گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alk1370

کاربر بیش فعال
بچه ها من یه خرده تو درس خوندن گیج شدم.کنترل و سیگنال و مدار رو تموم کردمم.ریاضی هم تقریبا تموم کردم

اما نمیدونم.بعد اینا چیکار کنم؟؟؟بنظرتون بازم هر فصل رو بصورت جداگانه بخونم.یا وقتم رو بذارم رو تست فقط؟؟

به نظر من با حل تست هاادامه بدین (تست های 67 تا 88)تستهای بعد 88 رو بزارین برا آبان تا تست سوخته نشن! هر جا ضعف داشتین برگردین دوباره بخونید به جاش دروس دیگه گرایشتون رو شروع کنید .

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست دارم زبانم بخونم.اما اطلاعاتم در حد دبیرستانه:crying2::crying2:

m6788

عضو جدید
سلام بچه ها من انتخاب واحدم نزدیکه مخابراتم هستم میخواستم بدونم به نظرتون از این درسا کدوماشونو بردارم که به درسای کنکور نزدیک باشه که هم برای امتحانشون خیلی بهم سخت نگذره هم تاحدودی بدرد کنکور بخورن
مدارمخابراتی-آنتن-مایکروویو-فیلتروسنتزمدار-اصول میکروپروسسور-کنترل صنعتی-فیزیک مدرن-تکنیک پالس-رادار
راستی آز الک3 و آز کنترل هم هست
tnx ;)

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من انتخاب واحدم نزدیکه مخابراتم هستم میخواستم بدونم به نظرتون از این درسا کدوماشونو بردارم که به درسای کنکور نزدیک باشه که هم برای امتحانشون خیلی بهم سخت نگذره هم تاحدودی بدرد کنکور بخورن
مدارمخابراتی-آنتن-مایکروویو-فیلتروسنتزمدار-اصول میکروپروسسور-کنترل صنعتی-فیزیک مدرن-تکنیک پالس-رادار
tnx ;)

اگه نظر منو بخواید هیچ کدوم نزدیک نیست.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

من مخابراتی نیستم.اما بنظرم کنترل صنعتی با میکروپروسسور راحته.درسات سخته این ترم حواست باشه

آز الکترونیک 3 هم سخته
از الک ۳ یادش بخیر.. میرفتیم تو ازمایشگاه از برگه ها یکیو برمیداشتیم شانسی هر مداری ک می افتاد باید میبستیم یادمه برا من ی تقویت کننده فرکانس بالا بود ک باید بهره رو دست میووردیم.. ی همچین چیزی..

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

alk1370

کاربر بیش فعال
دوست دارم زبانم بخونم.اما اطلاعاتم در حد دبیرستانه:crying2::crying2:

به نظر من رو زبان تخصصی و همچنین 5 سوال گرامر سرمایه گذاری کنید.سوالات گرامر که خیلی سخت نیستن زبان تخصصی هم که باید تکنیک های پاسخگویی به سوالات رو بخونید معمولا از 15 سوال تخصصی میشه رو چهار پنج تا حساب باز کرد اما سوالات لغات که هیچ منبع مشخصی نداره بعید نیست که طراح ها دیکشنری جلوشون بزارن و سوال vocab طرح کنند!(تا چند سال پیش اکثر سوالات لغات دقیقا جملات دیکشنری بود) خیلیها میگن اگه روزی یک ساعت زبان پیوسته بخونید درصد 40 رو تضمین می کنند!

alk1370

کاربر بیش فعال
از الک ۳ یادش بخیر.. میرفتیم تو ازمایشگاه از برگه ها یکیو برمیداشتیم شانسی هر مداری ک می افتاد باید میبستیم یادمه برا من ی تقویت کننده فرکانس بالا بود ک باید بهره رو دست میووردیم.. ی همچین چیزی..

ما هم مثل شما بودیم البته آز الکترونیک 1 یادش بخیر قبل اینکه برگه بردارم کلی صلوات فرستادم که مدارش ساده باشه بعد که برداشتم یکسو کننده نیم موج بود:biggrin:

آخرین ویرایش:

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
tnx ;)
منم مخابراتی نیستم ولی اینارو میدونم آسونتره :
فیزیک مدرن
آنتن
آز کنترل
و کنترل صنعتی البته اگه حفظی نباشه تو دانشگاتون و وقتتونو نگیره ...البته اگه حفظی باشه راحت میتونین عکس بگیرین یا تقلب کنین ;)...نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم ...

alk1370

کاربر بیش فعال
tnx ;)

سلام منم مخابراتی نیستم ولی یکی از اساتید اصرار داشت که حتما فیلتر و سنتز رو حتی اختیاری بردارید میگفت شیرین تر از این درس جایی نمیبینید!ولی من که کلا می ترسیدم از دروس مخابراتی کنترل صنعتی هم من یه کنترل صنعتی داشتم همش جز یک فصلش تئوری بود اصول کار سنسور و ترانسدیوسر و LVDT و ...
درس هاتون که به ق.ل دوستان سنگینه ولی شیرین ترین درس از بین دروسی که گفتین به نظر من آز کنترله!

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

به نظر من رو زبان تخصصی و همچنین 5 سوال گرامر سرمایه گذاری کنید.سوالات گرامر که خیلی سخت نیستن زبان تخصصی هم که باید تکنیک های پاسخگویی به سوالات رو بخونید معمولا از 15 سوال تخصصی میشه رو چهار پنج تا حساب باز کرد اما سوالات لغات که هیچ منبع مشخصی نداره بعید نیست که طراح ها دیکشنری جلوشون بزارن و سوال vocab طرح کنند!(تا چند سال پیش اکثر سوالات لغات دقیقا جملات دیکشنری بود) خیلیها میگن اگه روزی یک ساعت زبان پیوسته بخونید درصد 40 رو تضمین می کنند!
من برا زبان دلو یه دل کردم و نرم افزار گزینه اخرو سفارش دادم ک شبی یک ساعت بشینم پاش و کار کنم خیلی برام مهمه ک چند درصد زبان بتونم بزنم.. دیگه امید ب خدا.. دیروز ب دستم رسید ;حالا نرم افزاراش کد فعال سازی میخواد باید فردا زنگ بزنم اصفهان برام فعالش کنن.. ب نظرم زبانو از دست ندین حالا هر جور ک شده از یه جایی شروعش کنین..

keyhan386

عضو جدید
به آسانی نگاه نکن .به علاقه و این که می خوای ارشد چه گرایشی بخونی نکاه کن مثلا اگه خواستی مخابرا ت بخونی dsp بردار تا تو ارشد پیش نخوری

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
tnx ;)

سلام.اینکه درسا چی باشن مهم نیستن برو ببین اساتیدی که این درسا رو ارائه میدن چطور استادی هستن.سخت گیر یا راحت میگیره؟ به حضور غیاب اهمیت میده یا نه! ببین پاسی رو میده یا نه. اینکه میانترم میگیره نمیگیره پروژه داره نداره.اینا مهمن.
در مورد درسها هم هد دانشگاه واسه خودش یه سبکی درس داده میشه! مثلا مدار مخابراتی ای که توی دانشگاه ما تدریس میشد بیشتر الکترونیکی بود تا مخابراتی و کتاب مرجع هس بود ولی مثلا توی دانشگاه های تهران بیشتر مخابراتی تدریس میشه و کتاب مرجع پزار هستش.
باید ببینی این درسا آیا ترم بعدی هم ارائه میشن یا نه!
بعضی ازین درسایی که نوشتی اختیاری بعضیا تخصصی هستش! مثلا فیزیک مدرنو تکنیک پالسو کنترل صنعتی و رادار که اختیاری هستش. مایکرویو نسبت به آنتن خیلی ساده تره.
فیزیک مدرن هم ساده هستش.
مدار مخابراتی سنگینه!
فیلترم خیلی بستگی به استاد داره. مال ما اوپن بوک بود وحشتناکا!

Paydar91

کاربر ممتاز
tnx ;)

سلام. من درسایی که داشتم رو براتون به ترتیب اسون به سخت از بالا به پایین مینویسم.هر چند به نظرم استاد هم مهمه. و در واقع مهم تر.چون بعضی ها درس سختو اسون می گیرند.بعضی ها درس اسونو سخت می گیرند..به هر حال

1-مدار مخابراتی
2-فیلتر و سنتز مدار
3-اصول میکرو کامپیوتر
4-انتن
5-مایکرویو

و ازمایشگاه کنترل رو حتما بدار هم اسون تره هم به کنکور میخوره و تنها درسی هست که به کنکورتون میخوره.

از الکترونیک سه.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام. من درسایی که داشتم رو براتون به ترتیب اسون به سخت از بالا به پایین مینویسم.هر چند به نظرم استاد هم مهمه. و در واقع مهم تر.چون بعضی ها درس سختو اسون می گیرند.بعضی ها درس اسونو سخت می گیرند..به هر حال

1-مدار مخابراتی
2-فیلتر و سنتز مدار
3-اصول میکرو کامپیوتر
4-انتن
5-مایکرویو

و ازمایشگاه کنترل رو حتما بدار هم اسون تره هم به کنکور میخوره و تنها درسی هست که به کنکورتون میخوره.

از الکترونیک سه.

پایدار جان از سخت به اسون چیدی یا اسون به سخت :دی
مطمئنی مدار مخابراتی آسونترین درس بین همه اینا ! :دی

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

من الکترونیکی بودم اما ۳واحد مدار مخابراتی داشتیم یادمه استاد گفت میتونین ب اندازه ی برگه A4 برا امتحان پایان ترم فرمول بنویسین بیارین سر جلسه.. یعنی اینقد درس پیچیده و سنگینی بود.. جالب اینجاس همه بچه ها من جمله خودم با یه ظرافت خاصی تمام جزوه رو منتقل کردیم رو همون برگه A4 و به زور تونستم ۱۲ بگیرم.. :D

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

1-مدار مخابراتی
2-فیلتر و سنتز مدار
3-اصول میکرو کامپیوتر
4-انتن
5-مایکرویو

از الکترونیک سه.

اینا ترتیبش چجوریه ؟؟...:surprised:

Paydar91

کاربر ممتاز

سلام مسعود جان.اتفاقا بعدش پستتو خوندم خندم گرفت :biggrin:

خیلی این تفاوت جالب بود. به هر حال من از این بابت گفتم مدار مخابراتی اسونه بیش تر یه سری فرمول باید حفظ کنی و جایگذاری کنی.

ولی انتن مایکرویو باید هی کرل بگیری بعدش کرل کرل و شرایط مرزی .. کلا داستان زیاد داره اکثرا پایه مغناطیس هم ضعیف خیلی سخت تر به نظر میاد. هر چند روی هم رفته برای خودم کلا همشون توی یه دسته هستند.

juvefans

کاربر ممتاز
پارسال قرار بود ششم بیاد ولی پنجم اومد،امسال هم رتبه هامون یه روز زودتر اومد

بعید میدونم امشب جواب بیاد . فکر کنم فردا عصر بیاد ...اگه میخواست بیاد تا الان اومده بود ... امروز همه اش منتظر بودم .

Paydar91

کاربر ممتاز
اینا ترتیبش چجوریه ؟؟...:surprised:

ترتیبش همونی هست که نوشتم :confused::biggrin: ...

راستی خانم شکیبا نوشته بودید از امروز با روزی یه درس شروع کنید و.. این که کلا برای ارشد بخونیم یا نه خودش یه بحث طولانی داره که جاش این جا نیست .

ولی اگه به این نتیجه رسیدید راه ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو ادامه بدید بنا به هر دلیلی که برای خودتون محترمه ..حتی یه روز حتی اگه یه روز هم به کنکور برق مونده بود به نظرم برای شروع دیر نیست..خیلی ها این دست و اون دست میکنند و فرصت ها رو از دست میدند..کسی که یه روز زودتر شروع کنه حتی به اندازه ی همون یه روز هم جلوتر هستش.

شاید الان بگید الان خیلی ها شروع کردند..چه بسا بعضی ها تموم کردند یه دور..به هر حال این چیزا رو از ذهنتون دور کنید..شروع کنید.. نتیجه رو به خدا بسپارید..اگه امسال نشد سال دیگه کلی تجربه دارید... خیلی سریع وارد گود میشید .. هر چند فکر کنم بعدش گفتید این ترم هم دارید با این حال چند تا درسو برای امسال جدی بخونید تا سال بعد برای رتبه های بهتر بخونید.زمانو از دست ندید.حتی یه روز.

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترتیبش همونی هست که نوشتم :confused::biggrin: ...

راستی خانم شکیبا نوشته بودید از امروز با روزی یه درس شروع کنید و.. این که کلا برای ارشد بخونیم یا نه خودش یه بحث طولانی داره که جاش این جا نیست .

ولی اگه به این نتیجه رسیدید راه ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو ادامه بدید بنا به هر دلیلی که برای خودتون محترمه ..حتی یه روز حتی اگه یه روز هم به کنکور برق مونده بود به نظرم برای شروع دیر نیست..خیلی ها این دست و اون دست میکنند و فرصت ها رو از دست میدند..کسی که یه روز زودتر شروع کنه حتی به اندازه ی همون یه روز هم جلوتر هستش.

شاید الان بگید الان خیلی ها شروع کردند..چه بسا بعضی ها تموم کردند یه دور..به هر حال این چیزا رو از ذهنتون دور کنید..شروع کنید.. نتیجه رو به خدا بسپارید..اگه امسال نشد سال دیگه کلی تجربه دارید... خیلی سریع وارد گود میشید .. هر چند فکر کنم بعدش گفتید این ترم هم دارید با این حال چند تا درسو برای امسال جدی بخونید تا سال بعد برای رتبه های بهتر بخونید.زمانو از دست ندید.حتی یه روز.

من کنترلم ولی شب امتحان مدار مخابراتی اشک دوستامو دیدم ....:D

بله میخوام شروع کنم ....هر روز یه مقدار خیلی کم میخونم ولی بنا به دلایلی همونو هم میذارم کنارو ادامه نمیدم .....
درسته حق با شماست ....واقعا ممنون ....هم حرفاتون هم مشاوره هاتون به آدم انرژی و روحیه میده .....اون تاپیک ناگفته های طلایی....هم عالی و مفید بود...واقعا ممنون
با آرزوی موفقیت برای شما و بقیه دوستان ...:)

Paydar91

کاربر ممتاز
من کنترلم ولی شب امتحان مدار مخابراتی اشک دوستامو دیدم ....:D

بله میخوام شروع کنم ....هر روز یه مقدار خیلی کم میخونم ولی بنا به دلایلی همونو هم میذارم کنارو ادامه نمیدم .....
درسته حق با شماست ....واقعا ممنون ....هم حرفاتون هم مشاوره هاتون به آدم انرژی و روحیه میده .....اون تاپیک ناگفته های طلایی....هم عالی و مفید بود...واقعا ممنون
با آرزوی موفقیت برای شما و بقیه دوستان ...:)

منم اگه گرایشم قرار بود مخابرات نباشه که خیلی دوسش دارم قطعا انتخاب بعدیم کنترل بود.. این مدار مخابراتی هم داستانی شد :)

این نظر لطف شما رو می رسونه... منم از دوستان خوب این جا خیلی انرژی میگیرم و از تک تک شما عزیزان چیزی یاد میگیرم..امرور کلا این جا بودم شاید نتایج اعلام شه که نشد.. میخواستم با شادی دوستان شادیم تکمیل شه :smile:...

اون تاپیک هم دوستان لطف کردند تجربه هاشون ودر اختیار ما گذاشتند برای خود من فوق العاده بود.خیلی بهم کمک کرد.

ازتون ممنونم.همچنین.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام مسعود جان.اتفاقا بعدش پستتو خوندم خندم گرفت :biggrin:

خیلی این تفاوت جالب بود. به هر حال من از این بابت گفتم مدار مخابراتی اسونه بیش تر یه سری فرمول باید حفظ کنی و جایگذاری کنی.

ولی انتن مایکرویو باید هی کرل بگیری بعدش کرل کرل و شرایط مرزی .. کلا داستان زیاد داره اکثرا پایه مغناطیس هم ضعیف خیلی سخت تر به نظر میاد. هر چند روی هم رفته برای خودم کلا همشون توی یه دسته هستند.

ای کاش میشد من مدار مخابراتیو میومدم دانشگاه شما پاس میکردم توام میومدی مایکرویو رو دانشگاه ما پاس میکردی :دی
مایکروویو ما اصلا کرل اینا نداشت همش حفظی بود :دی
همش نقاشی بود مال ما. اینکه مثلا خطوط نواری چطوری سلفو خازنو پیاده سازی کنیمو این حرفا و ...
آنتن یکم ریاضی داشت اونم زیاد نبود. آنتن یاگی اودا اینا بود دیگه :دی

Paydar91

کاربر ممتاز
ای کاش میشد من مدار مخابراتیو میومدم دانشگاه شما پاس میکردم توام میومدی مایکرویو رو دانشگاه ما پاس میکردی :دی
مایکروویو ما اصلا کرل اینا نداشت همش حفظی بود :دی
همش نقاشی بود مال ما. اینکه مثلا خطوط نواری چطوری سلفو خازنو پیاده سازی کنیمو این حرفا و ...
آنتن یکم ریاضی داشت اونم زیاد نبود. آنتن یاگی اودا اینا بود دیگه :دی

اره سعادت نداشتیم متاسفانه...
البته مایکرویو ما هم چندان مفهمومی نبود :biggrin:.... ولی انتمون بود ... اره باید کلی انتگرال میگرفتی و... یادش بخیر..حالا خوبه هممون اغراق میکنیم یه سری چیزو حفظی خوندیم !! بعد میگیم لیسانس میگیریم بیکاریم..:w46:
نه توی مایکرویو ما خطوط انتقال تحلیل می کردیم و...
ولی توی مدار مخابراتی حفظ می کردیم 4 تا فرمولو مدار خازن سر وسط اگه کیو تی دقیق میشد از روابط دقیق میذاشتی نمیشد روابط تقریبی ..کلا همون استاد مهم تره.

به نظرم اون دوستمون بهتره به قول خودت ببینه با چه استادی ارایه شده تا چه درسی !! عجب سیستم اموزشی !!

اقا من امشب خیلی حرف زدم :redface:.. برم دیگه..انشالله فردا اومدم ببینم این جا همه شادند و راضی از نتایج.فعلا.

banooyemehr

عضو جدید
سلام بچه ها
کی قدرتیه؟
درمورد ماشین وبررسی میخوام ببینم چه منابعی خوبه.فردامیخوام برم بخرم لطفا یکی جواب بده

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام بچه ها
کی قدرتیه؟
درمورد ماشین وبررسی میخوام ببینم چه منابعی خوبه.فردامیخوام برم بخرم لطفا یکی جواب بده

سلام.

به تاپیک زیر مراجعه کنید.بعدش رتبه و کارنامه هر شخص با درصدی که در هر درس زده توی پست اولشون مشخصه بعدش توی پست چهارمشون منابعشون رو نوشتند .جواب تمام سوالاتونو می گیرید.انشالله.

[h=3]ناگفته ها و تجربه های طلایی موفق های ارشد برق 93 ( دور اول ویژه داوطلبین کنکور 94 )[/h]

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
کی قدرتیه؟

سلام
بنده قدرت هستم
برا ماشین کتاب مدرسان خوبه پوران پژوهشم خوبه
بنظر من که مدرسان بهتره ولی بعضی ها هم میگن پوران بهتره
بررسی بهترین کتاب جهش هست
نوشته اقای علیرضا قاسمی

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
پیشاپیش به همه دوستانی ک ب نتیجه دلخواهشون رسیدن و موفق شدن تبریک میگم و امیدوارم اینجارو رها نکنن و این چند ماه هم باشن پیشمون..

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا