یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ممنون از راهنماییهاتون.من این روش هایی رو که گفتید انجام دادم ولی درست نشد build که میکنم یه خطایی میده. تو اون مسیری که نوشته بود رفتم csc.exe رو زدم همون خطای build رو میده. دستوری هم که گفته یود تو cmd زدم و لی سردر نیاوردم یعنی چی؟من عکساشو میذارم.ممنون میشم اگه دوباره راهنمایی بکنید.

سلام
وقت بخیر
منم زیاد ازین ارور ها سر در نمیارم. ولی یه راه که به ذهنم میرسه، این هست که متن ارورتون رو توی گوگل بزنید، تا راهنمایی ها براتون بیاره.

https://www.google.com/search?num=3....2.0....0...1c.1.64.serp..1.4.328.VTamouTXct0

البته خب باید انگلیسیتون خوب باشه.

• Like
واکنش ها: Y@S

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام به همه استادان
وقت بخیر

راستش من روی سیستم خودم یه sql server 2008 r2 رو نصب کردم که نسخه 50_10 هست.
برنامه م رو با سی شارپ روی سیستمم نوشتم . حالا که رفتم روی سیستم مشتری sql رو نصب کردم تا نرم افزارم باهاش بتونه کار کنه، میبینم که نسخه 10 هست.
درحالی که همون سی دی ای بود که خودم برای خودم sql رو نصب کردم.
الان بک آپی که از دیتابیسم گرفتم ، ورژنی بالاتر از ورژن sql نصب شده در سیستم مشتری هست.

نمیدونم چطوری باید دیتابیستم رو انتقال بدم به سیستم مشتری.
ممنون میشم کمک کنید.

RIG

متخصص C#.net
سلام به همه استادان
وقت بخیر

راستش من روی سیستم خودم یه sql server 2008 r2 رو نصب کردم که نسخه 50_10 هست.
برنامه م رو با سی شارپ روی سیستمم نوشتم . حالا که رفتم روی سیستم مشتری sql رو نصب کردم تا نرم افزارم باهاش بتونه کار کنه، میبینم که نسخه 10 هست.
درحالی که همون سی دی ای بود که خودم برای خودم sql رو نصب کردم.
الان بک آپی که از دیتابیسم گرفتم ، ورژنی بالاتر از ورژن sql نصب شده در سیستم مشتری هست.

نمیدونم چطوری باید دیتابیستم رو انتقال بدم به سیستم مشتری.
ممنون میشم کمک کنید.
نفهمدم چی شد

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
Sqlای که تو منزل دارند و باهاش دیتابیسشون رو ایجاد کردن ورژنش بالاتر از ورژن sql سیستمی هست که قراره دیتابیسش رو به اون سیستم انقال بدن. میگه الان باید چیکار کنم یکی ورژنش بالاس یکی ورژنش پایین.

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام
Sqlای که تو منزل دارند و باهاش دیتابیسشون رو ایجاد کردن ورژنش بالاتر از ورژن sql سیستمی هست که قراره دیتابیسش رو به اون سیستم انقال بدن. میگه الان باید چیکار کنم یکی ورژنش بالاس یکی ورژنش پایین.
به جای انتقال بانک یا گرفتن نسخه پشتیبان و بازیابی بهتره از بانک و تمام محتویاتش کوئری بسازید و براحتی منتقل کرده به سیستم قدیمی تر و بعد اجراش کنید.
ساختن اسکریپت بسیار ساده است و کافیه روی بانک مورد نظر کلیک راست کنی و Generate script رو از منوی Tasks آنتخاب کنید

اینم راهنمای گرفتن اسکریپت از بانک و داده ها

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
به جای انتقال بانک یا گرفتن نسخه پشتیبان و بازیابی بهتره از بانک و تمام محتویاتش کوئری بسازید و براحتی منتقل کرده به سیستم قدیمی تر و بعد اجراش کنید.
ساختن اسکریپت بسیار ساده است و کافیه روی بانک مورد نظر کلیک راست کنی و Generate script رو از منوی Tasks آنتخاب کنید

اینم راهنمای گرفتن اسکریپت از بانک و داده ها

عالی بود مهندس
عالی!!
فقط خداکنه توی سیستم مشتری کار کنه...

• Like
واکنش ها: SHRP

SHRP

کاربر ممتاز
عالی بود مهندس
عالی!!
فقط خداکنه توی سیستم مشتری کار کنه...
کار می کنه خیالت راحت باشه... اگر یک درصد کار نکرد یه برنامه ساده بنویس که داده ها رو بگیره توی یه فایل دلخواه با هر حالتی مثلا ایکس ام ال ذخیره کنه بعد توی کامپیوتر مشتری با استفاده از دستورات اس کیو ال بانک و جدولها رو بسازه و داده ها رو اضافه کنه
همیشه یادمون باشه:
برای مهندسان بن بست وجود ندارد یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت!

شهریاری 2

کاربر ممتاز
کار می کنه خیالت راحت باشه... اگر یک درصد کار نکرد یه برنامه ساده بنویس که داده ها رو بگیره توی یه فایل دلخواه با هر حالتی مثلا ایکس ام ال ذخیره کنه بعد توی کامپیوتر مشتری با استفاده از دستورات اس کیو ال بانک و جدولها رو بسازه و داده ها رو اضافه کنه
همیشه یادمون باشه:
برای مهندسان بن بست وجود ندارد یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت!

;):w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::neutral::neutral::neutral::neutral::neutral:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام
وقت بخیر
اقا مشتری میگه من تمام اطلاعات وارد شده در بانک رو میخام. (در یک جدول)
خب حالا اینا اطلاعاتش ، در یک صفحه جا نمیشه. منم کریستال ریپورت رو ندارم که بخام درستش کنم.
میگید چکار کنم؟

ریپورت خود ویژوال 2013 چطوریه؟

یه راه به ذهنم رسید، اینکه sql شون رو تبدیل کنم به اکسس بعد با گزارش گیری اکسس این کارو انجام بدم.(البته کار نکردم تاحالا ولی خب بنظرم بشه)

میگید چکار کنم؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
وقت بخیر
اقا مشتری میگه من تمام اطلاعات وارد شده در بانک رو میخام. (در یک جدول)
خب حالا اینا اطلاعاتش ، در یک صفحه جا نمیشه. منم کریستال ریپورت رو ندارم که بخام درستش کنم.
میگید چکار کنم؟

ریپورت خود ویژوال 2013 چطوریه؟

یه راه به ذهنم رسید، اینکه sql شون رو تبدیل کنم به اکسس بعد با گزارش گیری اکسس این کارو انجام بدم.(البته کار نکردم تاحالا ولی خب بنظرم بشه)

میگید چکار کنم؟
ریپورت خودش هم خوبه
اسم ریپورتش Report Viewer است. می تونی از Active Report یا Fast Report هم استفاده کنی

شهریاری 2

کاربر ممتاز

ببخشید میشه بگید من با این ارور چکار کنم؟

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز

میگه ی ورژن دیگه از این برنامه ای که دارید نصب میکنید توسیستم هست
نمیتونید اینو نصب کنید . باید اون ورژن قبلی رو برید پاک کنید تا بشه اینو نصب کرد

شهریاری 2

کاربر ممتاز
میگه ی ورژن دیگه از این برنامه ای که دارید نصب میکنید توسیستم هست
نمیتونید اینو نصب کنید . باید اون ورژن قبلی رو برید پاک کنید تا بشه اینو نصب کرد

خب چطوری بعضیا میرن اشکالات ورژن قبلی رو برطرف میکنن بعد میان دوباره روی سیستم قبلی نصب میکنن؟
ورژن قبلی رو هم پاک نمیکنن برای این کار...
ازین ارور های عجیب غریب هم نمیده.

ورژن قبلی رو اصلاح میکنه. همین!!

SHRP

کاربر ممتاز

این خطا رو چه موقع می بینید؟
چه برنامه ای؟
برنامه ای که خودتون نوشتید؟
اگر برنامه خودتونه که کافیه فقط برنامه های تغییر یافته رو روی قبلیها رونویسی کنید
ولی اگر یک برنامه استاندارد است بهتره اول اونو حذف کنید و بعد نسخه جدید نصب کنید

شهریاری 2

کاربر ممتاز
این خطا رو چه موقع می بینید؟
چه برنامه ای؟
برنامه ای که خودتون نوشتید؟
اگر برنامه خودتونه که کافیه فقط برنامه های تغییر یافته رو روی قبلیها رونویسی کنید
ولی اگر یک برنامه استاندارد است بهتره اول اونو حذف کنید و بعد نسخه جدید نصب کنید

نه مهندس . مال خودمه.
وقتی یه تغییری روی برنامه میدم و یه سری چیزا اضاف میکنم یا اینکه یه سری باگ میگیرم از نرم افزار، دوباره فایل نصبی رو rebuild میکنم. بعد که میخام فایل msi رو اجرا کنم، ارور میده.

اینکه میگید برنامه های تغییر یافته رو روی قبلیها رونویسی کنم ، رو متوجه نمیشم.
میشه یه کم جزیی تر بگید؟

RIG

متخصص C#.net
نه مهندس . مال خودمه.
وقتی یه تغییری روی برنامه میدم و یه سری چیزا اضاف میکنم یا اینکه یه سری باگ میگیرم از نرم افزار، دوباره فایل نصبی رو rebuild میکنم. بعد که میخام فایل msi رو اجرا کنم، ارور میده.

میشه یه کم جزیی تر بگید؟
If you´re using a BasicMSI installer, you can create a System Search which checks the following registry key:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE(\Wow6432Node)\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\*YOURPRODUCTCODE*
If this key is available an older version of your setup is installed on the computer. Now create a Custom Action which is placed before "CheckPreviousVersion" to run your code. Set the condition for this Custom Action to the property from your System Search.
That should do the trick.

SHRP

کاربر ممتاز
نه مهندس . مال خودمه.

میشه یه کم جزیی تر بگید؟
اینستالری که شما دارید یا باید تغییر کنه و همیشه تمام فایلهای قبلی رو رونویسی یا حذف کنه یا به صورت دستی بدون استفاده از اینستالر کپی کنید روی فابلهای قدیمی...
معمولا وقتی یه برنامه داریم نیازی نیست همیشه با ستاپ ساختن اونو به مشتری بدیم
برای بار اول ستاپ عالیه ولی وقتی برنامه در حال کاره بهتره یه ستاپ جدا برای بروزرسانی بنو یسی یا به کاربر بگی بصورت دستی جایگزین کنه...روال خیلی از جاها همینه...

SHRP

کاربر ممتاز
If you´re using a BasicMSI installer, you can create a System Search which checks the following registry key:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE(\Wow6432Node)\Microsof t\Windows\CurrentVersion\Uninstall\*YOURPRODUCTCOD E*
If this key is available an older version of your setup is installed on the computer. Now create a Custom Action which is placed before "CheckPreviousVersion" to run your code. Set the condition for this Custom Action to the property from your System Search.
That should do the trick.
این پیغام هم حرف منو تایید می کنه
باید اینستالرت رو دقیقا برای بروزرسانی کانفیگ کنی ...

RIG

متخصص C#.net
نه مهندس . مال خودمه.

میشه یه کم جزیی تر بگید؟
https://www.simple-talk.com/dotnet/visual-studio/updates-to-setup-projects/

شهریاری 2

کاربر ممتاز
ریپورت خودش هم خوبه
اسم ریپورتش Report Viewer است. می تونی از Active Report یا Fast Report هم استفاده کنی

سلام مهندس
شرمنده من هی مزاحم میشم
نیگا من توی استیمول سافت ، آیا میتونم مثلا برای هر شخص، دوتا ردیف اختصاص بدم؟ یا شایدم سه تا؟ یا بیشتر؟
اخه طرف گاهی همه اطلاعات رو میخاد.
یعنی ردیف اول : نام ، نام خانوادگی، نام پدر
ردیف دوم: آدرس ، شماره شناسنامه،
ردیف سوم: مهارت، میزان درآمد و..

میشه؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام مهندس
شرمنده من هی مزاحم میشم
نیگا من توی استیمول سافت ، آیا میتونم مثلا برای هر شخص، دوتا ردیف اختصاص بدم؟ یا شایدم سه تا؟ یا بیشتر؟
اخه طرف گاهی همه اطلاعات رو میخاد.
یعنی ردیف اول : نام ، نام خانوادگی، نام پدر
ردیف دوم: آدرس ، شماره شناسنامه،
ردیف سوم: مهارت، میزان درآمد و..

میشه؟
کار نشد نداره مهندس جان. بهترین راه اینه که خودت گزارش سفارشی بسازی و چند تا کوئری مختلف رو توش استفاده کنی

شهریاری 2

کاربر ممتاز
کار نشد نداره مهندس جان. بهترین راه اینه که خودت گزارش سفارشی بسازی و چند تا کوئری مختلف رو توش استفاده کنی

خخخخخ
من اگه بلد بودم که مزاحم شما نمیشدم....
تکنولوژی خاصی داره؟
چطوریه؟
چی سرچ کنم توی گوگل؟

SHRP

کاربر ممتاز
خخخخخ
من اگه بلد بودم که مزاحم شما نمیشدم....
تکنولوژی خاصی داره؟
چطوریه؟
چی سرچ کنم توی گوگل؟
بهترین کار اینه کتاب آموزشی از اینترنت بگیرید..چون ساخت گزارش کار سختی نیست ولی مهارتهای تمرینی نیاز داره... چند بار حالتهای مختلف رو بررسی کن حتما روش مورد نظرت رو پیدا می کنی

Y@S

عضو جدید
سلام دوستان
من به راهنمایی شما نیاز دارم.با چه دستورهایی توی محیط کنسول اپلیکیشن میشه یه کمبوباکس ایجاد کرد و بعد وقتی کلید up یا down رو موقع اجرا می زنیم این کمبو باز و بسته بشه و مقادیرش رو نشون بده.ممنون میشم راهنماییم کنید.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من به راهنمایی شما نیاز دارم.با چه دستورهایی توی محیط کنسول اپلیکیشن میشه یه کمبوباکس ایجاد کرد و بعد وقتی کلید up یا down رو موقع اجرا می زنیم این کمبو باز و بسته بشه و مقادیرش رو نشون بده.ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام
راستش از عهده من خارجه جواب این سوال. ولی میتونم بپرسم که چه اصراری هست که در محیط کنسول، کومبوباکس بسازید؟

• Like

شهریاری 2

کاربر ممتاز
یه پروژه است.فعلا داریم تو محیط کنسول برنامه می نویسیم.

راستش تا حالا نشنیدم که بشه کنترل های ویندوز فرم یا wpf رو توی کنسول استفاده کنن.

فکر نمیکنم بشه.
یعنی استادتون خواسته ؟؟؟

• Like

Y@S

عضو جدید
راستش تا حالا نشنیدم که بشه کنترل های ویندوز فرم یا wpf رو توی کنسول استفاده کنن.

فکر نمیکنم بشه.
یعنی استادتون خواسته ؟؟؟

بله.یه چیزی مثل کمبوباکس که با کلیدهای جهتی کیبورد باز بشه ویه لیستی رو نشون بده

شهریاری 2

کاربر ممتاز
بله.یه چیزی مثل کمبوباکس که با کلیدهای جهتی کیبورد باز بشه ویه لیستی رو نشون بده

خب اگه اینطوریه پس میشه یه کار کرد:

کد اسکی کلیدهای جهت بالا و پایین رو بگیرید.
کد اسکی
چپ:37
بالا:38
راست:39
پایین:40

مثلا :

PHP:
if((e.KeyChar < '0' || (e.KeyChar > '9')))

میتونید کد اسکی دکمه ای که کاربر میزنه رو مشخص کنید.
که از اینجا گرفتم:
http://stackoverflow.com/questions/...tual-character-value-when-handling-keyboard-e
بعد توی برنامه بگید که اگر کلیدی که کاربر فشار داد، مثلا پایین بود، فلان لیست رو نشون بده. (یعنی مثلا چاپ کنه. بنویسه و...) . بعد وقتی که لیست نوشته شد، یه متغیر بولین رو true کنید .
بعد وقتی که وقتی که کاربر دکمه بالا رو زد ، اگه متغیر true بود، لیست پاک بشه.

مثلا برای پاک کردن یک خط:

PHP:
Console.WriteLine("Test")
;Console.SetCursorPosition(0,Console.CursorTop-1)
;ClearCurrentConsoleLine();

که از اینجا :
http://stackoverflow.com/questions/...to-only-clear-a-line-instead-of-whole-console

پیداش کردم.

احتمالا راه بهتری هم هست.

آخرین ویرایش:
  • Like

شهریاری 2

کاربر ممتاز
راستی برای بهتر شدن کومبوباکستون، میتونید برای مثلا انتخاب هر کدومشون ، میتونید با زدن دکمه پایین، برید روی آیتمتون. فقط باید رنگ پس زمینه و رنگ نوشته ها رو عوض کنید.

http://www.aparat.com/v/obD8p

• Like