[ گفت و گو ] - ارشـــد یا ســربازی

[ گفت و گو ] - ارشـــد یا ســربازی

• ارشد بخونیم

رای: 18 32.7%
  • بریم سربازی

رای: 22 40.0%
  • بریم دنبال کار (برا اونایی که سربازی ندارن)اگه پیدا شه

رای: 15 27.3%

• مجموع رای دهندگان
    55

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من الان حین خدمتم دارم با یگانم تسویه می کنم تا ارشد بخونم .
اول از همه بگم این تصوراتی که شما داری ما هم داشتیم ولی بعده خدمت فهمیدیم که چیه .
اگه شانس بیاری می افتی ارتش اونجا می شی افسر و دیگه درجه دار ریر دیپم بهت دستور نمی ده . ولی جاهای دیگه حتی مثل سپاه رانندگی یا حتی شستن ضرفای فرمانده و امر بری هم به لیسانس می دن .
کسی گفت که خو ش بحالت بسیجی نداری منم نداشتم الانم مثل خر پشیمونم . همه ی کساییم که طرز فکر شما رو داشتن الان دنبال پارتی برای جور کردن سابقه و گرفتن کسری هستن تو خدمت.
عمرت هدر می ره اگه واقعا می تونی نری و بپیچونی این کارو بکن . ارشد بخون 17 معدل بیار 2 تا isi بده بشو نخبه سربازیت با طرح نخبگان بگزرون

اخه مگه الکیه!!!؟؟؟معدل بالای 17 و دوتا مقاله ی جهانی؟؟؟؟
بابا میدونی چند سالمون میشه تا اون موقع؟؟؟بعدش چطور میتونیم کار پیدا کنیم؟؟؟اوضاع مملکت رو که دیگه خودت بهتر میدونی!!!هر روز بدتر از دیروز!!!
من میگم سربازی بریم بهتره چون آخه آدم میره ارشد واسه چی؟؟؟واسه اینکه راحت تر کار پیدا کنه...خوب کسیکه میره سربازی زودترم میره سرکار...هدف کار هستش دیگه!!!!

sana.68

عضو جدید
عجب دنیاییه واسه ما پسرا دو راه بیشتر وجود نداره یا بریم سربازی یا کار آزاد
ولی دخترا:بشینن تو خونه خواستگار بیاد برن دنبال کار بشینن درس بخونن برن کار آزاد و....
به این میگن جامعه عدالت محور[/hdk fil ldo,
عدالت محور یعنی اینکه مثل مر دا زحمت بکشی بعد همه استخدامیا بنویسن مرد! دلتون خوش
ها !دو سال میرین سربازی مشکلتون همینه ابروتون از بیکاری نمیره که!

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه بگم این تصوراتی که شما داری ما هم داشتیم ولی بعده خدمت فهمیدیم که چیه .
اگه شانس بیاری می افتی ارتش اونجا می شی افسر و دیگه درجه دار ریر دیپلم بهت دستور نمی ده . ولی جاهای دیگه حتی مثل سپاه رانندگی یا حتی شستن ظرفای فرمانده و امر بری هم به لیسانس می دن .
کسی گفت که خو ش بحالت بسیجی نداری منم نداشتم الانم مثل خر پشیمونم . همه ی کساییم که طرز فکر شما رو داشتن الان دنبال پارتی برای جور کردن سابقه و گرفتن کسری هستن تو خدمت.
عمرت هدر می ره اگه واقعا می تونی نری و بپیچونی این کارو بکن . ارشد بخون 17 معدل بیار 2 تا isi بده بشو نخبه سربازیت با طرح نخبگان بگذرون

شرایط سختی رو گفتی.حالا من راحت ترش میکنم!بعضی از بچه ها پایان نامه ارشدشونو با مثلا وزارت دفاع برمیدارن تا بتونن کسر خدمت بگیرن.اینجوری راحت تره.یکی از دوستان من همین کار رو کرد.چند روز پیش هم از پایان نامش دفاع کرد.اینا همه در شرایطیه که کسی درس رو هم دوست داشته باشه یعنی به ادامه تحصیل علاقمند باشه و همچنین بخاد خدمت رو قیچی کنه و گر نه صرفا برای معاف شدن ارشد گرفتن نمیتونه جالب باشه.حکایت یکی از رفیقای ماست میگه میخام برم آلمان دکترا بخونم که الان سربازی نرم!

farid_ppe

عضو جدید
سلام
بچه ها من دفترچه ام رو پست کردم به احتمال زیاد هم 1/8/91 اعزامه
اگه برادری دوستی پسرعمویی پدری یا کسی رو دارید که تو ارتش سپاه وزارت دفاع یا هرجا اگه هست بتونم اونجا پذیرش بگیرم راهنماییم کنید ممنونتون میشم
منتظر م
مرسی

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها من دفترچه ام رو پست کردم به احتمال زیاد هم 1/8/91 اعزامه
اگه برادری دوستی پسرعمویی پدری یا کسی رو دارید که تو ارتش سپاه وزارت دفاع یا هرجا اگه هست بتونم اونجا پذیرش بگیرم راهنماییم کنید ممنونتون میشم
منتظر م
مرسی
موفق باشی
ایشالله که بیفتی ارتش یا سپاه
نیروی انتظامی زیاد خوب نیست مدرک واسشون ارزش نداره

agta666

عضو جدید
خیلی دیره حد اقل 2 ماه قبل باید اقدام میکردی.برو الان پذیرش سپاه رو بگیر بهترین خدمت مال سپاه.اینو بدن که ارتش یا نیرو انتظامی افتادی می فهمی.سعی کن تو خدمت فکر مدرکت نباشی هرچی گفتن بگو چشم ولی جیمو حتما بزن.نگران نباش 21 ماه زود میگذره.از اموزشیت هم لذت ببر که تو یگان بیوفتی میفهمی خیلی اوضاع بیریخت میشه.

s.matavos

عضو جدید
اگه شانس بیاری می افتی ارتش اونجا می شی افسر و دیگه درجه دار ریر دیپلم بهت دستور نمی ده . ولی جاهای دیگه حتی مثل سپاه رانندگی یا حتی شستن ظرفای فرمانده و امر بری هم به لیسانس می دن .
عمرت هدر می ره اگه واقعا می تونی نری و بپیچونی این کارو بکن . ارشد بخون 17 معدل بیار 2 تا isi بده بشو نخبه سربازیت با طرح نخبگان بگذرون

طرح نخبگان جریانش چیه؟ همونی که باید برا ارتش و ... طرح تحقیقاتی بدی؟ اگه آره، دو سال اطلاعات سوزی داره، خروج از کشورت هم اطوار داره، کلا نمی ارزه، تازه آموزشی هم همچنان داره!

SCIENSE

عضو جدید
طرح نخبگان جریانش چیه؟ همونی که باید برا ارتش و ... طرح تحقیقاتی بدی؟ اگه آره، دو سال اطلاعات سوزی داره، خروج از کشورت هم اطوار داره، کلا نمی ارزه، تازه آموزشی هم همچنان داره!

نه طرح تحقیقاتی که برا گرفتن کسر خدمت و کسایی که نخبه نیستن هم می تونن در ازا پروژه کسر خدمت بگیرن . ولی اگه کسی نخبه باشه 2 ماه آموزشی می بینی و بعدش می ره خونش و در مدت 10 ماه پروژه را تموم می کنه وکارت پایان خدمت می گیره البته دیده شده اکثرا این تحقیق خیلی زودتر تموم می شه . و اگر قبول کنن که سخته می تونی حتی چند ماه زودتر کارتو تموم کنی و کارت پایان خدنت بگیری . در کل این خیلی بهتر از 21 ماه خدمت هستش

farid_ppe

عضو جدید
نه طرح تحقیقاتی که برا گرفتن کسر خدمت و کسایی که نخبه نیستن هم می تونن در ازا پروژه کسر خدمت بگیرن . ولی اگه کسی نخبه باشه 2 ماه آموزشی می بینی و بعدش می ره خونش و در مدت 10 ماه پروژه را تموم می کنه وکارت پایان خدمت می گیره البته دیده شده اکثرا این تحقیق خیلی زودتر تموم می شه . و اگر قبول کنن که سخته می تونی حتی چند ماه زودتر کارتو تموم کنی و کارت پایان خدنت بگیری . در کل این خیلی بهتر از 21 ماه خدمت هستش
میشه در این مورد بیشتر توضیح بدی؟ و اینکه اگه هست باید به کجاها برم؟اگه هم نه که الکی وقتمو تلف نکنم
ممنون میشم توضیح بدی

SCIENSE

عضو جدید

farhad urmia

عضو جدید
اولا من دخترم نه پسر
ثانیه برنداشتن در جریانش هستم. برای دلیسانس بله برداشتن ولی برای ارشد نه همچنان هست

خواهر جوجو برا ليسانس يك ماه و برا فوق دو ماه كسري خدمت ميدن. در ثاني اين قواعد و قانونها رو براي ما پسرا نگو خودمون از بريم.

mamal amrikai

عضو جدید
دایی منم همین حرف و میزد. وقتی خدمتش تموم شد گفت خدمت که بری حاضری واسه 1 ثانیه کسری خدمت به هر کس و ناکس رو بندازی و هر کاری کنی... یا علی

farid_ppe

عضو جدید
من خدمتم تموم شد
الان احساس میکنم ارشد هدف کوچیکیه
خیلی از راهها برام باز شده که قبلا حتی فکرشو نمیکردم
به پسرا توصیه میکنم اول سربازی

بالا