گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یکشنبه صبح ساعت 8 امتحان سیستم های اطلاعات مدیریت دارم. اونوقت کتابش رو پنج شنبه بعد از ظهر خریدم و تا الان از 300 صفحه کتاب فقط 80 صفحه رو به صورت سریع خوندم.

مدیریت محترم . لطفا من رو بن کنین !!!! خواهشا یکی من رو تا سه شنبه از اینترنت بیرون کنه !!!!

.
به! ماشالله به این مهندسین معتاد! روز به روز در حال افزایشه.
شما از الان تصور کنید که بن کیک شدید. بقیه پستهائی که میخواید پاسخ بدید رو بذارید برای بعدا! (فکر درمانی پیشرفته)
دیگه اتفاقیه که خواهد افتاد امتحان شما نزدیکه.
بهترین کار تو این موقعیت خواندن نمونه سوال یا مطالعه ی نکته ای هست.
نگران نباشید

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
***آنتی ویروسمآپدیت شونده بی دردسرآرزوست***
چند مورد از زیباترین جلوه های زبان فارسی در جمله بالا دیده میشه،واقعا احسنت به مولوی و دم شما هم گرم از ساخت این عبارت بدیع.

ولی اگه میگفتی "آنتی ویروس،آپدیت شونده بی دردسرم آرزوست" وزنش درست تر در نمیومد؟ (مفعول فاعلات مفاعیل فاعلن)
حالا نمیشد عکس کوچیکتری بگذاری؟؟ :D
این کروم لعنتی نمیدونم چرا نمیذاره،یا من بلد نیستم باهاش این کارو بکنم.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
شوخی میکنی؟!
آنتی ویروسی که بر اساس ابر کار کنه،فایل Viris Definition Signiture رو روی کامپیوتر خواهد داشت.اما یه کش (Cache) محلی از اطلاعات به دست اومده نگه میداره که در مواقع آفلاین ازش استفاده میکنه.
بخوان :
http://research.pandasecurity.com/arguments-against-cloud-based-antivirus
http://www.addictivetips.com/windows-tips/what-is-cloud-antivirus-review-of-panda-cloud-antivirus-software-screenshots

انقدر گفتی پست ۸۴۰۷ که رفتم صفحه‌ی قبل نگاه کنم ببینم چیه! یه کلمه بگو کارایی آفلاین آنتی ویروس پاندا.
واقعا بابت جواب ممنون خیلی خیلی جالب بود راستش دیروز کلی رو این موضوع فکر کردم حتما میگی سرچ می گردی گوگل هم پیدا نکردم دلیل پیدا نکردنم هم اینه که نمی دونستم باید چی بنویسم که اونو بیاره .همین یه کلمه کی میگی کارایی آفلاین آنتی ویروس پاندا این برمی گرده به حرفه ای بودن شما واسه همین میگم ترم بالایی ها و فارغ التحصیل ها بحث ها شرکت کنن همون یه کلمه که میگی واسه ما کلیه :gol:(قابل توجه شما و ترم بالای ها و فارغ التحصیل های باشگاه :()

من یکشنبه صبح ساعت 8 امتحان سیستم های اطلاعات مدیریت دارم. اونوقت کتابش رو پنج شنبه بعد از ظهر خریدم و تا الان از 300 صفحه کتاب فقط 80 صفحه رو به صورت سریع خوندم.

مدیریت محترم . لطفا من رو بن کنین !!!! خواهشا یکی من رو تا سه شنبه از اینترنت بیرون کنه !!!!

1-بله خوندم. از کاربر sanamsayna اطلاعات بگیرید. من تجربه ای باهاش نداشتم.
آقا مهندس می خواین با شرکت پارس آنلاین تماس بگیرم بگم اینترنتتون رو قطع کنه ؟؟؟:biggrin:
در مورد اون مطلب هم من اطلاعاتی نداشتم آقا امیر راهنمایی کردن

کروم مگه ماله ویندوز نیست ؟:confused:چرا موزیلا استفاده نمی کنی اون که از اون بهتره؟

هیچ چیزی غیر ممکن نیست . خواستم خلاصه بنویسم ولی دیدم خودش بهتر گفته .(هم گرافیکی و هم روان )
کلیک کنید
الهام جان خیلی ممنون جالب بود

Drago

کاربر ممتاز
کروم مگه ماله ویندوز نیست ؟:confused:چرا موزیلا استفاده نمی کنی اون که از اون بهتره؟
همه افتادن روی دور شوخی کردن؟

کجا همچین چیزی نوشته؟ واقعا چرا فکر کردی کروم مال ویندوزه؟! اون IE هست که مال ویندوزه و هیچکس توی دنیا بهش نیازی نداره! (به جز دانشجوهای پیام نور).کروم واسه همه سیستم عامل ها حتی Mac هم هست.واسه موبایلش هم حتی هست.

وقتی به دوتا چیز مختلف میخوای اشاره کنی از ضمیرهای "این" و "اون" استفاده کن حداقل!
هزار بار گفتم،بهتر و بدتر وجود نداره.هیچکس نمیتونه بگه این مرورگر از اون یکی بهتره،این آنتی ویروس از اون یکی بهتره و ...توی یک بازار رقابتی همچین چیزی وجود نداره.هرکسی براساس سلیقه،علاقه و نیازش انتخاب میکنه.کروم سبک تره،ظاهرش تمیز تره و همخوانیش با محصولات گوگل بیشتره.سرعتش هم به نظرم خوبه.
فایرفاکس انتخاب بعدیه.

یه چیزی هم در مورد امضات باید بگم : "اشتباهایتان"؟ یا بگو اشتباهاتتان که شامل اشتباه + ات (نشانه جمع) + تان(ضمیر دوم شخص جمع) میشه یا بگو اشتباه هایتان که شامل اشتباه + ها (جمع) + ی (مالکیت) + تان (ضمیر) میشه.
پس اشتباه + ای + تان نداریم!

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

کجا همچین چیزی نوشته؟ واقعا چرا فکر کردی کروم مال ویندوزه؟! اون IE هست که مال ویندوزه و هیچکس توی دنیا بهش نیازی نداره! (به جز دانشجوهای پیام نور).کروم واسه همه سیستم عامل ها حتی Mac هم هست.واسه موبایلش هم حتی هست.

وقتی به دوتا چیز مختلف میخوای اشاره کنی از ضمیرهای "این" و "اون" استفاده کن حداقل!
هزار بار گفتم،بهتر و بدتر وجود نداره.هیچکس نمیتونه بگه این مرورگر از اون یکی بهتره،این آنتی ویروس از اون یکی بهتره و ...توی یک بازار رقابتی همچین چیزی وجود نداره.هرکسی براساس سلیقه،علاقه و نیازش انتخاب میکنه.کروم سبک تره،ظاهرش تمیز تره و همخوانیش با محصولات گوگل بیشتره.سرعتش هم به نظرم خوبه.
فایرفاکس انتخاب بعدیه.
دلیل اینکه فکر کردم ماله ویندوزه چون ابونتو موزیلا بود ولی کروم رو ندیده بودم واسه همین فکر کردم نداره پس اونجا هم هست :biggrin: من خودم شخصا فکر می کنم موزیلا بهتر از کرومه هم از لحاظ سرعت و هم از لحاظ کاربرد ولی خوب سلیقه ها متفاوته. خواستم یه مرورگرم من به شما پیشنهاد کنم حالا چرا ذوقم می زنی ؟:w15:
در مورد اون تذکرم خیلی ممنون درستش کردم :smile:

آخرین ویرایش:

*avast*

اخراجی موقت

فایرفاکس انتخاب بعدیه.

یه چیزی هم در مورد امضات باید بگم : "اشتباهایتان"؟ یا بگو اشتباهاتتان که شامل اشتباه + ات (نشانه جمع) + تان(ضمیر دوم شخص جمع) میشه یا بگو اشتباه هایتان که شامل اشتباه + ها (جمع) + ی (مالکیت) + تان (ضمیر).
پس اشتباه + ای + تان نداریم!
یعنی پیام نور و بچه های پیام نور عتیقه هستن :biggrin::biggrin::biggrin:
اون تاپیک گفتگو بچه ها میگن اینجا چرا بحث علمی نمیکنید!!:surprised:
این تاپیک من میگم چرا تو تاپیک گفتگو بحث علمی میکنید:eek:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
به! ماشالله به این مهندسین معتاد! روز به روز در حال افزایشه.
شما از الان تصور کنید که بن کیک شدید. بقیه پستهائی که میخواید پاسخ بدید رو بذارید برای بعدا! (فکر درمانی پیشرفته)
دیگه اتفاقیه که خواهد افتاد امتحان شما نزدیکه.
بهترین کار تو این موقعیت خواندن نمونه سوال یا مطالعه ی نکته ای هست.
نگران نباشید

من خیلی وقته به اینترنت معتاد هستم. ما جزو لیست اولیه هستیم !!

برای همین همیشه موقع امتحانات کاری میکنم که adsl ام قطع بشه. ولی امتحانات ترم تابستون خارج برنامه هست :D

فعلا که 125 صفحه خوندم. 175 صفحه مونده. که باید بقیه اش رو هم بخونم.

نگران هم نیستم. اولین باری هم هست که واسه امتحانام استرس ندارم. اصلا کلا ریلکس هستم. امیدم زیاده.

تازه دیشب فهمیدم تستی هم هستم. بیشتر امیدوار شدم.

در مورد این کتاب سیستم های اطلاعات مدیریت باید یه مطلبی بنویسم که ترجیح میدم وقتی کتاب رو کامل خوندم این توضیحات رو بنویسم.
تو این 125 صفحه اولش انگاری داشتم اموزش نتورک پلاس به همراه اموزش مقدماتی پایگاه داده میخوندم. اخه اینقدر درس مسخره میشه !!

به کروم چیکار داری؟ خب عکس کوچیکتر سرچ میکردی.

رای دادگاه رو دیدی؟:

http://narenji.ir/5216-رأی-دادگاه-جنجالی-پیروزی-بزرگ-اپل

یعنی بدم میاد از این کمپانی انحصار طلب که فقط بلدن جلوی پیشرفت تکنولوژی رو بگیرن.

به درخواست یکی از مشتری ها . ما یه کپی از سایتشون زدیم. بعدا بهت نشون میدم. ببین چه کردیم. :D اگه میتونن برن شکایت کنن :D:D

آقا مهندس می خواین با شرکت پارس آنلاین تماس بگیرم بگم اینترنتتون رو قطع کنه ؟؟؟:biggrin:

تماس با پارس انلاین هم فکر مناسبیه :D

من خودم شخصا فکر می کنم موزیلا بهتر از کرومه هم از لحاظ سرعت و هم از لحاظ کاربرد ولی خوب سلیقه ها متفاوته.

شما مطمئنید کروم رو تست کردید؟
1- سرعت بیشتر تو کروم
2- سادگی ظاهری
3- سبک بودن
4- استفاده کم از منابع
5- امنیت بالاتر
6- به شدت با کد های css 3 و Html 5 هماهنگه و سایت ها رو به بهترین شکل نمایش میده.
7- inspect element (تو نسخه 21 به جز کتابخونه css ها. پالت رنگ هم اضافه کردن. یعنی من عاشقشم )
8- سینک کردن تمامی موارد. پسورد ها . بوکمارک ها که البته این ها رو فایرفاکس هم داره. ولی قابلیتی بیشتر از فایرفاکس : یعنی sync کردن اکستنشن ها که فایرفاکس چنین قابلیتی نداره.

الان اگه از سینک کردن استفاده میکردید. بوکمارک های شما پر پر نمیشد.

یعنی پیام نور و بچه های پیام نور عتیقه هستن :biggrin::biggrin::biggrin:

امیر خودش پیام نوریه. واسه این اونجوری گفت که تنها سایتی که بهش نیاز داریم با اکسپلورر بریم : سیستم گلستانه./
که سایت پیام نور و برخی دانشگاههای کشور از این سیستم استفاده میکنند.

در بقیه موارد بهش نیازی نیست !!

البته فکر میکنم افزونه تب اکسپلورر با معرفی خود امیر واسه گوگل کروم موجوده .

------------------------

ما بریم ادامه ی درس. فعلا .

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خیلی وقته به اینترنت معتاد هستم. ما جزو لیست اولیه هستیم !!

برای همین همیشه موقع امتحانات کاری میکنم که adsl ام قطع بشه. ولی امتحانات ترم تابستون خارج برنامه هست :D

فعلا که 125 صفحه خوندم. 175 صفحه مونده. که باید بقیه اش رو هم بخونم.

نگران هم نیستم. اولین باری هم هست که واسه امتحانام استرس ندارم. اصلا کلا ریلکس هستم. امیدم زیاده.

تازه دیشب فهمیدم تستی هم هستم. بیشتر امیدوار شدم.
بابت کسب این افتخار بزرگ تبریک عرض میکنم.

والا اونجور که شما درخواست بن شدن رو کردین ما گفتیم الان میرید چاقو زیر گلوی ادمین میذارید که یا بن یا خدافظی! :ی

شما تستی هستین!؟

Drago

کاربر ممتاز
یعنی پیام نور و بچه های پیام نور عتیقه هستن

اون تاپیک گفتگو بچه ها میگن اینجا چرا بحث علمی نمیکنید!!:surprised:
این تاپیک من میگم چرا تو تاپیک گفتگو بحث علمی میکنید:eek:
خیر آقا/خانم،خیر! دانشجوهای پیام نور عتیقه نیستند،گرفتارند.یه عده رو جمع کردن کمترین امکانات رو بهشون دادن بعد به خاطر یک مشت دلار مجبورشون میکنن از IE هم استفاده کنن.بر سیستم تحت وبی که وابسته به مرورگر باشه باید رید!

من توی گزاره اول و دوم تفاوتی نمیبینم.شما توی "اون تاپیک" بحث علمی نمیکنید و بهتون اعتراض میکنن.توی "این تاپیک" بحث علمی نمیکنید و اعتراض هم میکنید!

به کروم چیکار داری؟ خب عکس کوچیکتر سرچ میکردی.

رای دادگاه رو دیدی؟:

به درخواست یکی از مشتری ها . ما یه کپی از سایتشون زدیم. بعدا بهت نشون میدم. ببین چه کردیم. :D اگه میتونن برن شکایت کنن :D:D

البته فکر میکنم افزونه تب اکسپلورر با معرفی خود امیر واسه گوگل کروم موجوده .

نبود آقا،نبود! این meme ها بیشترشون *****ن.

مرسی بابت لینک.آره دیگه،دیکتاتور بزرگ بازم برنده شد.

Good job! keep going!

اینجا باید یه نمونه از کاربردهای کلاود رو به sanamsayna یادآوری کنیم!

اون پلاگین یه فریبکاریه! یعنی باید حتما یه نسخه IE روی سیستم باشه.کاری که میکنه اینه که یه صفحه از IE رو توی فایرفاکس باز میکنه! و به همین دلیل باز هم توی لینوکس به درد نمیخوره.

Drago

کاربر ممتاز
کسی تمرینات و نمونه سوالات عملی برنامه نویسی سی شارپ یا وی بی بصورت کتاب یا داخل سایتی باشه سرغ نداره؟
با تشکر
سوال و درخواست فقط در تاپیک "سوالات و درخواستها ... " مطرح بشه لطفا.حالا یکی دوبار کوتاه اومدیم دلیل نمیشه عادی بشه.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
0 - بابت کسب این افتخار بزرگ تبریک عرض میکنم.

1-والا اونجور که شما درخواست بن شدن رو کردین ما گفتیم الان میرید چاقو زیر گلوی ادمین میذارید که یا بن یا خدافظی! :ی

2- شما تستی هستین!؟

1- بعضی وقت ها از اینکه عقل حکم میکنه که باید یه کاری رو انجام بدم ولی قلبم چیز دیگه ای میخواد و قلب پیروز میدان هست.
اینقدر حرصم میگیره که نتیجش میشه همون چاقو زیر گلوی ادمینی که اشاره کردید :D
و یا این حس که بزنم تو سرم. بعد از خودزنی هم مرحله خودکشی هست :D

2- شما معلم ابتدایی هستین؟؟ به جای هست نوشتم هستم. یه شناسه م زیاد گذاشتم که به خاطر سریع نوشتن رخ داده.
وگرنا جمله تستی هم هستم بی معنیه !!!!!!

0- تا صفحه 165 خوندم و بعد این رو دیدم :

http://www.daneshgahnews.com/fa/component/content/article/36-home/6827-1391-05-10-11-20-18

یعنی من عاشق کشورهای عدم تعهد و اجلاس و سرانشون و ... هستم :D:D

امتحانامون 8 روز عقب افتاد !!!!!!!!!!!!! یعنی خبر از این بهتر نمیشد بهم داده بشه . :D

خوش شانس تر از من , خود خودمم

1-خیر آقا/خانم،خیر! دانشجوهای پیام نور عتیقه نیستند،گرفتارند.یه عده رو جمع کردن کمترین امکانات رو بهشون دادن بعد به خاطر یک مشت دلار مجبورشون میکنن از IE هم استفاده کنن.بر سیستم تحت وبی که وابسته به مرورگر باشه باید رید!

2-من توی گزاره اول و دوم تفاوتی نمیبینم.شما توی "اون تاپیک" بحث علمی نمیکنید و بهتون اعتراض میکنن.توی "این تاپیک" بحث علمی نمیکنید و اعتراض هم میکنید!

3- اینجا باید یه نمونه از کاربردهای کلاود رو به sanamsayna یادآوری کنیم!

4- اون پلاگین یه فریبکاریه! یعنی باید حتما یه نسخه IE روی سیستم باشه.کاری که میکنه اینه که یه صفحه از IE رو توی فایرفاکس باز میکنه! و به همین دلیل باز هم توی لینوکس به درد نمیخوره.

1- یکی از استاد هامون که دستی هم تو کار داره. میگفت جلساتی برگزار کردن و مثل اینکه قراره سیستم جدیدی طراحی کنن.
میگفت این پدر و پسر اصفهانی هم که این سیستم رو طراحی کردن . از دست سیستمشون بیچاره شدن !
البته به این نکته اشاره نشد که تا چند سال اینده اماده میشه. حتما برای 10 سال اینده !!!

2- منم تفاوتی ندیده بودم .

3- دقیقا . کاربردی بسیار عالی.

4- نمیدونستم. ممنون.

1- نبود آقا،نبود! این meme ها بیشترشون *****ن.

2- مرسی بابت لینک.آره دیگه،دیکتاتور بزرگ بازم برنده شد.

1- این جملت هم شیلتر شد :D

2- دیکتاتور بزرگ که لقب شخص دیگه ای هست :D حسنی مبارک و بن علی و ... که خودت میدونی :D

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
با تمام وجود غمگینم،شادی‌ام مال سالها قبل‌ه.
چشم باز،ایستاده میخوابم،مثل اسبی که توی اصطبله.

با تمام وجود غمگینم،کشورم نفت به جهان میده.
مردمش مثل سربازن،همه چی بوی پادگان میده.

با تمام وجود غمگینم،تشنه ام مثل فیل بی خرطوم.
رو سرابم دقیق شه جشمات،عاج من خرد میشه با باطوم.

یه اخباری در مورد یکی از دوستان اینترنتیم داره بهم میرسه که واقعا آدمو داغون میکنه.این دوست رو من تا حالا ندیدم و اون حتی اسم منو هم نمیدونه.
فقط میتونم بگم داره در حق خودش و خانواده اش جنایت میشه،توسط افرادی که حقوقشون از من و شما تامین میشه.

امیر چی شده ؟!! :(

خب دانیال جان وقت که زیاد داری

یادمه من پارسال این درس رو داشتم (آخرین امتحان کارشناسیم بود) بعد از ساعت 5 عصر خوندم تا ساعت 10 شب (روی هم 5 ساعت+ استرس آخرین امتحان )

فکر کنم 16 شدم :)
کاش خوندن منو میدیدن .. کلی بهم میخندیدن:D(کتاب رو برگ میزدم و سر تیترها رو میخوندم و چندتا خط از کتابه و بعد میگفتم برو بابااااااا )

(امتحانا تعطیل شد برو حالشو ببررررررر )

آخرین ویرایش:

itorict

عضو جدید
آپدیتش چه جوریه؟ یوزر و پسوردیه، از سروره؟ یا نه دانلود فایله و کلا آفلاینه؟
سیستم رو سنگین نمیکنه؟
از چه لحاظ ازش راضی هستین؟ کلا تائید میکنین؟ چون میخوام نشونش کنم و ... اینا :d

آره كلا تائيد ميشه
سيستم رو هم سنگين نميكنه

*avast*

اخراجی موقت
آره كلا تائيد ميشه
سيستم رو هم سنگين نميكنه

فقط قدرتش رو امتحان کردید؟؟
یه مدت پیش یکی از بچه ها یه فایل گذاشته بود 4000 ویروس داشت برای امتحات آنتی ویروس
اونو بگیر ببین شید باهاش چیکار میکنه!!

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1- بعضی وقت ها از اینکه عقل حکم میکنه که باید یه کاری رو انجام بدم ولی قلبم چیز دیگه ای میخواد و قلب پیروز میدان هست.
اینقدر حرصم میگیره که نتیجش میشه همون چاقو زیر گلوی ادمینی که اشاره کردید :D
و یا این حس که بزنم تو سرم. بعد از خودزنی هم مرحله خودکشی هست :D

2- شما معلم ابتدایی هستین؟؟ به جای هست نوشتم هستم. یه شناسه م زیاد گذاشتم که به خاطر سریع نوشتن رخ داده.
وگرنا جمله تستی هم هستم بی معنیه !!!!!!

http://www.daneshgahnews.com/fa/component/content/article/36-home/6827-1391-05-10-11-20-18

امتحانامون 8 روز عقب افتاد !!!!!!!!!!!!! یعنی خبر از این بهتر نمیشد بهم داده بشه . :D

خوش شانس تر از من , خود خودمم
1- :biggrin:

2- اینجور که مشخصه بله بائس تدریس رو به عهده بگیرم. حالا یعنی شما تو مقطع ابتدائی تحصیل میفرمائید؟ :d

0- اون تبریک که برای داشتن اعتیاد بود :d ولی حالا یه تبریک دیگه بابت تغییر تاریخ امتحانتون!

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
شما مطمئنید کروم رو تست کردید؟
1- سرعت بیشتر تو کروم
2- سادگی ظاهری
3- سبک بودن
4- استفاده کم از منابع
5- امنیت بالاتر
6- به شدت با کد های css 3 و Html 5 هماهنگه و سایت ها رو به بهترین شکل نمایش میده.
7- inspect element (تو نسخه 21 به جز کتابخونه css ها. پالت رنگ هم اضافه کردن. یعنی من عاشقشم )
8- سینک کردن تمامی موارد. پسورد ها . بوکمارک ها که البته این ها رو فایرفاکس هم داره. ولی قابلیتی بیشتر از فایرفاکس : یعنی sync کردن اکستنشن ها که فایرفاکس چنین قابلیتی نداره.

البته کامل پر پر نشد نصف پر پر شد قبلا یه بک آپ گرفته بود ولی خوب 4-5 سایت خوب رفت :(

اینجا باید یه نمونه از کاربردهای کلاود رو به sanamsayna یادآوری کنیم!
منظورتو نفهمیدم :redface:
نتیجه گیری :کروم بهتر از موزیلاست پس چه لزومی داره موزیلا استفاده کنم دیگه از امروز کروم استفاده می کنم مثلا می خواستم به آقا امیر موزیلا رو پیشنهاد کنم آخرش خودم مرورگر که استفاده می کردم عوض کردم :w15:

hedayat94

عضو جدید
سلام مهندسا ، خوبید ؟
آقا امیر بابت دوستتون متاسفم، امیدوارم کارش به جاهای باریک نکشه.

دوستان یه چند روزیه دارم خودمو برای 10 ماه بچه مثبت بودن آماده میکنم: چسپیدن به درس، اعتیاد به اینترنت ممنوع، شب نشینی ممنوع، شبکه های اجتماعی ممنوع، ******* ممنوع ، صبح زود بیدار شدن، شبا بیرون نرفتن و ... . خودتونم بقیه ی چیزها رو اضافه کنید و دوستانی که این راهو رفتن بگن چطوری به آخر برسونیمش :دی

راستی عکس ها رو هم یادم نرفته هر وقت تونستم میذارمشون

یه چیز دیگه، بحث اپل شد. کسی از شما میدونه قضیه ی (واقعی) اون سیب چیه ؟؟؟ خداییش نگید جابز به سیب علاقه مند بوده .

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه چیز دیگه، بحث اپل شد. کسی از شما میدونه قضیه ی (واقعی) اون سیب چیه ؟؟؟ خداییش نگید جابز به سیب علاقه مند بوده .
سلام

در موردش زیاد شنیدم.

یکی اینکه خود جابز به سیب علاقه داشته.

یکی دیگه اینکه یه مدت رژیم میوه خواری داشته این نام رو برای شرکتش انتخاب کرده به نظرش کلمه اپل جالب اومده.

یکی دیگه اینکه قبل از اینکه در شرکت اپل کارش رو شروع کنه با بیل گیتس قصد تاسیس یه شرکتی رو داشتن که جابز پیشنهاد میکنه شرکت هم سخت افزاری و هم نرم افزاری باشه که بیل گیتس در پاسخش میگه این حرف تو مثل این میمونه که یه سیب رو گاز بزنی و اون رو بندازی دور! که بعدها جابز برای طعنه به مایکروسافت این نام رو انتخاب میکنه برای شرکتش.

*avast*

اخراجی موقت
سلام مهندسا ، خوبید ؟

دوستان یه چند روزیه دارم خودمو برای 10 ماه بچه مثبت بودن آماده میکنم: چسپیدن به درس، اعتیاد به اینترنت ممنوع، شب نشینی ممنوع، شبکه های اجتماعی ممنوع، ******* ممنوع ، صبح زود بیدار شدن، شبا بیرون نرفتن و ... . خودتونم بقیه ی چیزها رو اضافه کنید و دوستانی که این راهو رفتن بگن چطوری به آخر برسونیمش :دی
سلام مهندس
چطوری؟؟
10 ماه چه خبره؟؟ میخای چیکار کنی و کجا بری؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام چرا باشگاه این قدر خلوت شده نکنه زلزله اومده و همه فرار کردن من خبر ندارم ؟؟؟؟!!!!خوب یه بحث شروع می کنم اگه موافق باشید ادمه بدیم :به نظرتون یه مهندس IT با سواد باید چیا بلد باشه ؟؟

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
یه مهندس IT با سواد باید چیا بلد باشه ؟؟

باید ریاضیات بلد باشه، اونم در حد کاملا پیشرفته! (این یک شرط لازم است، نه یک شرط کافی)

یعنی اگه کسی 5 تا CCIE داشته باشه و CCDE و CCA رو هم از سیسکو گرفته باشه،
برنامه نویسی با 20 تا زبون مختلف رو فول باشه،
لینوکسش تکمیل باشه و LPIC داشته باشه،
یک طراح پایگاه دادۀ حرفه ای باشه،
خودش یه سیستم عامل تحت شبکه رو کد زده باشه و به نام خودش ثبت کرده باشه،
و قِص علی هذا
ولی ریاضیات رو در سطح پیشرفته تسلط نداشته باشه، در بهترین حالت میشه بهش گفت یه اُپراتور باسواد! نه یه مهندس IT باسواد.

Drago

کاربر ممتاز

2- دیکتاتور بزرگ که لقب شخص دیگه ای هست :D حسنی مبارک و بن علی و ... که خودت میدونی :D

یعنی واقعا نمیدونستی امتحانا عقب افتاده؟! من ترم تابستون امتحان ندارم (به جز یه دونه تک درس که اونم توی برنامه نمیاد) اما حداقل از دو هفته پیش میدونستم! :D به کجا داریم میریم؟!! :biggrin::D

توی گوگل سرچ کن "جنبش عدم تعهد" ،اولین مورد احتمالا ویکیپدیاست،اونو باز کن ببین چه کشورایی هستن،بعد بیا نتیجه رو بگو ببینم هنوز عاشقشون هستی یا نه!

اون دیکتاتور هست،اما بزرگ نیست!
امیر چی شده ؟!! :(
چیزی که اینجا مطرح بشه نیست،یعنی فعلا کسی نمیتونه براش کاری بکنه.
منظورتو نفهمیدم :redface:
نتیجه گیری :کروم بهتر از موزیلاست پس چه لزومی داره موزیلا استفاده کنم دیگه از امروز کروم استفاده می کنم مثلا می خواستم به آقا امیر موزیلا رو پیشنهاد کنم آخرش خودم مرورگر که استفاده می کردم عوض کردم :w15:
یه میلیون بار گفتم "هیچی از چیز دیگه بهتر نیست" باز هی تکرار کنید.کروم بهتر از فایرفاکس نیست،برعکسش هم نیست.
ببین ما بوکمارک ها رو که سینک میکنیم،اینها با کجا سینک میشه؟ تو هوا؟ پیش خدا؟ عرش اعلی؟ نه! اینا توی یه فضای کلود که ما توش حساب داریم سینک میشه.مگه نمیخواستی در مورد کلاود بدونی؟ خب اینم یه کاربردش.

ممنون.از این باریک تر نمیتونم تصور کنم!

بگم آخرش چی میشه؟ یا موفق میشی و به این کارت افتخار میکنی،یا میفهمی این همه مدت وقتتو تلف کردی،یا وسط کار ول میکنی! همه اش به خودت بستگی داره که بخوای کدوم پیش بیاد.

یه افسانه ای هست که میگن آره جابز سیب دوست داشته و اینا ولی من جدی نمیگیرم اونو.
ویکیپدیا برادر! ویکیپدیا :
Apple's first logo, designed by Ron Wayne, depicts Sir Isaac Newton sitting under an apple tree.
Almost immediately, though, this was replaced by Rob Janoff's "rainbow Apple", the now-familiar rainbow-colored silhouette of an apple with a bite taken out of it. Janoff presented Jobs with several different monochromatic themes for the "bitten" logo, and Jobs immediately took a liking to it. While Jobs liked the logo, he insisted it be in color to humanize the company.[SUP][165][/SUP][SUP][166][/SUP] The Apple logo was designed with a bite so that it would not be recognized as another fruit. The colored stripes were conceived to make the logo more accessible, and to represent the fact the Apple II could generate graphics in color.[SUP][167][/SUP]
This logo is often erroneously referred to as a tribute to Alan Turing, with the bite mark a reference to his method of suicide.[SUP][168][/SUP][SUP][169][/SUP] Both the designer of the logo and the company deny that there is any homage to Turing in the design of the logo.[SUP][167][/SUP][SUP][170]

[/SUP]لوگوهاش هم هست.از اون نیوتن زیر درخت تا این آخریه.در مورد این پاراگراف آخر که ربطش به جریان تورینگ رو رد میکنه هم قبلا توی تاپیک "آخرهفته ها با مشاهیر" پست مربوط به آلن تورینگ توضیح دادم.
اینم هست :
http://www.freddesign.co.uk/2011/07/archive/so-why-an-apple-the-history-of-the-apple-logo

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید ریاضیات بلد باشه، اونم در حد کاملا پیشرفته! (این یک شرط لازم است، نه یک شرط کافی)

ولی ریاضیات رو در سطح پیشرفته تسلط نداشته باشه، در بهترین حالت میشه بهش گفت یه اُپراتور باسواد! نه یه مهندس IT باسواد.

من شنیده بودم که شریف و امیرکبیر تو مقطع ارشد خیلی رو ریاضیات سخت میگیرن و بهش اهمیت میدن

مثل اینکه واقعا اهمیتش خیلی خیلی بالاست.

راستی. نمیخوای یه شرح کلی از فضای دانشگاه شریف و رشته ایتی و کامپیوتر شریف تو این 1 سالی که گذشت بنویسی؟؟
از استاد ها. از درس ها و ...

1-یعنی واقعا نمیدونستی امتحانا عقب افتاده؟! من ترم تابستون امتحان ندارم (به جز یه دونه تک درس که اونم توی برنامه نمیاد) اما حداقل از دو هفته پیش میدونستم! :D به کجا داریم میریم؟!! :biggrin::D

2-توی گوگل سرچ کن "جنبش عدم تعهد" ،اولین مورد احتمالا ویکیپدیاست،اونو باز کن ببین چه کشورایی هستن،بعد بیا نتیجه رو بگو ببینم هنوز عاشقشون هستی یا نه!

1- نه نمیدونستم. تو که میدونستی.چرا این همه من میگفتم فردا امتحان دارم چیزی نگفتی ؟؟
تازه من اتفاقی دیدم. اگه نمیدیدم فردا صبح میرفتم دانشگاه !! :D

2- میدونم چه کشورهایی هستن . برای تعطیل شدن امتحانات گفتم.

hooman_hooman

عضو جدید

یعنی اگه کسی 5 تا CCIE داشته باشه و CCDE و CCA رو هم از سیسکو گرفته باشه،
برنامه نویسی با 20 تا زبون مختلف رو فول باشه،
لینوکسش تکمیل باشه و LPIC داشته باشه،
یک طراح پایگاه دادۀ حرفه ای باشه،
خودش یه سیستم عامل تحت شبکه رو کد زده باشه و به نام خودش ثبت کرده باشه،
و قِص علی هذا

اگه اینجوریه که ما از 20 سالگی ای تی خوندیم حدود 40 سالگی شاید یک مهندس با سواد باشیم
ولی اینقدر ها هم کار سخت نیستا

hedayat94

عضو جدید
یه افسانه ای هست که میگن آره جابز سیب دوست داشته و اینا ولی من جدی نمیگیرم اونو.ویکیپدیا برادر! ویکیپدیا :Apple's first logo, designed by Ron Wayne, depicts Sir Isaac Newton sitting under an apple tree.Almost immediately, though, this was replaced by Rob Janoff's "rainbow Apple", the now-familiar rainbow-colored silhouette of an apple with a bite taken out of it. Janoff presented Jobs with several different monochromatic themes for the "bitten" logo, and Jobs immediately took a liking to it. While Jobs liked the logo, he insisted it be in color to humanize the company.[SUP][165][/SUP][SUP][166][/SUP] The Apple logo was designed with a bite so that it would not be recognized as another fruit. The colored stripes were conceived to make the logo more accessible, and to represent the fact the Apple II could generate graphics in color.[SUP][167][/SUP]This logo is often erroneously referred to as a tribute to Alan Turing, with the bite mark a reference to his method of suicide.[SUP][168][/SUP][SUP][169][/SUP] Both the designer of the logo and the company deny that there is any homage to Turing in the design of the logo.[SUP][167][/SUP][SUP][170][/SUP]لوگوهاش هم هست.از اون نیوتن زیر درخت تا این آخریه.در مورد این پاراگراف آخر که ربطش به جریان تورینگ رو رد میکنه هم قبلا توی تاپیک "آخرهفته ها با مشاهیر" پست مربوط به آلن تورینگ توضیح دادم.اینم هست :http://www.freddesign.co.uk/2011/07/archive/so-why-an-apple-the-history-of-the-apple-logo
منم جریان همین آقای آلن تورینگ مد نظرم بود که به خاطر محدودیت فکری کارهایی رو باهاش کرده بودن . آقا امیر اگه میشه لطفا لینک همین بحث در "آخر هفته با مشاهیر" رو بذارید ببینم شما چی نوشتید.
راستی یه مرجع برای دانلود نرم افزار های لینوکس هم معرفی کنید بد نیست

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اتفاقا زیاد سخت نمیگیرن. (رو ریاضیات تأکید دارن و اهمیتش رو بالا میدونن، ولی چیزی که بشه بهش گفت سخت گیری وجود نداره.)
نظری که دادم بر اساس تجربیات خودم بود. ربطی به فضای دانشگاه نداشت. شاید دانشجوی دیگه ای تو همین دانشگاه و تو همین مقطع نظرش چیز دیگه ای باشه.
2- سرفرصت چشم

موضوع سختی یا آسونی کار نیست. شما یه مهندس IT باسواد هم نباشی اموراتت میگذره و شاید خیلی هم تو کارت پیشرفت کنی.
نخواستم بترسونمت ولی مهندسی و ریاضیات رو نمیشه از هم تفکیک کرد.
واقعیت اینه که یه فرد با یه لیسانس معمولی ریاضی محض (یا کاربردی) از هر دکترای مهندسی که سواد ریاضی نداره (ولی عنوان مدرکش مهندسیه) مهندس تره!

متاسفانه رشته IT رو نمی شه یه رشته مهندسی دونست
فقط هم توی ایران هست که عنوان مهندسی داره هیچ

رشته ی IT حتی درس ریاضیات مهندسی رو هم توی سرفصل هاش نداره ...

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها من یه دو سه روزی دارم می رم برای کارای ثبت نامم و ...

در مورد اون برنامه تکمیل تاپیک راهنمایی دانشجویان IT و کورس هایی که قرار بود هر کس توضیح بده با Fatima همکاری کنید و جمع بندی مطالبتون رو به ایشون بدید که ایشالله تا چند روز آینده به یه نتیجه کلی برسیم

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
من شنیده بودم که شریف و امیرکبیر تو مقطع ارشد خیلی رو ریاضیات سخت میگیرن و بهش اهمیت میدن

مثل اینکه واقعا اهمیتش خیلی خیلی بالاست.

راستی. نمیخوای یه شرح کلی از فضای دانشگاه شریف و رشته ایتی و کامپیوتر شریف تو این 1 سالی که گذشت بنویسی؟؟
از استاد ها. از درس ها و ...
مگه آقای طباطبایی شریف می خونن ؟اگه آره کدوم گرایش ؟راستش فکر کنم همه می شناسن فقط من نمی شناسمشون :redface:
پس آقا مهندس حالا که دانشگاه شریف می خونین یه کمی از تجربیاتتون بگین ما هم استفاده کنیم مثلا چه جور واسه درس خوندن برنامه ریزی می کردین ؟روزی چند ساعت می خوندین .کلا هر راهنمایی که به نظرتون می تونه کمکمون بکنه لطفا بگین

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
همگی خوب میباشید؟
خدارحمت کند مرا
سیستم ریخت بهم الان هم کلی با سیستم وررفتم به زور وصل شدم به نت :cry::cry::cry::cry:

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام
همگی خوب میباشید؟
خدارحمت کند مرا
سیستم ریخت بهم الان هم کلی با سیستم وررفتم به زور وصل شدم به نت :cry::cry::cry::cry:
سلام سیستم تو و فرشته لپ تاب من رو روسفید کرد اصولا من زود زود ویندوز عوض می کردم ولی خوشبختانه بک آپ گرفتم در حد تیم ملی ناقابل 30 گیگ هست :biggrin: .حالا مشکل سیستمت چیه ؟ بگو شاید بچه ها راهنمایی کردن حل شد (خودم رو نمی گم چون خودم از این بک آپ اینا زیاد اطلاع ندارم کمکت کنم )

بالا