گشت ارشاد باشد یا نباشد؟

saeidshahi

عضو جدید
هر ساله با شروع فصل گرما و تغییر پوشش دختران ایرانی، موضوع حجاب و پدیده بدحجابی برای مدتی مورد توجه مسئولین و رسانه ها قرار می گیرد.
تردیدی نیست که برای رفع ریشه ای مشکل بدحجابی در میان جوانان، به کار فرهنگی درازمدت و زیربنایی نیازمندیم اما پاک شدن چهره جامعه از این ناهنجاری در کوتاه مدت نیز به طور حتم مسئله کوچکی نیست. راه حل انتخاب شده در سال های اخیر، راه اندازی گشت های ارشاد بوده است.در این میان، نیروی انتظامی به عنوان مسئول مستقیم مبارزه با این ناهنجاری، نهادی است که به دلیل ارتباط مستقیم با مردم و بالا بودن انتظارات و توقعات از آن، گاه به اتهام برخورد سخت گیرانه و گاه به اتهام مسامحه در برخورد با بدحجابان، از طرف دو گروه مختلف مورد اعتراض قرار گرفته است.
از سوی دیگر، در روزهای گذشته و در جریان هتاکی به دو بانوی محجبه آمر به معروف و ناهی از منکر، یکی از این بانوان نقل قولی از طرف یک مامور نیروی انتظامی مطرح کرد که بر اساس آن "گشت ارشاد تعطیل شده است".
به موازات این رویدادها، موضوع نحوه برخورد دولت آتی با پدیده بدحجابی نیز می تواند مسئله تعیین کننده ای برای دولت حجت الاسلام روحانی باشد.
نظر شما در خصوص نحوه برخورد با پدیده بدحجابی و راه حل درست آن چیست؟ چگونه می توان چهره شهرهای کشور را از پدیده بدحجابی پاک کرد؟ و سرانجام به عنوان سوال اصلی آیا وجود گشت ارشاد را لازم و ضروری می دانید یا خیر؟ دلایل خود را برای ما بنویسید.

saeidshahi

عضو جدید
مسائل مهم تر از این برای بحث و نتیجه گیری وجود داره در این مملکت.

سلام تشكر از حضورتون
مسئله حجاب و ارامش اجتماعي داراي اهميت بالايي كه ميتونه روي مسائل ديگه هم اثرات مستقيم و غير مستقيم داشته باشه .
اگه اهميت نداشت خدا و اهل بيت اينقدر بر روي حجاب تاكيد نداشتن.

"ALIREZA & M"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز مرسی از بابت تاپیک!! به نظر بنده اگر بی حجابی رو گناه و خلاف دستور اسلام بدونید،دیگه مسئله حل میشه.مسلمان بایداز گناه بدش بیاد.و باید به گناهکار کمک کنه تا گناهکار دست از گناه برداره.یعنی بی حجابی گناه و بی حجاب شخصی است که این گناه رو انجام میده.کسی که اعقاد به خدا داشته باشه و یه دل پاک هم داشته باشه بی شک حجاب رو با دل و جان می پذیره و به دنبال برترین حجاب میره.البته به این معنی نیست که بی حجاب ها خدا رو نمیشناسند و دل سیاهی دارند.نه این طور نیست.ولی باید قبول کرد که به مسئله ی مهمی مثل حجاب توجه نکرده.و اگر نمره ایمانش در همه مسائل 20 باشد در مسئله ی حجاب 20 نیست.اگه من از حجاب زن حمایت می کنم و زن باحجاب رو تحسین می کنم فقط و فقط به مسئله حجاب برمیگردد..گرچه میشه از نوع پوشش افراد به خیلی از اعتقادات شخص پی برد.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تشكر از حضورتون
مسئله حجاب و ارامش اجتماعي داراي اهميت بالايي كه ميتونه روي مسائل ديگه هم اثرات مستقيم و غير مستقيم داشته باشه .
سلام
خواهش میکنم
میگم مسائل مهم تر از این وجود داره
که باعث شده تا الان عقب باشه مملکت ما .
به جای اینکه تیتر فکریمون حجاب یه خانوم باشه
اون در مراتب بعدی قرار میگیره
خانوم مملکت حجاب داشته باشه
اما من جوون که دنبال کارم هر جا میرم سابقه کار میخواد یا اینکه همش با بند پ (پارتی)هست با اینکه من سابقه هم دارم
اون وقت این بیکاری هست که فقر و فحشا میاره جناب یه سر به پارک های مملکت شریفمون بزنید
میزان هالیوودی بودن پارک در اثر همین زد وبند های اقتصادی و فساد های موجود در قوه قضا و محیط کاری رو متوجه میشین که همه دراثر بیکاری جوون ایرانی هست

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ...

مرسی از دعوتتون ...

ببینید اگه فقط به جنبه دینی این مبحث نگاه کنیم لزومی به بودن گشت ارشاد نیست چون به زور نمیشه کسی رو متدین کرد ...

اما ...

پوشش افراد در جامعه یک مسئله اجتماعیه و باید طبق قوانین و هنجارهای اون جامعه باشه ....

من فکر میکنم وجودش لازمه چون متاسفانه ما عادت کردیم که زور بالای سرمون باشه تا قوانینو رعایت کنیم !

اما فقط اینجوری نباشه که خانومای بدحجابو تو خیابون بگیرن ! تولیدی ها و مانتو فروشی ها به گشت بیشتر نیاز دارن !

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
گشت ارشاد باشد

بدون توهین به مردم

بدون بردن آبروی اسلام

ما با آمدن فصل گرما از پوششمون کم نمیشه

همون چادر مشکی بلند که جلوش هم بسته با مقنعه ی مشکی و جوراب ضخیم و ساق دست مشکی ضخیم

ما هنوز از گرما بلایی سرمون نیومده شکر خدا

اونی که بخواد عفاف و حجاب رو رعایت کنه خدا کمکش می کنه

مریمs

عضو جدید
سلام
به نظر من نمیشه به زور کسی رو وادار کرد به حجاب داشتن ولی واقعا بعضی ها شورش و درآوردن با لباس های جلفشون آبروی هرچی دختر خوب و باحجاب رو می برن نمیدونم چه کاری بهتره ولی به نظرم یه کوچولو گشت ارشاد خوبه حداقل بعضی ها یکم خودشون و جمع و جور میکنن وضع جامعه بهتر میشه البته به نظر من پسرای بد حجابم باید بگیرن.............

M@TI$A

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من فقط ميدونم كه چيزي رو به زور نميشه به هيچ ادمي ياد داد فكر ميكنم اگه اين حساسيت ها كم بشه خيلي ها ديگه طرف بد حجابي نميرن ! من كسايي رو ميشناسم كه فقط جاهايي كه فكر مي كنن گشت ارشاد ممكنه بهشون گير بده حفظ ظاهر مي كنن قانون بايد باشه ولي كاش ميشد بيشتر به جاي گير دادن به ظاهر همه ي آدما چه بد حجابا چه با حجابا چه مردم عادي چه گشتاي ارشاد به حجاب فكر و چشم گير داد و جريمه كرد ظاهر شايد عوض شه اما مهم باطنه آدماست...

ساحل9027

عضو جدید
به نظر من باید باشد اما نه فقط برای یه عده ی خاص باید واسه همه باشه هنرمندو بازیگر و مردم عادی باهم فرقی نکنند.:D
ولی از طرفی اعتقاد دارم اجبار باعث تشدید لجبازی میشه از (طرف یه عده خاص).درواقع اونو میکنن نقطه ضعف ملت و دشمن رو متوجه این نقطه ضعف میکنن.
به هر حال باید تذکر داد در حدی که حرمت ها نگه داشته بشه و منجر به تنفر افراد از اسلام وحجاب اسلامی نشه.تا اون اتفاقی که چند روز پیش در خیابون های تهران اتفاق افتاد و یک خانم باحجاب توسط چند فرد بد حجاب مورد ضرب و شتم قرار گرفت دیگه با تکرارش جامعه رو دل آزرده نکنه.:(

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
وجود گشت ارشاد یعنی فقر فرهنگی
هر مسلمانی باید یک مرشد باشد طبق آیه 71 سوره توبه
وقتی یک گروه خاصی این مسئولیت را بر عهده می گیر یعنی خیلی تو این قسمت عقبیم
مردم خودشون باید دعوت کننده به خوبی ها و نهی کننده از بدی ها باشن
(البته شاید ما چیزی رو خوب بدونیم که خدا اون رو خوب ندونه و این 100 درصد وجود داره--پس نیاز به شناخت قرآن وسیره اهل بیت هستش)
خب به این نتیجه میرسیم مردم شناختشون به اهل بیت در حد سینه زدن تو محرم هستش
یعنی سیره امامان درست بیان نشده و چه بسا خدا رو درست به مردم نشون ندادن
البته همه در حد شناخت خودشون مسئول هستن
منم در حد علم خودم

اما الان که وجود گشت ارشاد ضروری هستش نیاز به این است افرادی که مجری هستند باید دوره های امربه عروف و نهی از منکر درست را بیاموزند همانطور که شیوه نماز خوندن و انجام اعمال حج می آموزند که چه بسا چون این از اهمیت بیشتری برخوردار است(در آیات قرآن و روایات آماده که این واجب در مقابل دیگر فرائض همانند دریا می باشد به قطره) باید زمان بیشتری به یاد گیری آن اختصاص داد

البته نمی توان بی خیال بود و آزاد گذاشت مطمئنم اگر خانم های که کوتاهی می کنند هم عواقب آزاد بودن را بدانند با کمال میل وجود چنین قوانینی را تایید می کنند. در ادامه چنین ازادی هایی است که در بعضی از کشورها بیش از 70 درصد کودکان از پدر خود نشانی ندارند و در پر سشنامه ها بر خلاف کشور ما نام مادر پرسیده می شود نه پدر!!!
و اینکه می گویند اینها به علت بی کاری هست نه خیر به خاطر فراموش کردن ارزشهاست-بیاین خوب دور و بر رو نگاه کنید همین آدمایی که روزه نمیگیرند چقدر حیا در اونها وجود دارد؟ مرد و زن نداره--چه بسا عامل اکثریت این بی حجابی ها بی حیایی مردان است--
حرف برای گفتن زیاده
ولی اونی که فقط به گشت مربوطه رو بلد کردم
برین ببینید کشورهای دیگه چه بودجه ای خرج ساختن انیمیشن می کنن و فکر و فرهنگشونو غالب می کنن---هزینه ساخت انیمیشن پاندای کنفوکار یا دراگون برابر کل بودجه فرهنگی کشور ما است
دانلود برنامه راز با موضوع انسان طراز و کودکان استراتژیست
[h=3]کتاب “دغدغه‌های فرهنگی” را دانلود کنید[/h][h=3]مستند گورستان/فصل اول(کنترل ذهن)/قسمت1تا10[/h]http://www.aparat.com/v/kles7
[h=3]حجاب یعنی مهربانی[/h][h=3]واجبی که انجام نمی دهیم[/h][h=3]همه کار ها چطور برای خدا میشه[/h][h=3]عباسی-زنای ذهنی[/h]http://www.aparat.com/v/n7WiZ

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقتصادهای غربی هم اکنون در زادگاهشان یعنی امریکا و اروپا با مشکلات جدی روبرو هستند. این اقتصاد مریض را در بدنه جوامع اسلامی نیز گسترش دادند. چرا حمله نظامی کنند یا برای ناتو فرهنگی هزینه بگذارند؟ ویروس ربا و اقتصاد غربی را تزریق کردند.
حال این ویروس مسلمانان را به جنگ با خدایشان می‌فرستد نانشان حرام و فرهنگ و اعتقاداتشان نابود می‌شود و خدا نیز با قومی که به جنگ آمده‌اند همان می‌کند که با اقوام پیش کرد خواه این قوم تابوت عهد با خود داشته باشند یا داعیه ولایت‌فقیه.

sahel70

عضو جدید
لطفا بخونید
یکی دوسام چادریه ،یکی از پسرای دانشگامون ازش خواسگاری کرد پسر خیلی معقولیم بود،بم گفت نمیخوام اسممون تو دانشگاه بپیچه میخوام یه روز عصر بریم بیرون با هم در رابطه با خواسگاریش حرف بزنیم
دوستم از دخترای معتقدم بود
گشت ارشاد گرفته بودشون ساعت 6 عصر برده بودنشون پاسگاشون ،2تا دانشجوی عمران که از نخبه های دانشگامون بودن ببینید مملکت ما چی به سرش اومده،به من زنگ زد رفتم تا رنگش مث گچ شده میگفت ساحل هرکدوم از مامورای پاسگاههه که میان داخل یه توهینی بم میکنن میخواستن زنگ بزنن به باباش آبروشو ببرن
مامور خانومه که گرفته بودش بش گفت من همسن تو که بودم گرفتار درس خوندن بودم نه مثل تو خونه با پسرا میرفتم،به کی ؟به دانشجو عمران دانشگاه دولتی این مملکت که از نخبه های دانشگامون بود
تا9شب اونجا بودیم و التماس میکردیم
تا 1ماه افسره بود میگفت غرورم خورد شد،میگفت به چه جرمی؟من که حجابمم کامل بود
میگفت از همشون بدم میاد
خ چیزای دیگم تو او پاسگاه اتفاق افتاد که من نمیگم
ببینید این گشت ارشاد ناآگاه ماست،از تو خیابون جمشون کنین میرن تو خونه
دریابید ای جوونا رو ،با فعالیت فرهنگی کسی با زور محجبه نمیشه این راه درمان نیس

sahel70

عضو جدید
اقتصادهای غربی هم اکنون در زادگاهشان یعنی امریکا و اروپا با مشکلات جدی روبرو هستند. این اقتصاد مریض را در بدنه جوامع اسلامی نیز گسترش دادند. چرا حمله نظامی کنند یا برای ناتو فرهنگی هزینه بگذارند؟ ویروس ربا و اقتصاد غربی را تزریق کردند.
حال این ویروس مسلمانان را به جنگ با خدایشان می‌فرستد نانشان حرام و فرهنگ و اعتقاداتشان نابود می‌شود و خدا نیز با قومی که به جنگ آمده‌اند همان می‌کند که با اقوام پیش کرد خواه این قوم تابوت عهد با خود داشته باشند یا داعیه ولایت‌فقیه.
پس اقتصاد ایرانی الان چطوره که ساندویج 2 تومنی شده 5تومن؟ کی یه کشور مسلمون نخبه اقتصادی بوده؟که این مشکل از اسلامش نیس مشکل از اسلام نماهاشه
به قول دکتر شریعتی من تو غرب اسلام بیشتری دیدم
کلی از پیشرفتای علمی و اقتصادی و ادبی مال غربه بعضی رفتاراشون درست نیس که اسلام ما و ما قبولش نداریم ولی قرار نیس کلشو زیر سوال ببریم

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول بایدبرگردیم به گذشته ببینیم چی باعث شده مجبوربشیم ازگشت ارشاداستفاده کنیم.
مگه چندسال ازدوران دفاع مقدس گذشته که یکدفعه مواجه شدیم باخیل آدمایی که هیچ شباهتی آدمای اون دوره ندارن.
به برنامه های تلویزیون رجوع کنیم بعدببینیم چی پخش کردیم که اینقدررغبت مردم به صداوسیما کم شده ومن وتواینقدرعزیز!
بحثمون صداوسیمانیست ولی به هم ربط دارن شمانگاه کنین شبکه نشنال جئوگرافی چه مستندایی پخش میکنه بعدشبکه ی
مستندماهمش تکرارمکرراته!یاموازی کاری آی فیلم وتماشا!انصافاشبکه ای که مختص جووناباشه هست؟
واقعاچه اتفاقی افتاده که بایداززوراستفاده کنیم؟آخه مگه بازورمیشه کنترل کرد؟
دخترنوجوونی که اصلافلسفه ی حجاب رودرک نکرده بازورنمیشه واداربه حفظ حجاب کرد
اونا34ساله دارن تبلیغ میکنن بابرنامه های فوق جذاب بعدتلویزیون مادریک ساعت میبینی همه میزگردگذاشته!
درمقابل تبلیغات نمیشه اززوراستفاده کردبایدراه حل جدیدی پیداکنندمن نمیدونم چی ولی بایدپیدابشه چاره ای نیست.
متاسفانه گشت ارشاددرحال حاضرفقط حس لجاجت افرادروبرمی انگیزه واوضاع روبدترمیکنه .واقعاداره دیرمیشه یه کاری بایدکرد!

saeidshahi

عضو جدید
اول بایدبرگردیم به گذشته ببینیم چی باعث شده مجبوربشیم ازگشت ارشاداستفاده کنیم.
مگه چندسال ازدوران دفاع مقدس گذشته که یکدفعه مواجه شدیم باخیل آدمایی که هیچ شباهتی آدمای اون دوره ندارن.
به برنامه های تلویزیون رجوع کنیم بعدببینیم چی پخش کردیم که اینقدررغبت مردم به صداوسیما کم شده ومن وتواینقدرعزیز!
بحثمون صداوسیمانیست ولی به هم ربط دارن شمانگاه کنین شبکه نشنال جئوگرافی چه مستندایی پخش میکنه بعدشبکه ی
مستندماهمش تکرارمکرراته!یاموازی کاری آی فیلم وتماشا!انصافاشبکه ای که مختص جووناباشه هست؟
واقعاچه اتفاقی افتاده که بایداززوراستفاده کنیم؟آخه مگه بازورمیشه کنترل کرد؟
دخترنوجوونی که اصلافلسفه ی حجاب رودرک نکرده بازورنمیشه واداربه حفظ حجاب کرد
اونا34ساله دارن تبلیغ میکنن بابرنامه های فوق جذاب بعدتلویزیون مادریک ساعت میبینی همه میزگردگذاشته!
درمقابل تبلیغات نمیشه اززوراستفاده کردبایدراه حل جدیدی پیداکنندمن نمیدونم چی ولی بایدپیدابشه چاره ای نیست.
متاسفانه گشت ارشاددرحال حاضرفقط حس لجاجت افرادروبرمی انگیزه واوضاع روبدترمیکنه .واقعاداره دیرمیشه یه کاری بایدکرد!

ممنون آقا مرتضي از حضورت
از دوستاي ديگه خواهش ميكنم تو بحث شركت كنن تا ببينم واقعا راه حل اين معزل چيه؟
تجربه هايي كه تونستيد يكي رو حتي خيلي كم به سمت خدا بكشيد رو هم برامون بنويسيد.

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام تشكر از حضورتون
به نظر شما گشت ارشد ارامش اجتماعی رو با خودش اورد؟

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون آقا مرتضي از حضورت
از دوستاي ديگه خواهش ميكنم تو بحث شركت كنن تا ببينم واقعا راه حل اين معزل چيه؟
تجربه هايي كه تونستيد يكي رو حتي خيلي كم به سمت خدا بكشيد رو هم برامون بنويسيد.
تجربه خودمو بگم؟
نمیشه این روزا کسیو به سمت خدا کشید.
یه جوون حالا دختر یا پسر فکرش جای دیگس. خیلی مشغله داره تا بخواد به همچین مقوله ای فک کنه.
یه نفر بیکاره یه نفر حقوقش برا شروع یه زندگی کمه یه نفر کلا الافه.
وقتی جامعه به جای پر و بال دادن به اینا با گشت ارشاد پسشون میزنه چطور باید به سمت خدا کشیدشون. مخصوصا که این گشت ارشادیا پرچمدار دین هستن.

saeidshahi

عضو جدید
به نظر شما گشت ارشد ارامش اجتماعی رو با خودش اورد؟
سلام علیکم خوش اومدید
ما نمیگیم گشت ارشاد خوبه یا بده فقط میخوایم ببینیم برای مسئله حجاب چیکار باید بکنیم؟
از کجا باید شروع کنیم؟

saeidshahi

عضو جدید
تجربه خودمو بگم؟
نمیشه این روزا کسیو به سمت خدا کشید.
یه جوون حالا دختر یا پسر فکرش جای دیگس. خیلی مشغله داره تا بخواد به همچین مقوله ای فک کنه.
یه نفر بیکاره یه نفر حقوقش برا شروع یه زندگی کمه یه نفر کلا الافه.
وقتی جامعه به جای پر و بال دادن به اینا با گشت ارشاد پسشون میزنه چطور باید به سمت خدا کشیدشون. مخصوصا که این گشت ارشادیا پرچمدار دین هستن.

اقا یا خانم همچین میگین همچین مقوله که نعوذ باالله دعوت به دین خدا که تا الان هزاران هزار نفر به خاطر دین خدا کشته شدن توی اینها گوهرهایی مثل امام حسین(ع) هم بوده خواهشا اینقدر دست کم نگیرید این مسئله رو.

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
پالس های متناقض حکومت

پالس های متناقض حکومت

سلام.
بنطر من مشکل از سیاست های متناقض حکومته.
سن ازدواج رو با جعل مدرک گرایی و بهانه ادامه تحصیل و ...بردیم بالا و خیلی دلایل دیگه.
خب حالا این جوونها نیازهاشون چی میشه؟آیا از بین میره؟نه قطعا خودشو تو جامعه نشون میده.
بعد حالا میخوایم اینارو با برخورد فیزیکی و گشت ارشاد حمع کنیم.

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
بنطر من مشکل از سیاست های متناقض حکومته.
سن ازدواج رو با جعل مدرک گرایی و بهانه ادامه تحصیل و ...بردیم بالا و خیلی دلایل دیگه.
خب حالا این جوونها نیازهاشون چی میشه؟آیا از بین میره؟نه قطعا خودشو تو جامعه نشون میده.
بعد حالا میخوایم اینارو با برخورد فیزیکی و گشت ارشاد حمع کنیم.

سلام
باید بالا بردن سطح توقعات رو هم اضافه کنیم
آدمایی که خودشون وضعیتشون روبراهه تقریبا هی به جای کمک کردن
میان میزنن تو سرت که این کار در شان تو نیست!!!
یه لقمه نون حلال می خوایم بخوریم
در شان شما نیست دیگه چیه؟؟
به فکر آخر عاقبت حرف زدن نیستن نمیدونن شاید به خاطر این حرفا طرف بره از یه راه اشتباه
خدایی نکرده شکم خودشو زن و بشه رو به حرام آلوده کنه
شکمی که حرام بره توش خیلی سخته پاک بشه
آخر عاقبشم بی غیرتیه و ....

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک آیه نور
از ميان شما گروهي بايد دعوت به خير و امر به معروف و نهي ازمنكر كنند

قرآن مي فرمايد ( ولتكن منكم امه يدعون الي الخير ويامرون بالمعروف و ينهون عن المنكر ) از ميان شما، گروهي بايد دعوت به خير و امر به معروف و نهي ازمنكر كنند.
حساب اين گروه از حساب وظيفه عمومي جداست. اين دسته بايد با قدرت و امكانات وارد عمل شوند و جلوي منكرات را بگيرند. چنانكه مثلا اگر ماشيني در خيابان يك طرفه بر خلاف مسير حركت كند، دو وظيفه وجود دارد: يكي وظيفه عموم رانندگان كه تخلف او را با بوق و چراغ به او بفهمانند؛ و يك وظيفه هم پليس دارد كه او راجريمه كند.

http://hayauni.ir/verses_hadith/1392/05/04/index.html:id=528

• Like
واکنش ها: s_aa