کجا اول و کجا آخر شدیم؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا.. همه قشنگ حرف میزنیم و میخوایم کارای بزرگ انجام بدیم..
روزانه هزار تا کنفرانس و جلسه تشکیل میدن در همه زمینه ها.. ولی کو عمل
چون واقعا عشق نداریم و دلمون نمی سوزه
نظرم در این مورد را در کامنت بالا دادم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبلا که همچین تاپیکی میزدن یه ساعته صد تا نظر بود.. الان با این تلگرام و ایسنتا و.. کسی دیگه نظری نمیده، دنبال راه حل نیست.. اصلا فکر نمیکنه
منتظریم بقیه فکر کنن و ما فقط بخونیم و فوروارد کنیم..
بله درسته.
من اصلا کاری به خلوتی یا شلوغی اینجا ندارم ، سعی میکنم در قبال دستاورد هایی که با مطالعه مطالب این سایت بدست می آورم ، در عوض اندکی هم به وظیفه کاربری خودم عمل کنم و فعالیت نمایم که البته ناقابل هست .

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یکی از اساسی ترین شروط ایمان ، وظیفه شناسی است. کاربرد احساس در مسائل جدی و قانونمند جامعه رو به هرج و مرج میکشه.شما فک کن اگه مامور راهنمایی و رانندگی و قاضی و مجلس و دولت بخوان احساسی عمل کنند ، اوضاع چی میشه؟
حتی شهدا هم به وظیفه خودشان در مورد تکلیف شرعی شان عمل کردند و احساسی به مقام قرب الهی نرسیدن.
در کشور های مترقی و پیشرفته ، دختران هم سن و سال من و شما وطایفی را بعهده میگیرند و عمل میکنند که انجام اون تعهدات و کار ها از عهده مرد های جامعه ما هم بر نمیاد ولی متاسفانه اکثر دختران بالغ در ایران حتی تا سن سی سالگی هم نمی خواهند عینک احساس و احساساتی بودنشان را از چشمشان بردارند .همش آرایش و بزک دوزک و تحصیل الکی و دنبال شوهر دویدن که نشد زندگی.!!!!!
سرچشمه و ریشه همه نوع عقب ماندگی ما دختر ها در ایران ناشی از همین نگاه به زندگی با عینک احساس هست که اونم احساس واقعی نیست بلکه احساس مالکانه است و همش برای دادن فرجه به زندگی عروسکی مون هست.

عشق به کشور و هم نوع رو با احساس اشتباه نگیرید.. فکر میکنم شما از حرف ما اشتباه برداشت کردین..
وقتی نسبت به انجام کاری عشق داشته باشی، میخوای اونو به بهترین نحو انجام بدی، براش برنامه ریزی میکنی..ولی اگه یه کاری بشه وظیفه میشه روزمره فقط انجامش میدی میری...
وظیفه شناسی و انجام کار دقیق بدون عشق معنا نداره...

الانم دختر و زنای موفق توی کشور ما کم نیستن..خودمونو انقدر دست کم نگیریم..
فکر نمیکنم کاری باشه که مردای ما نتونن انجام بدن..
همین مقایسه های بی مورد با کشور های دیگه انقدر ماها رو سرخورده کرده..
چون فقط نقاط ضعف رو دیدیم، با توی سر ملت زدن هیچی درست نمیشه، وقتی یه ملت عزت نفس داشته باشه میتونه به همه جا برسه..

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عشق به کشور و هم نوع رو با احساس اشتباه نگیرید.. فکر میکنم شما از حرف ما اشتباه برداشت کردین..
وقتی نسبت به انجام کاری عشق داشته باشی، میخوای اونو به بهترین نحو انجام بدی، براش برنامه ریزی میکنی..ولی اگه یه کاری بشه وظیفه میشه روزمره فقط انجامش میدی میری...

چون فقط نقاط ضعف رو دیدیم، با توی سر ملت زدن هیچی درست نمیشه، وقتی یه ملت عزت نفس داشته باشه میتونه به همه جا برسه..
شما مثل کاندیدا های انتخاباتی سخن میگوئید.
بله ، حق با شماست، اگر دنیا یا حتی بخشی از آن را با چشم خود نبینید ، مجبورید که فکر کنید همه دنیا به اندازه یا کمی بزرگتر از شهر و دیار خودمونه.و ما تو دنیا نمونه هستیم.شاید هم از خیلی جهات حق با ما باشه ولی در اون موردی که مثال زدم ، نمیتوانیم حتی برابری هم بکنیم...
دنیای بیرون به اندازه فرم تلویزیون خونه و شبیه فیلم های سینمایی اونا نیست.
خود شیفتگی های ما مثال زدنی هست ، چون زندگی رو فقط تو آینه روی دیوار اتاق خودمون دیدیم و میبینیم.
هزار تا مطلب خوب و سازنده تو این تالار ها هست ، آمار بازدید کننده ها و شرکت کننده ها رو که مقایسه بکنید ، خواهید دید که میزان استقبال از تاپیکهای سرگرم کننده و بچه گانه و خاله زنکی در مقابل میزان استقبال و مشارکت در تاپیکهای علمی و سازنده تا کجاست.
به ما یاد دادند که بگیم :در مقابل مشکلات زندگی خم به آبرو نیاوریم.
به اونام یاد دادند که مشکلات را علت یابی کنند و نگذارند تکرار شود.
کمترین فرق دیدگاههای ما با اونا یکیش همینه.

آخرین ویرایش:

Uchiha Itachi

عضو جدید

سلام. لطفا یک نقطه قوت رو نام ببرین؟

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بله ، حق با شماست، اگر با چشم خود نبینید ، مجبورید که فکر کنید همه دنیا به اندازه یا کمی بزرگتر از شهر و دیار خودمونه.و ما تو دنیا نمونه هستیم.شاید هم از خیلی جهات حق با ما باشه ولی از اون موردی که مثال زدم ، نمیتوانیم حتی برابری هم بکنیم...
دنیای بیرون به اندازه فرم تلویزیون خونه و شبیه فیلم های سینمایی اونا نیست.
خود شیفتگی ما مثال زدنی هست ، چون زندگی رو فقط تو آینه روی دیوار اتاق خودمون دیدیم و میبینیم.
هزار تا مطلب خوب و سز نده تو این تالار ها هست ، آمار بازدید کننده ها و شرکت کننده ها رو که مقایسه بکنید ، خواهید دید که میزان استقبال از تاپیکهای سرگرم کننده و بچه گانه و خاله زنکی در مقابل میزبان استقبال و مشارکت در تاپیکهای علمی و سازنده تا کجاست.
به ما یاد دادند که بگیم :در مقابل مشکلات زندگی خم به آبرو نیاوریم.
به اونام یاد دادند که مشکلات را علت یابی کنند و نگذارند تکرار شود.
کمترین فرق دیدگاههای ما با اونا یکیش همینه.

شاید شما دیدتون محدود باشه به تی وی ولی من نظرم در مورد خودم اینطور نیست..
اول ادم هدف گزاری میکنه و بعد تلاش و اخر نتیجه رو میسپاره دست خدا..
در مقابل مشکلات هم همینطور، یادم نبود برای امثال شما لازمه امضام رو چهار خط توضیح بدم

ما همچنان منتظر اسیب شناسی شما هستیم و راه حل ها و نه فقط ایراد گرفتن از نظرات بقیه

• Like
واکنش ها: ayja

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. لطفا یک نقطه قوت رو نام ببرین؟

باهوش
با اراده و مصمم
خلاق ( نمونشو توی جک ساختن بعد از هر اتفاق می بینیم )
هنرمند
و....
همین نقاط قوت اگه درست ازش استفاده نشه میشه آفت...

من منکر نقاط ضعف نیستم.. ولی وقتی میخوای یکی رو درست کنی باید در کنار نقاط ضعفش قوتش رو هم بگی..
همین دخترا که ارایش میکنن خیلیاشون باهوش و زرنگن و جهت و هدف زندگیشون رو گم کردن.. امثالش رو میشه توی بهترین دانشگاه های کشور دید..

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید شما دیدتون محدود باشه به تی وی ولی من نظرم در مورد خودم اینطور نیست..
اول ادم هدف گزاری میکنه و بعد تلاش و اخر نتیجه رو میسپاره دست خدا..
در مقابل مشکلات هم همینطور، یادم نبود برای امثال شما لازمه امضام رو چهار خط توضیح بدم

ما همچنان منتظر اسیب شناسی شما هستیم و راه حل ها و نه فقط ایراد گرفتن از نظرات بقیه
شما دنیا رو سیاه و سفید نبین.من ایراد نمی گیرم ، دارم نقد میکنم و جواب میدم.قرار هم نیست که رای گیری کنیم.خط دوم نوشته شما رو هم ناقص میدونم.هزار جور تلاش داریم که ممکنه یکی ش درست و متناسب با اهداف باشه و نتیجه درست بده، اگه تو نصف راه و یا بدون تلاش صحیح بسپاریم دست خدا ، قطعا اتفاقی نمی افته و کار و هدف همچنان بی نتیجه می‌مونه.چرا شما تصور میکنید که بدون اینکه وظیفه خود را تا آخر انجام بدهید ، میتوانید حواله کنید به دست خدا؟
خیلی از جانوران و حیوانات مثل مار یا فک و امثال آن ، حتی اندام کامل هم ندارند و با این حال همه کار هایشان را تمام و کمال انجام میدن.اونوقت شما یاد گرفتید که در عین تکامل جسمی و روحی کامل ، همیشه وظیفه تو نو ناقص انجام بدهید و خیال کنید که میتوانید از خدا بخواهید که بیاد بقیه کار شما رو تموم کنه؟اونم به خیر و خوشی..
اینه که تو صد سال گذشته هیچ علمی تو کشور های جهان سوم تولید نشده و همه مون مصرف کننده علم شدیم و هستیم.
انسان بصورت کامل خلق شده و باید خودش بده و کار هایش را انجام بده.لطفا برای من راهبه بازی در نیار و علمی تر صحبت کن.
در مورد آسیب شناسی هم شاید شما بلد نیستی که بدانی تو گفتگو ها نظر همه مهم هست و اجماع و جمع بندی کل نظرات هست که انسان را به جواب میرسونه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باهوش
با اراده و مصمم
خلاق ( نمونشو توی جک ساختن بعد از هر اتفاق می بینیم )
هنرمند
و....
همین نقاط قوت اگه درست ازش استفاده نشه میشه آفت...

من منکر نقاط ضعف نیستم.. ولی وقتی میخوای یکی رو درست کنی باید در کنار نقاط ضعفش قوتش رو هم بگی..
همین دخترا که ارایش میکنن خیلیاشون باهوش و زرنگن و جهت و هدف زندگیشون رو گم کردن.. امثالش رو میشه توی بهترین دانشگاه های کشور دید..
مثل این میمونه که بریم یه ماشین بخریم و فروشنده یه ماشین رو برای خرید به ما پیشنهاد بکنه و بگه : ااین ماشین موتورش 16 سوپاپ و دو زمانه است ولی فعلا مشکل فرمان داره و درست راه نمیره . رنگش هم متالیک هست ولی سند ماشین گرو بانکه و نمیشه با قواعد فعلی نقل و انتقالات خرید و فروش بشه و باید قولنامه بشه و یکی از پلاک های نمره ش گم شده و باید درخواست بشه و ......

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما دنیا رو سیاه و سفید نبین.من ایراد نمی گیرم ، دارم نقد میکنم و جواب میدم.قرار هم نیست که رای گیری کنیم.خط دوم نوشته شما رو هم ناقص میدونم.هزار جور تلاش داریم که ممکنه یکی ش درست و متناسب با اهداف باشه و نتیجه درست بده، اگه تو نصف راه و یا بدون تلاش صحیح بسپاریم دست خدا ، قطعا اتفاقی نمی افته و کار و هدف همچنان بی نتیجه می‌مونه.چرا شما تصور میکنید که بدون اینکه وظیفه خود را تا آخر انجام بدهید ، میتوانید حواله کنید به دست خدا؟
خیلی از جانوران و حیوانات مثل مار یا فک و امثال آن ، حتی اندام کامل هم ندارند و با این حال همه کار هایشان را تمام و کمال انجام میدن.اونوقت شما یاد گرفتید که در عین تکامل جسمی و روحی کامل ، همیشه وظیفه تو نو ناقص انجام بدهید و خیال کنید که میتوانید از خدا بخواهید که بیاد بقیه کار شما رو تموم کنه؟اونم به خیر و خوشی..
اینه که تو صد سال گذشته هیچ علمی تو کشور های جهان سوم تولید نشده و همه مون مصرف کننده علم شدیم و هستیم.
انسان بصورت کامل خلق شده و باید خودش بده و کار هایش را انجام بده.لطفا برای من راهبه بازی در نیار و علمی تر صحبت کن.
در مورد آسیب شناسی هم شاید شما بلد نیستی که بدانی تو گفتگو ها نظر همه مهم هست و اجماع و جمع بندی کل نظرات هست که انسان را به جواب میرسونه.

کی گفته من کارمو نصفه کاره انجام میدم و میسپرم بقیشو به خدا؟
اینجاس که میگن اره فقط تو خوبی :D

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مثل این میمونه که بریم یه ماشین بخریم و فروشنده یه ماشین رو برای خرید به ما پیشنهاد بکنه و بگه : ااین ماشین موتورش 16 سوپاپ و دو زمانه است ولی فعلا مشکل فرمان داره و درست راه نمیره . رنگش هم متالیک هست ولی سند ماشین گرو بانکه و نمیشه با قواعد فعلی نقل و انتقالات خرید و فروش بشه و باید قولنامه بشه و یکی از پلاک های نمره ش گم شده و باید درخواست بشه و ......

چرا انقدر دور میرید....
مثل اینه که بخوای به یه بچه بگی کارت اشتباهه و بهش بگی، تو خنگی نفهمی شعور نداری هیچ کاری رو بلد نیستی انجام بدی
خیلی فرق داره با اینکه بگی، تو بچه به این باهوشی یکم بیشتر دقت کنی زود یاد میگیری، بعد درستشو یاد بدی....

انگاری از اصل مطلب فاصله گرفتین..... و اینکه انگاری شما خودتون رو از این ملت جدا میدونید

• Like

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من اسیب شناسی ابداعی شما رو نمیدونم چجوریه؟
ولی وقتی میخوایم یه چی رو بررسی کنیم اول میگیم چرا این اتفاق افتاده، و حالا که افتاده باید چکار کرد؟ و چکار کنیم که بقیه هم دچار همون نشن

وقی بحث کردن کارسازه، که هرکسی بیاد و حرفشو بزنه و فکرشو بگه، و در اخر جمع بندی بشه..
علت ها:
1-
2-
3-
راه حل ها:
1-
2-
3-

اینه که نتیجه میده و متاسفانه ماها بلد نیستیم.. البته منظورم خودمم تا شما

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یعنی چه جوری؟
فقط روی نقاط ضعف تکیه میکنید؟
یه جوری میگید دخترا فقط اهل بزک و.. انگار این دخترا کین، هم وطن خودمونن، من تیپم 180 درجه با همینا که میگید متفاوته ولی هیچ وقت خودمو از بقیه جدا نمیدونم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی وقتی میخوایم یه چی رو بررسی کنیم اول میگیم چرا این اتفاق افتاده، و حالا که افتاده باید چکار کرد؟ و چکار کنیم که بقیه هم دچار همون نشن

وقی بحث کردن کارسازه، که هرکسی بیاد و حرفشو بزنه و فکرشو بگه، و در اخر جمع بندی بشه..
علت ها:
1-
2-
3-
راه حل ها:
1-
2-
3-

خوب دیگه ، من بعنوان استاتر طرح موضوع کردم که نظرات خودمونو بگیم تا نتیجه بدست بیاد، در ضمن من نمی گم چیکار کنیم که بقیه هم دچار نشن.من میگم چرا اونهایی که دچار شدن ، این کار رو کردن.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط روی نقاط ضعف تکیه میکنید؟
یه جوری میگید دخترا فقط اهل بزک و.. انگار این دخترا کین، هم وطن خودمونن، من تیپم 180 درجه با همینا که میگید متفاوته ولی هیچ وقت خودمو از بقیه جدا نمیدونم
چندین سال هست که تو دانشگاه و اجتماع اینا رو میبینم . با یه گل که بهار نمیشه!!!
در ثانی آمار رو ببینی ، کافیه.تو مصرف مواد آرایشی تو منطقه اول و تو دنیا دوم یا سوم شدیم.

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب دیگه ، من بعنوان استاتر طرح موضوع کردم که نظرات خودمونو بگیم تا نتیجه بدست بیاد، در ضمن من نمی گم چیکار کنیم که بقیه هم دچار نشن.من میگم چرا اونهایی که دچار شدن ، این کار رو کردن.

همیشه اول پیشگیریه و بعد درمان، یه نسلی دچار افت شده علاوه بر درمان و علت اون، باید حواسمون به نسل بعدی هم باشه

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همیشه اول پیشگیریه و بعد درمان، یه نسلی دچار افت شده علاوه بر درمان و علت اون، باید حواسمون به نسل بعدی هم باشه
تا زمانی که علت و یا علل آن افت ها را ندانیم ، نمیتوانیم کمکی هم به نسل بعدی بکنیم. بهتره ببینیم چرا این اتفاق تا این سطح افتاده.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

علت ها:
1-
2-
3-
راه حل ها:
1-
2-
3-

فعلا میخواهیم علت ها را بررسی کنیم. یافتن سه تا علت
1- چرا مصرف مواد آرایشی ما در منطقه مقام اول رو داره؟
2- با این آبرو ریزی که اینا با کسب این مقام به فرهنگ ایرانی تحمیل میکنند ، چه جوری باید مبارزه کرد؟
3- مشکل این عده با خودشون چیه که میخوان با بزک اونو مرتفع بسازند؟