گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حاجی
استاد خراشه (خوراشه) برای درس ترمودینامیک 1 خوبه ؟؟ استاد گوهر رخی خوب درس می ده اما بیشتر کتاب می مونه ... موازنه باهاش برداشتم اما فقط موازنه انرژی رو درس داد ...تو امتحان هم فقط 1 سوال حل کردیم ... نمره هاشم نیومده

سلام!
اینجا همه تهران جنوب هستن؟؟؟ :victory:
خراشه خیلی استاد خوبیه از نظر تدریس عالیه نمره ولی خیلی جالب نمیده. در ضمن این ترم که بیاد دیگه نیست یه سال برای فرصت مطالعاتی داره میره کانادا.
بنابراین اگر ترمودینامیک 1 می خواهید بردارید با گوهررخی بردارید چون تخصصش ترمو هست.
خود گوهررخی هم استاد خوبیه (همون طور که حامد عزیز گفت) از نظر صنعتی عالیه. نرم افزار هم خیلی خوب میدونه و اکثراً پروژه هاشو نرم افزاری و در اصل شبیه سازی میده.
البته علی رغم اینکه خوب درس میه کم هم درس میده!!
ترم پیش مثلاً برای حرارت کاربردی کلّاً مبدّل گفت!!!
ما با رفیع زاده داشتیم 4 فصل درس داد و کوره ها رو هم اضافه گفت تازه!!!
در مجموع گوهررخی برای ترمو 1، ترمو 2 و کارآموزی و پروژه پیشنهاد میشه. :victory:

مهرگا

عضو جدید
سلام!
اینجا همه تهران جنوب هستن؟؟؟ :victory:
خراشه خیلی استاد خوبیه از نظر تدریس عالیه نمره ولی خیلی جالب نمیده. در ضمن این ترم که بیاد دیگه نیست یه سال برای فرصت مطالعاتی داره میره کانادا.
بنابراین اگر ترمودینامیک 1 می خواهید بردارید با گوهررخی بردارید چون تخصصش ترمو هست.
خود گوهررخی هم استاد خوبیه (همون طور که حامد عزیز گفت) از نظر صنعتی عالیه. نرم افزار هم خیلی خوب میدونه و اکثراً پروژه هاشو نرم افزاری و در اصل شبیه سازی میده.
البته علی رغم اینکه خوب درس میه کم هم درس میده!!
ترم پیش مثلاً برای حرارت کاربردی کلّاً مبدّل گفت!!!
ما با رفیع زاده داشتیم 4 فصل درس داد و کوره ها رو هم اضافه گفت تازه!!!
در مجموع گوهررخی برای ترمو 1، ترمو 2 و کارآموزی و پروژه پیشنهاد میشه. :victory:
سلام .تااینجا که مثل اینکه همه بچه های تهران جنوبن.بچه ها بالاتر از همه دکتر میرزاده.هرکی باهاش درس داشته میدونه چی میگم.دکتر خراشه.خانم مهندس محمدی.دکتر رفیع زاده.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام .تااینجا که مثل اینکه همه بچه های تهران جنوبن.بچه ها بالاتر از همه دکتر میرزاده.هرکی باهاش درس داشته میدونه چی میگم.دکتر خراشه.خانم مهندس محمدی.دکتر رفیع زاده.

دکتر میرزازاده استاد خوبیه ولی تا دلت بخواد اهل پیچوندن عملیات 2 باهاش داشتیم کلا 3 جلسه اومد ولی به همه بالای 16 داد یادمه تو امتحان طراحی خشک کن داده بود سایز خشک من از کره زمین بزرگتر شده بود دی: ماله دوستم عباس شاسپیت :D(ییادش بخیر خیلی دلم براش تنگ شده:cry:) رو انگشت جا میشد قطرش 2 میلمتر در اومده بود :D ولی خوب به همه خوب نمره داد ولی تو پارسه عالی میگه جرم و عملیاتش و
ولی خانم محمدی عالیه مخصوصا مبدلش ;)

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر میرزازاده استاد خوبیه ولی تا دلت بخواد اهل پیچوندن عملیات 2 باهاش داشتیم کلا 3 جلسه اومد ولی به همه بالای 16 داد یادمه تو امتحان طراحی خشک کن داده بود سایز خشک من از کره زمین بزرگتر شده بود دی: ماله دوستم عباس شاسپیت :D(ییادش بخیر خیلی دلم براش تنگ شده:cry:) رو انگشت جا میشد قطرش 2 میلمتر در اومده بود :D ولی خوب به همه خوب نمره داد ولی تو پارسه عالی میگه جرم و عملیاتش و
ولی خانم محمدی عالیه مخصوصا مبدلش ;)

آره دکتر میرزازاده عالیه. من این ترم عملیّات 1 داشتم باهاش. اهل پیچوندن؟ مطمئنی حامد؟؟ این ترم همه جلسات رو اومد! (در عین ناباوری همگان!!! :biggrin: )
جزوه پارسه عملیّات 1 رو هم دیدم با اون چیزی که توی کلاس به ما گفت هیچ فرقی نداره فقط توی پارسه تست ها هم بررسی میشه همین.
نمره ها البته نیومده هنوز!
کلّاً اجازه بدید یک منوی پیشنهادی بدیم (البته با کمک شما) برای استادای تهران جنوب:

موازنه انرژی و مواد: مهندس سلاجقه (جدّاً عالی میگه موازنه رو!! :victory: )

ترمودینامیک 1 : دکتر خراشه، دکتر گوهررخی

ترمودینامیک 2: دکتر گوهررخی (خوشگرد خیلی جالب درس نمیده)

مکانیک سیّالات: دکتر باقرپور (البته درس دادنش فوق العادست ولی نمره پای خودتونه! :) )

انتقال حرارت: دکتر ناصر (باز هم درس دادنش عالیه ولی نمره اصلاً نمیشه گرفت!! ) ، دکتر پایاب هم هست که کلّاً می تونم بگم: بدون شرح!!!!!!!!!! :razz:

انتقال حرارت کاربردی: دکتر رفیع زاده (البته این ترم دکتر میرزازاده هم ارائه داد ولی کلاسش بیشتر برای ارشد مفید بود یعنی مباحثی که به طور معمول توی حرارت کاربردی مطرح میشه رو نگفت.)

انتقال جرم: الان دقیقاً 16 ساله که دکتر کاظمینی میگه؛ بدون رقیب! :biggrin:

عملیِّات واحد 1 : دکتر میرزازاده، دکتر وفاجو (هر دوتا استاد هم خوب میگت هم خوب نمره میدن :) )

عملیّات واحد 2: دکتر میرزازاده (به طور کلّی پبشنهاد اینه که اگر می خواهید درس یار بگیرید با دکتر نصرتی نیا درس بر ندارید! عملیات 2 هم ارائه میدن)

کاربرد ریاضیات: بازم دکتر میرزازاده (شک نکنید! ) :)

کنترل فرآِبند: دکتر رفیع زاده (البته اگه برسه! دکتر ناصر هم هست که معمولاً بچه ها به خاطر نمره ندادن بر نمی دارن و هر ترم یه کدش حذف میشه! :evil: ولی درس دادن دکتر ناصر در کنترل هم عالیه).

طرّاحی رآکتورهای شیمیایی: اینجا هم دکتر خراشه بی رقیبه. این ترم مهندس چرخی هم بوده که ترم پیش سیّالات داشت. میگن خوب نمره میده و درس هم زیاد میده ولی اون طور که ما دیدیم این ترم باز هم هیچ کس به دکتر خراشه نمیرسه. :victory: البته با توجّه به این که دکتر خراشه این ترم میره قراره رآکتور رو دکتر کاظمینی بگه (که توس دانشگاه صنعتی شریف هم رآکتور میگه و جرم).

طرّاحی مبدّل: مهندس محمدی. این درس رو هم فقط ایشون ارائه می کنه و خیلی عالی میگه. البته اصول حفاظت محیط زیست هم در اختیار ایشونه.

اصول انتخاب مواد و خوردگی: دکتر مقدّم زاده هست که کمتر درس میده و دکتر ایکانی که بیشتر و کامل تر میگه. ولی نمره دادن هر دو تقریباً یه جوره.

خواصّ مواد: فقط دکتر مقدم زاد هست که کم درس میده و البته خیلی خوب هم نمره نمیده. :smile::smile:

احتراق یا پالایش نفت: اوّلی رو دکتر ایکانی میگه و دومی رو دکتر وفاجو. از دظر درسی احتراق جالب تر و کاربردی تره ولی اگر دنبال نمره هستید بهتره سراغ پالایش برید.

تعیین مشخصّات و انتخاب دستگاه ها: دکتر باقرپور هست البته برای این درس خیلی برنامه مدوّنی وجود نداره. تا دو ترم پیش دکتر گوهررخی هم ارائه می داد ولی از نظر درسی بازم دکتر باقرپور پیشنهاد میشه.

طرح و اقتصاد مهندسی: دکتر مقدّم زاده هست فقط که این درس رو خوب ارائه میده. :smile:

فکر کنم درس دیگه ای نموند. اگر سئوالی بود وکمکی بر اومد خوشحال میشم کمکی بکنم. :smile:

Dr_King

عضو جدید
خواصّ مواد: فقط دکتر مقدم زاد هست که کم درس میده و البته خیلی خوب هم نمره نمیده
سلام
اما به نظر خوب نمره می ده ... به دخترا بیشتر نمره می ده ..... این ترم بچه ها باهاش خوردگی داشتن که نیومد و بجاش یه دانشجوی راشد رو فرستاد... من که تازه اول کارم و تازه می رم ترم 3 .... تازه فهمیدم چی به چیه ....این رفیقای ما همشون تو انتخابات انجمن شرکت شدن و همشون رفتن تو انجمن ...اصلا انجمن به درد می خوره که اینا رفتن توش ؟؟؟ الان رئیسش رضا گل محمد زاده هست و بابک فکر کنم دیگه رفت

یه سوالی ... دکتر منافی چطوره خوبه ؟؟؟

آخرین ویرایش:

arasto.qn

عضو جدید
یه توصیه

یه توصیه

:) واقعا از همه استادام ( البته استاد) ممنونم ولی خودم به شخصه هرچی یاد گرفتم از استادی بود که تو صنعت بودن یادشون به خیر. البته خودم ماهشهر خوندم ولی با گوهررخی کار کردم اونم واقعا با سواده.

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اما به نظر خوب نمره می ده ... به دخترا بیشتر نمره می ده ..... این ترم بچه ها باهاش خوردگی داشتن که نیومد و بجاش یه دانشجوی راشد رو فرستاد... من که تازه اول کارم و تازه می رم ترم 3 .... تازه فهمیدم چی به چیه ....این رفیقای ما همشون تو انتخابات انجمن شرکت شدن و همشون رفتن تو انجمن ...اصلا انجمن به درد می خوره که اینا رفتن توش ؟؟؟ الان رئیسش رضا گل محمد زاده هست و بابک فکر کنم دیگه رفت

آره به دخترا بهتر نمره میده! :smile:
جدّی؟!!!
خدمت شما عرض کنم من بابک هستم! :smile::)
انجمن الان یه سری دوره نرم افزاری گذاشته که توی شرکت دکتر گوهررخی (دانشگران صنعت پژوه) برگزار میشه. سایت آموزشی رو به مدّت دو ماه در اختیار ما گذاشتن.
خود انجمن هم الان دست بچه های ورودی شماست. رضا و اشکان و آذرخش و امیرحسین و حمیدرضا و دو تا دیگه که الان اسمشون خاطرم نیست.
مجموعاً 7 نفر هستن.
نرم افزار و e-book هم توی انجمن هست.
دکتر منافی برای آز شیمی عمومی عالیه!!!! من خودم ترم 2 باهاش داشتم. خیلی اذیّت نمی کنه نمره هم خوب میده.
اگر کار دیگه ای بود در خدمتم. :smile::)

مهرگا

عضو جدید
آره دکتر میرزازاده عالیه. من این ترم عملیّات 1 داشتم باهاش. اهل پیچوندن؟ مطمئنی حامد؟؟ این ترم همه جلسات رو اومد! (در عین ناباوری همگان!!! :biggrin: )
جزوه پارسه عملیّات 1 رو هم دیدم با اون چیزی که توی کلاس به ما گفت هیچ فرقی نداره فقط توی پارسه تست ها هم بررسی میشه همین.
نمره ها البته نیومده هنوز!
کلّاً اجازه بدید یک منوی پیشنهادی بدیم (البته با کمک شما) برای استادای تهران جنوب:

موازنه انرژی و مواد: مهندس سلاجقه (جدّاً عالی میگه موازنه رو!! :victory: )

ترمودینامیک 1 : دکتر خراشه، دکتر گوهررخی

ترمودینامیک 2: دکتر گوهررخی (خوشگرد خیلی جالب درس نمیده)

مکانیک سیّالات: دکتر باقرپور (البته درس دادنش فوق العادست ولی نمره پای خودتونه! :) )

انتقال حرارت: دکتر ناصر (باز هم درس دادنش عالیه ولی نمره اصلاً نمیشه گرفت!! ) ، دکتر پایاب هم هست که کلّاً می تونم بگم: بدون شرح!!!!!!!!!! :razz:

انتقال حرارت کاربردی: دکتر رفیع زاده (البته این ترم دکتر میرزازاده هم ارائه داد ولی کلاسش بیشتر برای ارشد مفید بود یعنی مباحثی که به طور معمول توی حرارت کاربردی مطرح میشه رو نگفت.)

انتقال جرم: الان دقیقاً 16 ساله که دکتر کاظمینی میگه؛ بدون رقیب! :biggrin:

عملیِّات واحد 1 : دکتر میرزازاده، دکتر وفاجو (هر دوتا استاد هم خوب میگت هم خوب نمره میدن :) )

عملیّات واحد 2: دکتر میرزازاده (به طور کلّی پبشنهاد اینه که اگر می خواهید درس یار بگیرید با دکتر نصرتی نیا درس بر ندارید! عملیات 2 هم ارائه میدن)

کاربرد ریاضیات: بازم دکتر میرزازاده (شک نکنید! ) :)

کنترل فرآِبند: دکتر رفیع زاده (البته اگه برسه! دکتر ناصر هم هست که معمولاً بچه ها به خاطر نمره ندادن بر نمی دارن و هر ترم یه کدش حذف میشه! :evil: ولی درس دادن دکتر ناصر در کنترل هم عالیه).

طرّاحی رآکتورهای شیمیایی: اینجا هم دکتر خراشه بی رقیبه. این ترم مهندس چرخی هم بوده که ترم پیش سیّالات داشت. میگن خوب نمره میده و درس هم زیاد میده ولی اون طور که ما دیدیم این ترم باز هم هیچ کس به دکتر خراشه نمیرسه. :victory: البته با توجّه به این که دکتر خراشه این ترم میره قراره رآکتور رو دکتر کاظمینی بگه (که توس دانشگاه صنعتی شریف هم رآکتور میگه و جرم).

طرّاحی مبدّل: مهندس محمدی. این درس رو هم فقط ایشون ارائه می کنه و خیلی عالی میگه. البته اصول حفاظت محیط زیست هم در اختیار ایشونه.

اصول انتخاب مواد و خوردگی: دکتر مقدّم زاده هست که کمتر درس میده و دکتر ایکانی که بیشتر و کامل تر میگه. ولی نمره دادن هر دو تقریباً یه جوره.

خواصّ مواد: فقط دکتر مقدم زاد هست که کم درس میده و البته خیلی خوب هم نمره نمیده. :smile::smile:

احتراق یا پالایش نفت: اوّلی رو دکتر ایکانی میگه و دومی رو دکتر وفاجو. از دظر درسی احتراق جالب تر و کاربردی تره ولی اگر دنبال نمره هستید بهتره سراغ پالایش برید.

تعیین مشخصّات و انتخاب دستگاه ها: دکتر باقرپور هست البته برای این درس خیلی برنامه مدوّنی وجود نداره. تا دو ترم پیش دکتر گوهررخی هم ارائه می داد ولی از نظر درسی بازم دکتر باقرپور پیشنهاد میشه.

طرح و اقتصاد مهندسی: دکتر مقدّم زاده هست فقط که این درس رو خوب ارائه میده. :smile:

فکر کنم درس دیگه ای نموند. اگر سئوالی بود وکمکی بر اومد خوشحال میشم کمکی بکنم. :smile:
سلام اقا بابک خوبی.مطمئنی احتراق از پالایش بهتره؟به هیچ وجه اینطور نیست.پالایش هم بهتر نمره میگیری.هم خیلی درس کاربردی تری هستش.ایکانی که ازش صدا در نمیاد.در ضمن تو تعیین مشخصات باقرپور معمولا فقط اطلاعات صنعتی خوبی میده.ولی امتحانش هیچ ربطی به درس دادنش نداره.من که این ترم درسو تمام کردم.ولی اطلاعات بچه های ترم پایینی میخوره.دستت درد نکنه.

مهرگا

عضو جدید
سلام

الان وضعیت انجمن از زمان ما{ ورودیهای }84 بهترشده.اون موقع حدود یه سال درانجمن بسته بود.تازه بدترین جای ممکن بود.زیر شیروانی ساختمان2.اگه خواستی تو پروژه فقط نمره بگیری.دکتر مقدم زاده بهترینپیشنهاده.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام اقا بابک خوبی.مطمئنی احتراق از پالایش بهتره؟به هیچ وجه اینطور نیست.پالایش هم بهتر نمره میگیری.هم خیلی درس کاربردی تری هستش.ایکانی که ازش صدا در نمیاد.در ضمن تو تعیین مشخصات باقرپور معمولا فقط اطلاعات صنعتی خوبی میده.ولی امتحانش هیچ ربطی به درس دادنش نداره.من که این ترم درسو تمام کردم.ولی اطلاعات بچه های ترم پایینی میخوره.دستت درد نکنه.

ای بابا ایکانی هنوز زنده است ؟
یادمه تا ردیف دوم بیشتر صداشو نمیشنیدن باید لب خونی میکردیم
بچه میگفتن تصویر داره اما صدا نه
:D

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام.
سلامت باشی. :smile:
من خودم تازه ترم 6 رو تموم کردم نگرفتم هنوز ولی از بچه های ترم بالایی پرسیدم.
البته ناگفته نمونه که حتماً سلیقه شخصی هم دخیله. :smile:
آره به منم گفتن که پالایش بهتر نمره می گیره.
دکتر ایکانی هم میان ترم و هم پایان ترم رو سخت می گیره گویا بچه هایی هم که این ترم احتراق داشتن گفتن.
دکتر باقرپور هم آره گفتم از نظر درسی عالیه. البته الان گویا درس تعیین مشخصات رو میگه به صورت کنفرانس ارائه کنن.

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان وضعیت انجمن از زمان ما{ ورودیهای }84 بهترشده.اون موقع حدود یه سال درانجمن بسته بود.تازه بدترین جای ممکن بود.زیر شیروانی ساختمان2.اگه خواستی تو پروژه فقط نمره بگیری.دکتر مقدم زاده بهترینپیشنهاده.

آره سال اوّلی که منم بودم همون جا بود بهش می گفتن اتاق کوزت!!! :biggrin:
الان جاش بهتره و تا حدودی هم کار انجام شد تو این دو سال البته جواب گوی انتظارات به هیچ وجه نبود ولی از هیچی هم بهتر بود. :smile:
برای پروژه ی مقدّم زاده کافیه بگی یه مبحث اقتصادی دارم!!!! :biggrin::biggrin::biggrin:
20 رو دیگه گرفتی و به به!

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا ایکانی هنوز زنده است ؟
یادمه تا ردیف دوم بیشتر صداشو نمیشنیدن باید لب خونی میکردیم
بچه میگفتن تصویر داره اما صدا نه
:D

:biggrin::biggrin: آره الان هم احتراق ارائه میده و خوردگی.
البته از نظر سوادی واقعاً عالیه!
هم خودش هم خانمش که دکتر سوسن روشن ضمیر هستن و عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت.
کلّی مقاله دارند و دبیر جشنواره خوارزمی هم بودن گویا. :smile:

mahdi.adelinasab

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام غریبه آشنا

سلام غریبه آشنا

سلام به همه دوستان خوبم....
بعد مدت ها، یه سری امروز به باشگاه زدم
دیدم هنوز کاربر فعال مهندسی شیمی هستم
شاید در دنیای بیرون از این دنیای مجازی، یه کاربر فعال باشم؛ اما مثل اینکه دیگه اینجا نیستم..
خُب بگذریم
به یکی که خودش میدونه کیه و پیام خصوصیشم بسته سلام میکنم. امیدوارم مارو فراموش نکرده باشه.
شمارشم دیگه جواب نمیده
حتما خواسته ازمون جدا شه.
به هرحال برا رفیق روزهای تنگمون تنگ شده
امیدوارم هرجایی هستین پایا و مانا باشین
التماس دعا
یا علی

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان خوبم....
بعد مدت ها، یه سری امروز به باشگاه زدم
دیدم هنوز کاربر فعال مهندسی شیمی هستم
شاید در دنیای بیرون از این دنیای مجازی، یه کاربر فعال باشم؛ اما مثل اینکه دیگه اینجا نیستم..
خُب بگذریم
به یکی که خودش میدونه کیه و پیام خصوصیشم بسته سلام میکنم. امیدوارم مارو فراموش نکرده باشه.
شمارشم دیگه جواب نمیده
حتما خواسته ازمون جدا شه.
به هرحال برا رفیق روزهای تنگمون تنگ شده
امیدوارم هرجایی هستین پایا و مانا باشین
التماس دعا
یا علی

سلام مهدی جان خیلی خوشحالم که میبینمت
آره پیرجو دیگه کمتر میاد مثل اینکه تو جایی که کار میکنه نت نداره

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام

بازم سلام

سلام اقا محمد
ممنون فعلا مه بیداریم
ولی به همچنین;)
اره میدونم و منم دارم از وجود شما در این باشگاه فیض میبریم
براتئن ارزوی موفقیت دارم

سلام هیلاری چه خوب کردی اومدی
شبت تو هم خوش:gol:

Dr_King

عضو جدید
خدمت شما عرض کنم من بابک هستم!
به به آقا بابک ...من شمارو دیدم ...خوشبختم

رضا و اشکان و آذرخش و امیرحسین و حمیدرضا و دو تا دیگه که الان اسمشون خاطرم نیست.
محمد حسین و حاج خانوم

الان جاش بهتره و تا حدودی هم کار انجام شد تو این دو سال البته جواب گوی انتظارات به هیچ وجه نبود ولی از هیچی هم بهتر بود.
اما الان هم هیچی ندارها .... بچه ها می خواستن بهش برسن ...

استاد ایکانی هم انقدر زیاد درس داده بود همه دوستام حذف کردن ....

بالا