گپ و گفتگوی خودمانی مهندسین مواد و متالورژی

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
در شب رحلت خاتم انبیا، محمد مصطفی (ص) فرشتگان عرش می گریند. عاشقانش با چشمانی اشک آلود، مرثیه غم می سرایند. ما نیز در شب رحلت آسمانی اش در سوگ می نشینیم.:cry::cry::cry::cry:

m4material

مدیر تالار
سلام، غریب تر از هر غریب!
سلام، مزار بی چراغ، تربت بی زایر، بهشت گمشده!
سلام، آتشفشان صبر، چشمان معصوم، بازوان مظلوم، زبان ستمدیده!
سلام، سینه شعله ور، جگر سوخته، پیکر تیرباران شده!
سلام، امام غریب من!

اى کریم اهل بیت علیهم السلام! قلب اندوهگینمان در عزاىت ، دیدار و شفاعتت را در قیامت مى طلبد تا طعم بخشندگى تو را دریابیم.

ای کریم آل طه ! بوی غربت حنجره ات، جهانی را غریبانه به گریه می اندازد.

m4material

مدیر تالار
عیادت جناده از امام حسن علیه السلام

جناده بن ابی امیه می‌گوید:
پس از مسمومیت امام حسن علیه السلام نزد او رفتم و دیدم در مقابلش طشتی است که در آن خون استفراغ می‌کند.
عرض کردم:« مولای من! چرا خود را درمان نمی کنید؟»
گفت:« مرگ را با چه معالجه کنم؟»
من گفتم:« انالله و انا الیه راجعون.»( ما همه از آن خداییم و به سوی او رهسپاریم.)
امام نگاهی به من نمود و فرمود:« قسم به خدا رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم با ما عهد نمود که امامت بر عهده‌ی 12 نفر از فرزندان علی و فاطمه است و همه‌ی ما دوازه امام یا با شمشیر کشته می‌شویم یا با زهر، مسموم.»
آن گاه گریست.

موعظه امام (آمادگی برای سفر آخرت )

به امام گفتم:« ای پسر رسول خدا، مرا موعظه کنید.»
فرمود:« مهیای سفر آخرت شو و توشه آن سفر را پیش از رسیدن اجل به دست آور؛ و بدان که تو در طلب دنیایی در حالی که مرگ هم در طلب توست. اندوه روزی را که نیامده بر روی اندوه امروزت بار مکن و بدان که هر چه از مال دنیا، بیش از قوت خودت‌، به دست آوری، خزینه‌داری دیگران (وارثانت) را کرده‌ای. بدان که در حلال دنیا حساب است و در حرام آن عقاب. پس دنیا را نزد خود، مرداری فرض کن و از آن نستان، مگر به قدر ضرورت، که اگر حلال باشد، زهد ورزیده‌ای و اگر حرام باشد، گناهی نکرده‌ای، زیرا آن مقدار که گرفته‌ای بر تو حلال است؛ همان طور که گوشت مرده، در حال ضرورت، حلال است و اگر عتابی باشد، عتابش کمتر است. برای دنیای خود چنان کار کن که گویا همیشه خواهی بود و برای آخرت خود چنان که گویا فردا خواهی مرد. اگر می‌خواهی بدون قوم و قبیله عزیز باشی و بدون سلطنت، اقتدار داشته باشی، از ذلت معصیت خدا به سوی عزت اطاعت او حرکت کن.

m4material

مدیر تالار
من دست خالی آمدم ، دست من و دامان تو

سرتا به پا درد و غمم، درد من و درمان تو :gol:

تو هر چه خوبی من بدم ، بیهوده بر هر در زدم

آخر به این در آمدم ،باشم کنار خوان تو :gol:

من از هر دررانده ام ، من رانده ی وامانده ام

یا خوانده یا نا خوانده ام ،اکنون منم مهمان تو :gol:

پای من از ره خسته شد، بال و پرم بشکسته شد

هر در به رویم بسته شد، جز درگه احسان تو :gol:

گفتم منم در می زنم ،گفتی به تو سر می زنم

من هم مکرر می زنم ،کو عهد و کو پیمان تو؟ :gol:

سوی تو رو آورده ام، ای خم سبو آورده ام

من آبرو آورده ام، کو لطف بی پایان تو؟ :gol:

حال من گوشه نشین، با گوشه ی چشمی ببین

جز سایه ی پر مهرتان، جایی ندارم جان تو :gol:

من خدمتی ننموده ام، دانم بسی آلوده ام

اما به عمری بوده ام، چون خار در بستان تو :gol:

على انسانى

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من اول تا آخر رفتم! بعد برگشتم سر ریازی یا که خودمو کشتم دو تاش حل شدريال قطعن هر چه وقت بیشتر بهتر دیگه!:cry::cry::cry:

می بینم که مرضیه خانوم خوابشون گرفته.

کللللللللللللللیییییییییییییی:biggrin:

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا که اینطوره ایشالا همه زیر 10 درصد زده باشن و شما بشی رتبه 1 خوبه؟؟:cool:

آره آره! خوبه خوبه! همینو تسویبش کن! تو روزنامه سنجش بگو عکس رنگیمو بندازنا!!!:biggrin:

حالا شما بی کار بودی نشستی غلط گیری می کنی؟؟ :surprised:

تو اگه وقت غلط گیری داشتی وقت رجوع کردن به بغل دستیت رو هم حتما داشتی دیگه نه؟؟:biggrin:

بله! هالا نمیخاستم ریا بشه جلو بجه ها که روحیشونو نبازن! من بیکار بودم! اسلن سوت میزدم! از شما بعیده آقای شریفی! من غلطا رو گرفتم که درس عبرتی بشه واسه بقیه!

بغل دستیم پاسخ نامش مثل قلب من پاک پاک بود نگران نشو! البته گویا خودت تجربشو داریا! آآآره؟؟؟

navidsaket

عضو جدید

آره آره! خوبه خوبه! همینو تسویبش کن! تو روزنامه سنجش بگو عکس رنگیمو بندازنا!!!:biggrin:

تو اگه وقت غلط گیری داشتی وقت رجوع کردن به بغل دستیت رو هم حتما داشتی دیگه نه؟؟:biggrin:

بله! هالا نمیخاستم ریا بشه جلو بجه ها که روحیشونو نبازن! من بیکار بودم! اسلن سوت میزدم! از شما بعیده آقای شریفی! من غلطا رو گرفتم که درس عبرتی بشه واسه بقیه!

بغل دستیم پاسخ نامش مثل قلب من پاک پاک بود نگران نشو! البته گویا خودت تجربشو داریا! آآآره؟؟؟

اوه اوه بسمه الله!
من که حرفمو پس گرفتم اساسی!
اصلا هرچی شما بگی درسته!(چه ناراحت؟)
:surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised:

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز

البته کار من به اینجا ها نکشید من فکر می کردم نیم ساعت بیشتر وقت داریم.
نیم ساعت آخر رو گذاشته بودم واسه اینکار که تا اومدم جواب هام رو چک کنم گفتن وقت تمومه:biggrin:

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز

قشنگه؟؟

رنگشو دارین؟؟:biggrin:

واااااااااای!× اینجا رو ببینید!
پای thixo در اثر کرنش های نقص انباشتگی در ناحیه غوزک در اثر تنش های برشی ناشی از باند های پیچشی دچار شکست کلیواژ شده و در حال حاضر نابجایی های قفل شده در این نقص توسط دانه های ریز سرامیک ترد گچ احاطه گشته اند!!!:w11:

این بود انشای من درباره پای thixo شریفی!
20
میشیم آقا؟؟
(4 ساعت بعد کنکور بیای باشگاه همین میشه دیگه!!!):biggrin:

آخرین ویرایش:

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم یکم توجه میکنم خیلی کلماتت بی غلطه هاااااااااااااااااااا
انجمن زبان و ادبیات فارسی شدیدا بهت احتیاج داره!:smile:
من که گفتم نمیاد وقت خودتونو نگیرین اما قبول نمیکنن!
ناراحت نشی گفتم از جو امتحان بیایم بیرون!;)

نخیرم! اینجا همه میدونن من کلن املام خییییییلیی غویه!
مامان فرهنگم کلللی تشویقم میکنه! هسودیت میشه دیکتت زعیفه نمیتونی پستای منو بخونی؟ آره؟ آره؟:cool:

خوابم نگرفنه بود داشتم انشا مینوشتم :)

navidsaket

عضو جدید
تازه اینقدرم ناراحت بیایییییییییییییییی!
خیلی تاثیر داره!
واقعا منم میگم برو انجمن زبان و ادبیات فارسی!خیلی موفق خواهی بود!
هیچ کس نمیتونست 4 ساعت بعد از کنکور بیاد یه همچین انشایی بگه باریکللا!
یه صد آفرین هم من بهت دادم!

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
واااااااااای!× اینجا رو ببینید!
پای thixo در اثر کرنش های نقص انباشتگی در ناحیه غوزک در اثر تنش های برشی ناشی از باند های پیچشی دچار شکست کلیواژ شده و در حال حاضر نابجایی های قفل شده در این نقص توسط دانه های ریز سرامیک ترد گچ احاطه گشته اند!!!:w11:

این بود انشای من درباره پای thixo شزیفی!
20
میشیم آقا؟؟
(4 ساعت بعد کنکور بیای باشگاه همین میشه دیگه!!!):biggrin:

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
20 که هیچی 22 می شی

البته بنده طی یک فرایند عملیات حرارتی پیچیده، بعد تغییر شکل سریع که منجر به تردی و فیل شدن پا شده بود، بر روی پام اون رو به صورت تناوبی کونچ می کردم ( با یخ) ولی مثل اینکه عملیات حرارتیش یکم دیر انجام شده بود و پیری رخ داده بود

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
20 که هیچی 22 می شی

البته بنده طی یک فرایند عملیات حرارتی پیچیده، بعد تغییر شکل سریع که منجر به تردی و فیل شدن پا شده بود، بر روی پام اون رو به صورت تناوبی کونچ می کردم ( با یخ) ولی مثل اینکه عملیات حرارتیش یکم دیر انجام شده بود و پیری رخ داده بود

پسر تو هیچوقت متالورژ شکسته بند خوبی نبودی! مراقب باش بهش فشار نیار باهاش راه نری زودتر و با درد کمتر خوب میشه! جدی میگم ولی جدا از شوخی کلا اگه باهاش راه بری بعدش دردش اذیت میکنه گرچه اون موقع به نظر نمیرسه ایشالا زود خوب شی!:smile:

satelo

عضو جدید
سلام
:exclaim::exclaim:
باور کنید اعصابم خورده.چند وقت پیش بود که دیدم هرچی رمز عبور رو میزنم میگه رمز شما اشتباه است.
این یعنی چی؟:w00:
میخواستم بیام با مدیر کل سایت یک دعوایی بکنم.:neutral:
میدونین میخواستم چی بگم.می خواستم بگو اگر یک لطفی بکنید بگویید این رمز عبورم چه مشکلی براش پیش اومده.:whistle::sweatdrop::w05:
:biggrin:
اما جدی چرا اینجوری شد.بعد با ایمیل که رمزو گیر آوردم تعجب کردم:eek:.اصلا رمز که نبود.کد حفاظت اطلاعات بود.
اما بهرحال دوباره اومدم که صفایی به این باشگاه بدم.:w36:
راستی کنکور هم بد نبود.البته من ندادم ها.
اما خب اگه سوالی داشتین بپرسین.:eek:چی گفتم:lol::w18:
واسه منم یکی دو بار پیش افتاد اگه می خوای دعوا کنی من هم هستم
چونکه .... دیگه نمی گم

بالا