یه پیغام از طرف ویندوز

emotion

عضو جدید
سلام
مدتی هستش که وقتی کامپیوترم رو روشن می کنم این پیغام گوشه ی صفحه مانیتور ظاهر می شه:
you may be a victim of software conterfating...
چند بار تلاش کردم مراحلی رو که می بایست پیش برم تا این مشکل حل بشه رو طی کنم اما موفق نمی شدم و ناتمام باقی می موند.
مشکلی که این پیغام برای پی سیم ایجاد کرده اینه که هر بار تصویری رو برای دسکتاپ انتخاب می کنم بعد از یک بار خاموش روشن کردن تصویر عوض میشه و ایتم ها روی یک صفحه کاملا مشکی قرار می گیرن و گوشه ی صفحه هم همون پیغام قرار می گیره.برای حل این مشکل چیکار باید بکنم؟

fjalili

عضو جدید
سلام
مدتی هستش که وقتی کامپیوترم رو روشن می کنم این پیغام گوشه ی صفحه مانیتور ظاهر می شه:
you may be a victim of software conterfating...
چند بار تلاش کردم مراحلی رو که می بایست پیش برم تا این مشکل حل بشه رو طی کنم اما موفق نمی شدم و ناتمام باقی می موند.
مشکلی که این پیغام برای پی سیم ایجاد کرده اینه که هر بار تصویری رو برای دسکتاپ انتخاب می کنم بعد از یک بار خاموش روشن کردن تصویر عوض میشه و ایتم ها روی یک صفحه کاملا مشکی قرار می گیرن و گوشه ی صفحه هم همون پیغام قرار می گیره.برای حل این مشکل چیکار باید بکنم؟

دوست عزیز،
اگر دیالوگ زیر را میبینی:

و پیام زیر توی ویندوزت دیده میشه:

شما احتمالاً از نسخه غیر اوریجینال ویندوز استفاده کردید و آپدیت ویندوزت را هم غیر فعال نکردید و ویندوزت سری به سایت مایکروسافت زده و دیده که نسخه شما کپی است و اصل نیست!
این مشکل بعد از آپدیت ویندوز پیش میاد. و این یک کمی کارو مشکل کرده.

توی حالت Safe mode وارد ویندوز بشو.
برو به شاخه c:\Windows\System32 و فایل WgaTray.exe را پاک کن.
همچنین برو به شاخه c:\Windows\System32\dllcache و بازم همون فایل را پاک کن.
بعد باید فایل رجیستری خودت را ادیت کنی:
از منوی Run برنامه Regedit را اجرا کن.
برو توی بخش
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify و هر چی مربوط به فولدر WgaLogon میشه را پاک.
و حالا کامپیوترت را Restart کن.

البته یک راه حل ساده تری هم داره!
برنامه هایی هستند که این کار را اتوماتیک خودشان انجام میدهند مانند برنامه RemoveWGA.exe که میتونی پیداش کنی و اجرا کنی. این برنامه ها کارشون همین هست.