کمک برای تکمیل پرسشنامه معماری دیجیتال

mohamad313

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.
برای درس روش تحقیق در ترم قبل(ترم یک کارشناسی ارشد) موضوع "نقش تکنولوژی دیجیتال و نرم افزارهای کامپیوتری در بوجود آوردن فرم معماری ساختمان های امروزی چیست؟ " را انتخاب کردم ؛ که تحویل موقت آن 5شنبه همین هفته است.برای جمع بندی این موضوع استادمون گفته یک پرسشنامه تنظیم کنم و بین بچه هایی که در رشته معماری تحصیل می کنن یا فارغ التحصیل شدن پخش کنم که این پرسشنامه را پر کنند.حالا تصمیم گرفتم این پرسشنامه را در اینجا بگذارم و از همه ی دوستان رشته معماری خواهش کنم که این پرسش نامه را در همینجا پر کنند.از همه ی دوستان خواهش می کنم به من کمک کنند و این پرسش نامه را پر کنند چون 5شنبه تحویل دارم.فکر نکنم زیاد وقتتون رو بگیره.در مورد سوالات پرسشنامه هم اگر مشکلی داره ممنون میشم بیان کنین.پیشاپیش از همگی تشکر می کنم.
فقط کافیه شماره سوالات را بنویسین و جلوش جواب اونرو.ممنون.

قبل از پر کردن پرسشنامه ممنون می شوم 4مورد زیر را تکمیل کنید(در صورتی که تمایل نداشتید به این موارد جواب دهید فقط مدرک تحصیلی خود را ذکر کنید)

پرسشنامه

1.شما کدام روش را برای طراحیتان انتخاب می کنید؟1-روش دستی 2-روش کامپیوتری 3-روش تلفیقی از دستی و کامپیوتری

2.شروع فرآیند طراحی که انجام می دهید بعد از مطالعات و اقدامات اولیه از کجاست؟ 1-مداد و کاغذ و روشهای دستی مثل ماکت دستی و ... 2-کامپیوتر

3.اگر پاسختان گزینه (1) است:

الف-از چه مرحله ای طراحی تان را شروع می کنید؟پلان،حجم،مقطع و...

ب-تا چه مرحله ای با روش دستی ادامه می دهید؟

ج-نهایتا از کجای طراحی به سراغ کامپیوتر می روید؟

4.اگر پاسختان گزینه(2) است:

ب-تا چه مرحله ای با روش کامپیوتری ادامه می دهید؟

ج-در حین استفاده از کامپیوتر آیا از روشهای دستی هم استفاده می کنید؟نام ببرید؟اتود دستی ، ماکت دستی و ...

5.اگر برای کارهایتان ماکت می سازید ماکتها را به صورت دستی می سازید یا از طریق دستگاههای کامپیوتری؟

6.نرم افزارهای مورد استفاده شما چیست؟

7.کدامیک از نرم افزارها تاثیر بیشتری را روی طرحتان گذاشته اند؟(تاثیر در فرم معماری)

8.از کدام قابلیتهای نرم افزارها بیشتر استفاده می کنید؟(دو بعدی،سه بعدی،رندر و...)

9.آیا از الگوریتمهای تصادفی نرم افزارها هم استفاده می کنید؟مورد را ذکر کنید؟

10.نرم افزار در چه زمینه ای به پدید آمدن فرم معماری شما کمک می کند؟اقلیم،کارکرد،زیبایی و ...

11.در کدامیک از نرم افزارهایی که استفاده می کنید فضا بهتر درک می شود؟

12.ایده ی اصلی طرحهایتان از ذهنتان نشئت می گیرد یا از کامپیوتر؟

13.آیا حاضرید یک پروژه را دست آزاد طراحی کنید؟

14.اگر به شما بگویند برای طراحی یک پروژه از ابتدا تا انتها بایستی از یکی از روشهای دستی یا کامپیوتری استفاده کنید کدامیک را انتخاب می کردید؟

باتشکر از شما دوست عزیز.

آخرین ویرایش:

hado_st

عضو جدید
سلام دوست عزیز. پیشاپیش خسته نباشید و موفق باشید
1) 3
2) 1
3) الف) پلان ب) تا قبل از حجم ج) برای ارائه پایانی و حجم
4) --------
5) دستی
6) اتوکد و اسکچ آپ
7) اسکچ آپ
8) دوبعدی، سه بعدی و رندر
9) سوال رو متوجه نشدم!
10) کارکرد و زیبایی
11) سه بعدی
12) ذهن
13) خیر
14) کامپیوتری

mohamad313

عضو جدید
سلام دوست عزیز. پیشاپیش خسته نباشید و موفق باشید
1) 3
2) 1
3) الف) پلان ب) تا قبل از حجم ج) برای ارائه پایانی و حجم
4) --------
5) دستی
6) اتوکد و اسکچ آپ
7) اسکچ آپ
8) دوبعدی، سه بعدی و رندر
9) سوال رو متوجه نشدم!
10) کارکرد و زیبایی
11) سه بعدی
12) ذهن
13) خیر
14) کامپیوتری

سلام دوست عزیز ممنون از اینکه وقت گذاشتین و پرسشنامه رو تکمیل کردین امیدوارم دوستان دیگه هم این پرسشنامه رو پر کنن و در این تحقیق مثل شما به من کمک کنن.در مورد سوال 9 منظور طراحی پارامتری و قابل تغییر در پلاگینهایی مثل grass hopper(که در محیط rhino اجرا می شود) و محیط برنامه نویسی lisp در اتوکد است.در مورد سوال 11 منظور من اسم نرم افزار بود.باز هم ممنون از اینکه کمک کردین.

shamoh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سن:22 جنسیت:مرد مدرک تحصیلی: دانشجوی کارشناسی دانشگاه محل تحصیل:شیراز

پرسشنامه

1.شما کدام روش را برای طراحیتان انتخاب می کنید؟3-روش تلفیقی از دستی و کامپیوتری

2.شروع فرآیند طراحی که انجام می دهید بعد از مطالعات و اقدامات اولیه از کجاست؟ 1-مداد و کاغذ و روشهای دستی مثل ماکت دستی و ... 2-کامپیوتر

3.اگر پاسختان گزینه (1) است:

ب-تا چه مرحله ای با روش دستی ادامه می دهید؟ اسکیس اولیه

ج-نهایتا از کجای طراحی به سراغ کامپیوتر می روید؟ بعد از در آوردن جانمائی

5.اگر برای کارهایتان ماکت می سازید ماکتها را به صورت دستی می سازید یا از طریق دستگاههای کامپیوتری؟ دستی

6.نرم افزارهای مورد استفاده شما چیست؟ اتوکد - تیریدی مکس

7.کدامیک از نرم افزارها تاثیر بیشتری را روی طرحتان گذاشته اند؟(تاثیر در فرم معماری) تیریدی مکس

8.از کدام قابلیتهای نرم افزارها بیشتر استفاده می کنید؟(دو بعدی،سه بعدی،رندر و...)

9.آیا از الگوریتمهای تصادفی نرم افزارها هم استفاده می کنید؟مورد را ذکر کنید؟ خیر

10.نرم افزار در چه زمینه ای به پدید آمدن فرم معماری شما کمک می کند؟اقلیم، کارکرد ،زیبایی و ...

11.در کدامیک از نرم افزارهایی که استفاده می کنید فضا بهتر درک می شود؟ تیریدی

12.ایده ی اصلی طرحهایتان از ذهنتان نشئت می گیرد یا از کامپیوتر؟ ذهن

13.آیا حاضرید یک پروژه را دست آزاد طراحی کنید؟ خیر چون دست آزادم ضعیفه

14.اگر به شما بگویند برای طراحی یک پروژه از ابتدا تا انتها بایستی از یکی از روشهای دستی یا کامپیوتری استفاده کنید کدامیک را انتخاب می کردید؟ باید تلفیقی از دست و کامپوتر باشه - همیشه اینطور بوده - گمون کنم مجبور بشم دستی کار کنم .

hado_st

عضو جدید
سلام دوست عزیز ممنون از اینکه وقت گذاشتین و پرسشنامه رو تکمیل کردین امیدوارم دوستان دیگه هم این پرسشنامه رو پر کنن و در این تحقیق مثل شما به من کمک کنن.در مورد سوال 9 منظور طراحی پارامتری و قابل تغییر در پلاگینهایی مثل grass hopper(که در محیط rhino اجرا می شود) و محیط برنامه نویسی lisp در اتوکد است.در مورد سوال 11 منظور من اسم نرم افزار بود.باز هم ممنون از اینکه کمک کردین.

خواهش میکنم
9) خیر
11) من فقط از اسکچ آپ استفاده میکنم. مطمئناً در مکس و رویت و راینو فضا بهتر درک میشه.

mohamad313

عضو جدید
سن:22 جنسیت:مرد مدرک تحصیلی: دانشجوی کارشناسی دانشگاه محل تحصیل:شیراز
پرسشنامه
1.شما کدام روش را برای طراحیتان انتخاب می کنید؟3-روش تلفیقی از دستی و کامپیوتری 2.شروع فرآیند طراحی که انجام می دهید بعد از مطالعات و اقدامات اولیه از کجاست؟ 1-مداد و کاغذ و روشهای دستی مثل ماکت دستی و ... 2-کامپیوتر 3.اگر پاسختان گزینه (1) است: الف-از چه مرحله ای طراحی تان را شروع می کنید؟پلان،حجم،مقطع و... ب-تا چه مرحله ای با روش دستی ادامه می دهید؟ اسکیس اولیه ج-نهایتا از کجای طراحی به سراغ کامپیوتر می روید؟ بعد از در آوردن جانمائی 5.اگر برای کارهایتان ماکت می سازید ماکتها را به صورت دستی می سازید یا از طریق دستگاههای کامپیوتری؟ دستی 6.نرم افزارهای مورد استفاده شما چیست؟ اتوکد - تیریدی مکس 7.کدامیک از نرم افزارها تاثیر بیشتری را روی طرحتان گذاشته اند؟(تاثیر در فرم معماری) تیریدی مکس 8.از کدام قابلیتهای نرم افزارها بیشتر استفاده می کنید؟(دو بعدی،سه بعدی،رندر و...) 9.آیا از الگوریتمهای تصادفی نرم افزارها هم استفاده می کنید؟مورد را ذکر کنید؟ خیر 10.نرم افزار در چه زمینه ای به پدید آمدن فرم معماری شما کمک می کند؟اقلیم، کارکرد ،زیبایی و ... 11.در کدامیک از نرم افزارهایی که استفاده می کنید فضا بهتر درک می شود؟ تیریدی 12.ایده ی اصلی طرحهایتان از ذهنتان نشئت می گیرد یا از کامپیوتر؟ ذهن 13.آیا حاضرید یک پروژه را دست آزاد طراحی کنید؟ خیر چون دست آزادم ضعیفه 14.اگر به شما بگویند برای طراحی یک پروژه از ابتدا تا انتها بایستی از یکی از روشهای دستی یا کامپیوتری استفاده کنید کدامیک را انتخاب می کردید؟ باید تلفیقی از دست و کامپوتر باشه - همیشه اینطور بوده - گمون کنم مجبور بشم دستی کار کنم .
سلام ممنون از اینکه زحمت کشیدین و وقت گذاشتین تا پرسشنامه رو پر کنین.امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشین...

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
1- 3
2- 1
3- الف: در یک همزمانی
ب) وقتی طرح به یک قطعیت رسید
ج) در جواب ب گفته شد
4- ...
5- بسته به نوع کار از هر دو استفاده کردم
6- اتوکد-مکس-رویت-اسکچاپ
7-نرم افزار ابزار بوده فقط
8- دوبعدی- سه بعدی
9-خیر
10- کارکرد- زیبایی
11- رویت
12- ذهن
13- حتما :)
14- جدا کردن این دو از هم دشوارست.چون حتی وقتی که بخوام با کامپیوتر کار کنم حتما قلم و کاغذ کنار دستم هست و اول چندتا خط میکشم و بعد.و عکس ش هم خوب یه جاهایی کامپیوتر به کمک ارائه بهنر میاد.جواب قطعی ندارم
نمونه آماری تون درسته ؟! :دی

mohamad313

عضو جدید
1- 3
2- 1
3- الف: در یک همزمانی
ب) وقتی طرح به یک قطعیت رسید
ج) در جواب ب گفته شد
4- ...
5- بسته به نوع کار از هر دو استفاده کردم
6- اتوکد-مکس-رویت-اسکچاپ
7-نرم افزار ابزار بوده فقط
8- دوبعدی- سه بعدی
9-خیر
10- کارکرد- زیبایی
11- رویت
12- ذهن
13- حتما :)
14- جدا کردن این دو از هم دشوارست.چون حتی وقتی که بخوام با کامپیوتر کار کنم حتما قلم و کاغذ کنار دستم هست و اول چندتا خط میکشم و بعد.و عکس ش هم خوب یه جاهایی کامپیوتر به کمک ارائه بهنر میاد.جواب قطعی ندارم
نمونه آماری تون درسته ؟! :دی

سلام دوست عزیز ممنون از نظرتون...بابت نمونه آماری من می خواستم رابطه ی جامعه ی معماری ودانشجویان رو با نرم افزارهای معماری و میزان استفاده از آنها رو بررسی کنم و همچنین میزان تاثیری که نرم افزارها بر روی فرمهای معماری می گذارد.وبه نوعی رابطه ی معمار با کامپیوتر را در بخش خلق فرم بسنجم.برای همین فکر کردم اینجا میتونه جای مناسبی باشه.با تشکر از شما

mr saead

عضو جدید
سلام
1)3
2)1
3)الف)پلان ب)تا مشخص شدن کلیت حجم ج)بعد از اینکه حجم ابتدایی رو با دست ترسیم میکنم (یا حداقل تجسم میکنم)کار با نرم افزار رو شروع و در صورت لزوم در حین کار با نرم افزار اتود دستی هم میزنم.
4)........
5)اکثرا دستی
6)اتوکد تری دی مکس
7)اتوکد
8)سه بعدی
9)خیر
10)کارکردوزیبایی
11)مکس
12)ذهن
13)بله
14)کامپیوتری

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

. 1کامپیوتری
2. مداد و کاغذ و روشهای دستی مثل ماکت دستی

3. اولی
الف- همزمان پلان و حجم
ب-قبل از پرزانته نهایی تمامی مراحل به روش دستی
ج-شروع پرزانته

5. دستی
6.اتوکد - 3دی مکس - نرم افزارهای تحلیل انرژی و ...
7. گاهی اوقات نرم افزارهای تحلیل انرژی
8.دو بعدی
9. خیر
10.گاهی اقلیم
11. تنها نرم افزار 3 بعدی که میتونم مدلسازی کنم 3 دی مکس هست
12. ذهن
13.بله
14.دستی

mohamad313

عضو جدید

. 1کامپیوتری
2. مداد و کاغذ و روشهای دستی مثل ماکت دستی

3. اولی
الف- همزمان پلان و حجم
ب-قبل از پرزانته نهایی تمامی مراحل به روش دستی
ج-شروع پرزانته

5. دستی
6.اتوکد - 3دی مکس - نرم افزارهای تحلیل انرژی و ...
7. گاهی اوقات نرم افزارهای تحلیل انرژی
8.دو بعدی
9. خیر
10.گاهی اقلیم
11. تنها نرم افزار 3 بعدی که میتونم مدلسازی کنم 3 دی مکس هست
12. ذهن
13.بله
14.دستی

سلام ممنون از اینکه وقت گذاشتین و این پرسشنامه رو پر کردین.اگه براتون امکان داره اسم نرم افزارهای تحلیل انرژی که استفاده می کنین رو بیان کنین.با تشکر از شما

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ممنون از اینکه وقت گذاشتین و این پرسشنامه رو پر کردین.اگه براتون امکان داره اسم نرم افزارهای تحلیل انرژی که استفاده می کنین رو بیان کنین.با تشکر از شما
خواهش میکنم انرژی پلاس و اکوتکت
برای نورپردازی مصنوعی و اکوستیک ... از دیالوکس و ایز (به ندرت!فقط وقتی پرژه سفارش بدند استفاده میکنم وگرنه برای طراحی معماری وقت نمیشه !!)

بنافت

عضو جدید
""سن26مردلیسانس معماری""
1-گزینه3
2-گزینه1
الف-سعی میکنم پلان مقطع وحجم راباهم درنظربگیرم.
ب وج-میشه گفت تاحدی که پلان شکل گرفت به سراغ کامپیوتر میرم ولی درکل تقریباباهم پیش میروم ولی کارنهایی کامپیوتری خواهدبودوتقریبا30درصدکارم به روش دستی صورت میگیرد.
4-----------
5-دستی
6-اتوکد-آرچیکد
7-هیچکدام ازنرم افزارها
8- دوبعدی خیلی زیاد بعد سه بعدی ورندر
9-نه زیاد ولی اگه بی ربط نباشه شده مثلادرنرم افزار اتوکدبادستورarrayفرمی تصادفادربیایدواستفاده کنم ودرحجم هم همینطور
10-هیچکدام.برای ارائه کار درزیبایی موثراست
11- همشون خوبن ولی تری دی مکس بهتره وبازار پسندتر. البته استفاده نمیکنم.
12-ذهن
13-طراحی بله ولی برای تحویل دادن نه چون دراثراستفاده ازکامپیوتردستی قوی ندارم
14-کامپیوتری.چیزهایی که درذهن پرورانده ایم راباسرعت دقت وزیبایی بیشتری میتوان باکامپیوترانجام داد.
""موفق ومویدباشید""

بالا