[ گفت و گو ] انتخاب رشته کارشناسی ارشــد و دکتــرا

hormozdi

عضو جدید
یه سوال پرسیده بودم انگاری ثبت نشده :w06:
دوباره باید بنویسم

تو اون لینکی که صفحه اول هستش کلی منبع نوشتن
مثلن واسه حرارت هم هولمن هم اینکروپرا رو معرفی کرده
باید جفتش خونده شه یا فقط یکیش اونم بصورت دلخواه !!!!

عزیز، شما همون اینکروپرا رو بخون، مثل اینه که هولمن و ده تا کتاب دیگه رو خوندی. ;)

tarane62

عضو جدید
سلام دوست عزيز

اگه يه همچين قصدي داري،به نظرم بيشتر روش فكر كن. چون اصلا كار راحتي نيست.البته كه خواستن توانستنه!:smile:

من الان دانشجوي ارشدم،جزوه هاي پارسه و كتاباش رو دارم،اگه فكراتو كردي و مصمم بودي،در خدمتم!

اميدوارم موفق باشي.

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
سلام
منابع و اطلاعاتی در رشته ارشد مهندسی داروسازی ( همونی که به م.شیمی مربوط میشه ) میخوام
کسی هست مرا یاری کند ؟

مهندسی شیمی-بیوتکولوژی (1و1و1و1و1و0و0و0)
مهندسی داروسازی (کلیه دروس با ضریب 1 )

1. زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
2. سینتیک و طراحی راکتور
3.پدیده های انتقال ( انتقال جرم ومکانیک سیالات و انتقال حرارت )
4. بیوشیمی و بیولوژی عمومی
5. ترمودینامیک
6. ریاضیات مهندسی
7. شیمی الی
8. شیمی پایه

k_siroos

مدیر بازنشسته
آگهی استخدام

آگهی استخدام

هرچی گشتم نتونستم اطلاعات زیادی در رابطه با این رشته پیدا کنم ...

با اشکان موافقم که شباهت این رشته با داروسازی مثل مهندسی پزشکی و پزشکیه ... یه آگهی استخدام پیدا کردم که فکر کنم اگه ببینید بد نباشه ...

دانشكده مهندسي شيمي پرديس دانشكده هاي فني دانشگاه تهران در گرايش مهندسي دارو سازي ازميان فارغ التحصيلان دكتراي تخصصي مهندسي شيمي داراي تجربه در داروسازي و فارغ التحصيلان دكتراي تخصصي داروسازي صنعتي هيات علمي استخدام مي كند.

اینکه یه مهندس شیمی در داروسازی تجربه داشته باشه خیلی چیز عجیبی به نظر می رسه... :confused:

smfaghih

عضو جدید
من جزوات پارسه شما را خریدارم

من جزوات پارسه شما را خریدارم

سلام جزوات پارسه شما رو میخرم، آزمونها رو هم دارید؟
smfaghih@yahoo.com

cilia

عضو جدید
سلام عزیزان.من تازه عضو شدم.:cry: راستش ترم 6 مهندسی شیمی هستم و می خوام به فکر ارشد باشم. اینکه کجا ثبت نام کنم؟ البته اگه کسی فعلا به جزوه هاش احتیاج نداره و می تونه در اختیار من قرار بده ممنون می شم ازش. می خوام لمش بیاد دستم:redface:. پیشاپیش ممنونم:gol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من که چیزی ندارم و فکر کنکورشم هستم، ایشالا به موقش، فلن کتابا رو میخونم

DIAB

عضو جدید
سلام دوست عزیز قصد ندارم نا امیدتون کنم ولی راه خیلی سختی در پیش دارید که فقط با تلاش زیاد میتونید نسبت به موفقیت خودتون امیدوار باشید
برای ثبت نام موسسه های زیادی هست ولی من پارسه رو پیشنهاد میکنم موسسه خیلی خوبیه و البته پولش هم خوبه با آزمونهاش فکر کنم امسال دیگه بالای 1 تومن دربیاد البته میشه قسط بندی کرد
در مورد جزوه های خود پارسه نوسان خیلی زیاد داره جزوه سیالات ترمو و راکتورش عالیه و مثلا جزوه جرم و عملیاتش مثل یه معرفی واسه دبیرستانی ها میمونه تا کنکور ارشد !!!
جزوه هایی که تو کلاس گفته میشه خیلی خوبه مخصوصا جرم و عملیات و حرارت دکتر میرزازاده
اگه بتونید گیر بیارید خیلی کارتون جلوست ضمن اینکه این استاد به قدری شریف هستند که فکر کنم اشکال هم داشته باشید بیتونید خیلی راحت ازش بپرسید
اما در مورد ازمونهای پارسه فقط میگم شرکت کنید ولی به نتایجش اصلا اهمیت ندید !!!

DIAB

عضو جدید
سلام عزیزان.من تازه عضو شدم.:cry: راستش ترم 6 مهندسی شیمی هستم و می خوام به فکر ارشد باشم. اینکه کجا ثبت نام کنم؟ البته اگه کسی فعلا به جزوه هاش احتیاج نداره و می تونه در اختیار من قرار بده ممنون می شم ازش. می خوام لمش بیاد دستم:redface:. پیشاپیش ممنونم:gol:

نمی دونم منظورت از لمش بیاد دستم یعنی چی ولی ببین خوندن واسه ارشد یه قواعدی داره مثلا
درس ریاضی حدود 50 درصد از ریاضی عددی میاد پس همین الان به درس کاربرد ریاضیات خیلی اهمیت بده

یا مثلا راکتور همه اش فرموله باید چند هفته آخر به صورت جدی خونده شه

یا مثلا اگه زبانت خوب نیست یا متوسطه از اول نشین هی تست زبان بزن که بعد 30 تا تست موقع انتقال حرارت مغزت دور از جون تو گلوت باشه ، بلکه بگذارش واسه آخر

خلاصه ریزه کاری ها رو رعایت کن

DIAB

عضو جدید
من امسال کنکور بیو شرکت نکردم ولی اونجوری که دوستم میگفت تستهای راکتورش سخت تر بود و در مورد بيوشيمي وميكروبيولوژي عمومي یه جزوه داشت که فقط هفته های آخر می خوند
منم نظرم اینه که رو درسهای مهندسی شیمی بیشتر زوم کنی بیشتر موفق میشی

icy

عضو جدید
من از راه اومدم دلم خواست اومدم:دی

من تازه عضو شدم یعنی در نقش اوماتور ظاهر شدم:D

من این چند صفحه رو خوندم مخم کلا گیرید :surprised:یعنی یکی به من کامل بگه الان من ارشد رو بخونم هیچ فرقی تو حقوقش نمیکنه؟یا تو کارش؟اینکه نمیشه :eek:

یه جوانمرد یا جوانزنی به من جواب بده:cool: (البته از نوع پیرشم قابل پذیرش میباشد)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چشم گلم
بخون و بخون
درسته که زیاد نمیفرقه
ولی موفقتری

پس ارزشش رو داره

ورودت رو تبریک میگم

• Like
واکنش ها: icy

icy

عضو جدید
چشم گلم
بخون و بخون
درسته که زیاد نمیفرقه
ولی موفقتری

پس ارزشش رو داره

ورودت رو تبریک میگم

فدات بشم جوجو:gol:(اسمت رو نمدونم!!!:redface:)حالا من باید برم پیش برو بچ مهندسایی که دارن ارشد میخونن :)اونایی که دوستامن :Dتو دانشگاه ببینم از حالشون چی میخوان نطق کن واسم:mad:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه منم بگو چی میگن
همینجا بنویس
خوشحال میشم

(جاوید )

Hossein.H.Shirazi

عضو جدید
سلام.

چقدر من میرم و میام.
آخه بلا نسبت فعلاً مثل یک چیزی تو گل گیر کردم .....

یک سوال قبلاً بحثی شد در مورد جزوات موسسات آموزشی برای کارشناسی ارشد.
میخواستم ببینم نتیجتش چی شد؟نتیجه گیری این شد که کدومشون بهتر هست؟

بچه ها که شیراز هستند:cool:......
تو پرانتز گفتم فکر کنم اگر کاملش اینجا میگفتم مدیر بخش (که خیلی هم دوست داشتنی هست و همشهری هم هستیم)دارم میزد.نه؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرمنده دوست من، اونموقع خونه نبودم و فارسی هم نداشتم، اطلاعی از این موضوع امریه هم ندارم و اصلن نمیدونم چجوری میشه امری گرفت و در صورت گرفتن چه امکاناتی داری و چه جوریه، واسه همین چیزی نگفتم، محمد هم که رفته سربازی ( امریست الان آموزشیه )، شما اطلاعی در مورد این امریه و غیره بزارین ممنون میشم !

mamosh_1366

عضو جدید
بهترین گرایش برای کارشناسی ارشد چیه؟

بهترین گرایش برای کارشناسی ارشد چیه؟

سلام
من یه دانشجوی کارشناسی هستم میخواستم بدونم بهترین گرایش برای ارشد در حال حاضر کدوم گرایشه؟
قبلآ از همتون متشکرم

hamidkareshki

عضو جدید
سلام
من یه دانشجوی کارشناسی هستم میخواستم بدونم بهترین گرایش برای ارشد در حال حاضر کدوم گرایشه؟
قبلآ از همتون متشکرم

بهترین گرایش گرایشیه که بهش علاقه دارید.

عمومی ترین گرایش طراحی فراینده

گرایش های دیگه هم هر کدوم مزایای خودشو داره.
به نظر من اینکه بهترین گرایش چیه کاملا شخصی و سلیقه اییه

imansamiee

عضو جدید
به نظر من جداسازي بهترين
چون نه كليت فرايندو داره و نه خشكيه كنترل و

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
منم دانشجوی کارشناسی هستم میشه یکمی در رابطه با گرایشای ارشد و مباحثش توضیح بدین؟!

msmshavi

عضو جدید
سلام

سلام

من ورودي 87 هستم ورشته مهندسي شيمي /صنايع گاز قبول شدم:).البته با اين تعاريفي:eek: كه از عزيزان خوندم شديدا" رفتم تو فكر كه چه رشته مشكلي هستش :cry:و چون راه ديگه اي ندارم:confused: ميخواستم يه جورايي ازتون خواهش كنم كه دلداريم بديد

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
من ورودي 87 هستم ورشته مهندسي شيمي /صنايع گاز قبول شدم:).البته با اين تعاريفي:eek: كه از عزيزان خوندم شديدا" رفتم تو فكر كه چه رشته مشكلي هستش :cry:و چون راه ديگه اي ندارم:confused: ميخواستم يه جورايي ازتون خواهش كنم كه دلداريم بديد

تبریک میگم
نگران نباش اگه علاقه داشته باشی سخت نیست

hamidkareshki

عضو جدید
سلام و درود فراوان به هم رشته ای های عزیز.
این داستان خیلی جالبه و من دوست دارم کمی درباره کنکور ارشد خود ارشد گرایشا لیسانس و ... صحبت کنم.:surprised:البته تازه به جمع بچه های عزیز این سایت پیوستم.
اول در مورد گرایش لیسانس به نظر من به جز پلیمر و غذایی بقیه تقریبا خیلی شبیه هستند و این که بگیم مثلا کسی که پالایش خونده دیدی از پترو یا معدنی نداره یا برعکس درست قضاوت نکردیم.اما اینکه تو لیسانس گرایشارو حذف کنند باید بیشتر برسی بشه.
در این صورت فاکتور گرایش برای استخدام بچه های لیسانس برداشته می شه.شاید برای بعضی ها خوب باشه. از حق نباید گذشت.تو دوره لیسانس قدرت انتخاب خیلی پایینه.ممکنه یه درس عمومی آدمو بکوبه زمین .مثل خود من که عربی 34 زدم :cry:.دروس گرایشام که خیلی با هم فرق نمی کنه.بعد فلان شرکت میاد می گه فقط فلان گرایشارو استخدام می کنم.
مثلا من خودم صنایع معدنی خوندم.درسای تخصصیمون یکی خوردگی بود یکی صنایع ساختمانی 1 (سیمان!) و تصفیه آب و فاضلاب که همشم حفظی بودو یادمون رفت.
اما اون چیزی که از شما مهندس شیمی (بهتره بگم مهندس فرایند) می سازه اون حس مهندسی شماست.حسی که مثلا این ماده که داره می ره تو فلان برج چه بلایی سرش می آد.
حس سیالاتی حرارتی ترمودینامیکی جرمی و مهمتر عملیاتی.
من همین تابستون (سال 1387 ) پالایشگاه تهران کاراموز بودم.تا آدم خودش نره تو صنعت تا برجا و اکسچنجرا و پمپا و کمپرسورا و ... دیگرو نبینه به عظمت این رشته پی نمی بره.
اونجا فقط دید مهندسی و عملیاتی بدرد می خوره.نه فرمولی هست نه ماشین حسابی نه کسی که از این چیزا سر در بیاره .
اونجا فقط یک نوع مهندس شیمی هست!!
هر گرایشی که باشی اونجا دید مهندسیتو محک می زنی نه چیز دیگرو.به همه دوستاییم که کاراموزی نرفتن پیشنهاد می کنم یک واحد صنعتی رو برای کاراموزی انتخاب کنن نه یک واحد پژوهشی رو. 4 سال پژوهش کردیم دیگه :biggrin:.بحث یکم طولانی شد.منظور کلی این بود که به نظر من گرایش تو لیسانس زیاد معنی پیدا نمی کنه.اما هر چی مدارک بالاتر بره رو درس ها از عمومیتشون کاسته می شه و در دکترا رو یک موضوع از یک شاخه ی کوچک از یک درس مثلا جرم متمرکز می شیم.
دوستان در مورد درسا و کتابای ارشدم بحث کرده بودن.
من چون همین امسال کنکور دادم یک تجربه کوچکی دارم که اینجا می نویسم.البته تجربه ی شخصی و ممکنه کاربرد عام نداشته باشه.اما واسه من که خیلی مفید بوده.:)
طراحی فرایند شریف قبول شدم:cry:

آخرین ویرایش:

hamidkareshki

عضو جدید
سلام خسته نباشید.خواستم بدونم آیا ورود به شرکت نفت و استخدام شدن پارتی میخواد یا اینکه اگه دانش آموخته خوبی باشی میتونی استخدام شی؟ و آیا قبول شدن در رشته مهندسی نفت دانشگاههای تهران و شهرستان مزایا ومعایبی نسبت به قبولی در نفت دانشگاه صنعت نفت دارد یا خیر ممنون
شرکت نفت هر سال یه آزمون ورودی می گیره و نفرات برتر رو استخدام می کنه.قبلا خیلی پارتی مهم بود.اما الان واقعا اثرش کم شده.البته به نظر من قبل از تصمیم گیری برای استخدام تو شرکت نفت در مورد حقوق نوع کار (شیفتی یا صبح کار) و ... از بچه هایی که تازه استخدام شدن تحقیق کنید.شاید نپسندید.

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
سلام و درود فراوان به هم رشته ای های عزیز.
این داستان خیلی جالبه و من دوست دارم کمی درباره کنکور ارشد خود ارشد گرایشا لیسانس و ... صحبت کنم.:surprised:البته تازه به جمع بچه های عزیز این سایت پیوستم.
اول در مورد گرایش لیسانس به نظر من به جز پلیمر و غذایی بقیه تقریبا خیلی شبیه هستند و این که بگیم مثلا کسی که پالایش خونده دیدی از پترو یا معدنی نداره یا برعکس درست قضاوت نکردیم.اما اینکه تو لیسانس گرایشارو حذف کنند باید بیشتر برسی بشه.
در این صورت فاکتور گرایش برای استخدام بچه های لیسانس برداشته می شه.شاید برای بعضی ها خوب باشه. از حق نباید گذشت.تو دوره لیسانس قدرت انتخاب خیلی پایینه.ممکنه یه درس عمومی آدمو بکوبه زمین .مثل خود من که عربی 34 زدم :cry:.دروس گرایشام که خیلی با هم فرق نمی کنه.بعد فلان شرکت میاد می گه فقط فلان گرایشارو استخدام می کنم.
مثلا من خودم صنایع معدنی خوندم.درسای تخصصیمون یکی خوردگی بود یکی صنایع ساختمانی 1 (سیمان!) و تصفیه آب و فاضلاب که همشم حفظی بودو یادمون رفت.
اما اون چیزی که از شما مهندس شیمی (بهتره بگم مهندس فرایند) می سازه اون حس مهندسی شماست.حسی که مثلا این ماده که داره می ره تو فلان برج چه بلایی سرش می آد.
حس سیالاتی حرارتی ترمودینامیکی جرمی و مهمتر عملیاتی.
من همین تابستون (سال 1387 ) پالایشگاه تهران کاراموز بودم.تا آدم خودش نره تو صنعت تا برجا و اکسچنجرا و پمپا و کمپرسورا و ... دیگرو نبینه به عظمت این رشته پی نمی بره.
اونجا فقط دید مهندسی و عملیاتی بدرد می خوره.نه فرمولی هست نه ماشین حسابی نه کسی که از این چیزا سر در بیاره .
اونجا فقط یک نوع مهندس شیمی هست!!
هر گرایشی که باشی اونجا دید مهندسیتو محک می زنی نه چیز دیگرو.به همه دوستاییم که کاراموزی نرفتن پیشنهاد می کنم یک واحد صنعتی رو برای کاراموزی انتخاب کنن نه یک واحد پژوهشی رو. 4 سال پژوهش کردیم دیگه :biggrin:.بحث یکم طولانی شد.منظور کلی این بود که به نظر من گرایش تو لیسانس زیاد معنی پیدا نمی کنه.اما هر چی مدارک بالاتر بره رو درس ها از عمومیتشون کاسته می شه و در دکترا رو یک موضوع از یک شاخه ی کوچک از یک درس مثلا جرم متمرکز می شیم.
دوستان در مورد درسا و کتابای ارشدم بحث کرده بودن.
من چون همین امسال کنکور دادم یک تجربه کوچکی دارم که اینجا می نویسم.البته تجربه ی شخصی و ممکنه کاربرد عام نداشته باشه.اما واسه من که خیلی مفید بوده.:)
طراحی فرایند شریف قبول شدم:cry:

تبریک میگم
میشه درصد و رتبتونو بزارین؟!
چی خوندین؟چطور خوندین؟
راستی تجربتونو نمیخواین بگین؟!

بالا