گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من مشهدی هستم و فاصله خونمون تا کتاب خونه مرکزی آستان قدس با اتوبوس 20 دقیقه تا نیم ساعته!!!! هر چقدر هم که فک کنی من کتابخونه رفتم !!!! این موقع از سال مناسبه برای خوندن!!! سلف سرویس و نمازخونه و سرویس بهداشتی مناسب و سرمایش و گرمایش خوب و کتابهای مرجع که خیلی کمکت میکنه یه جایی گیر میکنی میری یه کتاب از قفسه برمیداری نگاه میندازی!!! اما نزدیک کنکور و کلا تو فصل امتحانا به قدری شلوغ میشه که من میترسم برم!!! کنکور ما هم که تو فصل امتحاناس یه جوری !!! در هر حال جای مناسبیه برای کسی که کتابخونه رو برای درس خوندن ترجیح میده

من درس خوندن تو کتابخونه رو خیلی دوست ندارم تنهایی راحت ترم ولی کتابخونه استان قدس یه چیز دیگه است اونجا پر از ارامش و تمرکز چون میدونی اقا خودش هواتو داره و کمکت میکنه

دلمون آب شووود:(

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان ببخشید یه سوالی داشتم اینکه من گرایشم قدرت هست ولی بسیار بسیار زیاد به گرایش مهندسی پزشکی بیوالکتریک علاقه دارم تحقیقاتی که کردم این بود که یکی می گفت مهندسی پزشکی خیلی بازار کار خوبی نداره یکی می گفت عالیه و پر در آمد یکی می گفت تا چند سال دیگه خوب میشه یکی می گفت برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بسیار گرایش خوبی هست اینه که سر در گم شدم و از طرفی یه فایلی هم دیدم که معرفی این گرایش بود توسط یکی از اساتید معتبر این گرایش می گفت که مهندسی پزشکی با همه گرایش های برق در ارتباطه می گفت با قدرت و الکترونیک و کنترل و مخابرات رابطه بسیار نزدیکی داره و دانشجویانی که مهندسی پزشکی بخونند می تونند در گرایش های دیگه هم ادامه تحصیل بدند یا کار کنند و یه جایی خوندم که این رشته ریاضیات بسیار سنگینی داره از ریاضیات عمومی گرفته تا معادلات و ریاضیات مهندسی پیشرفته همراه با فیزیک و یه نکته دیگه هم که شنیدم این بود که کسی که مهندسی پزشکی بخونه می تونه هم پروژه های وزارت بهداشت رو انجام بده هم وزارت علوم رو! یه بنده خدایی هم می گفت پول زیادی داره میگفت تعمیر یه دستگاه پیشرفته پزشکی چند میلیون دستمزد داره حالا میشه لطف کنید هر چی از این گرایش می دونید بهم بگین با این فرض که اینقدر علاقه دارم که تا فوق دکتری می خوام بخونم!! اینم اضافه کنم که میگن مهندسی پزشکی چه در ایران چه در خارج از نظر زمینه های تحقیقاتی از همه گرایش های برق سرتره این درسته به نظرتون؟ و اینکه میگن این گرایش اشباع نخواهد شد بر خلاف گرایشهای دیگه چون با سلامتی مردم ارتباط داره
ممنون میشم پاسخ بدید اگه کسی از دوستان در اینجا هم می خواد مهندسی پزشکی بخونه خوشحال میشم باهاشون آشنا بشم

دستم درد گرفت بس که سوال کردم :biggrin:
من بعد از اینکه کنکور امسال رو خراب کردم گفتم خوب برم کنکور مهندسی پزشکی رو خوب بدم نزدیک یک ماه تحقیق کردم سوالاشو پیدا کردم نحوه ی رتبه دهی،دانشگاهاش و اینکه خود مهندسی پزشکی چ طوریه و خ خ چیزای دیگه و در نهایت پشیمون شدم برای این زمینه تلاش کنم. در عین حال که فوقِ جذاب هست این رشته اما توی شهرستانها به هیچ عنوان کار نداره. اما تو زمینه های تحقیقاتی چ در ایران چ خارج از کشور فوق العادست. و چون تو زمینه دکترا هنوز اشباع نشده و هنوز توی کشور خ خ جا برای باز کردن داره خوبه. اما کارِ عملی به هیچ عنوان روش حساب نکنید. البته من اگه پسر بودم روش حساب میکردم. برای تحصیلات و کار توی خارج از کشور هم نسبت به برق سرتر هستش. خصوصا گرایش بیو مکانیک که دیگه اووووف. اما خوب این خارج از کشور رفتن به زبون اسون میاد و اگه بخاید فول فاند باشید که دیگ... یه جورایی بیشتر میشه رو همون زمینه ی تحقیقاتی و اداممه تحصیلش فک کرد. الان من تو کنکور مهندسی پزشکی وزارت بهداشت رتبم تو سهمیه شد 59 هیچی ام دوره نکرده بودم طوری که یه دونه الک ام نزدم چون هیچ فرمولی ازش یادم نبود اما نمیخام انتخاب رشته کنم. چون از اینکه در آیننده بشینم زل بزنم به مدرک ام و کاری از دستم برنیاد وحشت دارم واقعا. این همه زحمت بکشی بعد... اگ کس دیگه ای نظری داره بگه. من دوست دارم بدونم.. خصوصا اگ تجربه ی عینی یا شاهد زنده ای که تو این زمینه باشه و راضی باشه و تهرانم نباشه...

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چقد بزرگو تمیزه؟؟!!
تصور کردنم چیز جالبیه ها بهش فکر نکرده بودم
واقعا خوش بحالتون
دلتونم بگیره سریع میرین حرم
خیلی دلت خوشه هاااا. من بیچاره دارم از نگرانی اینکه این مدت گذشته و من فقط بیست صفحه کنترل خوندم چشام جایی رو نمیبینه بعد تو میشینی تصور میکنی که ... انصافا خوش ب حالت!!!یه ذره ریاضی مهندسی بخون بعد وسسطش گیر کن بعد هی فک کن بعد داغ کن دیگه عمرا هوس کنی این چیزارو فقط دلت یکیو میخاد ی دستی به کله ی در حال جوشت بکشه آروم برات توضیح بده این چیزی که داری گیج میزنی اینه:(( استاد ازت ناراضی ام چرا درست درس ندادی آخه:((((((

navidba

عضو جدید
دوستان ببخشید یه سوالی داشتم اینکه من گرایشم قدرت هست ولی بسیار بسیار زیاد به گرایش مهندسی پزشکی بیوالکتریک علاقه دارم تحقیقاتی که کردم این بود که یکی می گفت مهندسی پزشکی خیلی بازار کار خوبی نداره یکی می گفت عالیه و پر در آمد یکی می گفت تا چند سال دیگه خوب میشه یکی می گفت برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بسیار گرایش خوبی هست اینه که سر در گم شدم و از طرفی یه فایلی هم دیدم که معرفی این گرایش بود توسط یکی از اساتید معتبر این گرایش می گفت که مهندسی پزشکی با همه گرایش های برق در ارتباطه می گفت با قدرت و الکترونیک و کنترل و مخابرات رابطه بسیار نزدیکی داره و دانشجویانی که مهندسی پزشکی بخونند می تونند در گرایش های دیگه هم ادامه تحصیل بدند یا کار کنند و یه جایی خوندم که این رشته ریاضیات بسیار سنگینی داره از ریاضیات عمومی گرفته تا معادلات و ریاضیات مهندسی پیشرفته همراه با فیزیک و یه نکته دیگه هم که شنیدم این بود که کسی که مهندسی پزشکی بخونه می تونه هم پروژه های وزارت بهداشت رو انجام بده هم وزارت علوم رو! یه بنده خدایی هم می گفت پول زیادی داره میگفت تعمیر یه دستگاه پیشرفته پزشکی چند میلیون دستمزد داره حالا میشه لطف کنید هر چی از این گرایش می دونید بهم بگین با این فرض که اینقدر علاقه دارم که تا فوق دکتری می خوام بخونم!! اینم اضافه کنم که میگن مهندسی پزشکی چه در ایران چه در خارج از نظر زمینه های تحقیقاتی از همه گرایش های برق سرتره این درسته به نظرتون؟ و اینکه میگن این گرایش اشباع نخواهد شد بر خلاف گرایشهای دیگه چون با سلامتی مردم ارتباط داره
ممنون میشم پاسخ بدید اگه کسی از دوستان در اینجا هم می خواد مهندسی پزشکی بخونه خوشحال میشم باهاشون آشنا بشم

اگه می خوای ایران بمونیو درآمد برات مهمه گرایش خوبی نیست...اگه 100% می خوای بری خارج ، از قدرت بهتره...ولی کلا تغییر گرایش اشتباهه ...

Army Of One

کاربر بیش فعال

به نظرم علاوه بر این تحقیقاتی که انجام میدی نیم نگاهی هم به سر فصل دروسی که قراره تو این رشته بخونی داشته باش، من حس میکردم به این گرایش علاقه دارم ولی تو کارشناسی که 3 واحد اختیاری مقدمه ای بر مهندسی پزشکی گرفتم دیدم با تصوراتم فاصله داره و اشتیاقم رو از دست دادم.
این تاپیک هم می تونه کمک کنه.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان دیپلم داشته باشی راحت تر میری سرکار.چون الان همه لیسانس دارند:biggrin:

الان واقعا نمیدونم چرا با دیپلم راحت تر میشه رفت سرکار؟؟

f.babaei

عضو جدید

پارسال منم سر همین قضیه درگیر بودم و باعث شد که تمرکزم رو از دست بدم و کنکور افتضاح بشه و البته نتونسم کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم.همه ی این حرفارو قبلا هم شنیدم حتی اقای تقوی استاد دانشگاه امیر کبیر که ارشد رو بیوالکتریک خوندن در مورد بازار کارش گفت اگه ادم باسواد باشه نباید نگران باشه!واین رشته اینده خوبی داره!
بهرحال هر کسی نظرخودشو داره اما چیز جالبی که همه اتفاق نظر داشتند این بود که دنبال علاقت برو تا بتونی پیشرفت کنی و منم به بیوالکتریک علاقه دارم و امسال قطعا واسه بیو میخونم فقط بهتون پیشنهاد میکنم هرچی سریعتر تکلیف خودتونو مشخص کنید و تصمیم جدی بگیرید وگرنه مثل پارسال من دچار مشکل میشید وقتی هم تصمیم قطعی گرفتی باید اینقدر جرئت وقدرتشو داشته باشی که از حرف کسی دلسرد نشی وفقط به هدفت فکر کنی.
منم واسه خودم اهداف ومعیارهایی دارم که تصمیم گرفتم وارد این رشته بشم به اهدافت فکر کن.
راجع به کار هم واسه اینکه خیالم راحت باشه با همین مدرک مهندسی برق کار گیر اوردم و درکنار کار میخوام تو یه گرایش دیگه وارد بشم.سخته فقط باید بخوای دوست عزیز هیچ چیزی غیر ممکن نیس
موفق باشی

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز

نمیدونم چرا همه کنکور وزارت بهداشت رو گفتن ولی اگه تو همین کنکور برق که نزدیکتر هم هست از دفترچه دوم فقط ال، سیگنال و کنترل رو بزنی رتبت تو همه گرایشها به جز قدرت تقریبا تو یه رنج میشه و تا موقع انتخاب رشته وقت داری فکر کنی کدوم رو میخوای ادامه بدی. ولی اگه چشمت دنبال قدرت هم هست باید از همین الان تصمیمت رو بگیری.
من خودم از الکترونیک و مخابرات و کنترل هم خوشم میاد و احتمالا جای خوبی هم قبولشون میشدم ولی بازم یه جوری انتخاب کردم که بایو قبول بشم، ولی اگه میخواستم ایران بمونم یه گرایش دیگه رو انتخاب میکردم.
قدرت خوبیش اینه تو همه جا شغل مرتبط واسش هست ولی تو بقیه گرایشها بیشتر کارهای مرتبط با اون چیزایی که تو ارشد درس میدن تو شهرهای بزرگ و یه سری جاهای خاصه.
این فیزیک و ریاضی پیشرفته ای که میگی رو هم نمیدونم منظورت از کدوم درسشه ولی فکر نکنم ریاضیش از مخابرات و کنترل سختتر باشه، فرق اصلیش اینه فقط باید یه خورده به پزشکی هم علاقه داشته باشی وگرنه فرق زیادی با بقیه گرایشها نداره. بیشتر درسهاش شبیه پردازش سیگنال/تصویر و مدل سازی ای هست که تو مخابرات سیستم و الکترونیک دیجیتال و کنترل هم هستن.

آخرین ویرایش:

سلام
منم میخوام مهندسی پزشکی کنکور بدم.
این صحبتای که گفتین منم شنیدم برای این رشته باید به ریاضیات عمومی 1و2 و همچنین امارو احتمالات مهندسی تسلط داشت همچنین باید به نرم افزار مطلب باید مسلط باشیم تا دچار مشکل نشویم.
اینم سایت وزارت بهداشت
http://www.sanjeshp.ir/
الان موقع انتخاب رشته شونه میتونی دفترچه انتخاب رشته محل شونو ببینین

آخرین ویرایش:

پویان ط

عضو جدید

سلام. از جهت اقدام برای خارج از کشور بهترین رشته مهندسی پزشکیه بطوریکه در امریکا الان بیشترین تحقیقات بین رشته های مهندسی رو به خودش اختصاص داده و از نظر کاری هم غیر قابل رقابت شده. در کانادا و سایر کشورهای پیشرفته هم همینطور . ولی این گفته دلیل بر این نیست که اگه میخوای بری خارج حتمن باید بری مهندسی پزشکی . با رزومه قوی با همین قدرت هم اونجا بورس میگیری میدونی چرا چون کشورهای پیشرفته تک بعدی عمل نمی کنند ممکنه وضعیت یک رشته مثل مهندسی پزشکی نسبت به قدرت بهتر باشه ولی قدرت و یا سایر رشته ها هم جای زیادی برای تحقیقات و کار دارن همین مهندسی مواد که اینجا ضعیفه یکی از اقوام که در المان هست رشتش اینه و بسیار موفقه و کارهای تحقیقاتی درخشانی انجام میده . خلاصه کلام اگه کار تو ایران رو میخوای برای مهندسی پزشکی تا سالیان دیگه بعیده وضعیت خیلی تعغیر کنه مگه اینکه سرمایه داشته باشی اگر هم خواستی بری ارشد وزارت بهداشت خیلی بهتر وزارت علومه. موفق باشی

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
منم میخوام مهندسی پزشکی کنکور بدم.
این صحبتای که گفتین منم شنیدم برای این رشته باید به ریاضیات عمومی 1و2 و همچنین امارو احتمالات مهندسی تسلط داشت همچنین باید به نرم افزار مطلب باید مسلط باشیم تا دچار مشکل نشویم.
اینم سایت وزارت بهداشت
http://www.sanjeshp.ir/
الان موقع انتخاب رشته شونه میتونی دفترچه انتخاب رشته محل شونو ببینین

سلام
البته مهندسی پزشکی رشته ی شیرینیه و کنکور وزارت بهداست بسیار وسوسه انگیز ،منتهای مراتب کنکورش دو بدی داره : یکی پاسخ دهی کم (120 سوال ، 160 دقیقه ) دومی اینکه ظرفیت کم

پارسال 37 نفر می خواستن ، امسال 23 نفر می پذیرن(روزانه ) ، تا پارسال کرمانشاه هم می پذیرفته ، امسال نه ! سال بعدی معلوم نیس چی میشه !

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
البته مهندسی پزشکی رشته ی شیرینیه و کنکور وزارت بهداست بسیار وسوسه انگیز ،منتهای مراتب کنکورش دو بدی داره : یکی پاسخ دهی کم (120 سوال ، 160 دقیقه ) دومی اینکه ظرفیت کم

پارسال 37 نفر می خواستن ، امسال 23 نفر می پذیرن(روزانه ) ، تا پارسال کرمانشاه هم می پذیرفته ، امسال نه ! سال بعدی معلوم نیس چی میشه !
درسته زمانش کمه. اما انصافا سوالاش خ آسونه بابا. من الکشو میدیدم هی حرص میخوردم کاش ی دور جزورو نگا میکردم. اگ فقط نگا میکردم مطمئن بودم ج میدادم همشو. ولی آره ظرفیتش کمه. اگ من تضمین شغلی داشت میخوندم براش. اما شنیدم حتی وزارت بهداشتم هیچ تضمینی برای کار نداره. دیک نمیدونم والاع. حالا ک دیگ داریم میخونیم برا سال دیگ. هییییی دیگ

mahboobeh

عضو جدید
کارت عضویت میخاد؟؟؟
مثلا کسی از یه شهر دیگه بیاد راهش نمیدن؟
من پارسال رفتیم مشهد میرفتم تو خود حرم درس بخونم یه دو سه بار کیفمو دم در گرفتن،حالم گرفته شد اساسی...:mad: QUOTE]

میدونم که زائرین رو به صورت مهمان راه میدن ولی نمیدونم تو سالن مطالعه هم راه میدن یا نه...چون ورودیه سالن مطالعه کارتو چک میکنن....شما کی میخواین بیان ؟ چون من رفتم از مسئولاش بپرسم براتون.... و یک چیز دیگه اینکه هر موقع ایشالا اومدین اصلا نگین که زائرین بگین میخوام برم کتابخونه درس بخونم ایشالا که بهتون گیر ندن ... بعضیاشون واقعا رو اعصابا... حالا ایشالا من هر موقع رفتم واستون حتما میپرسم .

ممنون حق با شماست کتابخونه حرم که دیگه نیاز به تعریف نداره از هر نظر عالیه ولی من خودم شهر مشهد نیستم در 260 کیلومتری مشهدم!(واسه همین خودم رو جزئی از پایتخت معنوی ایران می دونم :smile:)البته مشهد زیاد میرم از اول سال تا الان فکر کنم حدود 20 بار رفتم مشهد خونه هم داریم اما تنهام سخته تنهایی و گر نه به خانواده گفتم نقل مکان کنیم به مشهد اگه بریم مشهد که دیگه من از تو کتابخونه حرم تا شب کنکور بیرون نمیام :Dحتی من چند تا از دوستام چند ماه کنکور اومده بودند مشهد و یه خونه نقلی! (خونه دانشجویی!)اجاره کرده بودن و صبح تا شب کتابخونه حرم بودند اکثرشون هم قبول شدند.
صد البته که جزو خراسانید...:D.... آره واقعا محیطش عالیه( البته جدا از گیر دادن های ورودی حرم...من هر موقع میخوام رد شم دعا میکنم بدون گیر دادن رد شم...:biggrin:)
واسه آقایون که دیگه محشره ما دخترا تا 6 بعدازظهریم در صورتی که آقایون تا 10شب هستن!!!!!!!!!!!! و این دور از انصافه:mad:
اگر میتونید حتما استفاده کنید

میتونید به صورت مجازی تصور کنید اونجا درس می خونید:)
این عکسها رو ببینید تصور کنید انگار کتابخونه حرم هستین (البته بیشتر عکسها مربوط به سالن مطالعه آقایونه شما تصور کن همه خانوم هستن و داری تو سالن مطالعه حرم درس می خونی ولی فکر کنم ظاهر هر دو سالن خانمها و آقایون یکی باشه.

http://javanonline.ir/files/fa/news/1392/9/1/27718_327.jpg

http://img7.irna.ir/1392/13921106/81012110/81012110-5449743.jpg
http://www.mizbanezaer.com//paramet...upload/content/sightseeing/16/13870730011.jpg

http://img7.irna.ir/1392/13920819/80899610/80899610-5173352.jpg

http://img7.irna.ir/1393/13930402/81212582/81212582-5780692.jpg

http://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=idonNSNFbK_gBM&tbnid=o5kbEQvDbE7eBM:&ved=0CAgQjRw4Dg&url=http%3A%2F%2Fnews.aqr.ir%2Fportal%2Fhome%2F%3Fnews%2F38388%2F62900%2F305127%2F%25DA%25A9%25D8%25AA%25D8%25A7%25D8%25A8%25D8%25AE%25D8%25A7%25D9%2586%25D9%2587%2520%25D9%2585%25D8%25B1%25DA%25A9%25D8%25B2%25DB%258C%2520%25D8%25A2%25D8%25B3%25D8%25AA%25D8%25A7%25D9%2586%2520%25D9%2582%25D8%25AF%25D8%25B3%2520%25D8%25B1%25D8%25B6%25D9%2588%25DB%258C%2520%25D9%2585%25D9%2586%25D8%25A8%25D8%25B9%2520%25D8%25BA%25D9%2586%25DB%258C%2520%25DA%25A9%25D8%25AA%25D8%25A7%25D8%25A8%25E2%2580%258C%25D9%2587%25D8%25A7%25DB%258C%2520%25D8%25AE%25D8%25B7%25DB%258C
%2520%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA&ei=IXrQU6CJJoO50QWAioDIDQ&psig=AFQjCNH5Nhsv85MQCnpUGZecIWYWRyLL6A&ust=1406258081679789

آره عین مکان آقایونه تمیزه با این مزیت که دیگه به حجاب خانوما کاری ندارنو خانوما آزادند....:D

خوش به حال اونایی که شرایطشو دارن برن مشهد درس بخونن بدور از هیاهو با ارامش تمرکزشون فقط رو درس و زیارت خوش به سعادتشون مطمئنآ امام رضام هواشونو داره

مچکرم. مهم نیته از راه دورم میشه زیارت کرد...ایشالا قسمتتون بشه

mahboobeh

عضو جدید
شبانه ترمی 2.5 چه خبره؟! :D
الان که هزینه ثابت هر ترم 500 تومن هست (که سال قبل فکر کنم 450 بوده) و هر واحد هم 120 تومن. (پایان نامه هر واحد 200 تومن)
یعنی یک ترم 9 واحده (مثل دو ترم اول) تقریباً میشه هر ترم یک و نیم میلیون.
اگه چهارترمه تموم کنید کلاً میشه 6.300 و اگه پنج ترمه تموم کنید کلاً هفت میلیون نمیشه.
میانگین ترمی 1.500 میشه.

البته دانشگاه به دانشگاه هم فرق داره، این ارقام برای دانشگاه‌های رده اول بود (اصفهان، تبريز، تربيت مدرس، تهران، خوارزمي، شهيد بهشتي، شيراز، صنعتي اصفهان، صنعتي اميركبير، صنعتي شريف، علم و صنعت ايران و فردوسي مشهد).
برای بقیه دانشگاه‌ها کلاً درمیاد 5 میلیون یعنی میانگین ترمی 1 میلیون.

این که خوبه... وای من از دیروز که اون پستو خوندم پاک ناامید شدم از شبانه .... مرسی که گفتین ایشالا که اینم تصحیح نشه... البته این حرفی که زدم حمل بر بی ادبی نشه ممنونم ویژه از آقای armincoobilas که به پستم جواب دادن:smile:

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی دلت خوشه هاااا. من بیچاره دارم از نگرانی اینکه این مدت گذشته و من فقط بیست صفحه کنترل خوندم چشام جایی رو نمیبینه بعد تو میشینی تصور میکنی که ... انصافا خوش ب حالت!!!یه ذره ریاضی مهندسی بخون بعد وسسطش گیر کن بعد هی فک کن بعد داغ کن دیگه عمرا هوس کنی این چیزارو فقط دلت یکیو میخاد ی دستی به کله ی در حال جوشت بکشه آروم برات توضیح بده این چیزی که داری گیج میزنی اینه:(( استاد ازت ناراضی ام چرا درست درس ندادی آخه:((((((

دلم خوشه؟؟؟!!! نمیدونم!!! شاید!!! :que:
آخی شمای بیچاره داری از نگرانی که ... فقط بیست صفحه کنترل خوندی؟! خوبه که همون بیست صفحه رو خوندی بچه های دیگه هم بخاطر ماه رمضون هنوز شروع نکردن منم شروع نکردم
:redface:ریاضی مهندسی منم استادم خوب نبود یادمه همون موقع هم جزوه پارسه دانلود کرده بودم خیلی خوب بود...
فک کنم تو کتابخونه حرم اگه دیده باشی و اگه صحبت دوستان خراسانیو خونده باشی میدیدی که نوشته هم جو درس خوندنه پس احتمالا یکی پیدا میشه یه دست بکشه رو سرت بگه بیا این انتگرال سری فوریه هارو یادت بدم :D
و بچه ها گفتن کتابم هست که بتونی برداری رفع اشکال کنی.....
ولشک حلال کن استادتو ....
:smile::smile:

mahboobeh

عضو جدید
دلم خوشه؟؟؟!!! نمیدونم!!! شاید!!! :que:
آخی شمای بیچاره داری از نگرانی که ... فقط بیست صفحه کنترل خوندی؟! خوبه که همون بیست صفحه رو خوندی بچه های دیگه هم بخاطر ماه رمضون هنوز شروع نکردن منم شروع نکردم
:redface:ریاضی مهندسی منم استادم خوب نبود یادمه همون موقع هم جزوه پارسه دانلود کرده بودم خیلی خوب بود...
فک کنم تو کتابخونه حرم اگه دیده باشی و اگه صحبت دوستان خراسانیو خونده باشی میدیدی که نوشته هم جو درس خوندنه پس احتمالا یکی پیدا میشه یه دست بکشه رو سرت بگه بیا این انتگرال سری فوریه هارو یادت بدم :D
و بچه ها گفتن کتابم هست که بتونی برداری رفع اشکال کنی.....
ولشک حلال کن استادتو ....
:smile::smile:

به نظر من تو کتابخونه ای که میخوای درس بخونی با کسی رفیق نشی خیلی بهتره و راحت تری چون کسی نیست که هی بیاد ازت بپرسه چقد خوندی من اینجام و الکی هی بهت استرس بده
البته این نظر منه شاید برا بقیه این طور نباشه....

Armin-Z

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
این که خوبه... وای من از دیروز که اون پستو خوندم پاک ناامید شدم از شبانه .... مرسی که گفتین ایشالا که اینم تصحیح نشه... البته این حرفی که زدم حمل بر بی ادبی نشه ممنونم ویژه از آقای armincoobilas که به پستم جواب دادن:smile:

ببخشید اگه اطلاعات اشتباه دادم... منم امیدوارم همینجور که مهران جان گفتن باشه...

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم... کاش هیچی نمیگفتم دارم پشیمون میشم:cry:....خیلی هواییت کردم.شرمنده

به نظر من تو کتابخونه ای که میخوای درس بخونی با کسی رفیق نشی خیلی بهتره و راحت تری چون کسی نیست که هی بیاد ازت بپرسه چقد خوندی من اینجام و الکی هی بهت استرس بده
البته این نظر منه شاید برا بقیه این طور نباشه....

دشمنت شرمنده عزیزم... به جاش بچه های باشگاهو دعا کن....:smile:

آره حق با توئه ... میان هی سوال الکی میپرسن استرس میدن .... ولی من یخرده رقابت کردنو دوس دارم ببینم یکی برقه کنارم داره میخونه سعی میکنم بخونم ازش جلو بزنم;)

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
دوستان مشهدی التماس دعا خیلی هوای امام رضا رو کردم.. اما متاسفانه از اخرین باری ک اومدم مشهد خاطره خوشی ندارم .. فک کن با کلی شوقو ذوق بیای از راه دور ب عشق زیارتو امام رضا.. اما بگیرن با تهمت بندازنت بازداشتگاه تو شهر غریب ..بعدشم پرونده برات درست کنن سابقه دارت کنن..گرچه از اون زمان دوسال میگذره همه چی ختم ب خیر شد و اتهام از روم برداشته شد اما حلال نمیکنم اون افراد عقده ای ک تو کلانتری امام رضا میدون فلکه اب ب هیچ جرمی و تنها سر ی سوتفاهم منو از لذت سفر و زیارت محروم کردن و دو روز تکو تنها تو شهر غریب انداختنم گوشه بازداشتگاه جوری ک وقتی ازاد شدم فقط بلیط گرفتم و برگشتم شهرم..البته میدونم همه مشهدی ها اینجور نیستن و مهمان نوازن.. اصلا نمیدونم چ ربطی داشت حرفام ب بحث تاپیکو کنکور اما گفتم یاد خاطراتی بکنم.. ببخشید دیگه همینجوری نوشتم اخه اسم مشهد شد دلم گرفت..

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

mahboobeh

عضو جدید
دوستان مشهدی التماس دعا خیلی هوای امام رضا رو کردم.. اما متاسفانه از اخرین باری ک اومدم مشهد خاطره خوشی ندارم .. فک کن با کلی شوقو ذوق بیای از راه دور ب عشق زیارتو امام رضا.. اما بگیرن با تهمت بندازنت بازداشتگاه تو شهر غریب ..بعدشم پرونده برات درست کنن سابقه دارت کنن..گرچه از اون زمان دوسال میگذره همه چی ختم ب خیر شد و اتهام از روم برداشته شد اما حلال نمیکنم اون افراد عقده ای ک تو کلانتری امام رضا میدون فلکه اب ب هیچ جرمی و تنها سر ی سوتفاهم منو از لذت سفر و زیارت محروم کردن و دو روز تکو تنها تو شهر غریب انداختنم گوشه بازداشتگاه جوری ک وقتی ازاد شدم فقط بلیط گرفتم و برگشتم شهرم..البته میدونم همه مشهدی ها اینجور نیستن و مهمان نوازن.. اصلا نمیدونم چ ربطی داشت حرفام ب بحث تاپیکو کنکور اما گفتم یاد خاطراتی بکنم.. ببخشید دیگه همینجوری نوشتم اخه اسم مشهد شد دلم گرفت..

:eek::eek:....وای چقد بد واقعا متاسفم ...میگم دیگه بعضیا بعضیا از مسئولین دور حرم واقعا عقده ایند...بهش فک نکنید سفره و خاطرات خوب و بدش....خاطره میشه:smile:
محتاجیم به دعا....

Piruz-68

عضو جدید
این کتاب کنترل جهش همونیه که روش نوشته ابزار دقیق و مکانیک و ..؟

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من طبق چیزی که توی دفترچه هست گفتم

یکی از دوستانم هم توی دانشگاه تهران، ترمی 2 تومن سال قبل میداد، که با توجه به اضافه شدن 25% ترمی 2.5 منطقیه...

نمیدونم حالا ... خودم توی دانشگاه نبودم که دقیقش رو بدونم
آرمین جان داخل دفترچه هم همین ارقام رو نوشته، نمیدونم شاید دوستتون هزینه‌های جانبی مثل خورد و خوراک و اینجور چیزا رو هم حساب کرده. در هر صورت عکس دفترچه رو هم اینجا اتچ میکنم تا اطمینان پیدا کنید.
shahrieh.jpg

یه نکته‌ای هم که نباید فراموش کنید اینه که شما در حالت روزانه هم که قبول میشید، اگه بخواید مدرکتون رو آزاد کنید (یعنی مدرکتون رو از وزارت علوم بگیرید) دو راه دارید:
1) به تعداد خاصی سنوات رو برای دولت کار کنید.
2) هزینش رو بپردازید، که چیزی در حدود بالای 10 11 میلیون در میاد.

بیشتر کسایی که میخوان در یه دانشگاه خارج از کشور ادامه تحصیل بدن، مجبورن هزینه هنگفتی واسه مدرک بکنن تا بتونن اون رو واسه دانشگاه مقصد بفرستن (که البته پول مدرک لیسانس رو هم جدا باید داد)
یه خوبی که شبانه داره اینه که در آخر مدرک رو بهتون میدن و شما چون قبلاً پول رو نقد دادید، کلاً 6 7 میلیون بیشتر نشده.

کرایه و کتاب و خوابگاه و غذا و ... رو حساب نمیکنی؟؟؟
اینا که دیگه ارتباطی به شبانه بودن نداره و در هر صورت این هزینه‌ها وجود خواهند داشت.
اما در مورد کتاب، توی ارشد دیگه اکثراً کتابا انگلیسی هستن و فارسیشون هم ممکنه ترجمه نشده باشه تا حالا. (حداقل توی اکثر درسای قدرتی که تا الان خوندم)
برای همین شما یا از روی pdf میخونید که هزینش میشه صفر! یا اینکه میتونید از کتابخونه بگیرید.
اکثر درسای ارشد اونقدر کاربردی نیستن که بخواید یه کتاب بخرید و همیشه داشته باشید (اصلاً صرف نمیکنه این کار)

alk1370

کاربر بیش فعال
کارت عضویت میخاد؟؟؟
مثلا کسی از یه شهر دیگه بیاد راهش نمیدن؟
من پارسال رفتیم مشهد میرفتم تو خود حرم درس بخونم یه دو سه بار کیفمو دم در گرفتن،حالم گرفته شد اساسی...:mad: QUOTE]

میدونم که زائرین رو به صورت مهمان راه میدن ولی نمیدونم تو سالن مطالعه هم راه میدن یا نه...چون ورودیه سالن مطالعه کارتو چک میکنن....شما کی میخواین بیان ؟ چون من رفتم از مسئولاش بپرسم براتون.... و یک چیز دیگه اینکه هر موقع ایشالا اومدین اصلا نگین که زائرین بگین میخوام برم کتابخونه درس بخونم ایشالا که بهتون گیر ندن ... بعضیاشون واقعا رو اعصابا... حالا ایشالا من هر موقع رفتم واستون حتما میپرسم .

من یه آشنایی داشتم که مسئول کتابخونه بودند واقعیتش اول نمیخواستم از پارتی استفاده کنم رفتم کتابخونه هر کاری کردم منو راه نداد بعد گفتم من فامیل فلانی ام گفت بفرمایید قدمتون رو چشم هه هه ولی دفعه پیش که رفتم ازم کارت دانشجویی گرفتند ولی اصلا نگاه نکرد به کارتم چون اعتبارش گذشته بود تمدید نکرده بودم هنوز!فقط گرفت و گذاشت تو کشو گفت برو کلا خوبیش اینه که قفسه باز هست خودت میری هر کتابی می خوای بر میداری البته من یه بخشی بود برا مهمانان فکر کنم اونجا رفتم ولی کتابخونه اصلیش خیلی کتاباش بیشتر و بهتره

صد البته که جزو خراسانید...:D.... آره واقعا محیطش عالیه( البته جدا از گیر دادن های ورودی حرم...من هر موقع میخوام رد شم دعا میکنم بدون گیر دادن رد شم...:biggrin:)
واسه آقایون که دیگه محشره ما دخترا تا 6 بعدازظهریم در صورتی که آقایون تا 10شب هستن!!!!!!!!!!!! و این دور از انصافه:mad:
اگر میتونید حتما استفاده کنید

ممنون همه جای ایران سرای من است اما خراسان (و صد البته از نوع رضویش) جای دیگریست:D کلا همه جاهای حرم به خانوم ها زیاد گیر میدن هم قسمت ورودی هم کتابخونه ولی خوب بالاخره اینجوری حاشیه امنیت بیشتر میشه (البته منظورم از سختگیری و امنیت فقط خانم ها نبود همه افراد) یه سوال شما که جزو خراسانی های اصیل هستین و خیلی رفتین کتابخونه حرم نمیدونی احتمالا کتابخونه حرم خوابگاه نداره چون یه بار شنیدم یکی می گفت خوابگاه هم داره ولی نمیدونم برا همه است یا واسه محققین و دانشجویان دکتری اگه در این مورد چیزی می دونید ممنون میشم بهم بگین

alk1370

کاربر بیش فعال

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

سلام آقا وحید ناراحت شدم اما به قول محبوبه خانم سفر با خاطرش خوبه اصلا دیگه بهش فکر نکنید و اونها رو هم حلال کنید و هر وقت دلتون گرفت بیاین مشهد حرف شما هم مصداق این بود که از قدیم گفتن سر بی گناه بالای دار نمیره چون شما مقصر نبودی امام رضا هم هواتو داشته و از این بگیر نگیر ها همه جا هست چون فرهنگ ها متفاوته خدا رو شکر که سو تفاهم ها برطرف شده.موفق باشید

nimamiayad

عضو جدید
سلام خدمت دوستان محترم!ممنون از اینکه این تاپیک خوبو زدید و توش فعالیت دارین.
یه سوال داشتم:
ارزش درس زبان در کنکور چقدره؟همونطور که هممون میدونیم زبان 30 سوال با ضریب 3 هست و مثلا درسی مثل کنترل برای گرایش الکترونیک هم 12 سوال ضریب 3 داره!
حالا اگر کسی هر دو درس را 50% بزنه دو حالت پیش میاد:
1)15 سوال زبان با ضریب 3ارزشش بیشتر از 6 سوال کنترل با ضریب 3 هست؟
یا
2)در هر دو درس که ضریب یکسان دارند 50% زدیم.پس ارزششون یکیه!
کدوم حالت درسته؟
ممنون از جوابتون!

navidba

عضو جدید

برای شهریه شبانه این اعداد که می بینین فقط رو کاغذه ..یعنی تقریبا 50% رو وام می دن بهتون، ، ، ترمی 2.5 میشه تقریبا 1.250 ..من خودمم شبانه ها رو بالا زدم...

Army Of One

کاربر بیش فعال
یه سوال داشتم:
ارزش درس زبان در کنکور چقدره؟همونطور که هممون میدونیم زبان 30 سوال با ضریب 3 هست و مثلا درسی مثل کنترل برای گرایش الکترونیک هم 12 سوال ضریب 3 داره!
یا
کدوم حالت درسته؟
ممنون از جوابتون!
واسه اینکه ببینیم کدوم تاثیر بیشتری داره باید به تراز نگاه کنیم نه درصد ، یعنی ببینیم کدوم تراز رو بیشتر بالا میبره که این مسئله در سالهای مختلف می تونه متفاوت باشه چون بستگی به آسون یا سخت بودن سوالهای اون سال داره و اینکه بقیه چطور به سوالا جواب می دن و میانگین درصد این دو درس چقدر میشه.
تجربه نشون داده خیلیا زبان رو سفید میذارن پس اگه درصد بالایی کسب کنید تراز خوبی میده . کنترل هم تو این چند سال سخت شده و درصد 50 می تونه خیلی موثر باشه.
حالا اینکه تاثیر کدوم یکی ازین دوتا بیشتر هست رو میشه از طریق مقایسه کارنامه های مشابه فهمید جوری که درصداشون تقریبا مثله هم باشه اما یکی زبان رو نزده باشه و یکی کنترل رو.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال داشتم:
یا
کدوم حالت درسته؟
ممنون از جوابتون!
دروس کنکور ارشد (مثل هر کنکور دیگه‌ای) با تراز قیاس میشن و نه با درصد.
فرمول تراز هم از توزیع نرمال به دست میاد که در اون میزان پراکندگی داده‌ها خیلی اهمیت داره.
اینکه چه ترازی در هر درس بیارید، مستقیماً به دو عامل بیشتر از هر چیز دیگری بستگی داره: میانگین، انحراف معیار.

درس زبان رو معمولاً افراد زیادی سفید میذارن، در حالی که درس کنترل در همه گرایشا هست و اولویت رو همیشه برای کنترل میذارن.
در نتیجه پراکندگی در درس کنترل بیشتر هست و درصد میانگینش هم بالاتر میره (چون افراد بیشتری زبان رو صفر میزنن) (البته استثنا هم میتونه داشته باشه، مثل کنترل دو سال اخیر که میانگینش به شدت کاهش داشت)، و به دلیل انحراف معیاری که داره نمودار نرمالش شیب خیلی بیشتری نسبت به زبان خواهد داشت و اختلاف درصد شما با میانگین منجر به اختلاف شدیدی در تراز میشه.
همین بحث در مورد بقیه دروس تخصصی (مثلاً سیگنال که همه قدرتیا اون رو سفید میذارن) صادق هست و تاثیرش توی بقیه گرایشا مثل کنترل به شدت زیاده چون رقابت توی این درس در گرایش کنترل خیلی زیاده و میانگین بالاتری خواهد داشت.

اگر چیزایی که نوشتم براتون خسته کننده هست، در یک جمله: 6 سوال کنترل ترازش خیلی بیشتر از 15 سوال زبان هست (اگر چه درصدشون یکیه) و در نتیجه تاثیر خیلی بیشتری روی تراز کلی و رتبه نهایی شما داره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا