گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفا جهت حمايت از ثبت پسوندهاي اينترنتي دات پارس و خليج فارس در
اينترنت به ادرس زير مراجعه فرماييد
و از هر روش ارتباطي دوستان خود را نيز تشويق نماييد:
www.dotpars.org

بچه ها خواهش ميكنم حتما سري به اين ادرس بزنيد

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سوم خرداد نتیجه ارشد میاد؟
چرا سوت و کور شده اینجا؟ همه مشغول میان ترم هستن؟!
پروژه پایانی تقریبا تموم شده...

Maryam IT

عضو جدید
سلام بچه ها
یه سوال داشتم
من میخوام تابستون برم یه کلاس برنامه نویسی ، خودم c++ و java رو بلدم به نظرتون چه زبانی بهتره؟
راهنماییم کنید لطفا:D

Drago

کاربر ممتاز
سلام بچه ها
یه سوال داشتم
من میخوام تابستون برم یه کلاس برنامه نویسی ، خودم c++ و java رو بلدم به نظرتون چه زبانی بهتره؟
سلام.
خوش اومدید.
به به! دوتا زبان خوب رو بلدید.به نظرم یه زبان برنامه نویسی تحت وب هم به کلکسیونت اضافه کنی خوب میشه.مثلا PHP یا ASP.چون جاوا بلدی میتونی JSP هم بخونی که دیگه تکمیل شه.

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
یه سوال داشتم

منم با دراگوی عزیز موافقم.زبان تحت وب بخون تکمیل بشی

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام چرا دیگه نمیاین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بابا دلمون به این خوش بود این جا چند کلمه حرف می زنیم اونم که همه رفتند اگه واسه میانترم اینقدر درس می خوندید واسه امتحان ترم می خواین چی کار کنین ؟برای اینکه جمع برگردن یه بحث میگم به امید اینکه دوباره همه بیان یه مورد میگم که علما همیشه اختلاف دارن تا همه نظرشون رو بگن در نتیجه تاپیک دوباره شلوغ بشه :درسای دانشگاه ارزششو داره که وقت بزاریم تا معدل بالا بیاد یا درسای دانشگاه رو فقط باید خوند تا پاس کرد و بیشتر به آموزش دوره تخصصی فکر کرد؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درسای دانشگاه درسته به درد نمی خورن زیاد :D ولی هرچی که باشن شما باید معدلت و ببری بالا

دو روز دیگه پا هر کشوری خواستی بذاری خدایی نکرده اصلا کاری ندارن دانشگاه آزاد علی آباد کتول درس خوندین یا صنعتی شریف و فقط معدل رو می بینن (البته در این حد هم نه ولی 90 درصد معدل تاثیر داره)

البته بعضی درسا رو هم اگه واقعا درک کنیم و بلد بشیم عالین مثل تحقیق در عملیات ، بهینه سازی ولی خوب ...

در کل توی IT دنبال منابع غیر آکادمیک باشید

راستی دوستان عزیز یه چیز جالب ، دانشگاه آزاد آبادان رشته IT یکی از درس هاشون MTCNA هست :D

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام چرا دیگه نمیاین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بابا دلمون به این خوش بود این جا چند کلمه حرف می زنیم اونم که همه رفتند اگه واسه میانترم اینقدر درس می خوندید واسه امتحان ترم می خواین چی کار کنین ؟برای اینکه جمع برگردن یه بحث میگم به امید اینکه دوباره همه بیان یه مورد میگم که علما همیشه اختلاف دارن تا همه نظرشون رو بگن در نتیجه تاپیک دوباره شلوغ بشه :درسای دانشگاه ارزششو داره که وقت بزاریم تا معدل بالا بیاد یا درسای دانشگاه رو فقط باید خوند تا پاس کرد و بیشتر به آموزش دوره تخصصی فکر کرد؟
سلام
هردو مورد
ولی من خودم به طور غریزی طبق گزینه 2 پیش میرم :d

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
درسای دانشگاه درسته به درد نمی خورن زیاد :D ولی هرچی که باشن شما باید معدلت و ببری بالا

دو روز دیگه پا هر کشوری خواستی بذاری خدایی نکرده اصلا کاری ندارن دانشگاه آزاد علی آباد کتول درس خوندین یا صنعتی شریف و فقط معدل رو می بینن (البته در این حد هم نه ولی 90 درصد معدل تاثیر داره)

البته بعضی درسا رو هم اگه واقعا درک کنیم و بلد بشیم عالین مثل تحقیق در عملیات ، بهینه سازی ولی خوب ...

راستی دوستان عزیز یه چیز جالب ، دانشگاه آزاد آبادان رشته IT یکی از درس هاشون MTCNA هست :D

منظورت از منابع غیر آکادمیک چیه؟

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سوم خرداد نتیجه ارشد میاد؟
چرا سوت و کور شده اینجا؟ همه مشغول میان ترم هستن؟!
پروژه پایانی تقریبا تموم شده...

من شنیدم چهارم میاد
من که این ده روزه کلی با دوستام خوش گذروندم .. چند شب کوه بودیم + خونه بچه ها میریم پرو میزنیم و یه مسافرت یه روزه هم رفتیم جای دوستان سبز (قبل رفتن به خدمت داریم حسابی خوش میگذرونیم)
ایده خوبی برای خوش گذرونی دارین بگین .. استقبال میکنیم:D

سلام بچه ها
یه سوال داشتم

من c# رو پیشنهاد میکنم البته میتونی دات نتیش رو بخونین
درسای دانشگاه ارزششو داره که وقت بزاریم تا معدل بالا بیاد یا درسای دانشگاه رو فقط باید خوند تا پاس کرد و بیشتر به آموزش دوره تخصصی فکر کرد؟

خب درسای دانشگاه مهم هستند چون بالاخره میخواین مدرک مهندسی بگیرین و معدل در بعضی جاها (مثلا استخدامی ها) بکار میاد

باید یه تعادل بین مدرک آکادمیکی و غیر آکادمیکی داشته باشید

بنظرم اینطوری توصیف کنم بهتر هست : مدرک دانشگاهی بهت سطح دانش میده و با مدارک غیر اکادمیکی به این سطح عمق میدی (مثل یه دریا لازم نیست همجا عمیق باشه .. ولی عمیق بودن بعضی از جاها نشان از بزرگ بودنت هست:))

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

راستی دوستان عزیز یه چیز جالب ، دانشگاه آزاد آبادان رشته IT یکی از درس هاشون
MTCNA هست :D
:surprised::surprised::surprised:

قربونت برم تو پيام نور به اين سختي دنبال معدل بالا هستي؟؟!!!

mandana_f

عضو جدید
من شنیدم چهارم میاد
من که این ده روزه کلی با دوستام خوش گذروندم .. چند شب کوه بودیم + خونه بچه ها میریم پرو میزنیم و یه مسافرت یه روزه هم رفتیم جای دوستان سبز (قبل رفتن به خدمت داریم حسابی خوش میگذرونیم)
ایده خوبی برای خوش گذرونی دارین بگین .. استقبال میکنیم:D

دیروز اعلام شد که 6 خرداد میاد ! هی داره دیرتر میشه ( البته چه بهتر !!!! )

خسته نشید یه وقت :D

من یه سری کتاب دستم اومده دارم میخونم . البته ربطی به آی تی ندارن کلا !

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
:surprised::surprised::surprised:

قربونت برم تو پيام نور به اين سختي دنبال معدل بالا هستي؟؟!!!
خوب درسته کاره سختیه ولی این ترم عزم کردم الف بشم حالا نمی دونم بتونم بشم یا نه ولی تا این لحظه نظرم اینه که خواستن توانستن است یعنی هیچ کاری غیر ممکن نیست :D

mandana_f

عضو جدید
ای بابا .. من آخرش هم نفهمیدم چرا جواب ارشد رو اینقدر دیر میدن .. (برای کارشناسی دو برابر آدم شرکت میکنن و نصف این زمان جوابش رو میدن .. یعنی اینقدر تایید جواب ها طول میکشه :surprised:

چرا خسته .. کلی خوش میگذره :D
یه شب رفتیم معدنی توی کوه .. نبودی .. شبی پر هیجان و ترسناک بود
توی راه از جن اینا میگفتیم اونجا هم یه معبد داشت و یکمی فضاش سنگین .. صبح پاشدیم صبحانمون نبود .. حالا یا توی راه از دستمون افتاده بوده یا کار آقا جنه بوده :D (جدیدا جن ها خامه عسل میزنن :D)

آره منم واقعا برام سواله . کارشناسی که به قول شما تعداد خیلی بیشتره . جواب دکترا هم یک ماهه میاد ! یعنی فردا . این وسط نمیدونم ارشد چرا اینجوریه !

اون خسته نباشید تیکه بود :D

نبودم :biggrin:

:biggrin::biggrin:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
خوب درسته کاره سختیه ولی این ترم عزم کردم الف بشم حالا نمی دونم بتونم بشم یا نه ولی تا این لحظه نظرم اینه که خواستن توانستن است یعنی هیچ کاری غیر ممکن نیست :D

درسته گلم...تلاشتو بکن ماهم دعا میکنیم "الف" بشی......فقط شیرینی یادت نرهههه

Drago

کاربر ممتاز
۱.چرا دیگه نمیاین

۲.درسای دانشگاه ارزششو داره که وقت بزاریم تا معدل بالا بیاد یا درسای دانشگاه رو فقط باید خوند تا پاس کرد و بیشتر به آموزش دوره تخصصی فکر کرد؟
۱.بعضی وقتا یه رکودی هست،بعضی وقتا کاربرها منتظرن یکی یه چیزی بگه تا اونا هم شرکت کنن.سعی کن اونی که یه چیزی میگه تو باشی.

۲.بستگی داره.اگه میخوای این علم رو به صورت تئوری و دانشگاهی دنبال کنی،باید درسهارو خوب بخونی.آینده‌ی شغلی : استاد ، پژوهشگر
اگه میخوای بیای تو بازار و کار عملی انجام بدی،باید آموزش های تخصصی رو دنبال کنی.آینده‌ی شغلی هم بستگی به تخصصی که دنبال میکنی داره.

البته در هر دو صورت معدل رو باید سعی کنی در حد مناسبی نگه داری.
۱.درسای دانشگاه درسته به درد نمی خورن زیاد :D ولی هرچی که باشن شما باید معدلت و ببری بالا

۲.راستی دوستان عزیز یه چیز جالب ، دانشگاه آزاد آبادان رشته IT یکی از درس هاشون MTCNA هست :D
۱.ببین مثلا کسی که میخواد یه مفهوم جدیدی توی شبکه به وجود بیاره،نمیتونه با صرف گذراندن دوره های تخصصی کاری کنه.باید مفاهیم و تئوری ها رو به خوبی بلد باشه.مثلا IPv6 رو پژوهشگران ایجاد میکنند نه کسایی که تخصص عملی دارن.

۲.جدی میگی؟ مگه سرفصل ها استاندارد نیست؟ مگه همه نباید شبیه هم باشه سرفصل ها و اختلاف توی منابع باشه؟
ولی این ترم عزم کردم الف بشم
هاها...معدل ماها که به سمت G و H میل میکنه!!

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
۱
۱.ببین مثلا کسی که میخواد یه مفهوم جدیدی توی شبکه به وجود بیاره،نمیتونه با صرف گذراندن دوره های تخصصی کاری کنه.باید مفاهیم و تئوری ها رو به خوبی بلد باشه.مثلا IPv6 رو پژوهشگران ایجاد میکنند نه کسایی که تخصص عملی دارن.

۲.جدی میگی؟ مگه سرفصل ها استاندارد نیست؟ مگه همه نباید شبیه هم باشه سرفصل ها و اختلاف توی منابع باشه؟

1.دقیقا موضوع همینه ، با گذروندن این درسایی که توی سرفصل ما هستن به نظرت اون توان و دانش رو برای پژوهش پیدا می کنیم واقعا ، بحث من ایران هست
2.آره یه چیزی میکروتیک داره به اسم Academic Trainer این مدرک رو به اونایی می دن که می خوان MTCNA رو توی دانشگاه تدریس کنن (فقط اجازه دارن MTCNA رو تدریس کنن تو دانشگاه) نمی دونم جز دروس اصلیشون هست یا نه

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
۱.

۲.بستگی داره.اگه میخوای این علم رو به صورت تئوری و دانشگاهی دنبال کنی،باید درسهارو خوب بخونی.آینده‌ی شغلی : استاد ، پژوهشگر
اگه میخوای بیای تو بازار و کار عملی انجام بدی،باید آموزش های تخصصی رو دنبال کنی.آینده‌ی شغلی هم بستگی به تخصصی که دنبال میکنی داره.

البته در هر دو صورت معدل رو باید سعی کنی در حد مناسبی نگه داری.
اگه هم شیر هم خرما رو بخوام چی ؟؟؟:D

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کسی نمی خواد تو تاپیک کمک به پیشرفت دانشجویان IT کمک کنههههههههههه؟ :w00:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به قول اقاي دراگو بايد زودتر از اينا ميذاشتيد:biggrin:

نه بابا هنوز یک هفته نگذشته از درس قبلی ، گذشته؟

حالا استفاده هم کردید یا نه؟

Drago

کاربر ممتاز
اگه هم شیر هم خرما رو بخوام چی ؟؟؟:D
شیر و خرما نشنیده بودم،خدا و خرما شنیدم بودم.شیر و خرما با هم غیرممکن نیست،خدا و خرما غیرممکنه.

نه امکانش نیست.بعد از یه جایی باید مسیر زندگیتو مشخص کنی.باید ببینی میخوای استیو جابز بشی یا دنیس ریچی،گیتس بشی یا تننباوم .... استیوجابز رو حتما میشناسی ولی احتمالا دنیس ریچی رو نمیشناسی.جابز میتونست کل زندگی ریچی رو با یک درصد سهامش از اپل بخره،اما ریچی خالق یونیکس بود! نمیشه بگی کدوم بهتره،هرکدوم مسیر زندگیشونو تعیین کردن.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بالا