گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

sougmad

عضو جدید
salam sharmande emtahanat bod nabodam

سلام!
دشمنت شرمنده :d خوش اومدی دوباره :d

اسمتون که آشناست
فک کنم قبلا از دوستم (mandana_f) شنیدم:d

یعنی قبل امتحانات اینجا فعالیت داشتید دوست عزیز؟؟؟

نه بابا!!:d
یعنی شما نمیشناسید ایشونو!!
عجیبه ها!!!
یعنی واسه موندنشون پیش بینی هم نکردین :d

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
منظورت از کلاینت های مستقیم چیه؟خوب چیزی هم که من گفتم معنیش همه ، اتصال ما توی لایه session با گوگل قطع می شه

[COLOR="navy"
[/COLOR][/COLOR][/B][/QUOTE]
مستقیم نه ، مستقل! شما وقتی جی میل رو باز میکنی یه کلاینت ایمیل تحت وب باز میشه برات که محصول گوگله دیگه.اما خب میتونی مثلا از Thunderbird و اینا استفاده کنی.
[QUOTE="danialfx, post: 0"]مهندس . مگه فقط فیس بوک و سایت های سیاسی و سایت های غیر اخلاقی هستن که نیاز به وی پی ان دارن؟؟؟

خیلی از سایت های خوب هم هستن که بدون هیچ مشکلی قیطلر شدن.

من خیلی ها رو میشناسم که کلا برای رفتن تو اینترنت ترجیح میدن وی پی ان داشته باشن تا ریخت نحس صفحه پیوندها رو به روشون ظاهر نشه.

تو ایران کلا نیاز به وی پی ان صد در صد وجود داره حتی اگه بخوای یه وب گردی ساده انجام بدی.

۱+
و همچنین حفظ امنیت ، حریم خصوصی و ...
کلا میای آهنگ دانلود کنی
دانلود آهنگ یکی از چیزاییه که خیلی میره رو اعصاب من! بعد نبینم کسی از شماها دم از کپی رایت بزنه ها...
کاش یه nomre checker plus هم :D برای این سیستم گلستان ما راه اندازی میکردن. راحت میشدیم واقعا :D
دوتا مشکل هست : اول اینکه باید واسه IE طراحی بشه! پلاگین نوشتن واسه یه نرم افزار متن بسته فکر کنم سخت تر باشه.
دوم اینکه ای بابا API منتشر نمیکنن این لامصبا! وگرنه تا حالا نوشته بودیم رفته بود پی کارش :D

کاش را ه اندازی میکردن
حتما باید بقیه راه اندازی کنن؟! فکر میکنین Mail Checker plus رو گوگل منتشر کرده؟! خیر! یه آدم باحال و با معرفتی با API های گوگل نوشته تحویل ملت داده.
حالا من صحبت میکنم توابع گلستانو میگیرم از توسعه دهنده اش،شما بساز پلاگینشو :D

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهندس . مگه فقط فیس بوک و سایت های سیاسی و سایت های غیر اخلاقی هستن که نیاز به وی پی ان دارن؟؟؟

خیلی از سایت های خوب هم هستن که بدون هیچ مشکلی قیطلر شدن.

مثلا تا یه مدت قبل مدیا فایر قیطلر شده بود و یا 4shared هم خیلی از لینک های دانلود سالمش قیطلر هستن.

من خودم خیلی کم به فیس بوک سر میزنم. حوصله خوندن مطالب سیاسی رو هم ندارم. ولی خیلی جا ها نیاز پیدا میکنم برای عبور از قیطلر.

سایت خودمم که قیطلر شدست.

وبلاگمم که کلا مسدود شد و یه بک اپ هم نتونستم از مطالبش بگیرم. در حالی که هیچ مشکلی نداشت و هیچکس هم جوابگو نیست و جواب ایمیل هم نمیدن.

http://ouja-shomal.blogfa.com

من خیلی ها رو میشناسم که کلا برای رفتن تو اینترنت ترجیح میدن وی پی ان داشته باشن تا ریخت نحس صفحه پیوندها رو به روشون ظاهر نشه.

تو ایران کلا نیاز به وی پی ان صد در صد وجود داره حتی اگه بخوای یه وب گردی ساده انجام بدی.

پ ن : خیلی دلم پر بود :D

یه مورد دیگه که نگفتی سایت های علمی و مقاله یا ... مفید هست که کلا دست رسی IP هایی که از ایران Connect می شن بهش رو بسته

عیب نداره دل هممون پره :D

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مورد دیگه که نگفتی سایت های علمی و مقاله یا ... مفید هست که کلا دست رسی IP هایی که از ایران Connect می شن بهش رو بسته

عیب نداره دل هممون پره :D

راست میگی. یادم نبود از اون طرف هم قیطلریم :D:D

همین mail checker plus رو با ... شکن install کردم :D

sougmad

عضو جدید
دانلود آهنگ یکی از چیزاییه که خیلی میره رو اعصاب من! بعد نبینم کسی از شماها دم از کپی رایت بزنه ها...

حتما باید بقیه راه اندازی کنن؟! فکر میکنین Mail Checker plus رو گوگل منتشر کرده؟! خیر! یه آدم باحال و با معرفتی با API های گوگل نوشته تحویل ملت داده.
حالا من صحبت میکنم توابع گلستانو میگیرم از توسعه دهنده اش،شما بساز پلاگینشو :D

:d

باشه!!
منو danialfx می سازیم :d
یعنی danialfx میسازه اسم منم مینویسیم جز سازندگان :d(آخه من الان وقت ندارم،تازه اون کاراش واجب تره :d)

Drago

کاربر ممتاز
تصمیم گرفتم بالاخره کروم رو آپدیت کنم (تا حالا کروم ۶ داشتم ... نزنید لطفا!(
اول از همه کروم ۱۲ رو از خود گوگل گرفتم.سعی کردم آپگرید کنم،دیدم میگه کانفلیکت داره.
به طور کاملا احمقانه ای بدون اینکه از بوکمارک ها و بقیه اطلاعاتم بک آپ بگیرم زدم کروم قبلی رو پاک کردم...
داشتم تاسف میخوردم و خودمو سرزنش میکردم و به فکر راه های بازپس گیریش بودم که جدیدرو نصب کردم.تمام بوکمارک ها و ... سر جاش بود.حتی لاگین فیسبوکم هم از دست نرفته بود!!(کوکی در حد تیم ملی) آخه چون فقط خودم از این سیستم استفاده میکنم همیشه فیسبوکش لاگینه.
خلاصه خواستم بگم آیا به نظر شما میشه این قابلیت رو "استقلال داده ای" دونست؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه کروم ۱۲ رو از خود گوگل گرفتم.سعی کردم آپگرید کنم،دیدم میگه کانفلیکت داره.

واقعا که !!!!! کروم 6 ؟ !!! :mad:

;)

جالب اینجائه که من بعضی وقت ها کافی نت میرم و میبینم کروم 3 هنوز رو سیستمشون نصبه. :D

من اولین بار که داشتم کروم رو دانلود میکردم نسخه 6 بر سر کار بود .

البته من اول کروم 3 رو دانلود کردم ولی بعد کروم 6 رو دانلود کردم. من از کروم 6 معمولا با هر نسخه کروم. نسخه جدید رو دانلود میکردم . ولی به نظرم نسخه های متفاوتش تفاوت های انچنانی نداشته.

البته از کروم 6 تا 12 فکر کنم تغییرات خاصی داشته.

راستی امیرجان . اگه از سایت گوگل دانلود کنی. به طور خودکار هر دفعه اپدیت میشه و نیاز به پاک کردن نسخه قبلی نیست.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راستی 2 . وقتی گوگل رو پاک میکنی. کوکی ها و هیستوریش پاک نمیشه.

اگه تعریفت از استقلال داده ای این باشه : "وابسته نبودن برنامه های کاربردی به داده های ذخیره شده"

فکر میکنم بشه در مورد گوگل هم اسمش رو همین گذاشت.

Drago

کاربر ممتاز
واقعا که !!!!! کروم 6 ؟ !!! :mad:

من اولین بار که داشتم کروم رو دانلود میکردم نسخه 6 بر سر کار بود .

البته از کروم 6 تا 12 فکر کنم تغییرات خاصی داشته.

راستی امیرجان . اگه از سایت گوگل دانلود کنی. به طور خودکار هر دفعه اپدیت میشه و نیاز به پاک کردن نسخه قبلی نیست.

اگه تعریفت از استقلال داده ای این باشه : "وابسته نبودن برنامه های کاربردی به داده های ذخیره شده"

فکر میکنم بشه در مورد گوگل هم اسمش رو همین گذاشت.

آخه من قبلا کروم رو دانلود کردم،همین کروم ۶ بود.بعد دیگه نرفتم نسخه جدید رو دانلود کنم،هرچقدر هم سیستم عامل عوض کردم بازم همینو نصب کردم.دیگه یهو انقلابی زدم ۱۲ رو دانلود کردم.
اوه! وحشتناک! خیلی توپ شده.مشکل پرانتز هام هم حل شد.اصن سیتینگش خیلی توپ شده.
به خاطر بحث حجم (ترافیک) و اینا معمولا نمیزارم خود نرم افزارها آپدیت بشه،یه زمان خاصی رو برای آپدیت اختصاص میدم.
دقیقا! استقلال داده از عملیات.داده های من سر جاش موند،حالا اینکه برنامه عوض شده هیچ تاثیری روش نداشت.

sougmad

عضو جدید
یه چیزی دوستان

میگما یه طرح بدید واسه خوندن برای ارشد:d
چه جوری بخونیم مثلا؟

خودم یه فکری زد به سرم البته:d
اینکه اول هر مبحثی رو از کتابای خودمون فول بشیم
بعد کتابایی که معرفی کردن مثه مقسمی
و بعدم جزوه و تستو این حرفا:d

(کیه که بخونه حالا،اونم من:d ولی باید بخونیم.... )

نظر شماها چیه؟؟
اگه کرومو بی خیال میشید البته :d

sougmad

عضو جدید
چه عجب!!
اجازه ی گذاشتن پستو داد:mad:
(توییترو که بستم گذاشت فک کنم :d )
روانیمون کرده این شاتل!!
با این سایت مشکل نداشت که پیدا کرد خدا رو شکر :d

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای ول!
خیلی ممنون....:gol:

یعنی واقعا تبلیغات ایشون رو تا الان ندیده بودین؟؟؟ ایشون تبلیغاتشون تو کل اینترنت هست.

تو هر سایتی میریم. رد پایی از ایشون هست و جالب اینجائه که هر چی هم ازش خواهش میکنن و تهدید میکنن و ... ولی اصلا پست ها رو نمیخونه.

یه جورایی شبیه ربات میمونه.

حالا خوبه واسه تبلیغات هم که شده 4 تا جزوه هم اپلود کرده وگرنا قبلا فقط میفروخت .

sougmad

عضو جدید
یعنی واقعا تبلیغات ایشون رو تا الان ندیده بودین؟؟؟ ایشون تبلیغاتشون تو کل اینترنت هست.

تو هر سایتی میریم. رد پایی از ایشون هست و جالب اینجائه که هر چی هم ازش خواهش میکنن و تهدید میکنن و ... ولی اصلا پست ها رو نمیخونه.

یه جورایی شبیه ربات میمونه.

حالا خوبه واسه تبلیغات هم که شده 4 تا جزوه هم اپلود کرده وگرنا قبلا فقط میفروخت .

چرا:d
دیده بودم سایتشونو
ولی چرا نباید بابت چیزی که الان به دردم خورده تشکر کنم؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
وایییییییییییییییییی بالاخره فرصت کردم به جمع گرم و صمیمی دوستای گلم یه سر بزنم . خوبید بچه ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اون قدر ذوق زده شدم که سلام یادم رفت.سلامممممممممم منو هنوزم به جمعتون راه میدید یا باید مجازات شم بعد بیام !!!!!!!!!!!!!!!!! دلم خدایی برای همتون تنگ شده بود .

sougmad

عضو جدید
وایییییییییییییییییی بالاخره فرصت کردم به جمع گرم و صمیمی دوستای گلم یه سر بزنم . خوبید بچه ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اون قدر ذوق زده شدم که سلام یادم رفت.سلامممممممممم منو هنوزم به جمعتون راه میدید یا باید مجازات شم بعد بیام !!!!!!!!!!!!!!!!! دلم خدایی برای همتون تنگ شده بود .

سلام..
مرسی:d

اسمتونو شنیده بودم
خودتون ندیده بودم ولی:d

من مجازاتت کنم =)) :d

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام. خوش امدید دوباره.

اینقدر سرتون شلوغه معلومه خیلی کارهای مهم دارید. اگه میشه دست ما رو هم بگیرین .

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
این روزا خیلی اینجا خلوت شده. دوستان رفتن مسافرت؟؟

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
به طور کاملا احمقانه ای بدون اینکه از بوکمارک ها و بقیه اطلاعاتم بک آپ بگیرم زدم کروم قبلی رو پاک کردم...
داشتم تاسف میخوردم و خودمو سرزنش میکردم و به فکر راه های بازپس گیریش بودم که جدیدرو نصب کردم.تمام بوکمارک ها و ... سر جاش بود.حتی لاگین فیسبوکم هم از دست نرفته بود!!(کوکی در حد تیم ملی) آخه چون فقط خودم از این سیستم استفاده میکنم همیشه فیسبوکش لاگینه.
خلاصه خواستم بگم آیا به نظر شما میشه این قابلیت رو "استقلال داده ای" دونست؟
داخل سرور تمام سایت هایی که کوکی داشتی یه فضا بوده که ثبتشون کرده توی اونا همه ی مشخصاتت آی پی و....هستن هروقت کانکت میشی تورو میشناسه الانم خوب ازونا استفاده میکنه پس برای سرور هیچ فرقی نمیکنه در چه وضعیتی کانکت میشی . اینا هیچ کدوم به بحث استقلال داده ای خدشه ای وارد نمیکنن.ولی بوک مارکو نمیدونم..جالبه.البته شاید اونم در قالب کوکی به گوگل ارسال شده باشه یا شاید نرم افزارای مرتیطی روی سیستمت نصب باشن؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
الهام رضایی;37931[COLOR="navy" گفت:
[/COLOR]14]وایییییییییییییییییی بالاخره فرصت کردم به جمع گرم و صمیمی دوستای گلم یه سر بزنم . خوبید بچه ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اون قدر ذوق زده شدم که سلام یادم رفت.سلامممممممممم منو هنوزم به جمعتون راه میدید یا باید مجازات شم بعد بیام !!!!!!!!!!!!!!!!! دلم خدایی برای همتون تنگ شده بود .

معرفی می کنم ، الهام خانم رضایی از کاربران اسبق :D

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
داخل سرور تمام سایت هایی که کوکی داشتی یه فضا بوده که ثبتشون کرده توی اونا همه ی مشخصاتت آی پی و....هستن هروقت کانکت میشی تورو میشناسه الانم خوب ازونا استفاده میکنه پس برای سرور هیچ فرقی نمیکنه در چه وضعیتی کانکت میشی . اینا هیچ کدوم به بحث استقلال داده ای خدشه ای وارد نمیکنن.ولی بوک مارکو نمیدونم..جالبه.البته شاید اونم در قالب کوکی به گوگل ارسال شده باشه یا شاید نرم افزارای مرتیطی روی سیستمت نصب باشن؟

نه مهندس بحث کوکی و اینجور موارد همگی local هست،

Drago

کاربر ممتاز
خودم یه فکری زد به سرم البته:d
اینکه اول هر مبحثی رو از کتابای خودمون فول بشیم
بعد کتابایی که معرفی کردن مثه مقسمی
و بعدم جزوه و تستو این حرفا:d

اگه کرومو بی خیال میشید البته :d
فر میکنم در مورد ارشد قبلا حرف زدیم و تاپیک های خاصی هم برای این کار داریم.روش پیشنهادی شما اگه به این صورت باشه که اول بشینی همه منبعو بخونی بعد بری کتاب کنکوری بخونی،به نظرم خوب نیست.ترجیح بر اینکه که کتاب کنکور رو نگاه کنی ، همون مبحث رو در منبع بخونی،بعد تستاشو کار کنی.
--------------
اگه قرار باشه با ارشد رفتن در مورد کروم و نحوه کارکردش بحث نکنم،من کروم رو انتخاب میکنم.
سلام.حال شما؟
شما سرت شلوغه وقت نمیکنی بیای مثل من که علاف نیستی!
مجازات چیه بابا ، شما هر موقع اومدی خوش اومدی (شما یا هرکس دیگه ای البته)
این روزا خیلی اینجا خلوت شده. دوستان رفتن مسافرت؟؟
ما که نرفتیم ولی کلا اینجا بی حس و حال شده !
دلیل اول میتونه گرمای هوا باشه،همه شل شدن :D
دلیل بعدیش اینه که موضوعی برای بحث نداریم،یه چیزی بگین دیگه.یا اینکه یه موضوعی میگیم پیش نمیره.مثلا حمل و نقل هوشمند فکر کنم ۱۰ تا پست نخورد.
فکر نمیکنم ربطی هم گوگل پلاس داشته باشه!
نه مهندس بحث کوکی و اینجور موارد همگی local هست،
من هم مثل امیر فکر میکنم (و البته تا حد خیلی زیادی مطمئنم) که بحث کوکی صرفا محلیه،روی کامپیوتر من ذخیره میشه نه سرور.
چیزی که برام جالب بود این بود که من برنامه رو پاک کردم،ولی کوکی هاش پاک نشده بود! همینطور بقیه اطلاعات مثل بوکمارک ها و ...
حالا اگه بوکمارک ها و ... میموند فقط میگفتم مثلا اطلاعات رو جدا نگه داشته و پاک نکرده،اما چرا کوکی هام پاک نشده بود؟؟ به نظرم این یه تهدید امنیتی خیلی بد میتونه باشه.

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام به دوستای صمیمی خودم بعد از یه مدت اومدم سری بزنم بهتون خداییش ترم آخر خیلی وقت آدمو میگیره تازه 21ام آز دیتابیس دارم.

ninaalami

عضو جدید
salam khodaro shokr az on daste adama nistam ke nadonam daram chi kar mikonam o chi mikhobam. man reshtam narm afzare va midonam chi be chiye. khodaroshooooooooooooooooor

بالا