرا بشه! :)... ولی باید راهی برای تغییر نظر دادن باشه! :)

این امور چی هستن؟ مثلا دین افراد؟ تحصیلات افراد؟
مثلا، یک شخصی ممکنه دوست داشته باشه خودش رو بکشه.... ایا ما باید دخالت بکنیم؟
ما میدونیم که خودکشی کردن، خواسته‌ي خیلی هاست... ولی تنها کشورهای معدودی اجازه‌ی این امر رو میدن! :)....
البته بحث ما خودکشی کردن نیست و بحث شما بیشتر حجاب، دین، و میشه گفت ازادی های خصوصیه مثلا شبکه ها و سایت‌ها و کلا اون مباحث...
به نظر شخصی من، تا حدودی به خود شخص ربط داره، مگر اینکه جامعه بخواد به خودش ربطش بده....
مثلا، هزار نفر دارن زندگی میکنن یه جا، ۱۰۰ نفر یه چیزی رو میخوان، ۹۰۰ نفر میخوان اون چیز اتفاق نیوفته!
حالت دیگه اینه که ۱۰۰ نفر یه چیزی رو میخوان، ۹۰۰ نفر دیگه نظری در اون خصوص ندارن...

اجبار در منع اولی، از نظر من اجباری و در حالت دومی بی‌مورد و دخالت اضافی هستش....

بازم سوال ایجاد میشه که چه قوانینی؟
معمولا عقل حکم میکنه که بله! :)....
مثالش رو هم همون ازدواج همجنس گراها میزنم...یا بحث خودکشی! شاید براتون جالب باشه که افراد حتی حق معتاد بودن رو هم ندارن! و در این صورت، کشورهای مختلف برخورد میکنن!! برخی بازداشت میکنن، بعضی میبرن به زور ترک میدن و ....!!!
اما حقوقی مثل حجاب و دین و ...، باید ازاد باشه...

این وسط، یه اختلاف باورها به وجود میاد.... ما تو قوانین اسلامی جامعه‌ی خودمون، مسئله‌ای داریم به نام امر به معروف و نهی از منکر.... این یعنی جملاتی مثل هر کسی رو تو قبر خودش میذارن یا عیسی به دین خودش و موسی به دین خودش و از این حرفا، معنی نداره....!!!
اگر کسی گناه کرد! مثلا بی‌حجاب بود و من مسلمان دیدم و تذکر ندادم و برخورد نکردم، من هم گناه‌کارم!.... جالبه که بعضی ها فکر میکنن این گناهکارم به این خاطره که شهوتی شدم از دیدن موی سر یک خانم! :)....در صورتی که یکی از قوانین اصلی و اولیه‌ی دین اسلام رو نقض کردم به اسم نهی از منکر و امر به معروف... ببینید، امر به معروف....

حالا، وضعیت حجاب اقلیت یا اکثریت یا هرچیز دیگه، تو خونه‌ی خودش، یه خونه‌ی دوستش یا شوهرش یا پدرش، به جامعه ربطی نداره... ولی توی خیابون به جامعه ربط پیدا میکنه...
در این مورد، حالتی پیش میاد که ۱۰۰ نفر یه چیزی رو میخوان، و ۹۰۰ نفر میخوان اون چیز اتفاق نیوفته... حالا ۲۰۰ نفر هم نظری نداشته باشن!‌:) بازم ۹۰۰ نفر یعنی یه اکثریت مطلق میخوان که ازادی حجاب نباشه تو خیابون‌ها...

وجود داشتن ازادی حجاب، خواسته های ۹۰۰ نفر رو می‌بره زیر سوال، و اجباری بودن حجاب، ازادی های ۱۰۰ نفر رو.... شما کدوم رو اجرا میکردین؟ خواسته ها و دغدغه های ۹۰۰ نفر رو به کرسی میشوندین یا ۱۰۰ نفر رو؟؟؟

ممنون پاسخ جالب و بدون تمسخر و توهینی بود، امیدوارم در سایر تاپیک ها هم به همین منوال نظر بدین. :gol:

اولا باید مشخص کرد که اکثریت آیا تمامی جزئیات باورهایش را هم باید به اقلیت دیکته کند یا تنها یکسری اصول کلی کافیست؟
مثلا اکثریت ممکنه حس کنه همه باید نماز بخوانند، پس همه رو به زور بیاره سر صف نماز.

سئوال من در این تاپیک هم همین بود و شما سئوال رو با سئوال جواب دادین.

سئوال این بود اکثریت تا چه حدی باید تنها منافع خودش رو در نظر بگیره؟ در اصول کلی یا در همه جزئیات بگه فقط نظر من چون اکثریت هستم؟

به نظر من اول باید خواسته هارو آپگرید کرد، یعنی اگر فرض بگیریم 900 نفر مخالف آزادی حجاب هستند به اونها حالی شود، از این خواسته صرفنظر کنند چون قرار به تعامل هست.

طبق این نظریات شما اکثریت چه نیازی داره اصلا با اقلیت تعامل کنه؟
میتونه بزنه همه رو بکشه، از طرفی طبق دینش هم میتونه مدعی بشه اینا مفسد فی الارض بودن !!!

حد و حدود تعامل اکثریت با اقلیت رو چه کسی و چگونه باید تعیین کند؟

simiar

عضو جدید
شما منظورتون چه کسانی هست؟
یعنی هر گروهی در هر جایی حداکثر بوده با وضع قوانینی سعی کرده اقلیت رو در منگنه بذاره؟

آیا اکثریت اصلا نیازی به حفط کردن اقلیت دارد یا باید با عاصی کردن اقلیت ها اونهارو فراری بده تا اکثریتش بیشتر اکثریت بشه؟؟!!!!!
شما در پست اولتون در مورد شیرینی اکثریت بودن گفتید ، صحبت من در همین راستا بود ... یعنی اکثریت بودن معمولاً به در دست داشتن قدرت خواهد انجامید و قدرت شیرینه! پس اکثریت بودن هم شیرینه.

خب ممکنه منافع اقلیت همراستا با منافع اکثریت نباشه و قوانین وضع شده منافع اقلیت رو به خطر بندازه و این لزوماً به معنی فشار عمدی از سوی اکثریت نیست.
اگر قدرت اکثریت بر مبنای اصول دموکراتیک باشد قطعاً بستر مناسب برای فعالیت های مدنی و سیاسی اقلیت قراهم خواهد بود تا بتنوانند از طرق مختلف افراد رو به اندیشه یا حزب یا دین یا .... خود متمایل کرده و در تصمیم گیری ها موثر باشند.

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
گروه اقلیت وقتی که باهم توافق داشته باشند و روی نظر خود پافشاری میکرد میتوانمد نظر گروه اکثریت را تحت تاثیر خود قرار دهد و ارزیابی آنان را تغییردهد.
در مواردی هم گروه اکثریت تحت تاثیر گروه اقلیت نظر خود را تغییر نداد اما گروه اقلیت می تواند استنباط های جدیدی در افکار اکثریت پدید آورد و به عبارتی با ایجاد شک و تردید موجب گردید اکثریت بیشتر روی مواضع خود تعمق کنند و دیرتر تصمیم بگیرند و با تاخیر واکنش نشان دهند.
چنانچه گروه اکثریت به جای سکوت و گوش فرا دادن به حمایت از یکدیگر برخیزند تاثیر اقلیت را روی گروه خود به شدت کاهش می دهند .:gol:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون پاسخ جالب و بدون تمسخر و توهینی بود، امیدوارم در سایر تاپیک ها هم به همین منوال نظر بدین. :gol:
هرجای دیگه با تمسخر و یا توهین پاسخ دادم، لطفا بهم تذکر بده تا اصلاح کنم...

اولا باید مشخص کرد که اکثریت آیا تمامی جزئیات باورهایش را هم باید به اقلیت دیکته کند یا تنها یکسری اصول کلی کافیست؟
قطعا هیچ اصولی را نباید دیکته کند! جزئیات یا کلیات نداره! :).... این حالت عادیش...

مثلا اکثریت ممکنه حس کنه همه باید نماز بخوانند، پس همه رو به زور بیاره سر صف نماز.
قطعا اکثریت داره این حس رو میکنه و داره دعوت میکنه، ولی من شخصا ندیدم که کسی رو به زور بیارن برای نماز! :)... (من مسئول فاوای پایگاه بسیج و عضو هیئت مذهبی مسجد محل هستم و اگر کسی از این دو گروه بخواد به اعضاش پیغامی بده، من اینکارو میکنم و سیم‌کارت پایگاه و هیئت مذهبی دست منه...) شده گاهی برای برخی مراسمات دعوت بکینم (فقط دعوت کردیم!) ولی نشده که مثلا بگیم این هفته یه جلسه نماز نیومدی فردا حسابت رو میرسم! :)....
فکر نمی‌کنم شما هم دیده باشی! غیر از مدارس که اون داستانش یه چیز دیگس که اگر خواستید اون رو باز میکنیم که فکر نمی‌کنم...

سئوال این بود اکثریت تا چه حدی باید تنها منافع خودش رو در نظر بگیره؟ در اصول کلی یا در همه جزئیات بگه فقط نظر من چون اکثریت هستم؟
عرض کردم که در حالت عادی، به نظرم هیچی!

به نظر من اول باید خواسته هارو آپگرید کرد، یعنی اگر فرض بگیریم 900 نفر مخالف آزادی حجاب هستند به اونها حالی شود، از این خواسته صرفنظر کنند چون قرار به تعامل هست.
در خصوص ازادی حجاب، چشمه‌هایی رو در دولت اقای خاتمی دیدیم... سر کار اومدن یه دولت تند رو، دوباره مبحث حجاب رو ۸ سال برد عقب...
اما چرا قشر مذهبی حاضر نیست عقب‌نشینی بکنه از حجاب؟ چون بحث امر به معروف و نهی از منکر مطرح میشه.... یک مسلمان شیعه طبق قوانین دینی اش، حق نداره از گناه صرفنظر بکند و بگه که به من ربطی نداره یا یه همچنین چیزی.... اگر این کار رو بکنه، گناه کبیره کرده و هرچی نماز و روزه و .... تو استینش داره واسه اون دنیا، همش پریده! چون یکی از اولین و مهم ترین قوانین دینی اش هست! پس نمی‌تواند از حجاب نداشتن خانم‌ها در ملا عام صرفنظر کند چون می‌بیند که یک دختر حجاب ندارد و قوانین شرعی حکم میکند که به او تذکر بده و بعد هم عمل بکنه!(یعنی اگر لازم شد به زور خانم رو محجبه بکنه!)‌غیر از این، گناه کبیره کرده! :)....
به نظر شما، شخص مذهبی چه انتخاب هایی داره؟؟؟

طبق این نظریات شما اکثریت چه نیازی داره اصلا با اقلیت تعامل کنه؟
اگر این اقلیت بتونه نشون بده که مثلا ازادی حجاب، باعث از بین رفتن امنیت مردم نمیشه، عیاشی و ... رو باب نمی‌کنه و ...، میشه تعامل کرد.... میشه امتیاز داد! :) (شاید بشه! راستش نمی‌دونم! :) )...

میتونه بزنه همه رو بکشه، از طرفی طبق دینش هم میتونه مدعی بشه اینا مفسد فی الارض بودن !!!
نمیشه کسی رو همینجوری مفسد فی‌الارض معرفی کرد و شرایط بخصوصی داره که باید ایجاد بشن تا بشه اون لقب رو به کسی داد... در اسلام، لقب دادن به افراد به اشتباه گناه کبیره و بازم مجازاتش سنگینه! :)...

حد و حدود تعامل اکثریت با اقلیت رو چه کسی و چگونه باید تعیین کند؟

اجازه هست خاطره‌ای تعریف بکنم؟
تو روستایی که من بزرگ شدم، قبلا ظاهرا رسم بوده که اگر شخصی کسی رو بکشه، باید به جای شخص کشته شده، یه دختر بده!! مثلا اقای ایکس اقای اگرگ رو میکشه! حالا باید خواهر اقای ایکس بره به خونه‌ی اقای ایگرگ و کار کنه و ...!! یعنی بشه دختر اونا... :)
بعدها، بعضی افراد که خواهر نداشتن و یا سایر مشکلات، باعث شد که رسم بر این بشه که اگر کسی کسی رو کشت، طرف مقابل بریزه و اینا رو بکشه! توجه کنین که اینا رو! :)....
بعد ها، باز دوباره رسم شد و قرار شد اگر کسی، کسی رو کشت، طرف رو بکشن!! و خونواده و نزدیکان همه از شهر برن! :)... (روستا نه و کلا از اون شهر باید برن!!)....

این مشکلات ظاهرا کمابیش در جاهای مختلف بوده و تا جایی که در اسلام، قوانین قصاص میاد و مثلا ما داریم که امام میگن کسی که من رو زد با یه ضربه من رو زد، شما هم یه ضربه به اون بزنین! :)...
امروز، قانون جای همه‌ی این اداب و رسوم رو گرفته! ما پول مالیات خودمون رو میدیم به افرادی دانا و باسواد، که برامون قانون‌هایی وضع بکنن که به نفع همه یا لااقل اکثریت باشن...
امروز، انتخاب قانون گذار بسیار بسیار بااهمیته چون پاسخ سوال شماست...
کسی که حدود و نحوه‌ی تعامل رو تعیین میکنه قانون گذاره...!
مثلا، امروز یه مسیحی یا کلیمی یا سنی، میتونه بنا بر اعتقادات خودش عبادت بکنه، ولی حق تبلیغ اون رو ندازه. همچنین شخص میتونه بی‌خدا باشه ولی اون رو تبلیغ نکنه، اما یه شیعه میتونه مذهبش رو تبلیغ هم بکنه....!
این از قدرت قانون‌گذارش میاد....
قانون گذاران طرفدار اقلیت باید بلد باشن کار کنن و امتیاز بگیرن و بدن و کلا داد و ستد کنن با اکثریت...

به قول حضرت اقا، متاسفانه قانون‌گذار اقلیت سال ۸۸ خواست با زورازمایی خیابانی قانون وضع کنه، نتیجه‌اش شد عقب گردی شدید در خیلی ازادی های اجتماعی... بسته شدن خیلی شبکه‌ها و سایت ها و برخورد بد تر با ماه پاره و ...!!!
این یعنی اشتباه در تصمیم گیری...
امیدوارم سر اقلیت یا اکثریت سال ۸۸ مجبور نباشیم وارد بشیم!(کاری ندارم که کی اکثریت بود یا اقلیت! واردش شدن هم تاپیک رو حذف میکنه! :) )... بحث اینه که قانون گذار یه گروهی بود و طرف مقابلش یه گروه دیگه و نحوه‌ی تعاملش با طرف قانونگذار اشتباه بود!(استفاده از زور که درش کم اورد)

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه شما در استارت تاپیک منصفانه عمل نکردین و از اول سعی در القا کردن نظر خودتون و محکوم کردن قشری خاص رو دارین
از متنهاتون و کاریکاتوری که استفاده کردین اینگونه برمیاد و این کارتون دقیقا تاپیک رو سیاسی کرده
مثل تاپیک دیگرتون که میشه گفت دقیقا ضد اسلام و بر علیهشه ولی زیرکانه مثلا !!!!

و اما درباره موضوع
هر کشوری قوانینی داره برای خودش
به عنوان مثال در آمریکا حمل سلاح آزاده و هر ساله تعداد زیادی به دلیل تیراندازی جون خودشونو از دست میدن
حالا در همین آمریکا یه تعدادی مخال ازادی حمل سلاح هستن و یه تعدادی موافق. حمل سلاح هم مستقیم با مرگ و زندگی سرو کار داره و چیز الکی نیست
حالا به نظرتون چرا قوانینو عوض نمیکنن؟دلیل اکثریت بودنه؟
همه کشورا برا خودشون قوانینی دارن و اکثرا هم بر طبق نشر و روش زندگی اکثریته و اقلیت هم میتونن روش زندگی خودشون را کامل اجرا کنن تا جایی که زندگی اکثرین ضربه نزنه
مثلا یه نفر اقلیت چون دلش میخاد نمیتونه برای زندگی 100 نفر اکثریت مشکل ایجاد کنه
به خاطر همین قوانینی وضع کردن تا همه حقوقشنو بشناسن و بر مبنای اون عمل کنن

شادیاخ

عضو جدید
عده ای دوست دارند همیشه بیشمار باشند.
همیشه بگویند ما یک لشکریم و طرف مقابل ما هیچ.

خوب من هم با خودم فکر میکنم، باشه اجازه بدیم هرکس فکر میکنه اکثریت هست به این فکرش دلخوش باشه.
وقتی ملاک اکثریت و اقلیت لشکر کشی هست چی میشه گفت.

ولی برسیم به بحث این تاپیک که تنها جنبه اجتماعی داره.

نظرتون در مورد حس قدرت اکثریت بودن چیه؟
حس شیرینیه مگه نه؟ :redface:

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=143236&d=1364325834​

بی شمار بودن تنها یک توهمه ، اقلیت حاکم و اکثریت مزدور که نمیشه گفت بی شمار

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب این اصل دموکراسی هست. کاری به منبع و مخالف و موافقش ندارم.
اما من موافق اینم که قوانین طبق نظر اکثریت وضع بشه. چون حتمن باید یه قانونی باشه دیگه. نمیشه که هر کی هر جور خواست عمل کن. البته رابطه ی عکس رو با نوشته نمیفهمم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف جالبی بود ........ولی به راستی چرا در اروپا و به قول خودشان مهد تمدن صد برابر بدتر اینهاست؟
شما ببینید در کشوری مثل سریلانکا به حقوق مسلمین احترام نمیگذارند ......در آمریکا کتاب قرآن که کتاتب خداست رو آتش میزنن و هیچ مجازاتی برای شخص خاطی وجود ندارد
در فرانسه ضد اسلام کاریکاتور کشیده میشه و به پیامبر ما بی احترامی میکنند و اون شخص نه تنها مجازات نمیشود بلکه مدال هم میگیرد!

نوشته انتقادی آن وقت در قبال هولوکاست نوشته میشود در این کشور مهد آزادی! طرف روانه زندان میگردد!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما در قبال موضوع جالب شما ....
قوانین اصولی دارد .........قوانین طوری باید نوشته شود که ضمن اینکه به هیچ گروهی چه اکثریت و چه اقلیت آسیبی نرساند از طرفی هم طوری باید نگاشته شود که حریم افراد دچار تداخل نشود ....ضمن اینکه درست است که نظر اکثریت میشود قانون ........ولی این قانون به رای گذاشته میشه بین نماینده تمامی گروه ها و حرفی که شما میزنید به کل اشتباه است!

مثلا رانندگی ......برخی دوست دارن تند برن ......دوست دارن سبقت بگیرن!
ولی این سبقت گرچه ممکنه به خود اون شخص ضرر بزنه ........ممکن هم هست ماشین مقابل رو دچار مشکل کنه!

طبیعتا یه عده دوست دارن که هیچ قانونی نباشه تا هر کاری که خواستند بکنند ...تا اینچای کار ایراد نداره ......ولی اگر کاری که میکنند حریم شخصی نباشد .....در اجتماع باشد .......دیگر هر کاری که میکنند به خودشان مربوط نیست و اصلا به همین خاطر قانون وضع میشه که اکثریت و اقلیت چارچوبی داشته باشند

شما ایران ما رو نبینید که یک نفر آشغال میریزه داخل خیابون و هیچ کس کاری به کارش ندارد!
بلکه در خارج این شخص جریمه میشود ......اینو گفتم که بدونید همه قوانین خارج رو هم بد نمیدانیم

گرچه طبیعتا برامون جالبه که چه میشه انتقاد از هولوکاست در قانون اساسی برخی کشورها حکم مجازات از زندان گرفته تا ........دارد
جالب است حقیقتا

REYMOND00

کاربر بیش فعال
شما ببینید در کشوری مثل سریلانکا به حقوق مسلمین احترام نمیگذارند ......در آمریکا کتاب قرآن که کتاتب خداست رو آتش میزنن و هیچ مجازاتی برای شخص خاطی وجود ندارد
در فرانسه ضد اسلام کاریکاتور کشیده میشه و به پیامبر ما بی احترامی میکنند و اون شخص نه تنها مجازات نمیشود بلکه مدال هم میگیرد!

دوست عزیز...اینکه کتاب یه دین دیگه رو آتیش بزنی مهم تره یا حمله به سفارتی(هایی!!) که درحقیقت خاک کشور مقیم محسوب می شه؟یا اینکه بیای و پرچم چندتااااااا کشور دیگه رو با افتخار آتیش بزنی یا بندازی زیر پا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همونقد که این قرآن برای بعضیا مهمه پرچم اون کشورها هم برای اونا مهمه که می بینید چقد تو کل کشورشون استفاده می شه!یا خاک کشورشون...

اتفاقا این نشانه آزاد اندیشیه که کسی این افراد رو مجازات نکرده...ولی با کسی که به سفارت یه کشور دیگه حمله کنه حتما مجازات می شه...اینکه رئیس جمهور یه کشور به جمع هم جنس بازها بره برای سخنرانی یعنی اون همجنس بازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نه خییییر!!!!یعنی من به افکار و عقاید شما احترام می ذارم و چون عضوی از این جامعه هستید و خون مردم این کشور در رگهاتونه شما حق دارید چون انسانید ...چون شما برای من و تمام مردم کشور مهم هستید...
یادمه یه جا خوندم یه سردار انگلیسی بعد از پیروزی تو یه جنگ گفته بود افتخار من این نیست که تو این جنگ پیروز شدم...افتخار من اینه که حتی یک انگلیسی هم در این جنگ کشته نشد...اونوقت تو جهان سوم...حتی فکرت مخالف باشه حق سلاخی و قلع و قمع دارن اون مزدوران اندکی که مردم رو شستشوی مغزی می دن...چون تمام رسانه و امکانات رودارن!!!!از کتابای مهدکودکی رفته تا کتابای مثلا علمی و دینی که بجای تنظیم خانواده طراحی می شه!!!!
یکم فکر کنید دوستان...این چه قانونی آزاداندیشانه اس که شیعه حق تبلیغ داره اما بقیه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا من همیشه این سوال برام مطرحه که چطور می گنننننننن که مردم قبل انقلاب بی سواد بودن...اما به رای هاشون اعتماد شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا چند% اونا می دونستن منظور چیه؟کسی که اونموقع 70-80 سالش بوده چه می دونسته چی می خوان تصویب کنن؟اصلا چطور نماینده انتخاب شده؟

afshin-18

عضو جدید
حرف جالبی بود ........ولی به راستی چرا در اروپا و به قول خودشان مهد تمدن صد برابر بدتر اینهاست؟

نوشته انتقادی آن وقت در قبال هولوکاست نوشته میشود در این کشور مهد آزادی! طرف روانه زندان میگردد!
یعنی به این دلایلی که نوشته اکثریت حق دارد هر بلایی که دوست داشت سر اقلیت بیاورد؟
ممنون از منطق والایتان

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست عزیز...اینکه کتاب یه دین دیگه رو آتیش بزنی مهم تره یا حمله به سفارتی(هایی!!) که درحقیقت خاک کشور مقیم محسوب می شه؟یا اینکه بیای و پرچم چندتااااااا کشور دیگه رو با افتخار آتیش بزنی یا بندازی زیر پا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همونقد که این قرآن برای بعضیا مهمه پرچم اون کشورها هم برای اونا مهمه که می بینید چقد تو کل کشورشون استفاده می شه!یا خاک کشورشون...

اتفاقا این نشانه آزاد اندیشیه که کسی این افراد رو مجازات نکرده...ولی با کسی که به سفارت یه کشور دیگه حمله کنه حتما مجازات می شه...اینکه رئیس جمهور یه کشور به جمع هم جنس بازها بره برای سخنرانی یعنی اون همجنس بازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نه خییییر!!!!یعنی من به افکار و عقاید شما احترام می ذارم و چون عضوی از این جامعه هستید و خون مردم این کشور در رگهاتونه شما حق دارید چون انسانید ...چون شما برای من و تمام مردم کشور مهم هستید...
یادمه یه جا خوندم یه سردار انگلیسی بعد از پیروزی تو یه جنگ گفته بود افتخار من این نیست که تو این جنگ پیروز شدم...افتخار من اینه که حتی یک انگلیسی هم در این جنگ کشته نشد...اونوقت تو جهان سوم...حتی فکرت مخالف باشه حق سلاخی و قلع و قمع دارن اون مزدوران اندکی که مردم رو شستشوی مغزی می دن...چون تمام رسانه و امکانات رودارن!!!!از کتابای مهدکودکی رفته تا کتابای مثلا علمی و دینی که بجای تنظیم خانواده طراحی می شه!!!!
یکم فکر کنید دوستان...این چه قانونی آزاداندیشانه اس که شیعه حق تبلیغ داره اما بقیه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا من همیشه این سوال برام مطرحه که چطور می گنننننننن که مردم قبل انقلاب بی سواد بودن...اما به رای هاشون اعتماد شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا چند% اونا می دونستن منظور چیه؟کسی که اونموقع 70-80 سالش بوده چه می دونسته چی می خوان تصویب کنن؟اصلا چطور نماینده انتخاب شده؟
از این جمله ی قرمز نتیجه میگیرم که به نظر شما اکثریت نه تنها حق دخالت تو امور اقلیت رو داره، بلکه میتونه به اعتقادات اونا و کتاب مقدسشون حتی توهین کنه. درسته؟

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه کتاب یه دین دیگه رو آتیش بزنی مهم تره یا حمله به سفارتی(هایی!!) که درحقیقت خاک کشور مقیم محسوب می شه؟

شما خودت چی فکر میکنی؟!

یا اینکه بیای و پرچم چندتااااااا کشور دیگه رو با افتخار آتیش بزنی یا بندازی زیر پا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همونقد که این قرآن برای بعضیا مهمه پرچم اون کشورها هم برای اونا مهمه که می بینید چقد تو کل کشورشون استفاده می شه!یا خاک کشورشون...
امریکا دشمن ماست، به سفارتش حمله میکنیم، پرچمش رو اتیش میزنیم و کسی رو هم به خاطرش مجازات که نمی‌کنیم، بهش مدال هم میدیم...
امریکا هم دشمن ماست، از روز اول بوده و هنوز هم هست و خواهد بود و به کسی که کتاب اسمانی ما رو اتیش بزنه جایزه میده! :)...

اینکه رئیس جمهور یه کشور به جمع هم جنس بازها بره برای سخنرانی یعنی اون همجنس بازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نه خییییر!!!!یعنی من به افکار و عقاید شما احترام می ذارم
همجنس باز؟!
شما حتی سواد کافی برای ادای اون اسم رو هم نداری! :)...
اگر به سخنرانی کردنه که ما هم چند نفر رو میاریم که بره سخنرانی بکنه!!!! همین اقای اوباما صبح تا شب سخنرانی میکنه که ایران بیاد و مثل ادم با جامعه‌ی بین‌المللی همکاری کنه!( بیچاره روش نمیشه بعد از این همه سخنرانی بگه همکاری مد نظرش چیه! :) )...
بحث اینه! قانون ازدواج همنس گراها، توی چند کشور به اصطلاح دموکراسی و حق و رای و غیره و ذلک ازاده! ؟ و از کی ازاد بوده توی اون تعداد کشور؟!

یادمه یه جا خوندم یه سردار انگلیسی بعد از پیروزی تو یه جنگ گفته بود افتخار من این نیست که تو این جنگ پیروز شدم...افتخار من اینه که حتی یک انگلیسی هم در این جنگ کشته نشد...
من یادم نمیاد جنگی رو که درش انگلیس شرکت کرده باشه، ولی کشته‌ای نداده باشن! شما یادت هست؟
حرفهای قشنگ چیزیه که هیتلر هم میگفت! :)...
مهم واقعیت پشت حرف‌هاست! :)....
همین رفیقمون شادیاخ یه بار گفت ببین چقدر اوباما حرفش رو واضح میزنه؟
منم مثال تحدید جنگ رو اوردم که رهبر ایران مستقیم میگه حمله بکنین، حمله میکنیم و اوباما میگه همه‌ی گزینه ها روی میزه! حالا به نظر شما کی داره واضح حرف میزنه و کی داره قشنگ حرف میزنه؟! و البته مشخصه که ایشون دیگه در اون مورد حرفی رو ادامه نداد!!

جهان سوم...حتی فکرت مخالف باشه حق سلاخی و قلع و قمع دارن اون مزدوران اندکی که مردم رو شستشوی مغزی می دن..
ظاهرا توی اون‌دنیا هم اینترنت میدن که شخصی با تفکر مخالف مثل شما حتی پس از سلاخی و قلع و قمع شدن داره حرف میزنه!! یا شایدم شستشوی مغزی مزدوران اندک رو شما جواب نداده!؟ راه‌حل هاتون رو اینجا بذارید تا بقیه‌ي مردم هم از دست این شستشو ها خلاصی پیدا بکنن و دیگه میلیونی نیان تو صحنه‌های حمایت از نظام! :)....لااقل برای انتخابات 92 نیان! نظرتون چیه؟!

همون قانونی که میگه اکثریت مطلق جامعه شیعه هستن و دوست ندارن که یه یهودی بیاد دینش رو تبلیغ بکنه و این مسئله در قانون هم به نفع این اکثریت مطلق لحاظ شده! :)...
مخالفت با ازادی این افراد وقتی بود که حق عبادات یا عبادتگاه داشتن نداشتن! :)...

همون ۷۰-۸۰ ساله های بیسواد هم رفتن جنگیدن و الان پدر و مادرشون میره سر مزارشون فاتحه میده نه؟؟؟

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز

....................

REYMOND00

کاربر بیش فعال
thats really really interesting!!!just something upside down!!!!before every thing I must say its not a discussion!!!here sounds like a place just for
disparagement!!!​
فقط اینا رو بهت می گم که یاد بگیری دوست عزیز!!!!چون گویا خیلی چیزا رو نمی دونی...اما همین اولش بگم...از آدمایی که ته هنرشون بازی با کلمات و استفاده از احساسات و دلایل غیرمنطقیه بیزارم...پس اگه هدفت ایه که بخوای چندتاتیکه از حرفای منو برداری و فقط محض اینکه تعداد پستت بالا بره یه چیز سرهم کنی توصیه می کنم ادامه ندی...که یه وقت تاپیک به فنا نره...و اگه حرفی داره ارزش زدن داشته باشه دوست عزیز!!!نه اینکه سفسطه و مغلطه تنها هدفت باشه!!!اکی؟و یه چیز دیگه...شرمنده که مثل خودت و هم فکرات جواب دادم دوست عزیز!!!و به جای اینکه با سوال جواب بدم تا از بحث منحرف شی تنوعی ایجاد کردم و چیزای دیگه گفتم که از بحث منحرف نشی و خودت اطلاعاتت افزوده شه:)
!!
شما خودت چی فکر میکنی؟!

فکر من واضحه!!!شمایید که کلا فکرتون نامرئیه!!!

امریکا دشمن ماست، به سفارتش حمله میکنیم، پرچمش رو اتیش میزنیم و کسی رو هم به خاطرش مجازات که نمی‌کنیم، بهش مدال هم میدیم...
امریکا هم دشمن ماست، از روز اول بوده و هنوز هم هست و خواهد بود و به کسی که کتاب اسمانی ما رو اتیش بزنه جایزه میده! :)...

خب...پس انتظار زیادی نیست که اونا هم با کتاب شما چنین کارهایی کنن!!!!!چرا برات عجیبه؟علم هم میگه...هر عملی عکس العملی داره...تازهههههه...به نظر من اونا خیلی آدمن که به ازای هر بار که تو هر مدرسه پرچم چندتاکشور لگدمال می شه کتاب آتیش نمی زنن!!!!!راهپیماییها و...و...بماند!!!!

همجنس باز؟!
شما حتی سواد کافی برای ادای اون اسم رو هم نداری! :)...
3 برابر زمانی که جنابعالی در دانشگاه درس خوندی من مطالعه آزاد داشتم...و تجربه ام هم از همین کتابا و دیده ها و شنیده ها می گه ابدا درباره کسی که نمی شناسیش اظهار نظر نکن که ممکنه برات گرون تموم شه:)you do not know me!!!البته می بخشید بعضی جاها انگلیسیه ها!!!من فرض رو بر این رفتم که شما که سواد کافی داری حتما از منابع دست اول و زبان اصلی اطلاعات داری دیگه:)چون اصولا تو دنیای اطلاعات یه سری چیزا فقط جنبه ی اسپم و پرکنندگی مغز مردم داره و برای تشخیص باید به زبان کشور صادر کننده علم یا اون اطلاعات خاص مسلط باشی!!!

اگر به سخنرانی کردنه که ما هم چند نفر رو میاریم که بره سخنرانی بکنه!!!! همین اقای اوباما صبح تا شب سخنرانی میکنه که ایران بیاد و مثل ادم با جامعه‌ی بین‌المللی همکاری کنه!( بیچاره روش نمیشه بعد از این همه سخنرانی بگه همکاری مد نظرش چیه! :) )...
شما نگران نباش چون اونایی که باید داخل درهای بسته بدونن همکاری چیه خووووووووووب می دونن!!!!من نبودم که تو جنگ از اسرائیل سلاح وارد کردم و بازم بگم....!!!!!سیاست عجیب چیزیه دوست عزیز!!!!امیدوارم تا 10-20 سال دیگه همه چی رو شه...و گرنه دعا می کنم خدا اطلاعات رو به نوادگانت برسونه!!!!

بحث اینه! قانون ازدواج همنس گراها، توی چند کشور به اصطلاح دموکراسی و حق و رای و غیره و ذلک ازاده! ؟ و از کی ازاد بوده توی اون تعداد کشور؟!

توصیه می کنم خودت سرچ کنی!!!
من یادم نمیاد جنگی رو که درش انگلیس شرکت کرده باشه، ولی کشته‌ای نداده باشن! شما یادت هست؟
بازم سرچ کن دوستم!!!و نکته بعد...اینکه شما چیزی یادت نمیاد(یا واضح تر بگم نمی دونی...)دلیل نداره نبوده باشه!!!!

حرفهای قشنگ چیزیه که هیتلر هم میگفت! :)...
مهم واقعیت پشت حرف‌هاست! :)....
دقیقا!!!که هدف یه حرف چیه!!!انحراف از بحث...گرم کردن سر یه عده...تحویل اراجیف...دروغ...لاپوشونی...سوار شدن!!!!و...............تا بینهایت ادامه داره!!!
همین رفیقمون شادیاخ یه بار گفت ببین چقدر اوباما حرفش رو واضح میزنه؟
منم مثال تحدید جنگ رو اوردم که رهبر ایران مستقیم میگه حمله بکنین، حمله میکنیم و اوباما میگه همه‌ی گزینه ها روی میزه! حالا به نظر شما کی داره واضح حرف میزنه و کی داره قشنگ حرف میزنه؟! و البته مشخصه که ایشون دیگه در اون مورد حرفی رو ادامه نداد!!

غلط املایی خیلی زشته ها!!میگه خب چرا حمله نمی کنیم؟لابد شما می خوای بری بجنگی؟؟؟؟به تجربه می گم...بیش از 50% تون سربازی هم نرفتین!!!!

ظاهرا توی اون‌دنیا هم اینترنت میدن که شخصی با تفکر مخالف مثل شما حتی پس از سلاخی و قلع و قمع شدن داره حرف میزنه!! یا شایدم شستشوی مغزی مزدوران اندک رو شما جواب نداده!؟ راه‌حل هاتون رو اینجا بذارید تا بقیه‌ي مردم هم از دست این شستشو ها خلاصی پیدا بکنن و دیگه میلیونی نیان تو صحنه‌های حمایت از نظام! :)....لااقل برای انتخابات 92 نیان! نظرتون چیه؟!

جمله اول:تقیه می دونی یعنی چی؟
جمله دوم:100%
جیره خوار می دونی یعنی چی؟و خب...همیشه امثال یه عده!!هستن که با یه سری جوابای بی سر و ته می خوان یه چیز رو عمومی و جمعی نشون بدن و همش اقلیت اقلیت کنن...در حدی که اقلیت باید سرشو بذاره و بمیره!!!
همون قانونی که میگه اکثریت مطلق جامعه شیعه هستن و دوست ندارن که یه یهودی بیاد دینش رو تبلیغ بکنه و این مسئله در قانون هم به نفع این اکثریت مطلق لحاظ شده! :)...
این جمله ات دیگه منو از نظر منطقی تیکه پاره کرد!!!آخه زیادی عقلانیه!!!و زیادیم اکثریتی!!!که چندنفر یه چیزو دوس ندارن و تعمیم داده می شه به کل جامعه!!!از قدیم الایام پارسیان بدون هیچ مشکلی در کنار هم زندگی می کردن!!!و حتی کوروش کبیر بعد از فتح بابل 539 BC به اونا اجازه داد راحت خداشون رو بپرستن!!!یعنی ما بعد از 2500 سال تازه لطف کردیم و این اجازه رو به هموطنان هم نه!!!!هم نوهانخودمون دادیم که باشه اشکال نداره!!!شما خداتو بپرست!!!این اجازه رو داری!!!اگه کسی واقعا آزاد باشه و به کامل بودن دینش ایمان داشته باشه هیچ واهمه ای از بحث نخواهد داشت!!!به قول یکی از دوستان تو تاپیک شبهه افکنان!!!تو تی وی میان می گن روشنفکران غربی از بحث با ما واهمه دارن اما حتی تو فضای مجازی هم از بحث می ترسن و جبهه می گیرن!!!
مخالفت با ازادی این افراد وقتی بود که حق عبادات یا عبادتگاه داشتن نداشتن! :)...
خب پس منظورتون زمانی قبل از 2500 سال ما پارسیان هست دیگه؟؟؟؟(دلیلتم خیلی منطقی بود!!!!!!!!!)

همون ۷۰-۸۰ ساله های بیسواد هم رفتن جنگیدن و الان پدر و مادرشون میره سر مزارشون فاتحه میده نه؟؟؟
.......................این قصه سر دراز دارد...نه تو دانی و نه من که واقعا برای ایران و ایرانی بوده یا نه.............کیان اسلام در خطر بوده و اینجاست که کشتن هم دین هم مجازه!!!!(امیدوارم واضح گفته باشم!!)و با یه دین واحد ...واحد شمارش ما برای کشته ها شهید و برای اونا جنازه اس!!!!با یه دین واحد!!!
یه توصیه هم به عنوان یه هموطن بهت می کنم ...فقط محض اینکه آبروی هم عقایدت رو نبری میگما...از من داشته باش...
پسته ی بی مغز گر لب وا کند رسوا شود!!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

افراد همجنس باز انسان هستن؟!............دوست محترم یک دین چقدر پیروان دارد؟ ......یک کشور به کل چقدر جمعیت دارد؟
ضمن اینکه این همه سفارتخانه هست و برایش مشکلی ایجاد نمیشود .....سفارت آمریکا لانه جاسوسی بود .........اصلا هم دلیلی وجود نداشت که این سفارت باشد
کتاب خانم دکتر معصومه ابتکار رو در این باره بخونید ....مطالب بسیار جالبی مطرح شده

اما در قبال سفارت انگلیس ......اولا اون اقدام مورد تایید هیچ کس نبود و صریح ترین سخن رو رهبر انقلاب فرمودن ....گرچه انگلیسی ها هم مسئله مشابه آمریکایی ها بود ولی نه زمان خوبی انتخاب شده بود و نه مدریت شده بود و از طرفی هم تا حدودی بایستی حواس ها جمع میبود که روباه مکار با گرگ دندون تیز متفاوته .......ولی شما واقعا فکر میکنید کسانیکه رفتن به سفارت انگلیس ......مجازات نشدن؟ گارد حفاظت سفارت انگلیس هیچ نکرد
اشتباه میکنید .....ضمن اینکه باغ قلهک چندین ساله اجارش رو انگلیسی ها نمیدن و اونجا دیگه متعلق به اونها نیست

اما فرمودین آزاد اندیشی؟!.....حمایت از تفکری منسوخ و غیر انسانی میشود آزاد اندیشی؟

یعنی اینکه شما از ازدواج یک انسان و حیوان حمایت کنی یعنی آزاداندیشی؟
یعنی چی؟ چون بی سواد بودن به رایشون اعتماد نبایستی میشده؟
اینطور که آزاداندیشی شما نشون میده گویا فقط افرادی که همسو شما هستند بایستی حق رای داشته باشند و به رای بقیه اعتمادی نیست!

این همون تفکرات ارباب و رعیتی زمان شاه نیست؟ ..........شما کمی فکر کنید

به نظر من بهتر است تعریف آزاد اندیشی رو بهتر جویا شوید

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما همین اولش بگم...از آدمایی که ته هنرشون بازی با کلمات و استفاده از احساسات و دلایل غیرمنطقیه بیزارم...

دوست عزیز، من کارشناس مسایل سیاسی نیستم که بخوام دلایل واقعی و سیاسی حرفه‌ای مد نظر شما و برخی دوستان دیگه رو بیارم....
من یه ادمی توی این مملکت هستم که نظر شخصی خودم رو دارم میگم! :)...

پس اگه هدفت ایه که بخوای چندتاتیکه از حرفای منو برداری و فقط محض اینکه تعداد پستت بالا بره یه چیز سرهم کنی توصیه می کنم ادامه ندی...که یه وقت تاپیک به فنا نره...
دوست من، به نظرت شخصی که از سال ۲۰۰۸ اینجا عضوه و تعداد پست‌هاش به ۱۰۰۰ نرسیده هنوز، دنبال اسپم کردنه؟! یا دنبال بالا بردن تعداد پسته؟؟؟

شرمنده که مثل خودت و هم فکرات جواب دادم دوست عزیز
من خودم هر جمله رو جواب میدم، ولی برخی دوستان یه متن ۳۰ خطی رو میگیرن و جواب یه کلمه‌اش رو میدن! :).... یه جورایی به ادم توهین میشه! انگار بقیه‌ی مطالب رو برا دیوار نوشته...
و صد البته، پر واضحه که برای باقی مطالب جوابی نداشتن! :)....

فکر من واضحه!!!شمایید که کلا فکرتون نامرئیه!!!
از نظر من، یه پرچم ارزشش به اندازه‌ی کتاب اسمانی نیست...
یک کتاب دینی، کارش یه چیز دیگس، و یک پرچم، کارش یه چیز دیگس که الان ادامه‌ی این حرف رو در ادامه‌ی مطالبتون میارم و میگم! :)

خب...پس انتظار زیادی نیست که اونا هم با کتاب شما چنین کارهایی کنن!!!!!چرا برات عجیبه؟علم هم میگه...هر عملی عکس العملی داره...تازهههههه...به نظر من اونا خیلی آدمن که به ازای هر بار که تو هر مدرسه پرچم چندتاکشور لگدمال می شه کتاب آتیش نمی زنن!!!!!راهپیماییها و...و...بماند!!!!
ما با امریکا(دولتش) مشکل داریم و دشمنیم و پرچم کشورشون رو می‌سوزونیم.... دین خیلی ها اونجا مسیحیته و البته ادیان دیگه هم زیاد دارن، ولی ظاهرا خیلی هاشون همون مسیحی میباشن... ایا ما کتاب دینی اونها رو اتیش زدیم؟!
اونها اگر با ما(ایران) مشکل داشتن، اونها هم پرچم رو می‌سوزوندن یا طبق معمول تحریم میکردن یا یه همچین چیزایی.... ولی وقتی میان کتاب دینی ما رو می‌سوزونن، این میشه دشمنی با دین ما! :)....
تفاوتش اشکار و واضحه....

البته من شخصا رفتار افراد رو رفتار دولت‌ها تصور نمی‌کنم...

3 برابر زمانی که جنابعالی در دانشگاه درس خوندی من مطالعه آزاد داشتم...
من همیشه کتک خوردم که درس نخونم! در حقیقت اینجوری بزرگ شدم که درسمو سر کلاس یاد بگیرم و حق نداشتم برای امتحانات درس بخونم.... با اینکه رنج نمراتم همون ۱۵-۱۶ در درس های عمومی بوده، ولی اون مباحث رو واقعا یاد گرفتم! :)....
پس ۳ برابر درس خودندن من، مطالعه‌ی ازاد شما باشه، شاید مثلا بشه کلا یک هفته مطالعه در سال! :)

و تجربه ام هم از همین کتابا و دیده ها و شنیده ها می گه ابدا درباره کسی که نمی شناسیش اظهار نظر نکن که ممکنه برات گرون تموم شه
در مورد کی؟
شما کجا داری این تجاربت رو استفاده میکنی؟
مثلا اینکه راه به راه میای به من میگی همفکرات! و غیره و ذلک!!! ایا من رو میشناسی؟ میدونی من کی بودم و چی گفتم و چی میگم و چیکار میکنم؟!؟؟
شما یه خط حرف من رو خوندی و طبق همون در موردم نظر میدی، منم یه خط در مورد شما خوندم و در موردت نظر دادم! :)... اما من هنور معتقدم کسی که دیگرانی رو همجنس باز معرفی میکنه، سواد کافی در خصوص اونها نداره! :)... حالا میخواد فوق تخصص هر علم دیگه‌ای باشه!:)...

اقا ما خارجی بلد نیستیم...رعایت حال ما رو بکن...

من فرض رو بر این رفتم که شما که سواد کافی داری حتما از منابع دست اول و زبان اصلی اطلاعات داری دیگه:)چون اصولا تو دنیای اطلاعات یه سری چیزا فقط جنبه ی اسپم و پرکنندگی مغز مردم داره و برای تشخیص باید به زبان کشور صادر کننده علم یا اون اطلاعات خاص مسلط باشی!!!
با شما مخالفم! :)...
علم، چیزیه که همونجوری دست به دست میشه... مثلا، چیزی که یه دانشجوی امریکایی و یا هندی و یا چینی در خصوص اشیا در برنامه نویسی فکر میکنه و میخونه رو من هم میخونم!!!
اونی که دستکاری میشه، نظریات و فلسفه ها در خصوص مسائل دیگه‌ هستن...
این موارد احمقانه هستش که فقط بیاری ترجمه بکنی..... چون دارن روش زندگی کردن رو میگن به ادم اونم در سطح کلان! یعنی نه برای یه خونواده یا یه شهر، بلکه دارن برای یک جامعه‌ی بزرگ در حد یک کشور تعیین تکلیف میکنن...
بنابراین کاملا نیازه که بومی سازی بشن! :)...

شما نگران نباش چون اونایی که باید داخل درهای بسته بدونن همکاری چیه خووووووووووب می دونن!!
من متن یکی از همکاری ها رو خوندم! همکاری از نظر اون اقایون یعنی تعطیل کردن تمام سایت‌های هسته ای، تحویل دادن تمام اورانیوم غنی شده! تحویل تمام سانتری ها! و در بعد پول دادن برای خرید اورانیوم! :)...

خوب، چه ادمی میاد این کار رو میکنه؟! حتمی میدونین که بحث دیگه ای که اینجا مطرح میشه اینه که اومدیم و ما فردا با هم کلاهمون رفت تو هم! چه تضمینی هست که شما باز به ما بفروشی؟!
نظر شما چیه؟ باید چیکار کرد در این خصوص! ؟

من نبودم که تو جنگ از اسرائیل سلاح وارد کردم و بازم بگم....!!
خوب که چی؟! کشور در جنگ بود و یا باید خاک کشور حراج میشد، یا باید تسلیحات تهیه میشد! :)...
شما دشمنانت درجه بندی دارن....
وقتی یه دشمنی میاد خودش رو جای دشمن درجه‌ یکت قرار میده، و ممکنه کلا تو رو از بین ببره، راه حل دیگه‌ای داری؟!
یادتون رفته که اقایون غربی، برای جلوگیری از هیتلر چه کارا که برا شوروی نکردن؟
همین که هیتلر تموم شد المان رو دو نصف کردن و حتی تا جایی پیش رفتن که برلین رو هم دو نصف کردن و بین خودشون( شوروی و غرب) تقسیم کردن....
ولی این همه‌ی کار نبود، غربی ها المان غربی و برلین غربی رو بین خودشون (فرانس، انگلیس و امریکا) هم تقسیم کردن! :)...

توصیه می کنم خودت سرچ کنی!!!
دوست عزیز، من این مسئله رو راستش دنبال میکنم! و ازش اطلاعات کافی دارم! :
این لینک وی‌کی پدیا کامل توضیح میده

این نمودار رو بزرگ‌تر ببینید:
به همین صورت که می‌بینید، ایالات متحده، اکثریت مطلق ایالت‌هاش No recognition of same-*** couples هستن! من خارجی بلد نیستم پس شما ترجمه کن....
همچنین می‌بینید که غیر از کانادا و انگلیس، بقیه‌ی کشورها اکثرا مخالف این حالت هستن Same-*** marriage .....(مثلا امریکا فک کنم فقط ۵ یا ۶ تا از ایالت‌هاش این اجازه رو میدن....!!!)

بازم سرچ کن دوستم!!!و نکته بعد...اینکه شما چیزی یادت نمیاد(یا واضح تر بگم نمی دونی...)دلیل نداره نبوده باشه!!!!
یه اسم میدی؟! راستش چون خارجیم خوب نیست نتونستم به نتایج خوبی دست پیدا بکنم! :)....
غیر از چند تا عهد نامه و چه میدونم از این حرفا! :)....

دقیقا!!!که هدف یه حرف چیه!!!انحراف از بحث...گرم کردن سر یه عده...تحویل اراجیف...دروغ...لاپوشونی...سو� �ر شدن!!!!و...............تا بینهایت ادامه داره!!!
باز که دارین حرف خودتون رو میزنین؟!
ببیند، دو نفر در دو سوی دنیا، میخوان به مردم کشورشون و طرف مقابلشون بگن که احتمال حمله هم هست....
یکی میگه اگر حمله بکنین، حمله میکنین و نابودتون میکنیم...
یکی میگه توجه کنین که همه‌ی گزینه‌ها روی میز ما هستش!
حالا کدومش داره ملت رو سرگرم میکنه، لاپوشونی میکنه و اراجیف تحویل میده؟ یه رفیقی داشتیم که میگفت این همه‌ی گزینه‌ها یعنی تحریم های شدید تر!

غلط املایی خیلی زشته ها!!میگه خب چرا حمله نمی کنیم؟لابد شما می خوای بری بجنگی؟؟؟؟به تجربه می گم...بیش از 50% تون سربازی هم نرفتین!!!!
من بارها گفتم، فک کنم نیاز باشه تو امضام بنویسمش! من از کلاس دوم ابتدایی از املا بدم میومده! واقعا واقعا از املا بدم میاد و هیچوقت هم نتونستم یاد بگیرمش! .... شما حرف رو بخون چیکار به کار غلط های املاییش داری؟!

چرا حمله نمی‌کنیم؟ مشخصه!! چون ما وحشی نیستیم مثل اونها... ما هیچوقت به کسی حمله نمی‌کنیم و صرفا از خودمون دفاع میکنیم.... و حرفمون هم این بوده، اگر کسی بهمون حمله بکنه، به شدت پاسخش رو میدیم... به همین سادگی! :)

جمله اول:تقیه می دونی یعنی چی؟
خیر نشنیدم! یعنی چی حالا و ارتباطش به حرف من چیه؟

جیره خوار می دونی یعنی چی؟و خب...همیشه امثال یه عده!!هستن که با یه سری جوابای بی سر و ته می خوان یه چیز رو عمومی و جمعی نشون بدن و همش اقلیت اقلیت کنن...در حدی که اقلیت باید سرشو بذاره و بمیره!!!
راستش شندیم، ولی ندیدم! در این مورد با شما نمیشه بحثی کرد! چون شما یه سری تجارب در خصوص قضاوت نکردن افراد داری، ولی فقط وختی میخوای بار دیگران بکنیش یادت میاد و نه همیشه!
اقلیت، اقلیته و حقوقش تعریف شده! وقتی شاخ بازی در میاره و اربده کشی میکنه و میگه من زور دارم.... من چیکار میکنم! من چیکار نمی‌کنم! باید بهش یاداوری کرد که اقلتی بیش نیست! .... این نیازه.... شما اینطوری فکر نمی‌کنی؟

این جمله ات دیگه منو از نظر منطقی تیکه پاره کرد!!!آخه زیادی عقلانیه!!!و زیادیم اکثریتی!!!که چندنفر یه چیزو دوس ندارن و تعمیم داده می شه به کل جامعه!!!از قدیم الایام پارسیان بدون هیچ مشکلی در کنار هم زندگی می کردن!!!و حتی کوروش کبیر بعد از فتح بابل 539 BC به اونا اجازه داد راحت خداشون رو بپرستن!!!
الان که جدید‌الایام هستش، یعنی دیگارن حق پرستش خدای خودشون رو ندارن؟ یعنی ما با مشکل کنار هم زندگی میکنیم؟! یعنی الان یه کسی که مسیحیه، از بقیه‌ی مردم ایزوله میشه؟
دفترچه‌ی کنکور، استخدامی و غیره و ذلک همه و همه موقع ثبت نام میخواد بدونه که طرف چه دین و مذهبی داره و اعلام میکنه این برای اینه که سوالات دین خودش رو ازش بپرسه! ...
الان این حرف شما چی بود؟! اراجیف بود؟ لاپوشونی کردن بود؟ دورغ بود؟ چرند بود چی بود؟؟؟/ عاقلانه بود یا چی؟؟؟

اگه کسی واقعا آزاد باشه و به کامل بودن دینش ایمان داشته باشه هیچ واهمه ای از بحث نخواهد داشت!!
ببین مراجع تقلید و ولی فقیه چطوری قایم شدن که ملت ازشون سوال دینی نپرسن!!!
بنده‌ی خدا، شما الان میتونی زنگ بزنی به دفتر فلان مرجع تقلید و ازش سوالات دینیت رو بپرسی و یا قرار ملاقات بذاری و بحث کنی! معلومه که وقتی یه نفر زنگ میزنه میگه امروز یه دختره از کنارم رد شد حکمش چیه خود طرف نمیاد جواب بده و میده یکی دیگه براش حرف بزنه !!!
کلی سایت های اینترنتی و امکان سصوال و جواب از طریق اینترنت هست و هزار و یک روش دیگه!

با یه دین واحد ...واحد شمارش ما برای کشته ها شهید و برای اونا جنازه اس!!!!با یه دین واحد!!!
دلیلش اینه که نیروهای ما، از اب و خاک خودشون فقط دفاع کردن! ولی اونها حمله کردن... اونها دشمنی ورزیدن....
غیر از اون، حکومت ایران، حکومتی برای اسلام بود که میخواست اسلام رو در منطقه گسترش بده.... اسلام واقعی رو و نه سلفی گری رو.... اقای صدام، برای کشورگشایی و اروند رود اگر اومده بود، همونجا می‌موند و از صد جبهه حمله نمی‌کرد که بخواد بعد از یه هفته تهران رو بگیره! ....
شاید دین ها یکی بوده، ولی اهداف یکی نبوده....

(امیدوارم واضح گفته باشم!!)
راستش نفهمیدم که در مورد چی حرف میزنی! ....

خلاصه اینکه یه لطفی بکن، پاسخ‌هایی که میدی رو یه جوری متمایز کن از حرفا تا بشه خوندش! :)...

بعدشم، سفسطه و مغلطه و از زیر جواب در رفتن و اینها هم نباشه....!!!
بعضی دوستان یه حرفایی میزنن که ادم توش واقعا میمونه! و پاسخ سوال اونقدر واضحه که به جای پاسخ دادن، مجبوره که یه سوالی بپرسه که از هوش طرف مقابلش مطمئن بشه!

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقلیت و اکثریت معنایی در یک کشور دمکراتیک نداره

بلکه هر چند سال یکبار اکثریت مردم به کسی رای میدهند و برای چند سال اختیار کشور رو میدهند دستش

همه مردم هم به رای اکثریت احترام میگذارند

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
درهرصورت اقلیت باید به نظر اکثریت احترام بذاره و نباید ساز خودشو بزنه ومخصوصا در جهت مقابل قد علم کنه.مخصوصا تو مسائل اساسی عمومی مثل اعتقادات و ...
مردم ماهم نشون دادن که با اقلیتها هیچ مشکلی ندارن و اقلیتها دارن بخوبی زندگیشونو میکنن.تا موقعی که اقلیتی از حد خودش تجاوز نکنهو،دشمنی نکنه و سرکشی نکنه مردم ما هیچ مشکلی باهاش نخواهند داشت.

وضعیت
موضوع بسته شده است.