گرایش های ارشد مهندسی مواد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Physicdan

عضو جدید
با سلام
من دانشجوی رشته متالوژی صنعتی هستم. می خوام بدونم آیا میشه در ارشد سرامیک شرکت کنم و اگه میشه مشکلی برام پیش نمیاد؟ چون واحد های این دو گرایش خیلی با هم تفاوت دارند. ممنون میشم اگه کمک کنید

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من دانشجوی رشته متالوژی صنعتی هستم. می خوام بدونم آیا میشه در ارشد سرامیک شرکت کنم و اگه میشه مشکلی برام پیش نمیاد؟ چون واحد های این دو گرایش خیلی با هم تفاوت دارند. ممنون میشم اگه کمک کنید

برای کنکور ارشد دانشگاه سراسری چند سالی هست که تخصصی کارشناسی رو برداشتن. پس تمامی گرایش ها ملزم به شرکت در یک کنکور همسان هستند. پس از اعلام نتایج، بر اساس رتبه اخذ شده، میتونید گرایش مورد نظر خودتونو انتخاب کنید و من جمله، میتونید سرامیک رو انتخاب کنید. پس از قبولی در دانشگاه، بر اساس آیین نامه دانشگاهی که توی اون ثبت نام میکنید، ممکنه بهتون واحد پیش نیاز بدند که معمولا این کارو میکنند... ممکنه ترم اول و نیمی از واحدهای ترم دومتون رو به گذروندن پیش نیازها بپردازید. در ضمن به ازاء این واحدهای پیش نیاز، مدت تحصیل شمارو هم افزایش می دهند....
موفق باشید...

Physicdan

عضو جدید
ممنون از توضیح کاملتون. درباره کنکور دانشگاه آزاد اطلاعی ندارید؟ به همین صورت هست یا فرق میکنه؟

chs

عضو جدید
ممنون از توضیح کاملتون. درباره کنکور دانشگاه آزاد اطلاعی ندارید؟ به همین صورت هست یا فرق میکنه؟
سلام. دانشگاه آزاد هر گرایشی یه بخش ذرس تخصصی در کنکور داره و ضرایب این بخش در هر گرایش فرق می کنه. در مورد گرایش سرامیک برای بخش تخصصی شما باید دروس تخصصی بیشتری نسبت به دیگر گرایش ها بخونید و طبیعتا با ضریب بالاتر (ضریب 5) که لازمه اون وقت گذاشتن و داشتن مراجع مختصر و مفیده. اگه از 2 ماه قبل شروع کرده باشی کار سختی نیست.

SMAW

عضو جدید
سلام دوست عزیز. من کارشناسی سرامیک خوندم و الان مشغول خوندن جوشکاری تو ارشدم. کلا تغییر گرایش از سرامیک به متالورژی یا برعکسش با مشکلاتی مواجه. به نظر من سرامیکی ها راحت تر می تونن تو ارشد برن سمت متالورژی ولی متالورژیست ها برای سرامیست شدن مشکلاتشون دو صد چندانه. چون یادمه من اکثر اصطلاحات متالورژیکی رو بلد بودم ولی مطمئنم کمتر متالورژیستی با کائولینیت آشنایی داشته باشه که مثل نون شب واسه سرامیکی ها واجبه!! 
در آخر بهت پیشنهاد می کنم اگه به سرامیک علاقه داری برو سمتش ولی اگه بحث علاقه مطرح نیست علاوه بر یک ترم پیشی که تو ارشد خواهی خورد با مشکلات علمی زیادی هم مواجه خواهی شد.
موفق باشی

reza_1364

مدیر بازنشسته
به تالار کنکوریها مراجعه کنید
قبل از زدن پست سرچ کنید
قفل شد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا