گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alk1370

کاربر بیش فعال
دوستان ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد شروع شده یا کی شروع میشه؟ من 30 مرداد امسال فارغ التحصیل شدم و یک سال فرجه سربازی دارم تا اگه امسال زبونم لال! دولتی قبول نشم و از مهر سال بعد برم دانشگاه آزاد میتونم دوباره سال بعد شرکت کنم دولتی؟

skiboy

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید ...

من ارشد روزانه درس می خونم ... به نظرتون من می توانم برای المپیاد شرکت کنم ؟

اون توصیه های مهم منظورش برای المپیاد هست یا آزمون ارشد ؟
برای آزمون ارشد هست فکر کنم برای اطمینان بیشتر از خود سایت سنجش پیگیری کنید و سوال بپرسید یا به شماره تلفن هایی که هست زنگ بزنید;)
متن زیر از سایت سنجش نقل شده است:

• توجه ویژه : در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در روند ثبت نام می توانید با شماره 02636270027 و 02636270032 تماس گرفته ویا از طریق سیستم پاسخگویی اقدام نمایید. ساعت پاسخ گویی تلفنی از ساعت 8:30 صبح الی 12:30 و بعداز ظهر از ساعت 13:30 الی 15:00 بجز ایام تعطیل

آخرین ویرایش:

skiboy

عضو جدید
دوستان ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد شروع شده یا کی شروع میشه؟ من 30 مرداد امسال فارغ التحصیل شدم و یک سال فرجه سربازی دارم تا اگه امسال زبونم لال! دولتی قبول نشم و از مهر سال بعد برم دانشگاه آزاد میتونم دوباره سال بعد شرکت کنم دولتی؟
سلام ثبت نام دانشگاه آزاد شروع نشده هنوز
یعنی می خواهید بروید دانشگاه آزاد هم هزینه مالی کنید و هم هزینه زمانی تا سربازی نروید و بتونید سال دیگه هم ارشد بدهید؟ اگر سال دیگه قبول نشدید چی؟
به نظرمن این اگر ها را بزارید کنار و با تمام توان خود سعی کنید که امسال قبول شوید در صورتی که به نتیجه دلخواه خود نرسیدید عمر خود را تلف نکنید و یا همون دانشگاه آزاد را انتخاب کنید و یا بروید سربازی عمر خود را پشت کنکور تلف نکنید مخصوصا اینکه شما هم پسر هستید

jeneral_dj

عضو جدید
دوستان اگه کسی اثبات های کتاب سیگنال مهندس تقدسی رو نخونه و فقط همون روابط داخل کادر رو یاد داشته باشه به مشکل می خوره؟

سلام دوست عزیز !! من این ترم با ایشون کلاس دارم !!! اکثر اثباتهای کتاب رو تو کلاس میگن !! دلیلش هم اینه که میگه این اثباتها در حل مسایل و تستهای کنکور بهتون دید میده !! در واقع ایده اثباته که مهمه !! گاهی حتی از دو راه مختلف بیان میکنه اثباتها رو !!!!! برای مثال تو فصل اول تمام فرمولهای ضربه و پله گسسته و پیوسته رو به طور کامل با اثبات گفت !!! تا الان بیشتر از 20 ساعت از کلاس گذشته و ما تازه دیشب رسیدیم اول فصل دو !!!!
البته از از بعضی از اثباتها و نکات صرفنظر میکنند !! مثلا نکته 44 فصل اول قسمت سه نکته رو نگفتن و وقتی دلیلش رو میپرسیدیم گفت واقعا بعیده طراح بخواد از این قسمت نکته تست بده چون واقعا پیچیده میشه و مشابهی تو کنکور نداره !!!!
نکته دیگه راجع به آزمونهای آزمایشی موسسات مختلف تو درس سیگنال!! مهندس تقدسی میگه سوال سخت طرح کردن هیچ کاری نداره ولی جز اتلاف انرژی دانشجو و ناامید کردنش هیچ سودی نداره !!!! واسه همین من توصیه میکنم اگه تایم زیادی داری و میخوای تست تالیفی بزنی حتما تستهای سایت خود تقدسی رو بزن حتما !!!!!!!!! موفق و پیروز باشید!

Kaka_s

عضو جدید
دوستانی که آزمون های آزمایشی پارسه شرکت می کنند نظراتشان را در مورد آزمون ها بگویند;)

نظر خودمو راجب سوالای دروس مختلف میگم:
زبان: لغاتش نسبتا سخته البته 50% کمی آسونتر بود. متناشم خوبه نسبتا جونداره. کلا زبانش استاندارده بنظرم.
ریاضی: معادلات و ریاضی مهندسیش خوبو استاندارد و سطح سوالاتش متوسط رو به بالاس.
مدار: سوالای استاندارد داره اما تعدادش کمه و اکثر سوالاش سخته و حتی غلط هم تو سوالاش پیدا میشه.
کنترل: خیلی نمیتونم نظر بدم اما بنظم از کنکور خیلی آسونتره.
سیگنال: خوبه و البته در برخی موارد علاوه بر سختی از نظر مفهوم محاسبات پیچیده ای هم داره.
الکترونیک: خوبه اما بعضی سوالاش یه جوری طرح شده که انگار با روش آقای لطیفی بهتر جواب میده. اما در کل الکترونیکش خوبه.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

سلام دوستان خوبيد؟! اوضاع درسي خوبه؟!
همه چي رو به راهه؟!
تو ثبت نام ارشد وضعيت نظام وظيفه واسه افرادي كه فارغ التحصيل شدن شماره ٧ هستش؟!
سال و ماه اخذ مدرك كارشناسي رو چي بايد بزنيم؟!مدركي كه نگرفتيم! من مرداد تسويه كردم ولي اينجا نوشتم شهريور ٩٣ مشكليه؟!
توي كد رشته تحصيلي در مقطع كارشناسي هم مهندسي برق خالي هست هم مهندسي برق گرايشي چطوري بايد بنويسيم؟!
فكر كنم مثلا واسه مايي كه گرايش از اول مشخص شده اون گرايشارو بايد بزنيم اره؟!
خوبه اين سومين باريه كه ثبت نام ميكنما!:دي
استرس ثبت نام ارشد از ازمون دادنش سخت تره بخدا
بياوو فردا تك رقمي شو بعد بگن اطلاعاتت غلطه محروم شي:دي

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kaka_s

عضو جدید
سلام دوستان خوبيد؟! اوضاع درسي خوبه؟!
همه چي رو به راهه؟!
تو ثبت نام ارشد وضعيت نظام وظيفه واسه افرادي كه فارغ التحصيل شدن شماره ٧ هستش؟!
سال و ماه اخذ مدرك كارشناسي رو چي بايد بزنيم؟!مدركي كه نگرفتيم! من مرداد تسويه كردم ولي اينجا نوشتم شهريور ٩٣ مشكليه؟!
توي كد رشته تحصيلي در مقطع كارشناسي هم مهندسي برق خالي هست هم مهندسي برق گرايشي چطوري بايد بنويسيم؟!
فكر كنم مثلا واسه مايي كه گرايش از اول مشخص شده اون گرايشارو بايد بزنيم اره؟!
خوبه اين سومين باريه كه ثبت نام ميكنما!:دي
استرس ثبت نام ارشد از ازمون دادنش سخت تره بخدا
بياوو فردا تك رقمي شو بعد بگن اطلاعاتت غلطه محروم شي:دي

داداش نبودیا. معلومه داری میترکونی;)
آره کد 7 میشه. فک نکنم سال و ماه اخذ مدرک دقیقش خیلی مهم باشه. همون که زدی خوبه. اگه از اول گرایش داشته رشته اصلیت باید کد با گرایش بزنی دیگه.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.. عکسی ک اسکن میکنیم برا ثبت نام همون عکسی خواهد شد ک در صورت قبولی رو کارت دانشجویی میخوره?
واینکه ممکنه تمدید بشه مهلت ثبت نام?
Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

llvll.asoud

کاربر ممتاز

سلام دوستان.. عکسی ک اسکن میکنیم برا ثبت نام همون عکسی خواهد شد ک در صورت قبولی رو کارت دانشجویی میخوره?
واینکه ممکنه تمدید بشه مهلت ثبت نام?

سلام
نه موقع ثبت نام بايد يه سه چهارتا عكس ببري باز
اره تمديد ميشه ،اون تايمي ٩٠ به بعد كه ميگن فرگي تايم درواقع ايراني جماعت تايم بايد بذاري اسمشو

llvll.asoud

کاربر ممتاز

داداش نبودیا. معلومه داری میترکونی;)
آره کد 7 میشه. فک نکنم سال و ماه اخذ مدرک دقیقش خیلی مهم باشه. همون که زدی خوبه. اگه از اول گرایش داشته رشته اصلیت باید کد با گرایش بزنی دیگه.

اره كاوه جان دارم ميخونم اساسي
ميخوام ببينم با خوندن توي ٩٠ روز ميشه رتبه خوبي اورد يا نه
موندم درساي ٥٠ درصد اولو كي و چطور تو برنامم بذارم اونارو بخونم!
نميدونم همين الان درخلال برنامه ها بذارم يا نگه دارم اين دو ازمون ٢٥ درصدارو كامل ببندم توي ٥٠ درصد دوم و ١٠٠ درصدا بشينم بخونم ٥٠ درصد اولو

• Like
واکنش ها: 0192

Kaka_s

عضو جدید
اره كاوه جان دارم ميخونم اساسي
ميخوام ببينم با خوندن توي ٩٠ روز ميشه رتبه خوبي اورد يا نه
موندم درساي ٥٠ درصد اولو كي و چطور تو برنامم بذارم اونارو بخونم!
نميدونم همين الان درخلال برنامه ها بذارم يا نگه دارم اين دو ازمون ٢٥ درصدارو كامل ببندم توي ٥٠ درصد دوم و ١٠٠ درصدا بشينم بخونم ٥٠ درصد اولو

الان که نمیشه بنظرم برای 100% اااا بخون 50 اولو

sanup2006

عضو جدید
یکی از اتفاقات خوب ارشد خوندن با آدم بزرگی مث مهندس تقدسی هست واسه من.
واقعا ایشون فوق العاده هستند.
انرژی فوق العاده ای هم برای تدریس هم برای طرح سوال میذارن کتابشون هم که دیگه همه میدونن...

در ضمن یک خبر خوب دیگه واسه کنکوریا سال دیگه مهندس تقدسی گفتن قراره کتاب رو دو جلدی کنن و برنامه های خاصی دارن.
خدا حفظشون کنه هرجا هستند و خیر ببینند.
امیدوارم تبلیغات حساب نشه و اگر تبلیغات بود مدیر بگن تا پست رو ویرایش کنم.
حیفم اومد از چنین استاد بزرگی تعریف نکنم.البته برای بچه های قدیمی باشگاه که ایشون شناخته شده هستند برای افراد جدید خواستم تلنگری باشه.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از اتفاقات خوب ارشد خوندن با آدم بزرگی مث مهندس تقدسی هست واسه من.
واقعا ایشون فوق العاده هستند.
انرژی فوق العاده ای هم برای تدریس هم برای طرح سوال میذارن کتابشون هم که دیگه همه میدونن...

در ضمن یک خبر خوب دیگه واسه کنکوریا سال دیگه مهندس تقدسی گفتن قراره کتاب رو دو جلدی کنن و برنامه های خاصی دارن.
خدا حفظشون کنه هرجا هستند و خیر ببینند.
امیدوارم تبلیغات حساب نشه و اگر تبلیغات بود مدیر بگن تا پست رو ویرایش کنم.
حیفم اومد از چنین استاد بزرگی تعریف نکنم.البته برای بچه های قدیمی باشگاه که ایشون شناخته شده هستند برای افراد جدید خواستم تلنگری باشه.

استاد تقدسی آدم خوب و دلسوزیه.اما اینکه کتاب دو جلدی بشه بنظرم کار درستی نیست.چون مثلا کتابی که 25 تومن بوده

میشه 45 تومن.این یعنی اینکه داوطلب باید پول بیشتری بده

sanup2006

عضو جدید
استاد تقدسی آدم خوب و دلسوزیه.اما اینکه کتاب دو جلدی بشه بنظرم کار درستی نیست.چون مثلا کتابی که 25 تومن بوده

نه مث اینکه ایشون قصد دارن تمرینات بیشتر و نکات بیشتر و عمیق تر رو تو جلد دوم قرار بدن. ایشون میگفتن جلد اول برای 99.9 درصد زدن و جلد دوم برای 100% زدن :D
این کتاب هرچقدرم پول بدی ارزش داره چون از خوندنش خسته نمیشی و نکته ای نمیمونه که نفهمی.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

خب بشه.. تو این خرجای زیاد زندگی این ۲۰ تومن رو ب کدوم دردمون میتونیم بزنیم ک نخوایم خرج تحصیلش کنیم..

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همگی خدا قوت :)

میخواستم ببینم کسی درمورد این روش های جدید کدگذاری لغات زبان (مثلا 504 ) جزوه ای کلیپی یا هرچیز دیگه ای داره یا ن؟ اگه کسی لینکی چیزی هم داره معرفی کنه ک ما بریم استفاده کنیم ازش

ممنون میشم

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بشه.. تو این خرجای زیاد زندگی این ۲۰ تومن رو ب کدوم دردمون میتونیم بزنیم ک نخوایم خرج تحصیلش کنیم..

برای من که فرقی نمیکنه.کتاب تک جلدیش رو دارم.راضی هم هستم و سال اخری هم هست کنکور میدم

و چه قبول بشم چه نشم.امسال سال آخره.ولی من کلی میگم نیازی نیست بنظرم دو جلدی بشه

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااام
همه پر انرژی ادامه بدید.مطمئنم میتونید
من دارم تجزیه میخونم.شما چی میخونید؟! ;-)

سلام بر دانشمند کوچولوی ما

من که این هفته ریاضی و مدار و الکترونیک خوندم.الکترونیک هم همش فصل فیدبک و تقاضلی رو میخونم

چون 50 درصد سوالای الکترونیک از این دو فصله پارسال خوب نزدم

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

سلام دوستان
همگی خدا قوت :)

میخواستم ببینم کسی درمورد این روش های جدید کدگذاری لغات زبان (مثلا 504 ) جزوه ای کلیپی یا هرچیز دیگه ای داره یا ن؟ اگه کسی لینکی چیزی هم داره معرفی کنه ک ما بریم استفاده کنیم ازش

ممنون میشم
سلام..
حاجی من ی سایت معرفی میکنم میتونی بری سر بزنی اگه خواستی میتونی انلاین جزوه هاشو بخری همون موقع برات ایمیل میشه.. جزوه هاشم شامل 504 ; 1100 ; لغات ضروری تافل و... میشه ک من خودم 504 رو خریدم و خیلی راضیم.. اگه رضایت گرداورنده شرط نبود خیلی وقت پیش جزوه رو میزاشتم دوستان استفاده کنن.. قیمت فایل 504 ک من خریدم ۱۵ تومن بود و ب نظرم ارزشش رو داره..
ی نمونه مثال مثلا لغت rage ب معنای خشمگین و عصبانی که کد این لغت اینه که کسی ک عصبانیه رگ گردنش زده بیرون..
در کل روش خوبیه و من پسندیدم و تو زمان کوتاه فوق العاده خوب ج مییده.. امیدوارم پستم جنبه تبلیغ نداشته باشه من فقط برای کمک و راهنمایی جواب دادم..
اینم سایت مورد نظر :
http://hamedeskandari.ir

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام..
حاجی من ی سایت معرفی میکنم میتونی بری سر بزنی اگه خواستی میتونی انلاین جزوه هاشو بخری همون موقع برات ایمیل میشه.. جزوه هاشم شامل 504 ; 1100 ; لغات ضروری تافل و... میشه ک من خودم 504 رو خریدم و خیلی راضیم.. اگه رضایت گرداورنده شرط نبود خیلی وقت پیش جزوه رو میزاشتم دوستان استفاده کنن.. قیمت فایل 504 ک من خریدم ۱۵ تومن بود و ب نظرم ارزشش رو داره..
ی نمونه مثال مثلا لغت rage ب معنای خشمگین و عصبانی که کد این لغت اینه که کسی ک عصبانیه رگ گردنش زده بیرون..
در کل روش خوبیه و من پسندیدم و تو زمان کوتاه فوق العاده خوب ج مییده.. امیدوارم پستم جنبه تبلیغ نداشته باشه من فقط برای کمک و راهنمایی جواب دادم..
اینم سایت مورد نظر :
http://hamedeskandari.ir

ممنون اینو قبلا دیده بودم من مفتیش منظورم بود ن پولی :D
حالا چنتاشو با هم گذاشته برای فروش با 25 درصد تخفیف شده 50 تومن نمیدونم می ارزه یا نه!!!
ب هر حال ممنونم :gol:

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان چه اونایی که دارن میخونن و چه اونایی که خوندنو ، نتیجه گرفتنو الانم سر کلاس ارشد هستن .
بعد یه مدت طولانی اومدم والا نمیدونم چی بگم !! هیچ چیز اونطورکه میخواستم پیش نرفت ، حالا ممکنه بعدا این وضعیت که الان دارم برام بهتر باشه(از لحاظ کار) اما نتونستم خودمو برا کنکور ارشد که قبولی درش ارزوی همیشگیم بوده اماده کنم .
من در گیر خدمت و کار شدم و به جز دو هفته در تابستون که شروع کردم بخونم و قطع شد ، دیگه نخوندم .
دوستان (مخصوصا دوستانی که منو میشناسن) شما وضعیتتون چطوره؟؟ چقدر و تا کجا خوندید ؟؟
من وضعیت وقتم تغییری نکرده اما هنوزم دوس دارم برسم بخونم ، به نظر شما چکار کنم؟؟ تقریبا میشه گفت از پارسال تا الان دیگه چیزی نخوندم .
امیدی هست؟ من هر روز از ساعت 7 صبح تا 5 بعد ظهر سر کارم(خدمت سربازی) . اگه بخوام بخونم باید بعد کار بخونم . یکم راهنماییم کنید .
خودم دیگه عقلم کار نمیکنه.
به نظرتون بشینم سوالات سالایه گذشته رو حل کنم و یه سری خلاصه از پارسال دارم بخونمشون ؟؟
دمتون گرم

mahdi_ml

عضو جدید
سلام به همه دوستان چه اونایی که دارن میخونن و چه اونایی که خوندنو ، نتیجه گرفتنو الانم سر کلاس ارشد هستن .
بعد یه مدت طولانی اومدم والا نمیدونم چی بگم !! هیچ چیز اونطورکه میخواستم پیش نرفت ، حالا ممکنه بعدا این وضعیت که الان دارم برام بهتر باشه(از لحاظ کار) اما نتونستم خودمو برا کنکور ارشد که قبولی درش ارزوی همیشگیم بوده اماده کنم .
من در گیر خدمت و کار شدم و به جز دو هفته در تابستون که شروع کردم بخونم و قطع شد ، دیگه نخوندم .
دوستان (مخصوصا دوستانی که منو میشناسن) شما وضعیتتون چطوره؟؟ چقدر و تا کجا خوندید ؟؟
من وضعیت وقتم تغییری نکرده اما هنوزم دوس دارم برسم بخونم ، به نظر شما چکار کنم؟؟ تقریبا میشه گفت از پارسال تا الان دیگه چیزی نخوندم .
امیدی هست؟ من هر روز از ساعت 7 صبح تا 5 بعد ظهر سر کارم(خدمت سربازی) . اگه بخوام بخونم باید بعد کار بخونم . یکم راهنماییم کنید .
به نظرتون بشینم سوالات سالایه گذشته رو حل کنم و یه سری خلاصه از پارسال دارم بخونمشون ؟؟
دمتون گرم

سلام حمید جون.....
من خیلی بلد نیستم مشاوره بدم.....اما هر کاری میخای بکنی بکن فقط عجولانه تصمیم نگیر ....دیگه خودت خوب میدونی دیگه کنکور چه حالیه!!!
دوست من پارسال بدون هیچ پایه درسی 2ماه خوند از رو 4تا جزوه رتبه اش شد900!!!یه دوست دیگم هم 3سال پشت کنکور بود اصن مجاز نشد و الانم مثه خودت سربازه....
این جمله رو خود استاد تقدسی بهم گفتن که نا امیدی خیلی بده، تو این شرایط بهترین چیز اینه که تو میخوای پر انرژی شروع کنی....
اینم بدون که تو از بعضی لحاظ خیلی از ماها ممکنه جلوتر باشی بالاخره یه بار این راهو رفتی و میدونی چی باید بخونی و چی نباید بخونی...
یه چیز دیگم بگم که اگه بتونی تو همون خدمت بری یه جایی که خیلی کارش سخت نباشه و کتابتو تو خدمت بخونی خیلی عالی میشه....مثلا من شنیدم تو قسمتایی مثلا راننده یک شخص خاص یا کارای عقیدتی یا کارایی مثل تامین سربازا....خیلی خوب میشه پیچوند....

keyhan386

عضو جدید
دمتون گرم
سلام دوست عزیز
اگر بتونی روزی 4 تا 6 ساعت مفید بخونی ( دو درس) توصیه میکنم:
1- درسی که با هاش حال نمی کنی رو قیدشو بزنی ( که معمولا اکثر بچه ها با مغناطیس حال نمیکنند شاید این درس برای شما کنترل یا .... باشه ) بهتره این درس ریاضی یا مدار نباشه چون اگه باشه بایدقید کنکور رو بزنی :D
2- قبل از شروع با توجه به گرایشی که میخوای امتحان بدی اول بخش هایی که توی این چندسال اخیر بیشتر مورد توجه طراحان کنکور بوده را شناسایی کنی و این کا فقط با مراجع به دفترچه سوالات کنکور میسره ( فکر کنم از سال 90 به بعد ... خوب باشه منبع : کتاب سرمه ای دانشگاه تهران جلد 3 ) البته این کار رو همه مون باید بکنیم. ( تو کارشناسی ی استادی داشتم می گفت برای کنکور از ابتدا درس خوندن کار بی منطقیه وقتی شما درسی رو تو کارشناسی پاس کردی نیازی نیست دوباره بری از اول واسه کنکور درس رو بخونی و بفهمی توش چی گفته شده :eek: میگفت سوالات کنکور رو بگیر و شروع به حلشون کن هر جا رو بلد بودی به افتخار خودت سوت و کف بزن:w33: و هر جا رو بلد نبودی برو همونجا رو از کتاب یا جزوه بخون تا یادت بیاد چی گفته شده بود تا سوال را بتونی جواب بدی :D ما که ترسیدیم این ریسک رو بکنیم شاید خودش اینجوری دکتر شده بود:) ولی در کل اگه دکترا قدرت نداشت بیشتر دوسش میداشتم )

برای مثال با یک نگاه به سوالات کنکور متوجه خواهی شد توی درس ریاضی ، توی ریاضی مهندسی 7 تا 8 تست میاد که 4تا تست مربوطه به
فوریه و مشتقات جزیی یعنی 33% و این دو فصل بهم خیلی مربوط اند اگه برای ریاضی همین دو فصل رو خوب بخونی 33% زدی ;) خیلی ها همه ی کتاب رو میخونند ولی بدون تسلط سر جلسه میرند 20% هم نمیزنند. نمونش خودم سال 91 ریاضی مهندس جز مشتقات جزیی همه مباحث ریاضی مهندسی رو خوندم 33% زدم غافل از این که مشتقات جزیی خودش 3تا سوال میاد :surprised: چیکار کنم بی تجربه بودم .
در ضمن همین دو فصل هم بخش هایی داره که میشه با توجه به نوع سوالات کنکور توی سال های اخیر ازشون با خیال راحت رد شد و بشتر روی مباحث مهم وقت گذاشت در بخش مشتقات جزیی معادلات لاپلاس ، موج و گرما خیلی مهمترند . توی بخش فوریه ، قسمت سری فوریه مهمتر از انتگرال فوریه و تبدیل فوریه است . در ضمن توی سری فوریه رابطه پارسوال باز از همه مهمتر و.... با این تقسیم بندی ها مقدار مطالعاتت کم میشه ومیتونی تو پادگان به رژه تم برسی گروها خیلی خب سپاس جناب یادش بخیر :D . برای بقیه درس ها هم میشه مثل ریاضی یک الگوی مطالعاتی پیداکرد سعی کنید تا موفق بشید ان شا ا... . درضمن یادتون باشه
برای رسیدن به موفقیت سخت کارکردن ملاک نیست بلکه خوب کار کردم هم لازمه .

keyhan386

عضو جدید
سلام حمید جون.....
من خیلی بلد نیستم مشاوره بدم.....اما هر کاری میخای بکنی بکن فقط عجولانه تصمیم نگیر ....دیگه خودت خوب میدونی دیگه کنکور چه حالیه!!!
دوست من پارسال بدون هیچ پایه درسی 2ماه خوند از رو 4تا جزوه رتبه اش شد900!!!یه دوست دیگم هم 3سال پشت کنکور بود اصن مجاز نشد و الانم مثه خودت سربازه....
این جمله رو خود استاد تقدسی بهم گفتن که نا امیدی خیلی بده، تو این شرایط بهترین چیز اینه که تو میخوای پر انرژی شروع کنی....
اینم بدون که تو از بعضی لحاظ خیلی از ماها ممکنه جلوتر باشی بالاخره یه بار این راهو رفتی و میدونی چی باید بخونی و چی نباید بخونی...
یه چیز دیگم بگم که اگه بتونی تو همون خدمت بری یه جایی که خیلی کارش سخت نباشه و کتابتو تو خدمت بخونی خیلی عالی میشه....مثلا من شنیدم تو قسمتایی مثلا راننده یک شخص خاص یا کارای عقیدتی یا کارایی مثل تامین سربازا....خیلی خوب میشه پیچوند....
سلام دوست عزیز
شنیدن کی بود مانند دیدن . اونجا جای درس خوندن نیست اراده میخواد در حد لالیگا ( شاید هم لیگ قهرمانان ) تا بتونی با محیط کنار بیایی. اگه یک بار تجربه کنی اونوقت اونقدر درس میخونی تا نفر اول کنکور بشی ولی اونجا نری :D شوخی کردم :D ولی این که تو پادگان کجا بیافتی خیلی مهمه که اونم دست من و شما نیست

juvefans

کاربر ممتاز
دمتون گرم

سلام دوست خوبم
راستش من باورم نمیشد پارسال که شما نتیجه مورد نظرت رو نگرفتی واقعا ناراحت شدم . یادمه توی درسهای مختلف از نظر شما خیلی استفاده میکردیم .

به نظر من توی انجام هر کاری انگیزه حرف اول رو میزنه ، اما برای رسیدن به هدف در بالاترین مرحله نیاز هست که سایر امکانات هم علاوه بر انگیزه در درجه بالایی باشه .من نمیخوام نا امید کنم کسی رو که مشغله زیادی داره ، فقط من خودم رو مثال میزنم که ترجیح دادم یک ترم مرخصی بگیرم و کل روز رو برای خواندن وقت بگذارم ، چون توانایی تحمل فشار چندجانبه رو نداشتم ، خواستم فکرم رو وقف یک چیز بکنم و تمام انرژِی ام رو صرفش کردم . شرایطی رو بوجود آوردم که روزی نگم کاش بیشتر میخوندم .

فرض کنیم امسال فردی توی شرایط شما دوباره بخواد کنکور بده ، اولا چون مطالب رو یک بار خونده ممکنه از خواندن جزئیات بگذره چون به شکل کاذبی فکر میکنه همه رو بلد هست .
همچنین اگر امسال هم نتیجه مطلوب رو نگیره ممکنه برای همیشه ، دیگه به کنکور فکر نکنه و با خودش بگه " من تواناییش رو نداشتم " .

اما همه میدونیم اونجوری نیست .

به نظر من برای انجام همچین کار بزرگی نیاز هست تلاش بی وقفه و امکانات کافی هم فراهم بشه .

البته اصولا انسان به خاطر مکانیزمهای دفاعی که داره شاید در قدم اول به حرفهایی از این دست ، موضع مخالفت بگیره و فقط از کسانی یاد بشه که تونستن در سختترین شرایط موفق بشن . اما باید مقاومت رو برای نتیجه گیری صحیح کنار بگذاریم .

پیشنهاد من شروع مجدد برای مطالعه زمانی هست که بتونید تمام وقتتون رو به مطالعه اختصاص بدید .

mahdi_ml

عضو جدید
سلام دوست عزیز
شنیدن کی بود مانند دیدن . اونجا جای درس خوندن نیست اراده میخواد در حد لالیگا ( شاید هم لیگ قهرمانان ) تا بتونی با محیط کنار بیایی. اگه یک بار تجربه کنی اونوقت اونقدر درس میخونی تا نفر اول کنکور بشی ولی اونجا نری :D شوخی کردم :D ولی این که تو پادگان کجا بیافتی خیلی مهمه که اونم دست من و شما نیست

سلام کیهان جون...
بله خوب سخته ولی خوب بعضی ها هستن که تو شرایط سخت بهتر نتیجه میگیرن....دوست خودم افتاده بود 05 کرمان تو اونجا درسش رو خوند و دانشگاه قبول شد!!!! خودش میگفت یکی رو پیدا کرده بودم که بجام پست بده و من اون موقع درس میخوندم....دانشگاهم که اومده بود بچه ها تا میخاستن ببینند ماکس چند شده نمره اونو میپرسیدن!!!....بنظر من غیر ممکن وجود نداره....ولی همه انها به کنار ،همه چی دست خداست ....بخدا اون دوستم که رتبش 900 شد!!!یک ماه قبل کنکور بمن زنگ زده بود که ناامید شده و به خانوادش گفته که میخام سال بعد کنکور بدم :eek:..بهش کلی دلداری دادم تا منصرف شد ...الان اون سر کلاس نشسته و من پشت کنکور...

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام حمید جون.....

سلام دوست عزیز
اگر بتونی روزی 4 تا 6 ساعت مفید بخونی ( دو درس) توصیه میکنم:
1- درسی که با هاش حال نمی کنی رو قیدشو بزنی ( که معمولا اکثر بچه ها با مغناطیس حال نمیکنند شاید این درس برای شما کنترل یا .... باشه ) بهتره این درس ریاضی یا مدار نباشه چون اگه باشه بایدقید کنکور رو بزنی :D
2- قبل از شروع با توجه به گرایشی که میخوای امتحان بدی اول بخش هایی که توی این چندسال اخیر بیشتر مورد توجه طراحان کنکور بوده را شناسایی کنی و این کا فقط با مراجع به دفترچه سوالات کنکور میسره ( فکر کنم از سال 90 به بعد ... خوب باشه منبع : کتاب سرمه ای دانشگاه تهران جلد 3 ) البته این کار رو همه مون باید بکنیم. ( تو کارشناسی ی استادی داشتم می گفت برای کنکور از ابتدا درس خوندن کار بی منطقیه وقتی شما درسی رو تو کارشناسی پاس کردی نیازی نیست دوباره بری از اول واسه کنکور درس رو بخونی و بفهمی توش چی گفته شده :eek: میگفت سوالات کنکور رو بگیر و شروع به حلشون کن هر جا رو بلد بودی به افتخار خودت سوت و کف بزن:w33: و هر جا رو بلد نبودی برو همونجا رو از کتاب یا جزوه بخون تا یادت بیاد چی گفته شده بود تا سوال را بتونی جواب بدی :D ما که ترسیدیم این ریسک رو بکنیم شاید خودش اینجوری دکتر شده بود:) ولی در کل اگه دکترا قدرت نداشت بیشتر دوسش میداشتم )

برای مثال با یک نگاه به سوالات کنکور متوجه خواهی شد توی درس ریاضی ، توی ریاضی مهندسی 7 تا 8 تست میاد که 4تا تست مربوطه به
فوریه و مشتقات جزیی یعنی 33% و این دو فصل بهم خیلی مربوط اند اگه برای ریاضی همین دو فصل رو خوب بخونی 33% زدی ;) خیلی ها همه ی کتاب رو میخونند ولی بدون تسلط سر جلسه میرند 20% هم نمیزنند. نمونش خودم سال 91 ریاضی مهندس جز مشتقات جزیی همه مباحث ریاضی مهندسی رو خوندم 33% زدم غافل از این که مشتقات جزیی خودش 3تا سوال میاد :surprised: چیکار کنم بی تجربه بودم .
در ضمن همین دو فصل هم بخش هایی داره که میشه با توجه به نوع سوالات کنکور توی سال های اخیر ازشون با خیال راحت رد شد و بشتر روی مباحث مهم وقت گذاشت در بخش مشتقات جزیی معادلات لاپلاس ، موج و گرما خیلی مهمترند . توی بخش فوریه ، قسمت سری فوریه مهمتر از انتگرال فوریه و تبدیل فوریه است . در ضمن توی سری فوریه رابطه پارسوال باز از همه مهمتر و.... با این تقسیم بندی ها مقدار مطالعاتت کم میشه ومیتونی تو پادگان به رژه تم برسی گروها خیلی خب سپاس جناب یادش بخیر :D . برای بقیه درس ها هم میشه مثل ریاضی یک الگوی مطالعاتی پیداکرد سعی کنید تا موفق بشید ان شا ا... . درضمن یادتون باشه
برای رسیدن به موفقیت سخت کارکردن ملاک نیست بلکه خوب کار کردم هم لازمه .

سلام دوست خوبم
راستش من باورم نمیشد پارسال که شما نتیجه مورد نظرت رو نگرفتی واقعا ناراحت شدم . یادمه توی درسهای مختلف از نظر شما خیلی استفاده میکردیم .

به نظر من توی انجام هر کاری انگیزه حرف اول رو میزنه ، اما برای رسیدن به هدف در بالاترین مرحله نیاز هست که سایر امکانات هم علاوه بر انگیزه در درجه بالایی باشه .من نمیخوام نا امید کنم کسی رو که مشغله زیادی داره ، فقط من خودم رو مثال میزنم که ترجیح دادم یک ترم مرخصی بگیرم و کل روز رو برای خواندن وقت بگذارم ، چون توانایی تحمل فشار چندجانبه رو نداشتم ، خواستم فکرم رو وقف یک چیز بکنم و تمام انرژِی ام رو صرفش کردم . شرایطی رو بوجود آوردم که روزی نگم کاش بیشتر میخوندم .

فرض کنیم امسال فردی توی شرایط شما دوباره بخواد کنکور بده ، اولا چون مطالب رو یک بار خونده ممکنه از خواندن جزئیات بگذره چون به شکل کاذبی فکر میکنه همه رو بلد هست .
همچنین اگر امسال هم نتیجه مطلوب رو نگیره ممکنه برای همیشه ، دیگه به کنکور فکر نکنه و با خودش بگه " من تواناییش رو نداشتم " .

اما همه میدونیم اونجوری نیست .

به نظر من برای انجام همچین کار بزرگی نیاز هست تلاش بی وقفه و امکانات کافی هم فراهم بشه .

البته اصولا انسان به خاطر مکانیزمهای دفاعی که داره شاید در قدم اول به حرفهایی از این دست ، موضع مخالفت بگیره و فقط از کسانی یاد بشه که تونستن در سختترین شرایط موفق بشن . اما باید مقاومت رو برای نتیجه گیری صحیح کنار بگذاریم .

پیشنهاد من شروع مجدد برای مطالعه زمانی هست که بتونید تمام وقتتون رو به مطالعه اختصاص بدید .

سلام دوستان ممنون از اینکه پاسخ دادین ، راستش شاید عجیب باشه اما از اینکه پارسال بعد این همه خوندن قبول نشدم الان ناراحت که نیستم ،خوشحالم هستم ، چون یه شرایطی پیش اومد که برام بهتر شد ، من خدتم تو قرارگاه خاتم انبیا و پروژه خط انتقال گازه ، اینجا خدمتم فروردین 94 تموم میشه و شرایطی هست که بعدش کار کنم ، اما چون ارشد خوندن یکی از ارزوهام بوده خیلی دوس دارم بخونم ، اما یخورده شرایط برا خوندن سخته ، فقط هدفم این بود دوستان بگن به چه سبکی میشه خوند که بهترین نتیجه رو گرفت ؟ و یه چیز دیگه اینکه بدونم بچها تا حالا چقدر خوندن و پیشت رفتن ، چون میخوام بدونم از بچها چقدر عقبم ؟

mvchsh

عضو جدید
بچه ها کسی از این قانون(که اگه یه ترم نمره تک بگیری و لی ترم بعد با نمره بالای 14 جبران کنی نمره قبلی حذف میشه) استفاده کرده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا