کمک و همچنین سئوال!

جدید الورود

عضو جدید
سلام.من امسال وارد رشته برق الکترونیک شدم و عاشق رشته ام هستم.میخوام خیلی زود تو این رشته پیشرفت کنم و احتیاج با کمک دارم. از اونایی که تو این رشته تخصص دارن میخوام کمک کنن که چه نرم افزارایی رو باید یاد بگیرم و تو بازار کار کاربردی تره . ضمننا خیلی دوست دارم تو پروژه های تحقیاتی شرکت کنم.اگه کسی جایی رو میشناسه که از دانشجوها دعوت به همکاری میکنن ممنون میشم خبر بده!

a.amir

عضو جدید
سلام
اول خوش آمد بهت ميگم.:smile:
دوم يه سوال ازت ميپرسم مگه نتايج كنكور رو دادن؟ اگه من تاريخ ارسال رو درست ديده باشم(21/8/2011)
اگه ميخواهي آينده كاريت تضمين باشه بايد اين رو بدوني كه متاسفانه اكثر دروسي رو كه توي دانشگاه بهتون ياد ميدن تاريخ انقضاشون 40 سال كه گذشته و متاسفانه به همين دليل اكثر فارغ التحصيلان بدون هيچ بار علمي و عملي از دانشگاه خارج ميشن و در عين وفور كار در اين رشته بيكارند (كار هست ولي كار بلد نيست).
پس اول سعي كن مطالعات خارج از درست و كار عملي رو بالا ببري تا حداقل كاربرد دروس رو در عمل ببيني (مشكل بيشتر فارغ التحصيلان) اون چيزي كه خودم در هنگام ورود فارغ التحصيلان به صنايع ديدم.
دوم:اين كه چه نرم افزاري رو بايد ياد بگيري!! (خيلي كلي هست) چون گستردگي اين رشته خيلي بيشتر از چند نرم افزاره و بستگي به علاقه خودت داره ولي كار با مطلب نسبتا ضروري هستش و بايد حداقل به يك زبان برنامه نويسي مسلط باشي (ترجيحا++ C/C)
اگه ميخواهي بري سمت ميكرو من آموزش ميكرو ARM رو بهت پيشنهاد ميكنم
راستي درس كنترل جز يكي از درس هاي مفيد براي آينده كاريت هست مخصوصا محث كنترل كننده هاي PID
اين رشته اينقدر گسترده هست كه نميشه دقيقا موردي را اشاره كرد و تنها پشت كار و عللاقه خودت هست كه باعث پيشرفتت ميشه
اينجور سايت ها هم خيلي كمكت ميكنه
موفق باشي;)

جدید الورود

عضو جدید
سلام.مرسی از راهنمایی تون.من ورودی 89 هستم.از قبل هم راجع به رشته ام تحقیق کردم. الان هم که این سئوالا رو میپرسم واسه اینکه میخوام زودتر پیشرفت کنم و همه چیز رو یاد بگیرم.به کارهای الکترونیکی و اختراعات این نوع وسایل هم خیلی علاقه دارم و میخوام تو همین شاخه فعالیت کنم.دنبال مرکز تحقیقاتی یا جایی که پر آدم هایی مثل خودمه میگردم که باهاشون کار کنم و اطلاعات کسب کنم. اگه کسی میشناسه جایی رو بگه بهم. ممنون

robotali

عضو جدید
سلام.مرسی از راهنمایی تون.من ورودی 89 هستم.از قبل هم راجع به رشته ام تحقیق کردم. الان هم که این سئوالا رو میپرسم واسه اینکه میخوام زودتر پیشرفت کنم و همه چیز رو یاد بگیرم.به کارهای الکترونیکی و اختراعات این نوع وسایل هم خیلی علاقه دارم و میخوام تو همین شاخه فعالیت کنم.دنبال مرکز تحقیقاتی یا جایی که پر آدم هایی مثل خودمه میگردم که باهاشون کار کنم و اطلاعات کسب کنم. اگه کسی میشناسه جایی رو بگه بهم. ممنون
یه جاهای هست تحت عنوان "پارک علم و فناوری"... آدرس این مراکز رو تو شهر خودتون میتونین از اینترنت پیدا کنین... در مورد چگونگی فعالیت تو این مراکز اطلاعی ندارم... حتماً تو وب سایتشون راهنمایی می کنن... ولی به طور کلی سعی کنین که تو دانشگاه خودتون فعالیت علمی داشته باشین...یه سری به پژوهش دانشگاهتون بزنین ببینین چه گروه هایی در حال فعالیت علمی تو دانشگاه هستن... یا حتی اگر توانش رو دارین خودتون یک گروه مناسب در زمینه ای که علاقه به فعالیت در اون دارین راه اندازی کنین با دوستاتون و زیر نظر دانشگاه...
موفق باشید...

جدید الورود

عضو جدید
خیلی ممنون از راهنمایی تون.تو دانشگاه ما از اینجور آدما نیست.ولی دنبال این پارک میگردم.مرسی. بازم اگه کسی چیزی میدونه بگه.ممنون

a.amir

عضو جدید
یه جاهای هست تحت عنوان "پارک علم و فناوری"... آدرس این مراکز رو تو شهر خودتون میتونین از اینترنت پیدا کنین... در مورد چگونگی فعالیت تو این مراکز اطلاعی ندارم... حتماً تو وب سایتشون راهنمایی می کنن... ولی به طور کلی سعی کنین که تو دانشگاه خودتون فعالیت علمی داشته باشین...یه سری به پژوهش دانشگاهتون بزنین ببینین چه گروه هایی در حال فعالیت علمی تو دانشگاه هستن... یا حتی اگر توانش رو دارین خودتون یک گروه مناسب در زمینه ای که علاقه به فعالیت در اون دارین راه اندازی کنین با دوستاتون و زیر نظر دانشگاه...
موفق باشید...

در مورد پارك علم و فناوري بايد بگم: در اونجا به طرح هاي علمي كه قراره صنعتي شوند و به توليد برسند يك سري تسهيلات ميدن و اونها رو حمايت ميكنند.
مثل دادن وام با بهره كم، فضا دفتري و گارگاهي با هزينه ناچيز و.... ولي بعنوان يك انجمن علمي براي آموزش و آزمايش فعاليت نميكنه (تا اونجايي كه من خبر دارم) و طرح هايي كه مي خواهند از اين امكانات بهرهمند شوند بايد توجيه علمي و اقتصادي داشته باشند.

a.amir

عضو جدید
خیلی ممنون از راهنمایی تون.تو دانشگاه ما از اینجور آدما نیست.ولی دنبال این پارک میگردم.مرسی. بازم اگه کسی چیزی میدونه بگه.ممنون

بستگي به خودت داره داخل دانشگاهتون اگه مراكز فعال علمي وجود نداره پس خود شما بايد اولين نفري باشيد كه اون رو ايجاد و فعال ميكنه. ميتونيد از انجمن علمي يا رباتيك دانشگاه شروع كنيد اون رو با چندتا نشريه علمي فعال كنيد و اينجوري چند نفر علاقمند مثل خودتون رو هم ميتونيد جذب و فعال كنيد. حداقل ميتونيد در فراخوانهاي علمي و مسابقات كه هميشه آگهي شون تو برد دانشگاه زده ميشه شركت كنيد كه براي اين كار هم كافيه بريد معاونت آموزشي دانشگاه و در خواست هزينه كنيد. همين
راستي اگه طزحي نوآور داريد كافيه تا به يكي از مراكز داخل دانشگاه يا بيرون دانشگاه كه تعدادشون هم كم نيست مراجعه كنيد. مثل بنياد نخبگان وزارت دفاع،مركز تحقيقات علمي بسيج دانشجويي و پژوهشكده ها(تا حدودي) و ....
دوست ندارم شعار بدم ولي اينرو فراموش نكن كه خود ما هستيم جامعه رو مي سازيم پس منتظر كسي نباش تا براي تو ضمينه رو فراهم كنه خودت شروع كننده باش.
موفق باشي

robotali

عضو جدید
در مورد پارك علم و فناوري بايد بگم: در اونجا به طرح هاي علمي كه قراره صنعتي شوند و به توليد برسند يك سري تسهيلات ميدن و اونها رو حمايت ميكنند.
مثل دادن وام با بهره كم، فضا دفتري و گارگاهي با هزينه ناچيز و.... ولي بعنوان يك انجمن علمي براي آموزش و آزمايش فعاليت نميكنه (تا اونجايي كه من خبر دارم) و طرح هايي كه مي خواهند از اين امكانات بهرهمند شوند بايد توجيه علمي و اقتصادي داشته باشند.
ممنون از توضیحتون.

جدید الورود

عضو جدید
سلام.ممنون. حتما پیگیری میکنم این اطلاعات رو تو دانشگاه ولی امید ندارم.چون دانشگاهم اصلا خوب نیست.اسمش دانشگاهه فقط. ضمنا میخوام تو اولین پروزه ای که انجام میدم حتما گروهی داشته باشم و یه راهنما که اصلا تو دانشگاه هیچکدومو پیدا نکردم.ولی سعی میکنم.بخاطر همین دنبال یه مرکز میگردم.چون نمیدونم از کجا و چه جوری شروع کنم.بازم ممنون.

جدید الورود

عضو جدید
موفقیت

موفقیت

سلام. من سال 89 وارد رشته الکترونیک شدم و به شدت تلاش می کردم به جایگاه خوبی برسم و تو سایتهای مختلفی عضو می شدم که سئوالام رو بپرسم و نتیجه اش این شد که من الان یه مخترع ام. و در حال ثبت دومین اختراعم هستم.
الانم سایت برام پیغام داده بود که خیلی وقته فعالیت نداری تو سایت اومدم که این خبر خوب رو تو سایت بذارم و بگم به این نتیجه رسیدم که تلاشم بی ثمر نبوده!!!

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من سال 89 وارد رشته الکترونیک شدم و به شدت تلاش می کردم به جایگاه خوبی برسم و تو سایتهای مختلفی عضو می شدم که سئوالام رو بپرسم و نتیجه اش این شد که من الان یه مخترع ام. و در حال ثبت دومین اختراعم هستم.
الانم سایت برام پیغام داده بود که خیلی وقته فعالیت نداری تو سایت اومدم که این خبر خوب رو تو سایت بذارم و بگم به این نتیجه رسیدم که تلاشم بی ثمر نبوده!!!

بسیار عالی.
ضمن عرض تبریک میخوام ازتون خواهش کنم مسیری که پیمودید رو برای راهنمایی بیشتر ما ترم 1 ها برامون ترسیم کنید تا از تجربتون استفاده کنیم.

ممنون و با آرزوی موفقیت های بیشتر.:gol:

جدید الورود

عضو جدید
ممنون از تبریکتون.

ممنون از تبریکتون.

ممنونم از تبریک تون. بله البته. راستش من جسته و گریخته خیلی اطلاعات داشتم و از سال کنکورم هم هم در مورد آینده و رشته ام تحقیق می کردم و هم این که چطوری بتونم بین همه جایگاه مناسبی برای خودم پیدا کنم تا حرفی برای گفتن داشته باشم.این شد که تو اکثر سایتها عضو میشدم و مطالبشون رو نگاه میکردم و از همه می پرسیدم پژوهشکده یا آزمایشگاه یا کارگاهی می شناسن که یه دانشجو بره اونجا آزمون و خطا داشته باشه!؟ یا آدرس ها پرت و پلا بود یا جای امنی برای دخترا نبود. حتی دانشگاه خودمم فکر می کردم اصلا بدرد نمیخوره برای پیشرفت چون به اکثر انجمن هارفته بودم و هر کدوم شرط برای ثبت نام می گذاشتن و منم اکثرشو مثل معدل بالا و ترم 5 یا 6 نداشتم. انقدر با آدم های مختلف صحبت کردمو از هرکس یه جمله برداشتم تا اینکه طرحی که از دوره دبیرستان تو ذهنم بود رو پیاده کردم و در نهایت ثبت کردم. حرفم به همه اینه :نترسید انقدر برید جلو تا بالاخره راه براتون باز شه.من خیلی تلاش کردم خیلی به در بسته خوردم خیلی از خدا گله می کردم ولی به نتیجه رسیدم.

بالا