کدام گرایش برق پردرامد تره؟؟؟؟؟

Gmmehdi

عضو جدید
از این به بعد دیگه ادم باید نون مهارتشو بخوره مثلا با یاد گرفتنه چند نرم افزار خوب مثل plc و ... میشه خیلی پولدرمورد

abdolrahim

عضو جدید
از این به بعد دیگه ادم باید نون مهارتشو بخوره مثلا با یاد گرفتنه چند نرم افزار خوب مثل plc و ... میشه خیلی پولدرمورد
دوست عزیز من این ترم پی ال سی گرفتم چیکار باید کنم مهارتم بیشتر بشه و خوئم بتونم طراحی کنم

seyhoon

عضو جدید
عمدتا قدرت . ولی یک نظر کلی وجود نداره که یک گرایش پول سازتر باشه من بعضی کنترلیها رو می شناسم که درامدشون از قدرتیها بالاتره.

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز این فقط به خودت بستگی داره.مثلا وقتی خودم دنبال کار بودم (البته با کاردانی الکترونیک)تو یه شرکت که کارش تعمیرو نگهداری دستگاههای ATMبود رفتم با یه نفر اشنا شدم باحقوق ماهیانه 3.700.00مخم ست کشید جالب اینکه طرف فقط دیپلم الکترونیک داشت اما در عوض ذهن بسیار خلاقی داشت. بخدا تو خود خدایی اگر اندکی به خود ای
موفق باشی

behbod

عضو جدید
خواهشا نظر بدین
سلام
درست است که به خود شخص بستگی داردولی باید به بازار کا هم دقت کرد شاید در هر شاخه تعداد کمی خیلی موفق باشند ولی دوست عزیز در کل صحبت کردنو در این مورد می توانیم تقسیم بندی کرد براساس اینکه تا کجا می خواهید ادامه دهیددر حدچه حدی؟ کاردانی ،کارشناسی ،ارشد یا دکترا.ولی در کل قدرت و مهندسی پزشکی و مخابرات بعد کنترل و الکترونیکولی کسانی هستند که با کارشناسی زیر دست یک کاردان قرار می گیرند

تسنیم_ط

عضو جدید
من چند وقتی هست با یه نفرآشنا شدم که لیسانس هست و 15 ساله که دانشگاه تدریس میکنه و تو کار اجرائی الکترونیک چیزی نیست که اون بلد نباشه و تازه مبتکر روش چاپی با اطو فیبر های مدار چاپی است و در آمدش هم خوبه الکترونیک خونده و آدمی هست که خودش رو پای خودش وایساده ماها چیزی ازش کم نداریم فقط خودشو باور داره همین.
مشکل ماها اینه که خودمونو دست کم میگیریم مگر نه به گرایش ربطی نداره.

moein

عضو جدید
من مخالف تمام صحبتهای شمام الا جمله آخر!!!
کسانی هستند که با کارشناسی زیر دست یک کاردان قرار می گیرند
کار به مخ افراد بستگی داره یه درصدی هم رشتشون

آخرین ویرایش:

تسنیم_ط

عضو جدید
سلام
درست است که به خود شخص بستگی داردولی باید به بازار کا هم دقت کرد شاید در هر شاخه تعداد کمی خیلی موفق باشند ولی دوست عزیز در کل صحبت کردنو در این مورد می توانیم تقسیم بندی کرد براساس اینکه تا کجا می خواهید ادامه دهیددر حدچه حدی؟ کاردانی ،کارشناسی ،ارشد یا دکترا.ولی در کل قدرت و مهندسی پزشکی و مخابرات بعد کنترل و الکترونیکولی کسانی هستند که با کارشناسی زیر دست یک کاردان قرار می گیرند
میدونی مشکل از آموزش دانشگاهاست نه بازار کار سیستم آموزشی ما مشکل داره.

behbod

عضو جدید
میدونی مشکل از آموزش دانشگاهاست نه بازار کار سیستم آموزشی ما مشکل داره.
سلام
درست است و گرنه یک گارگر نباید در یک کارخانه داد بزند سه تا مهندس یه ...
اگر در همه مسائل در دانشگاهها سخت گیری می کردند نباید به این وضع بیفتیم که یک مهندس حتی بلد نیست از فاز متر استفاده کند یا چه طور لحیم کاری کند

forough gh

عضو جدید
سلام من که الکترونیکم ولی میگن کنترل ولی همه چی به خود طرف بستگی داره
سعی کن فنی باشی

deremel400

عضو جدید
به نظر من هر فردی باید استعدادهای خودشو بسنجه و اقدام بکنه مثلا من یه دوست دارم این فقط بلده درس بخونه نه هیچ کاره دیگه خوب این فرد حتما باید بره یه استاد بشه یا کلا بره تو کارهای نظری اما یکی اگه فنیه و حال درس خوندن مثل خودم نداره باید بزنه تو فاز عملی که این وسط گرایش مهم نیست کاری که قراره بکنی مهمه و استعداد اگه مثلا همه بگند قدرت پول داره اما کسی موخش تو اون فازا کار نده حالا گیریم که رفت قدرت حتما نه پول به دست میاره نه میتونه زندگی کنه
البته تو ایران که هیچ کسی متناسب با تحصیلاتش جایی کار نمیکنه که حالا نگران گرایش باشیم:confused:

farzan001

عضو جدید
;)سلام.گرايش الکترونيک پر در آمد تره ولي بايد يه سري نرم افزاراي لازم توي بازار کار رو بلد باشي.مثل پروتل،AVR ,plc و...
:)

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اولا من خودم الکترونیک میخونم فعلا
پس کسی نا امید نشه
پر در امد ترین گرایش های برق
1-ابزار دقیق(کنترل)به خاطر ظرفیت محدودش
2- قدرت
والکترونیک هم چون ایران یه کشوریه که بیشتر واردات داره مهندسیه الکترونیکش کم ارزشه چون فقط ایران مونتاژ میکنه و قطعه خییییییلی کم تولید میکنه
و از همه مهمتر به دلیل سیاست های خیییییییییلی نادرست وزارت علوم این رشته رو ظرفیتش رو نسبت به گرایش های دیگه ی برق به شدت زیاد کردند و باهر رتبه ای پذیرش کردند و از اون طر ف بر عکس رشته های قدرت و کنترل رو سطحش رو همو بالا نگه داشتن
واسه همین در حاله حاضر مهندسه الکترونیک کم ارزش و یا باید به تدریس بپردازه و یا ...

ali amirkhani

عضو جدید
سلام
در مورد گرایش درآمدزا باید چند مسئله رو مدنظر داشت اول اینکه هدف داخل یا خارج کشور هستش؟اگه داخل کشور باشه اولویت با قدرته و خارج از کشور اول الکترونیک
بحث دوم اینه که هر گرایشی یه سری روحیات رو می طلبه مثلاً قدرت باید اول کارگر باشی و چند سالی کارگری کنی که بعد بیمانکار شی و درآمد زیادی داشته باشی که فکر نمیکنم این مسئله با روحیات خانم ها سازگار باشه اما گرایش الکترونیک از اول کار با لب تاب و مدارهای الکترونیکی در ارتباطه و در واقع گرایش تر و تمیزی به حساب میاد اما درامد آنچنانی مثله قدرت نداره.
ولی این وسط اگه من شخصاً تواناییشو داشته باشم و خدا کمک کنه کنترل رو ادامه میدم چون هم درآمد کافی داره و هم تر و تمیزه.
با آرزوی تحقق بهترین آرزوها برای همه ی دوستان.

mmmkhosravi

عضو جدید
سلام.
تو مملكت خودمون فقط كافيه اسم مهندس برق روت باشه.
هيچ كدوم از گرايشات سر جاي خودش بكار گرفته نميشه.

saeid.se

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من خودم برق قدرت میخونم وبر این باور هستم که قدرت از همه بهتره لااقل در ایران برق قدرت حرف اول را میزند البته گرایش در کشور ما مورد اهمیت نیست هدف مهندس برق بودنه در کل اکثر گرایشات برق باهم تقریبا 40 واحد اختلاف دارن این را هم بدون الکترونیک هم خوبه .مخابرات خسته کننده است .کنترل دل نشین.الکترونیک ملال آور .قدرت افتخار آمیز

bagheleh

عضو جدید
azizam too fekresh naro /man babam esme khodesh balad nist benvise------roozi500000t darmiare-az maghzet estefadeh kon