کی بچه کردستانه دستشو ببره بالا

گزیزه

عضو جدید
سلاو بو حه مو به ریزانی ئه م تاپیکه ...هیوادارم حه موتان سلامه ت بن ........
هه ر به رز بژین ....
خوزگه تاپیکه که مان چول نه بوایه ......:(

سلام به ریز گیان بو چی تاپیکه که زور خه لوت بووا؟
به قول فارس ها یه خونه تکونی میخواد

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به ریز گیان بو چی تاپیکه که زور خه لوت بووا؟
به قول فارس ها یه خونه تکونی میخواد
سلام...........خوش آومدی...:gol:.خونه تکونی یعنی چی؟!!!! یعنی میخوای یه عده رو بندازی بیرون از تاپیک؟!!!!:cry:

doai

عضو جدید
سلام عزیزان.خوبین همگی؟
دوستای گلم چی کار کنیم که جوان هامون بجای گرایش به سمت فرهنگ اروپایی یه کوچولو به طرف فرهنگ خودمون برگردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دیگه تو خیابونا جوونی نمی بینم که نشانی ازکردی داشته باشه به جز همون تکلم
که اگه اینطور پیش بره دیگه کردی حرف زدنم فراموش میشه
یه کاری بکنید تا دیر نشده

گزیزه

عضو جدید
سلاو بو حه مو به ریزان :gol::gol:...انشا الله له هه ر کوی هه ن ساخ و سلامه ت بن....:gol::gol::gol:.
پیشنه هادیکم بوو ...هه ر کوردیکی دیکه تان له باشگاه دوزیو ...ئه م تاپیکه ی پی بناسینن با ئه ونده چول نه بیت ...سپاس له حه موتان....:gol::gol::gol:

mardin kurdi

عضو جدید
سلاو بو حه مو به ریزان :gol::gol:...انشا الله له هه ر کوی هه ن ساخ و سلامه ت بن....:gol::gol::gol:.
پیشنه هادیکم بوو ...هه ر کوردیکی دیکه تان له باشگاه دوزیو ...ئه م تاپیکه ی پی بناسینن با ئه ونده چول نه بیت ...سپاس له حه موتان....:gol::gol::gol:
گزیزه من از کردی نوشتن تو واقعا خوشم میاد اصلا تایپ مخصوص خودمونو زیباتر وزیباتر کردی جدی میگم افرین

سلام...........خوش آومدی...:gol:.خونه تکونی یعنی چی؟!!!! یعنی میخوای یه عده رو بندازی بیرون از تاپیک؟!!!!:cry:
سلام نفرمایید لطفا ما کی باشیم که چنین جسارتی بکنیم
گفتم اگه کسی میتونه یه ایده و روش جدید بده واسه تحرک بیشتر بچه ها .:gol:
اخه نکاه کردم بعضی از دوستان خیلی مدت سر نزدن گفتم شاید موضوع جدیدی نداشتن ؟ البته شایدم سرشون خیلی شلوغهدر هر صورت ما مخلص همه کردهای دنیایم

آخرین ویرایش:
راستی از بچه های کورد وغیر کورد کسی اینجا هست هوا فضا بخونه به شدت نیازمند یه مهندس هوا فضا هستم واسه کمک اگه لطف کنه واسه تغییر رشته میخوام

آخرین ویرایش:

mardin kurdi

عضو جدید
عید سعید قربان مبارکه بچه های گل کردستانی چه در داخل کردستان وچه در جاهای دیگه مبارکه

doai

عضو جدید
سلام عزيزان.عيد سعيد قربان رو به همه تبريك ميگم.
شادباشيد و پيروز در پناه يزدان.

mahyam68

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام... اجازه هست؟
من کرد نیستم اما پدرم دوستای کرد زیادی در بانه ، مریوان و سنندج داره.. تابستون ها مهمون کردهاییم...
بانه واقعا شهر زیباییه... اگه کسی اینجا از بانه هست بهش سلام مخصوص میکنم و عید رو تبریک میگم...

arash62

عضو جدید
جه ژنی قوربانتان پیروز بیت
هیوادارم هه مو کاتیکتان جه ژن و پر له خوشی بیت

mardin kurdi

عضو جدید
ناوه‌ندی هه‌واڵنێریی سه‌قز:
پاش ئه‌وه‌ی ساڵی ١٣٢٥ی هه‌تاوی به‌رانبه‌ر له‌گه‌ڵ ١٩٤٦ی زایینی، به هۆی باران و لافاوه‌وه به‌شێك له قه‌ڵای مێژوویی زێویه داڕووخا و گه‌نجینه‌یه‌كی گرانبه‌ها كه له ده‌یان هه‌زار ئاسه‌واری مێژوویی پێك هاتبوو خۆی ده‌رخست، زۆربه‌ی ئه‌و ئاسه‌واره ده‌گمه‌نانه ئاودیوی وڵاتانی ئه‌ورووپی و ئه‌مریكی كران و به تاڵان بران.

هه‌نووكه ئاسه‌واره‌كانی قه‌ڵای مێژوویی زێویه‌ی سه‌قز، ڕازێنه‌ره‌وه‌ی مۆزه‌خانه به‌نێوبانگه‌كانی جیهان وه‌ك: لوور له فه‌ڕانسه، له‌نده‌ن له ئینگلیس، ڕمیتاژ له لێنینگراد، ئۆرشه‌لیم له ئیسرائیل، نیویۆرك له ئامریكا، فیلادێلفیا و ده‌یان مۆزه‌خانه‌ی گرینگی دیكه له جیهاندان و ته‌نها به‌شێكی بچووك و كه‌م له ئاسه‌واره زێڕه‌كان، زێوه‌كان و قوڕینه‌كان له ده‌ستی ڕێكخراوه‌ی میراتی كولتووری پارێزگای كوردستاندا پارێزراون. ئه‌م دیمه‌نانه‌ی خواره‌وه‌ گوڵچین و هه‌ڵبژارده‌یه‌ك له هه‌زاران پارچه ئاسه‌واری مێژوویی قه‌ڵای دێرینی زێویه‌یه كه چه‌ندین هه‌زار ساڵ پێش له لایه‌ن پێشینانی ده‌ست و په‌نجه‌ ره‌نگینی سه‌قزی درووست كراون و مێژوو و ره‌سه‌نایه‌تی و كولتوور و هونه‌ری ده‌وڵه‌مه‌ندی كوردستان به گشتیی و ناوچه‌ی سه‌قز به تایبه‌تیی نیشان ئه‌ده‌ن.

ناوه‌ندی هه‌واڵنێریی سه‌قز

سلام... اجازه هست؟
من کرد نیستم اما پدرم دوستای کرد زیادی در بانه ، مریوان و سنندج داره.. تابستون ها مهمون کردهاییم...
بانه واقعا شهر زیباییه... اگه کسی اینجا از بانه هست بهش سلام مخصوص میکنم و عید رو تبریک میگم...
khosh omadid

doai

عضو جدید
سلام عزيزان روزتون بخير
از خدا واسه همه چيزي ميخوام كه جز خدا در باور هيچ كس نگنجد.