کشف یه اشتباه در قرآن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شهاب مهربون، شهاب مسلمون.
شما اصلا نوشته اول تاپیک و نوشته من رو خوندین؟

نوشته اعتراف اندیشمندان استرالیایی بر حقانیت قرآن !!!
بعدش هم یک دلیل علمی از شیشه بودن بدن مورچه آورده !!!

اینکه رفرنس علمی دنیا و آخرت شما کتاب مقدستون هست نظر شخصی شما و صرفا هم برای شما و سایر مسلمانان مهربان و عزیز دیگر قابل احترام است.
من عرضم این بود که اولا این اندیشمندان استرالیایی وجود خارجی ندارن، چون هیچ ژورنال علمی این عرایض این اندیشمندان رو چاپ نکرده و صرفا حاصل ذهن و تخیل یکسری وبلاگ نویس فارس زبان هست.
ثانیا جنس بدن مورچه مانند همه جانواران این کره خاکی اولویتش با کلسیم هست و استخوان های انسان هم کلسیم هستند و برایش خرد شدن به کار میبریم.
و اون فعل رو هم معنی کردم که برای خرد شدن هرچیزی استفاده میشه.

وقتی شما کتاب رفرنستون رو میخواهید با علم تجربی بشری مقایسه بفرمایید باید حداقل های لازم رو رعایت کنید.
وقتی میگین مطلبی علمی تجربی، این علم تجربی باید در جایی به اثبات رسیده شده باشه و ثبت شده باشه سپس بگین علمی بود، علم رو هوا که نداریم مهربون .
وگرنه در اینکه کتاب مقدستون از نظر شما و سایر دوستان فرا بشری و خیلی خاص هست بنده شک ندارم.

مرسی از شما بابت توضیحات کاملتون...
چند نکته رو لازمه بگم اول اینکه فکر نمیکنم شما تمام رفرنس های خارجیو مطالعه کرده باشید که میگید این مطالب توی هیچ رفرنسی چاپ نشده و اینکه قرار نیست تمامی مطالعات و تحقیق و پژوهش ها توی رفرنس های معتبر که مد نظر شماست چاپ بشه در ضمن باید بگم که من هیچگونه پافشاری ای روی صحیح بودن یا نبودن چنین تحقیقی ندارم و باید بگم حتی اگر از نظر علمی بشر بتونه به قرآن ایرادی وارد کنه من باز هم با تمام وجود به این کتاب مقدس ایمان دارم چون میدونم علم بشر ناقصه و نمیتونه خیلی از چیزهارو ثابت کنه...

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوستان ممنون
خودم شوکه شدم

چون دلیلی نداشت چنین چیزی رو که باعث تقویت اعتقاد مسلمونها میشه
دروغ از کار در بیادش

چون غربی ها امکان نداره چنین چیزی رو درست کنن!!!!!!!!!!!

Philsooof

عضو جدید
مرسی از شما بابت توضیحات کاملتون...
چند نکته رو لازمه بگم اول اینکه فکر نمیکنم شما تمام رفرنس های خارجیو مطالعه کرده باشید که میگید این مطالب توی هیچ رفرنسی چاپ نشده و اینکه قرار نیست تمامی مطالعات و تحقیق و پژوهش ها توی رفرنس های معتبر که مد نظر شماست چاپ بشه در ضمن باید بگم که من هیچگونه پافشاری ای روی صحیح بودن یا نبودن چنین تحقیقی ندارم و باید بگم حتی اگر از نظر علمی بشر بتونه به قرآن ایرادی وارد کنه من باز هم با تمام وجود به این کتاب مقدس ایمان دارم چون میدونم علم بشر ناقصه و نمیتونه خیلی از چیزهارو ثابت کنه...

من چندتا شاخصه مهم در بحث کردن رو خدمت شما و سایر دوستان عرض میکنم و بحثم رو تو این تاپیک خاتمه میدم.
چون ابزار من دانش و علم هست و مسلما با این ابزار نمیتوانم به نقد تعبد و بندگی بپردازم و تلاشم آب در هاون کوبیدن خواهد بود.

1- همیشه در یک بحث کسی که ادعایی رو مطرح میکند باید سندهایش را نیز ارائه کند.
من نمیتوان تاپیک بزنم و بگم تمامی برندگان جایزه فیزیک نوبل امسال نماز باشکوه عید قربان را در نیویورک برگزار کردند.
بعدا شما از من بپرسی منبعت کجاست چیزی ندیدم، من بگم منبع یک جایی هست مگه شما همه منبع هارو دیدی !!!

2- چیزی به نام علم ناقص بشر وجود ندارد.
ادیان تمامی اثبات اصول خودشان را بر پایه عقل و منطق و برهان میدانند.
اگر کسی بگوید علم و عقل انسان ناقص هست پس در واقع با یک عقل ناقص، مذهبی رو پذیرفته و پذیرش یک عقل ناقص نمیتونه صاحب ارزش باشه.
چون انسان غیر از این مغز عضو دیگری برای اندیشه و قضاوت نداره.

3- منطبق کردن الهیات بر علم تجربی از اساس غلط هست.
دوستانی هم که سعی میکنند در مواردی بخش هایی از کتب مقدسشون رو بر علم تجربی منطبق کنند و مثلا بگویند ما زودتر بیگ بنگ و جاذبه و... رو کشف کردیم اشتباه میکنند.
چون ما در علم تجربی چیزی به نام حقیقت نداریم، صرفا برداشت انسان از جهان رو داریم که این برداشت هرگز حقیقت نیست، چون پیوسته در حال تکامل یا حتی رد شدن است.
بنابراین وارد کردن علم به الهیات و سپس ناقص خواندن علم، ابتدایی ترین اصول منطق رو هم زیر سئوال خواهد برد.

برای من کوچکترین اهمیتی نداره که انسان ها تو زندگیشون به چی باور دارن و جلوی چی خم و راست میشن یا نمیشن.
مهم اینست که از زندگیشون لذت ببرن و برای دیگران دردسر درست نکنند، من از علم لذت میبرم و یکی از مذهب.
به امید جامعه ای با قابلیت درک بالای همه سلایق. :gol:

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام خدمت دوستان
به دلیل غیر واقعی بودن موضوع , تاپیک قفل شد ؛

[h=1]تاپیک: قوانین تالار گفتگوی ازاد (لطفا مطالعه بفرمایید)[/h]
12) درج مطالب اسلامی و مذهبی درصورتی که در تالار اسلام اشاره ای بدان نشده باشد، با ذکر منبع معتبر موردی ندارد اما نقد مطالب اسلامی مجاز نیست
:
اینجا جایی برای اینگونه مطالب اختصاص داده نشده در نتیجه این مباحث به سایت ها و فروم های مذهبی ارجاع داده میشود.

13) درج مطالب مربوط به ادیان دیگر با ذکر منبع معتبر و بدون توهین موردی ندارد:
ما بخشی برای این مطالب نداریم اما بیان این مطالب با رعایت قوانین موردی ندارد.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.