گشت و گذاری در کردستان : بانه ! هم طبیعتی زیبا و هم مرکز بزرگ خرید !

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم من آخرش غرب کشور رو ندیده بمیرم:cry:

منم همینطور

رفتن به کردستان که کاری نداره ! غصه نخورید ! از الان برای سال اینده برنامه ریزی کنید یعنی پدر و مادر محترمتون رو تحت فشار بزارید که باید تابستون بریم کردستان ! به همین راحتی ! :smile:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک خاطره هم من بگم.
دوستم ساکن اونجاست یعنی بچه اونجاست.
یک سال تابستون منو با خونواده دعوت کرد. ما هم رفتیم.
تو بازار دوستم جوگیر شد و گفت هر چی میخوای بگو تا برات بگیرم. منم گفتم یک باکس آبجو :cool:
رفت و یک چرخی زد و با چند نفر صحبت کرد و در آخر به من گفت ماشینو روشن کن و اماده باش (کارآگاه بازی).
بعد از چند دقیقه با یک جعبه کارتن اومد و گفت گازشو بگیر و بریم.
خوشحال رسیدیم خونش و گفتیم امشبو حال میکنیم. در جعبو رو باز کردیم. چی بود؟ آجر و سنگ بجای آبجو :cry:
به دوستم گفتم بچه محلاتون به تو هم انداختن....

:biggrin: :biggrin: :biggrin:

مشابه چنین چیزی چند سال قبل برای پسردائی من پیش اومد البته در تهران !

اون سیگار میکشه . یه روز داشته از خیابون رد میشده دو نفر سیگار فروش بهش گفته بودند سیگار کنت قاچاق داریم که ارزون میدیم ! اونم گفته بود سه تا باکس از اون کنت ها بهش بدند . بعد که رفته بود خونه و در باکسها رو باز کرده بود دیده بود داخلش جعبه بیسکوئیت هستش !! :surprised: :D

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
رفتن به کردستان که کاری نداره ! غصه نخورید ! از الان برای سال اینده برنامه ریزی کنید یعنی پدر و مادر محترمتون رو تحت فشار بزارید که باید تابستون بریم کردستان ! به همین راحتی ! :smile:
آخه پدر اصولا تحت فشار قرار نمیگیرن :دی

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
باورت می شه هفت هشت ده !!! ساله تابستونا دارم می گم اصلا بهشون فشار وارد نمی شه؟؟!!!
بابا مامانه خونسرده من دارم؟؟؟:surprised:
.
آخه پدر اصولا تحت فشار قرار نمیگیرن :دی
آره :دی :دی

گشاوه

عضو جدید
مرسی خیلی قشنگ بود... من بچه کردستانم و متاسفانه میبینم خیلیا با یه دید منفی به کرد و کردستان نگاه میکنن,خوشحالم شما همچین نظری ندارید.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی خیلی قشنگ بود... من بچه کردستانم و متاسفانه میبینم خیلیا با یه دید منفی به کرد و کردستان نگاه میکنن,خوشحالم شما همچین نظری ندارید.
ما هم نداریم عزیز
ما کلی دوست کرد داریم و کلی هم دوستشون داریم ...:smile:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

اولا از بذل توجهتون به اين تاپيك تشكر ميكنم . :gol:

دوما نميدونم منظورتون چه كساني هستند ! من تا حالا كسي رو نديدم كه نسبت به كردها و كردستان ديد منفي داشته باشه . تا اون حدي كه من ديدم اونجا سرزميني هستش سرسبز و با كوهستانهاي بلند و باشكوه و داراي طبيعت زيبا و مردماني شريف و درستكار و زحمتكش . :gol:

من كرد نيستم و هيچ رگ و ريشه كردي هم ندارم و لذا از روي تعصب اينها رو نميگم .

تعجب ميكنم كه اونا كيا هستند كه نسبت به اين سرزمين و مردم ديد منفي دارند ! :surprised:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تاپیک جالبی بود... خوشمان آمد بسی...
خانواده منم رفته بودن برای خرید لوازم و...
خیلی هم راضی بودن و بهشون خوش گذشته بود( احتمالا چون بی من رفته بودن:دی)
کردستان واقعا زیباست و مردمان غریب نوازی داره و ناراحت کننده است که برخی بدون اطلاعات کافی درباره ی این استان صحبت میکنن...
ایشالا بطلبه ما هم بریم که الان هوای اون ورا معرکه است...

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیک جالبی بود... خوشمان آمد بسی...
خانواده منم رفته بودن برای خرید لوازم و...
خیلی هم راضی بودن و بهشون خوش گذشته بود( احتمالا چون بی من رفته بودن:دی)
کردستان واقعا زیباست و مردمان غریب نوازی داره و ناراحت کننده است که برخی بدون اطلاعات کافی درباره ی این استان صحبت میکنن...
ایشالا بطلبه ما هم بریم که الان هوای اون ورا معرکه است...

بله الان فصليه كه براي مسافرت به كردستان و كلا نواحي غربي كشور عاليه .

industrail zone

عضو جدید
پیشنهاد می کنم از جنوب آذربایجان که منطقه کرد نشین و بسیار دل انگیزی می باشد هم بازدیدی داشته باشید از شهرهای مهاباد و ارومیه و پیرانشهر و ... لذت کامل خواهد شد.

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تاپیک رو الان دیدم......
من قبلا یکی دو بار رفتم تا کرمانشاه(سفر کردستان!!) و شهرهای نزدیک ایلام خودمون رو دیدم، بچگی ها هم که هرچه رفتیم کردستان ارزش نداره و باید الان دوباره برم.....
شاید فرصت بشه و ماشینمون هنوز باشه و نفروخته باشیم که بتونم امسال حتمی برم بانه رو ببینم!!!!
الان سعی میکنم عکس های مسافرتمون به کرمانشاه رو اینجا بذارم که قسمتی از طبیعت منطقه‌ی کردستان رو لااقل نشون داده باشم!...
چیز جالبی که الان باید بگم اینه که الان، سه بعدی تو بانه میدن 1300 که همون تی‌وی تو ایلام نمایندگی میده 2300 یعنی یه میلیون بیشتر میفروشن!!! از اون طرف، جنسشون بنجله!!!! در صورتی که تو بانه، جنس از سلیمانیه میاد که بازار ازاد و درست حسابی داره....
هزینه‌ی رفتن از ایران به سلیمانیه هم 10 هزار تومن دم مرز هستش و دوستانی که علاقه داشته باشن، میتونن با ماشین خودشون برن اونور....!!!!!
ممنون از گزارش عالی و زیبای شما... بسیار لذت بردم از تصاویر زیگفرید عزیز....