گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

پویان ط

عضو جدید
نخیر دوست من کتاب آقای جبه دار اگه فرصت داشته باشی که بخونیش از هر مرجع دیگه ای بی نیازت میکنه چون خیلی کامله، الان هم به تمام داوطلبای قوی توصیه میشه تمرینهای این کتاب رو حل کنند بعد از تستهای کنکور ، منتهی کتاب آقای زرگر اومده همون متن کتاب جبه دار رو دسته بندی کرده به کلی نکته ریز و درشت و بعدش یه عده پیدا میشن و میگن به به عجب کتاب توپی و چقدر اصولی مدار یاد داده!!!
در ضمن منظور من از نکته ای درس دادن این کتاب ریز شدن خیلی زیاد تو مباحث مختلفه، مثلا بخوام مثال بزنم تو فصل دوم از جلد اول تو مبحث مدارات مرتبه اول ، ایشون اومده برای هر مدار Rc , RL ، جداگانه پاسخ ورودی صفر و حالت صفر و پاسخ کامل و حالت گذرا و دایم رو بررسی کرده، درصورتی که مدار مرتبه اول خیلی سر راسته ، شما یه المان ذخیره کننده انرژی داری ، که مهم نیست خازنه یا سلفه ، این کثرت زیاد ممکنه رو ناخودآگاه عده ای تاثیر بزاره که اگه میخوای مدار بالا بزنی باید تمام این مدارها رو مو به مو حفظ باشی !!! شاید لفظ درستی به کار نبردم و باید به جای نکته از کلمه دیگه ای استفاده میکردم!!!:redface:
حالا واسه مدار باید چکار کرد به نظرت.کارو یا تقوی یا مدرسان یا جبه دار.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
به نظر من اول باید درسنامه ی کاروزرگر رو خوند و مسائل داخل فصل رو حل کرد و بعد دوباره درسنامه ی تقوی رو خوند و تست رو از تقوی زد.فکر می کنم هر دو کتاب یه سری نقاط ضعف و قوت دارن که با این روش میشه به بهترین نتیجه رسید.

amir3620

عضو جدید
بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
منظورت رو نمي فهمم ميشه بيشتر توضيح بدي ؟شما راه حل بهتري سراغ داريد؟
اصلا شما چه منابعي رو ميخونيد در هردرس و دليل انتخاب اين منابع رو ميشه توضيح بدهيد؟

آخرین ویرایش:

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
منظورت رو نمي فهمم ميشه بيشتر توضيح بدي ؟شما راه حل بهتري سراغ داريد؟
اصلا شما چه منابعي رو ميخونيد در هردرس و دليل انتخاب اين منابع رو ميشه توضيح بدهيد؟

شما چنتا کتاب مدار اسم بردی که اینها از کتاب آقای زرگر بهتر هستن
من نظرم این نیست
منظور خاصی نداشتم

jeneral_dj

عضو جدید
بلاخره امروزبازدن نمره پروژام پرونده لیسانس تموم شد..بلاخره مهندس شدیم:biggrin: خیلی خوشحالمممممم:w33:

تبریک میگم دوست من !!!! منم فقط کارآموزیم مونده که اونم پیچوندم و یکی دو ماه دیگه نمرم ثبت میشه!!! و میشم مهندس!!!!:biggrin::biggrin:

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
دوستان من الان یکساله ک فارغ التحصیل شدم..اما فکر کنم کلمه مهندس باید بعد اتمام دوره ارشد نسبت داده بشه.. بعد تحصیلات تکمیلی..

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

jeneral_dj

عضو جدید
به نظر من اگه درس مدار رو توی دانشگاه با استاد خوبی و با نمره خوبی گذروندی میتونی با خوندن درسنامه تقوی بری سراغ حل تست، اما اگه تو مدار ضعیفی و پایه خوبی نداری ( تو چیزای ساده لنگ میزنی مثلا تبدیل ستاره مثلث نمیدونی یا روشهای کلی تحلیل مدار رو نمیدونی ) از روی کتاب زرگر یا مدرسان درس رو بخون و حل تست رو از روی کتاب تقوی انجام بده. (این توصیه رو یکی از اساتید به من کرد). فقط مواظب باش درگیر چندبار خوندن درسنامه نشی چون مدار درسی نیست که بشه با خوندن جزوه و درسنامه به جایی برسی ، هرچی زور داری و وقت و حوصله تست بزن و سوال حل کن، بعد از مدتی چنان توی مدار خبره میشی که خودت لذتشو میبری.
من تعصب خاصی رو هیچ کتابی ندارم و بهترین کتاب هم کتابیه که تو بخونی!!:smile: امیدوارم این بحث طولانی مدار هم اینجا تموم بشه!!!:D

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

بحث طولانی مدارو من شروع کردم خودمم تمومش میکنم .. دوستان از همین لحظه ختم جلسه اعلام میشود.. :):)

controlqueen

عضو جدید

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
دوستان ی سوال.. فرض کنیم دانشگاه x مثلا در گرایش الک تا رتبه 1000دانشجو میپذیره و ظرفیت پذیرش هم مثلا 10نفر باشه.. خب حالا این 10نفر بر چ اساس از بین تمام کسانی ک رتبه زیر 1000اوردن تو اون دانشگاه پذیرفته میشن؟؟ ایا رتبه بهتر در اولویت پذیرشه و داوطلبی ک بر فرض رتبه 950 اورده شانسی برا اینکه بین 10نفر باشه رو نداره؟؟ ممنون میشم دوستانی ک اطلاعاتی در این باب دارن جواب بدن.

jeneral_dj

عضو جدید
دوستان ی سوال.. فرض کنیم دانشگاه x مثلا در گرایش الک تا رتبه 1000دانشجو میپذیره و ظرفیت پذیرش هم مثلا 10نفر باشه.. خب حالا این 10نفر بر چ اساس از بین تمام کسانی ک رتبه زیر 1000اوردن تو اون دانشگاه پذیرفته میشن؟؟ ایا رتبه بهتر در اولویت پذیرشه و داوطلبی ک بر فرض رتبه 950 اورده شانسی برا اینکه بین 10نفر باشه رو نداره؟؟ ممنون میشم دوستانی ک اطلاعاتی در این باب دارن جواب بدن.

اگه فرضی که شما کردی رو در نظر بگیریم ( اینکه دانشگاه مورد نظر فقط از زیر 1000 پذیرش کنه) مسلما رتبه های بالاپی هزار پذیرش نمیشن، حالا توی رتبه های زیر هزار هر نفر 100 تا انتخاب داره که به ترتیب علاقه اونارو پر میکنه، درخواست افراد به ترتیب رتبه ای که آوردن ( با در نظر گرفتن 25 درصد تاثیر معدل در پذیرش نهایی) بررسی میشه یعنی ابتدا کارنامه نفر اول رو بررسی میکنن و به اولین رشته محلی که در اون قبول میشه برسن دیگه ادامه نمیدن و همون رشته محل رو به عنوان قبولیش اعلام میکنن و بعد میرن نفر بعد.

حالا فرض کن نفر 999 این رشته محلی رو که 10 نفر ظرفیت داره انتخاب میکنه به عنوان اولین انتخابش ، و توی پذیرش 998 نفر قبلی هنوز این رشته محل پر نشده و جای خالی داره خب مشخصه که این نفر توی این رشته محل پذیزفته میشه . اما کسی که رتبه 500 آورده این رشته محل رو انتخاب نکرده و یا قبل از اینکه بررسی فرم انتخاب رشتش به این رشته محل برسه توی یه رشته دیگه قبول میشه ، واضحه که این شخص دیگه توی این رشته پذیرش نمیشه.

کلیت بررسی انتخاب رشته به صورتیپه که دربالا گفتم ( امیدوارم تونسته باشم منظورمو واضح بگم) . پذیرش توی کدرشته محلهای خاص و نیمه متمرکز یه سری ریزه کاریای دیگه داره که اگه دفترچه انتخاب رشته رو بخونی متوجه میشی.

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه فرضی که شما کردی رو در نظر بگیریم ( اینکه دانشگاه مورد نظر فقط از زیر 1000 پذیرش کنه) مسلما رتبه های بالاپی هزار پذیرش نمیشن، حالا توی رتبه های زیر هزار هر نفر 100 تا انتخاب داره که به ترتیب علاقه اونارو پر میکنه، درخواست افراد به ترتیب رتبه ای که آوردن ( با در نظر گرفتن 25 درصد تاثیر معدل در پذیرش نهایی) بررسی میشه یعنی ابتدا کارنامه نفر اول رو بررسی میکنن و به اولین رشته محلی که در اون قبول میشه برسن دیگه ادامه نمیدن و همون رشته محل رو به عنوان قبولیش اعلام میکنن و بعد میرن نفر بعد.

حالا فرض کن نفر 999 این رشته محلی رو که 10 نفر ظرفیت داره انتخاب میکنه به عنوان اولین انتخابش ، و توی پذیرش 998 نفر قبلی هنوز این رشته محل پر نشده و جای خالی داره خب مشخصه که این نفر توی این رشته محل پذیزفته میشه . اما کسی که رتبه 500 آورده این رشته محل رو انتخاب نکرده و یا قبل از اینکه بررسی فرم انتخاب رشتش به این رشته محل برسه توی یه رشته دیگه قبول میشه ، واضحه که این شخص دیگه توی این رشته پذیرش نمیشه.

کلیت بررسی انتخاب رشته به صورتیپه که دربالا گفتم ( امیدوارم تونسته باشم منظورمو واضح بگم) . پذیرش توی کدرشته محلهای خاص و نیمه متمرکز یه سری ریزه کاریای دیگه داره که اگه دفترچه انتخاب رشته رو بخونی متوجه میشی.

به جز قسمت تاثیر معدل بقیه‌ش درسته.
معدل ۲۰درصد تاثیر داره اونم تو رتبه نه پذیرش نهایی، یعنی کجا قبول شدن فقط و فقط به رتبه ربط داره. تو کنکور لیسانس قبولی به رتبه و منطقه ربط داشت

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

:)

تشکر دوست عزیز متوجه شدم..

jeneral_dj

عضو جدید
به جز قسمت تاثیر معدل بقیه‌ش درسته.
معدل ۲۰درصد تاثیر داره اونم تو رتبه نه پذیرش نهایی، یعنی کجا قبول شدن فقط و فقط به رتبه ربط داره. تو کنکور لیسانس قبولی به رتبه و منطقه ربط داشت

دوست من دفترچه سازمان سنجش رو بخونی نوشته که معدل لیسانس پس از تراز شدن توی پذیرش نهایی تاثیر داره ، به همین علت هم هست که حتی زمانیکه کارنامه ها اومد اجازه دادن هرکس که اشتباه کرده تو وارد کردن معدلش معدلشو برای بار آخر اصلاح کنه!!باز هم دوستان مطلع نظر بدن.

پویان ط

عضو جدید
به نظر من اگه درس مدار رو توی دانشگاه با استاد خوبی و با نمره خوبی گذروندی میتونی با خوندن درسنامه تقوی بری سراغ حل تست، اما اگه تو مدار ضعیفی و پایه خوبی نداری ( تو چیزای ساده لنگ میزنی مثلا تبدیل ستاره مثلث نمیدونی یا روشهای کلی تحلیل مدار رو نمیدونی ) از روی کتاب زرگر یا مدرسان درس رو بخون و حل تست رو از روی کتاب تقوی انجام بده. (این توصیه رو یکی از اساتید به من کرد). فقط مواظب باش درگیر چندبار خوندن درسنامه نشی چون مدار درسی نیست که بشه با خوندن جزوه و درسنامه به جایی برسی ، هرچی زور داری و وقت و حوصله تست بزن و سوال حل کن، بعد از مدتی چنان توی مدار خبره میشی که خودت لذتشو میبری.من تعصب خاصی رو هیچ کتابی ندارم و بهترین کتاب هم کتابیه که تو بخونی!!:smile: امیدوارم این بحث طولانی مدار هم اینجا تموم بشه!!!:D
کجا بحث همینجا تموم بشه. رو تک تک این چیزا که گفتی بحثه . من میخوام مدارو 100 بزنم باید چی رو بخونم.

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من دفترچه سازمان سنجش رو بخونی نوشته که معدل لیسانس پس از تراز شدن توی پذیرش نهایی تاثیر داره ، به همین علت هم هست که حتی زمانیکه کارنامه ها اومد اجازه دادن هرکس که اشتباه کرده تو وارد کردن معدلش معدلشو برای بار آخر اصلاح کنه!!باز هم دوستان مطلع نظر بدن.

شاید تو دفترچه بد نوشته. این که نوشتی "معدل لیسانس پس از تراز شدن توی پذیرش نهایی تاثیر داره" درسته، همونطور که درصدها هم پس از تراز شدن تو پذیرش نهایی تاثیر دارن! یعنی معدل و نتیجه کنکور هر ۲ تا تبدیل به تراز میشن و با نسبت ۸۰ به ۲۰ با هم جمع میشن و تراز کل رو درست میکنن که تراز کل هم آخرسر تبدیل به رتبه میشه.
سیستمشون تقریبا اینجوریه که ماکزیمم تراز ۱۰۰۰۰ هست که ۲۰۰۰تاش برای معدله و ۸۰۰۰تا هم برای خود آزمون. به کسی که بیشترین تراز رو تو آزمون داشته باشه ۸۰۰۰ میدن و به بقیه نسبت به درصدها و ترازهای نفر اول تراز میدن. اون ۲۰۰۰تای معدل هم که واسه کسی هست که معدلش ۲۰ بوده و فکر کنم واسه معدل‌های کمتر هم به صورت خطی کم میشه چون مثلا نفر اول مخابرات کنکور ۹۰ معدلش ۱۸.۴۳ بود و تراز کلش شد ۹۸۴۳، یعنی ۸۰۰۰+۱۸۴۳

bahram1992

عضو جدید
من تعجب می‌کنم دوستی اومده اینجا و میگه کتاب های مدار پارسه به درد نمیخوره!
من تو دانشگاه با شیرین آبادی هم مدار1 هم مدار2 داشتم و 18 و 19 شدم
میشه گفت بعد اینکه جزوشو میخوندم میومدم کتاب پارسه رو هم میخوندم بعد تمرینای دسور رو حل میکردم
درسته کتاب کاملی نیست ولی برای راه انداختن خیلی مفیده
کتاب زرگر دقیقا فقط نکته گفته! حتی دکتر شیرین آبادی هم همچین راضی نبود از این نکته ای بودنش من پرسیدم
گفت که جزوه و کتاب جبه دار رو بخونید بعد تست های دانشگاه تهران رو بزنید

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بلاخره امروزبازدن نمره پروژام پرونده لیسانس تموم شد..بلاخره مهندس شدیم:biggrin: خیلی خوشحالمممممم:w33:
به جمع مهندسان خلاق البته بیکار مملکت خوش اومدی البته ان شالله مثل ماها نباشی :gol::gol::gol::gol:

ان شااله نظام مهندسی :biggrin:

اونجام دیگه اینقدر سخت شده که نگو حالا باید سه سال وایسی تا بتونی آزمون بدی ... بعد اونم چه آزمونی

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من تعجب می‌کنم دوستی اومده اینجا و میگه کتاب های مدار پارسه به درد نمیخوره!
من تو دانشگاه با شیرین آبادی هم مدار1 هم مدار2 داشتم و 18 و 19 شدم
میشه گفت بعد اینکه جزوشو میخوندم میومدم کتاب پارسه رو هم میخوندم بعد تمرینای دسور رو حل میکردم
درسته کتاب کاملی نیست ولی برای راه انداختن خیلی مفیده
کتاب زرگر دقیقا فقط نکته گفته! حتی دکتر شیرین آبادی هم همچین راضی نبود از این نکته ای بودنش من پرسیدم
گفت که جزوه و کتاب جبه دار رو بخونید بعد تست های دانشگاه تهران رو بزنید

دوست عزیز چرا تعجب میکنی!! من چیزی که دیدم رو میگم و عین واقعیته..حالا ممکنه خیلی ها خوششون نیاد..

همچین شما می فرمایید جناب اقای شیرین ابادی از کتاب اقای زرگر هم راضی نبودند انگار چارلز دسور این حرفو زده..اقای ایکس نظر خاص خودشو داره..منم نظر خاص خودمو دارم..و هر کسی نظر خاص خودشو داره و قابل احترام هم هستش...من موندم چرا باید با دیدن نظر های مختلف تعجب کنیم یا ناراحت بشیم..باز خدا خیر بده باز اقای زرگر رو یه همچین کتابی نوشتند...ضمنا توی مدار دوستانی که کلاس میخوان برند بهتره با اقای زرگر برند فقط انتخاب اولشون با ایشون باشه اقای تقوی هم توی مدار کلاسشون خوب هست..(من فقط توی هر درسی خوب ها رو میگم)

الان شما کارنامه ی اکثر دوستان رتبه خوب این جا رو ببنید مدار رور زیر 30 زدند یعنی 4 تست صحیح به هر حال مدار پارسال واقعا اسون بوده..خانم ملودی درصد بسیار خوبی زدند و توصیه ایشون هم بسیار قابل تامل بود...البته خانم ملودی زان رو سفید گذاشتند یعنی وقت زبان رو احتملاا به مدار اختصصا دادند ولی سایر دوستان هم زبان زدند و هم درصد ریاضی بالاتری زدند...و باید به این موارد هم توجه کرد.
من خودم قبول دارم کتاب اقای زرگر ایراد زیاد داره مثلا فصل سینوسش که من اصلا راضی نبودم و خیلی اذیت کنندست...با این حال برای دوستانی که خودشون میخوان بخونند بهترینه..

به جمع مهندسان خلاق البته بیکار مملکت خوش اومدی البته ان شالله مثل ماها نباشی :gol::gol::gol::gol:

اونجام دیگه اینقدر سخت شده که نگو حالا باید سه سال وایسی تا بتونی آزمون بدی ... بعد اونم چه آزمونی

سلام جناب یوسف خان..راستش شما که ایات قران امضاتون هست چرا این قدر ناامید حرف می زنید !!؟؟
این طوری حرف زدن رو از شما انتظار نداشتم...کار هست کارکنش نیست...

کجا بحث همینجا تموم بشه. رو تک تک این چیزا که گفتی بحثه . من میخوام مدارو 100 بزنم باید چی رو بخونم.

دوست عزیز این حرفو به شوخی گفتید ؟؟!!
کلا دیگه الان هیچ درسی رو نباید برای صد رفت...گاهی دو تست در درسی باید اندازه ی کل وقتی که روی سایر تست ها گذاشتیم برای حلش بزاریم ....با تسلط به همین تستای کنکور به شرطی که حلاجی کنید نه فقط حل چیزی که توی خیلی از جزوه ها و کتاب ها نیست و باید خودتون با حل مساله بهش برسید وتوی ذهنتون بریزید درصدی انشالله حداقل حدود 65 درصد اصلا دور از انتظار نیست

آخرین ویرایش:

jeneral_dj

عضو جدید
...ضمنا توی مدار دوستانی که کلاس میخوان برند بهتره با اقای زرگر برند فقط انتخاب اولشون با ایشون باشه اقای تقوی هم توی مدار کلاسشون خوب هست..(من فقط توی هر درسی خوب ها رو میگم)
من خودم قبول دارم کتاب اقای زرگر ایراد زیاد داره مثلا فصل سینوسش که من اصلا راضی نبودم و خیلی اذیت کنندست...با این حال برای دوستانی که خودشون میخوان بخونند بهترینه..

نمیدونم معیار شما برای نظر دادن راجع به کلاس چیه و آیا شخص خودت کلاس آقای زرگز رو رفتی که اینطور با قاطعیت حکم به برتری کلاس ایشون میدی؟؟؟ ما که از خیلیا پرس وجو کردیم ، هیچکس آقای زرگر رو نفر اول برای کلاس توصیه نکرد !!! برای کلاس مدار، مهندس کهن یا تقوی شاید بهتر باشن. کهن که امتحان خودشو پس داده و نیاز به تعریف نداره ، تقوی هم شیوه تدریسش رو میپسندم ( مولتی مدیا و...)

آخرین ویرایش:

LM741

عضو جدید
دوست عزیز چرا تعجب میکنی!! من چیزی که دیدم رو میگم و عین واقعیته..حالا ممکنه خیلی ها خوششون نیاد..

همچین شما می فرمایید جناب اقای شیرین ابادی از کتاب اقای زرگر هم راضی نبودند انگار چارلز دسور این حرفو زده..باز خدا خیر بده باز اقای زرگر رو یه همچین کتابی نوشتند...ضمنا توی مدار دوستانی که کلاس میخوان برند بهتره با اقای زرگر برند فقط انتخاب اولشون با ایشون باشه اقای تقوی هم توی مدار کلاسشون خوب هست..(من فقط توی هر درسی خوب ها رو میگم)

سلام
من کاملا با حرف شما موافقم
استاد زرگر انسان کاملا با شخصیت هستند . واقعا من کسانی رو دیدم که با خوندن این کتاب به درصد های بالا مثل 91 درصد رسیدند .... از نظر من کتاب زرگر رو کامل یک بار خوند و جزوه کهن رو در هفته مرور کرد تا نکاتی که مثلا در کتاب زرگر وجود نداره مثل قضیه یکتایی و روش پخش جریان و .... رو کامل یاد گرفت .

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
دوستان هر چی سعی میکنم میبینم تواناییم برا درس خوندن بیش از یک درس در طول روز نیست.. اخه عادت دارم خیلی عمیق و نکته ای درسی رو بخونم مثلا امروز ریاضی مهندسی رو برا 30صفحه چیزی حدود 6ساعت وقت گذاشتم دیگه راندمانم اومد پایین یرا درس دوم.. البته نباید تاثیر روزه داری رو انکار کنیم ک مزیدبرعلت میشه برا بیحال شدن ادم.. میترسم با این روند وقت کم بیارم برا تموم کردن دروس تا اخر تابستون.. شما بودین چکار میکردین ؟

elham1368

عضو جدید
ishala jaye khob ghabool mishi rasi gerayeshet cheye che manabaei estefade mikoni manam mikham bekhonam az hamin hafte ama nemidoonam az koja shoro konam

elham1368

عضو جدید
بچه ها چه درسهایی را از تابستون شروع کنیم به خوندن به نظرتون بهتره من گرایشم کنترله کسی مشاور خوب یا منابع خوب واسه ارشد سراغ داره معرفی کنه

LM741

عضو جدید
دوستان هر چی سعی میکنم میبینم تواناییم برا درس خوندن بیش از یک درس در طول روز نیست.. اخه عادت دارم خیلی عمیق و نکته ای درسی رو بخونم مثلا امروز ریاضی مهندسی رو برا 30صفحه چیزی حدود 6ساعت وقت گذاشتم دیگه راندمانم اومد پایین یرا درس دوم.. البته نباید تاثیر روزه داری رو انکار کنیم ک مزیدبرعلت میشه برا بیحال شدن ادم.. میترسم با این روند وقت کم بیارم برا تموم کردن دروس تا اخر تابستون.. شما بودین چکار میکردین ؟

یعنی هر ساعت 5 صفحه . این خیلی خوبه . اصلا جای نگرانی نیست . با همین روند ادامه دهید . در ضمن شما شما سعی کن یک درس دیگه اضافه کنی . صبح یک درس بخون . بعدظهر هم یک درس;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا