گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان عزیز این بحث درسته که میگن کنترل دانشگاه تهران و خواجه نصیر از شریف بالاتره؟ من موندم چرا اکثر رتبه های برتر گرایش کنترل دانشگاه تهران میرن با توجه به این که الان گروه کنترلش اساتید معروفش یا بازنشسته شدند مثل دکتر جبه دار یا مثل مرحوم دکتر لوکس فوت شدند.واقعا امکانات تحقیقاتی تهران تو کنترل از شریف خیلی بالاتره یا اونهایی که میرن دانشگاه تهران برا اپلای میرن؟!!

من با هم کلاسی های جدیدم که( 5 تاشون) از شریف میان خیلی صحبت کردم .
همه موافق بودند که دانشگاه تهران خیلی فضای بهتری داره . استادا ، کلا خیلی از انتخابشون راضی بودند .

اپلای هم یکی از مسائل میتونه باشه ، گرچه شریف هم تفاوتی زیادی نباید داشته باشه . البته توی رنکینگ کلی که چندوقت پیش دیدم دانشگاه تهران خیلی بالاتر بود . اما خودمون میدونیم که این دوتا دانشگاه برای اپلای گذینه های خوبی هستند .

راستی اونایی که رشته ماشین و الکترونیک قدرت میخوان بخونن ، تابستان حتما الکترونیک رو دوره کنند ، کنترل و کتاب تئوری جامع ماشین های الکتریکی ( معمولا کراس ) رو یه نگاهی بندازید که اینجا کارتون راحتتر باشه .

jeneral_dj

عضو جدید
آزمون 50 درصد نصیر هم گذشت !! تلنگر بزرگی به من بود !!! کنترل همشو سفید گذاشتم !!! :cry: هیچی یادم نبود از مباحث !!! آخه یه ماه پ یش خونده بودم و درست و حسابی هم تست نزده بودم !!! سیگنال به گفته بچه ها سخت بود !! من 11 تا زدم ، به قول دوستان به اجتهاد رسیدم تو سیگنال ! !! الکترونیکم که با کلاس میام جلو و هنوز عقبیم !! ولی سه تا زدم !!!

طراح سوالای مدار و کنترل امروز دکتر جبه دار بودن !!! سوالاش روهم رفته خوب بود !!!! ریاضی یه نظرم سوالای مشتقات جزیی الکی پیچونده شده بود !!! سوالات کنکور خیلی سر راست هستن !!!

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
آزمون 50 درصد نصیر هم گذشت !! تلنگر بزرگی به من بود !!! کنترل همشو سفید گذاشتم !!! :cry: هیچی یادم نبود از مباحث !!! آخه یه ماه پ یش خونده بودم و درست و حسابی هم تست نزده بودم !!! سیگنال به گفته بچه ها سخت بود !! من 11 تا زدم ، به قول دوستان به اجتهاد رسیدم تو سیگنال ! !! الکترونیکم که با کلاس میام جلو و هنوز عقبیم !! ولی سه تا زدم !!!

طراح سوالای مدار و کنترل امروز دکتر جبه دار بودن !!! سوالاش روهم رفته خوب بود !!!! ریاضی یه نظرم سوالای مشتقات جزیی الکی پیچونده شده بود !!! سوالات کنکور خیلی سر راست هستن !!!

من که شرکت نکردم..تمرکزمو میذارم رو آزمون های جامع...به قول استاد تقدسی برای این آزمون ها نباید نگران باشیم

این آزمون ها فقط برای مدیریت زمان و کاهش استرس سرجلسه کنکور خوبه..وگرنه سوالات کنکور سوالات سرراستی هستند

بخصوص سوالات ریاضی که خیلی روتین هستند و به وحشتناکی سوالات ریاضی نصیر نیست...

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کجایید؟؟؟بیاید یه خورده حرف بزنیم دلمون پوسید تو این تاپیک

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان
کسی تست های جامع شرو کرده ؟ آزمونی تست زدنو ؟
از کی شروع مینید .
من تست زنی مبحثی تموم کردم . الک - کنترل - معادلات - ریاضی (الان دارم روشهای کتاب مدرسان یادمیگیرم) .
مدار هم تست زدم 2-3 دوری میشه ولی اصلا مسلط نیستم . (مدار فصل منتخب خوندم) . تست ها و مثالهای تو متن درسو به راحتی حل میکنم. حتی تستهایی که از خود کتکور تو متن درس اومده . ولی وقتی میرن آخر فصل برای حل تستهای کنکور . اصلا تمرکز ندارم . کسی برای این مشکل راه حلی نداره ؟

"بیشتر این بدبختیا رو هم از دانشگاه میکشیم . اگه مثل آدم درس میدادن و سرفصلهای تعیین شده میگفتن الان این مشکلاتو نداشتم "

• Like
واکنش ها: auas

sanup2006

عضو جدید
زمان کم و حجم مطالب بالا.
خدا خودش کمک کنه.
من که فقط توکل به خدا .دیگه بیشتر از این نشد وقت بزارم.دیر شروع کردم و توقعی هم ندارم.
ولی امیدوارم دوستانی که به موقع تلاش کردند نتیجه بگیرن.

در ضمن سیگنال جقدر مزخرف و فراره .هر چی میخونم باز یادم میره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jeneral_dj

عضو جدید
زمان کم و حجم مطالب بالا.
خدا خودش کمک کنه.
من که فقط توکل به خدا .دیگه بیشتر از این نشد وقت بزارم.دیر شروع کردم و توقعی هم ندارم.
ولی امیدوارم دوستانی که به موقع تلاش کردند نتیجه بگیرن.

در ضمن سیگنال جقدر مزخرف و فراره .هر چی میخونم باز یادم میره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سیگنال که نگو !!! دیروز من سر جلسه قضیه مقدار نهایی تو تبدیل z رو یادم رفت !!!! یه سوالم حل کردم به جواب درست رسیدم ولی وقتی میخوایتم تبدیلش کنم به فرم گزینه ها یه منفی نذاشتم اشتباه زدم!!! حالا فک کن این واقعا جلسه کنکور بود !!! به همین راحتی و به همین خوشمزگی 11 درصدت دود میشد میرفت هوا !!!! این یعنی نابودی تلاشها چند ماهت !!!!

دانشمند كوچك

عضو جدید
درود بر دوستان
کسی تست های جامع شرو کرده ؟ آزمونی تست زدنو ؟
از کی شروع مینید .
من تست زنی مبحثی تموم کردم . الک - کنترل - معادلات - ریاضی (الان دارم روشهای کتاب مدرسان یادمیگیرم) .
مدار هم تست زدم 2-3 دوری میشه ولی اصلا مسلط نیستم . (مدار فصل منتخب خوندم) . تست ها و مثالهای تو متن درسو به راحتی حل میکنم. حتی تستهایی که از خود کتکور تو متن درس اومده . ولی وقتی میرن آخر فصل برای حل تستهای کنکور . اصلا تمرکز ندارم . کسی برای این مشکل راه حلی نداره ؟

"بیشتر این بدبختیا رو هم از دانشگاه میکشیم . اگه مثل آدم درس میدادن و سرفصلهای تعیین شده میگفتن الان این مشکلاتو نداشتم "
بله من ۹۳ رو زدم.شاید باورتون نشه.خیلی چیزا یادم رفته بود.شاید بگم کلی.حالا این هفته هم ۹۲ رو میزنم.

سوالات جامع کهن رو حتما حل کنید.۴شنبه این هفته هم یکیشه. نگین سخته.خوب بخونید. بعدم مدار باید خودتون حل کنید....شاید چون جوابش رو میبینید یا حتی قبلا خوندید دیگه حفظ هستید

راستی کتاب مدرسان خوبه؟!

0192

عضو جدید
اوووووووووووووووووووووووووه

چه خبره اینجا؟

اول هیس بخونید چون من واقعا دارم آروم و هیس میگم بقول معروف :-دی

بعدشم این فکرا طبیعیه... میدون ندین بهش، غیرطبیعیه!! که شماها همه دارای اَکشن نرمال هستید...والا ...

تست روانشناسیتون میگه...خودم گرفتم:) یه نگاه به نوشته هاتون بکنید...هه هه دیدین راست میگم:)

چیه بابا... ساز مخالف میزنین...
حرف از عواطف میزنین؟
با سنگ خارای زمان...
نقش ظرائف میزنین؟

آقا میوه ی دنیا در همه
گریه و خندش با همه
مهمون ناخونده ی ما
شادی و گاهی هم غمه

ای نازنین فریااااااااااااااااااااااااااااااد ازین غمها که با ما شد عجین
ای وااااااااااااااااااااااااااااااای اگه در این زمین
شادی نباشه در کمین

نسخه درد آدما
یکم صداقت و وفاست

پس با خودتون صادق باشین به مغزتونم وفادار
بجای این همه فکروخیال الکی البته ببخشیدا قصد جسارت ندارم اما واقعا الکیه دیگه...
این یه ماه آخرو که تست بزنیم همه چی برمیگرده

منم مث شماهام ولی اگه همه بیایم اینجا آه و ناله سر بدیم که اینجا ماتم سراست یکم بهم امید بدیم

من که تلاشم در طول این مدت از همه شماها کمتر بوده بیشتر از شما امید دارم و به اندازه شما استرس اما نمیذارم سوارم شه :)

از آواتارام معلومه دیگه...داریم رو استرس تکچرخ پرشی میریم:biggrin:

بچه ها نذارین هیچی خنده رو ازتون بگیره...

آره قربونش...

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من که شرکت نکردم..تمرکزمو میذارم رو آزمون های جامع...به قول استاد تقدسی برای این آزمون ها نباید نگران باشیم

این آزمون ها فقط برای مدیریت زمان و کاهش استرس سرجلسه کنکور خوبه..وگرنه سوالات کنکور سوالات سرراستی هستند

بخصوص سوالات ریاضی که خیلی روتین هستند و به وحشتناکی سوالات ریاضی نصیر نیست...

سلام خوبي ؟؟
چرا نرفتي امتحان بدي؟جامع هام نميري؟
من ديشب هم خواستم بپرسما ...يعني نوشتم لغو زدم نوشتم لغو زدم ...3-4بار اين كارو كردم ؛گفتم مگه من فوضولم :دي...الان به اين نتيجه رسيدم كه بعله فوضولم :redface:

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که دارم فقط تست میزنم..اونم بدون مرور....دوباره درس ها رو شروع کردم دارم میخونم.....

سیگنال تا فصل دوم خوندم....مدار هم تا فصل دوم...ریاضی هم تا آخر تبدیل فوریه....کنترل هم تا آخر حساسیت...

الکترونیک هم تا آخر bjt...خیلی اثر خوبی داره...که تست ها رو بدون مرور میزنی

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوبي ؟؟
چرا نرفتي امتحان بدي؟جامع هام نميري؟
من ديشب هم خواستم بپرسما ...يعني نوشتم لغو زدم نوشتم لغو زدم ...3-4بار اين كارو كردم ؛گفتم مگه من فوضولم :دي...الان به اين نتيجه رسيدم كه بعله فوضولم :redface:

خوب خدمت شما فضول باشی:biggrin:...اعلام کنم که زیاد مهم نیست 50 درصد دوم...مهم اون جامع هاست..اونا رو میرم

keyhan386

عضو جدید
سلام دوستان
میبینم که همه دوستان اینجا هستند ولی انگاری نیستند :surprised: خوشم میاد همه
Invisible Mode on را تیک زدن
:D
منم تازه مرور رو شروع کردم خدا بخیر کنه اصلا کی خواست شریف قبول بشه دانشگاه تهران هم بد نیست حالا اگر فردوسی هم شد به کسی بر نمی خوره ته اش که میدونم رئیس دانشگاه آزاد شهرمون بهم زنگ میزنه :D

keyhan386

عضو جدید
[SUB]بخشی از خاطرات یک کنکوری موفق(باورش سخت بود اما خودم را به خط پایان نزدیک میدیدم ... )[/SUB]

تعطیلات عید فرا رسیده بود.تصمیمی برای افزایش ساعت مطالعه گرفته بودم. بعد از دو روز استراحت شروع به درس خواندن کردم.

تا چند دقیقه قبل از سال تحوبل بود که درس میخواندم و خوشحال از اینکه می خواهم سالی را رقم بزنم که شروعش با درس است.
در این روزها بود که به خودم می بالیدم که سال 91 کبیسه است و 30 روز داردو من یک روز بیشتر از کنکوری های سال قبل فرصت مطالعه دارم! کنکور مرا فرصت طلب کرده بود، از هر لحظه ام به راحتی نمی گذشتم.
در این زمان ها کلاسهای فشرده جبرانی کنکور شروع شده بود. من فقط 2 درس را کلاس میرفتم اما همین 2 درس به خاطر این کلاسهای فشرده مرا اذیت می کرد. روازانه 5 ساعت کلاس بودم و چون وقت برای درس های دیگرم زیاد باقی نمی مانداسترس سراغم می آمد.
همین فشردگی در کنار 11 تا 13ساعت مطالعه در روز که گاه به 14 ساعت می رسید مرا از لحاظ روحی روانی خسته می کرد. فکرم بر خلاف اهدافم عمل می کرد. همین فکر مرا 3 روز با استرس از مطالعه دور نگه داشت. روزهای بسیار سختی بود... فشار روانی از یک طرف و خانواده ام نیز که فکر می کردند بریده ام از طرف دیگر...
ساعت 10 شب 12 فروردین 92 بود، با آقای افشار( مشاور ) احساساتم را در میان گذاشتم... به آقای افشار قول دادم که فردا رکورد جدیدی در ساعت مطالعه ام ثبت کنم و روز 13 فروردین 92 را روزی تاریخی برای عمرم رقم خواهم زد.
از 2 شب 13 فروردین شروع به خواندن کردم. 3 ساعت خواندم و بعد از خواب 5 یا 6 ساعته شروع به درس خواندن کردم.یک حسی مرا نمی گذاشت که دست بکشم. روزی کولاک سر راه من بود. ساعتها می گذشت و هنگامی که 6:30 صبح روز بعد فرا رسیده بود ساعت مطالعه ای شاهکار تر رقم زده بودم.خستگی چشمانم برایم مهم نبود. به خودم افتخار می کردم و با زدن رکورد 17 ساعت مطالعه در روز شادی عجیبی در آن خستگی به من دست داده بود...
ماه های پایانی بود، تمام وعده ها، قرار ها، درس های نخوانده، مرور ها، آزمون ها.... همه و همه می بایست رقم می خورد.
زمان می گذشت... گریه ها، استرس ها، شادمانی ها، غرور، رقابت و ... به معنای واقعی کلمه احساس می شد.

خرداد بود... ذهنم خسته شده بود... چند روز دیگر نیز مرا از درس خواندن نگه داشت تا بتوانم استرس و عذاب وجدان را با تمام وجودم حس کنم. سخت گذشت....اما گذشت....لحظه به لحظه تجربه بود...شاید اگر آن روز ها درس میخواندم سرنوشتم طوری دیگر رقم می خورد...
باورش سخت بود اما خودم را به خط پایان نزدیک میدیدم...
بالاخره روز کنکور فرا رسید، همانطوری که انتظار داشتم ، همان وقت، همان تیپ سوال، همان آرامش شکننده و ...
تمام شد و 12 سال سال زندگی من در 4 ساعت خلاصه شد.....

سایه دراز لنگر ساعت...

روی بیابان بی پایان در نوسان بود...
می آمد-می رفت
می آمد- می رفت
و نگاه انسانی به دنبالش می دوید (( سهراب سپهری ))

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی پاسخ تشرریحی سوالات مروری مدار کهن رو داره بذاره خواهشا

keyhan386

عضو جدید
پاسخ تشریحی همه سوالاتو میخوام
همه :surprised:
از لینک زیر میتونید پاسخ خود استاد کهن برای مرور 7 دی که برگذار شد را دانلود کنی . اگر منظور شما از همه، کوئیزهاست که اکثر کوئیزها جوابش توی سایت گام برتر استاد کهن است هر کدومو نداشت بگید بدم
http://s5.picofile.com/file/8161347734/pr1.pdf.html
درضمن برنامه مرورها به شرح زیر اطلاع رسانی میگردد دوستان تمایل داشتن ( رایگان ) شرکت کنند.

1- یک شنبه 7 دی ساعت 21 مدت پیشنهادی 75 دقیقه ( برگذار شد)
2- چهارشنبه 17 دی ساعت 22 مدت پیشنهادی 70 دقیقه
3- چهارشنبه 24 دی ساعت 22 مدت پیشنهادی 65 دقیقه
4- یک شنبه 28 دی ساعت 22 مدت پیشنهادی 60 دقیقه

jeneral_dj

عضو جدید
سلام به دوستان !!! به این سوال من سریع جواب بدید !!!
من معادلات مشتقات رو از روی کتاب مومن زاده خوندم و تستای برق رو در حد خوبی میتونم بزنم !!!! ولی کنکور پارسال یه سوال داشت راجع به مقدار ویژه که تو کتاب مومن زاده نبود ( من چاپ قدیمشو دارم) !! بچه ها بگید این مبحثو از کجا بخونم؟؟؟؟ الان کتاب کریمی رو از کتاب خونه گرفتم ولی حجمش زیاده بخوام وقت بزارم اذیت میشم!!! چیکار کنم؟؟؟ لازمه کریمی رو بخونم؟؟؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
کیهان وضعت خوبه خیال میکنی همه مثل خودتن! من تو همش مشکل دارم:دی

ehsan0641

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان !!! به این سوال من سریع جواب بدید !!!
من معادلات مشتقات رو از روی کتاب مومن زاده خوندم و تستای برق رو در حد خوبی میتونم بزنم !!!! ولی کنکور پارسال یه سوال داشت راجع به مقدار ویژه که تو کتاب مومن زاده نبود ( من چاپ قدیمشو دارم) !! بچه ها بگید این مبحثو از کجا بخونم؟؟؟؟ الان کتاب کریمی رو از کتاب خونه گرفتم ولی حجمش زیاده بخوام وقت بزارم اذیت میشم!!! چیکار کنم؟؟؟ لازمه کریمی رو بخونم؟؟؟

سلام، مقادیر ویژه توی سرفصل معادلات هست، فصل اخر معادلات رو از هر کتابی بخونید خوبه، از رو کتاب معادلات کریمی بخونید بهتره، معتقدی باشه هم خوبه.

memoll2012

عضو جدید
سلام بچه هار کسی حل سوالات کنکور ابزاردقیق 93 رو داره ؟
تشریحیشو میخام. مخصوصا مدارشو

llvll.asoud

کاربر ممتاز
گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

مسعود خوشم میاد منو تو سایت استاد تقدسی زود شناسایی کردی:biggrin:

سعيد من بايد شرلوك هلمز ميشدم اشتباهي اومدم برق:دي
سوالتو حالا جرا ميپيچوني بگو اينجارو اشتباه نوشتي يا درسته:دي
حالا دو سه نفرم هستن پيام گذاشتن اونارم ميشناسم خواستن به موقع اسمشونو ميگم:دي

Sent from my iPhone using Tapatalk

وضعیت
موضوع بسته شده است.