کتابهای تخصصی که خریدشو برای همه زمین شناسا توصیه می کنید!

REYMOND00

کاربر بیش فعال
با سلام به همه دوستان.
این تاپیکو زدم که هر کس کتابی خونده که خیلی براش جالب بوده با یه خلاصه ی چندخطی و نویسنده و انتشاراتش برای بقیه هم بذاره تا به منابع خیلی خوبی دسترسی داشته باشیم...عکس هم که باشه که عالیه دیگه...
مرسی

REYMOND00

کاربر بیش فعال
کسی نیست آیا؟
باشه از خودم شروع می کنم و هر از گاهی میام و کتاب جدید می گم که تاپیک آپ بمونه...
از اولین کتاب شروع می کنم:
Illustrated Encyclopedia of the Earth by Jim Luhr
که من این کتابو پارسال خواستم بگیرم حساب کرد 18/800 ولی گفت باید 24 بدین آخرشم بخاطر اینکه بدقولی کرده بودن پیش انتشارات کتاب نفرستادن براشون...انتشارات DK هست اصل کتاب مال 2003 هست ولی این ویرایش که احتمالا ویرایش دومه مال 2011 هستش...
کتاب خیلی خوبیه خدایی...اما عمومیه دیگه...خیلی جذابه...راستی امسال 42 حسابش کرد برامون...که می گفت شانس آوردین چون همین الان می خواستم قیمتشو بزنم 54 تومن!!!رو جلد هم البته 19/99 یورو نوشته...
اینم لینک کتاب تو آمازون:
http://www.amazon.com/Illustrated-Encyclopedia-Earth-Jim-Luhr/dp/1405373695
اینا 3 تا کتابن تا جایی که یادمه...یکیشم ocean بود که اونم جالبه...اما من گفتم بذا فعلا اینو بخونی تا بعد!!
ovku0941n4a1a24dqsk.jpg

REYMOND00

کاربر بیش فعال
ای بابا نمایشگاه تموم شدا!!!!!!!!!!!!!!بیاید از کتاباتون بگید دیگه!!یعنی کتاب ندارید؟

کتاب بعدی که گرفتیم:
A Concise guide to Rocks & Minerals
James Lagomarsino

اینم از لینک آمازونش:
http://www.amazon.com/Concise-Guide-Rocks-Minerals/dp/1407511335

این هم عکس جلد:
b0730u10r8vgqvbf6gqh.jpg
گرفتم برای دم دست و فیلد ودانشگاه و اینا...کتاب خوبیه...تصاویر عالی...توضیحات عالی...خلاصه و مختصر و مفید...
قیمت اصلی 5/99 یورو که ما گرفتیم 18 تومن:(:wallbash:...تازه تنها جایی بود که ارز 1000 تومنی حساب می کرد:weirdsmiley::confused: 2 تا فیزیکی یافتم هرکدوم 240-180 تومن(با تخفیفاش ها!!):eek:خیلی وضع بدی بود...بسیار خلوت و.............واقعا که...
راستی دوستان کسی از شما می دونه تو ارشد اقتصادی ما چه درسایی خواهیم داشت؟من دانشگاه خوارزمی رو یافتم اما بقیه رو نه هنوز...اگه می دونین بگین پلییییز:smile:

آخرین ویرایش:

REYMOND00

کاربر بیش فعال
وا خاک عالم!!!
هیچ کس حرفی نمی زنه چرا؟درسته مدیرمون انصراف داده ولی ما که از زمین شناس بودنمون انصراف ندادیم که!!!
الان می خوام کتاب Geologica رو معرفی کنم...
این کتاب هم مثل همون Earth بالایی هست اما باهم فرق دارن از نظر محتوایی...تو این کتاب از پرکامبرین شروع می شه و حدود 50 صفحه از این کتاب حدود 500 صفحه ای فقط به توضیح دوران ها به صورت اینکه هر دوره ای 2 صفحه با عکس و مطلب پرداخته که شاید برای کسی که زیاد از تاریخی خوشش نمیاد جذاب نباشه...اما هست!!
ولی مثلا Earth که گفتم تو 2 صفحه جمع و جور کرده و تمام!!
موضوعات اصلی این کتاب شامل:
زمان زمین شناسی
ابرقاره ها
آب و هواتغییرات سطح زمین در اثر عوامل طبیعی

لینک کتاب در آمازون:
http://www.amazon.com/Geologica-Transatlantic-Reference-Librar-Various/dp/1921209720
عکس جلد:
51m5ZeC5NPL._SX225_.jpg
من پارسال اینو 48 تومن خریدم(چون بدقولی هم کرده بودن ارزون و با ارز مرجع حساب کردن) تا جایی که یادمه...و خب با توجه به قیمت های دلاری که من می دیدم...الان باید بالای 150 باشه!!!:wallbash: البته من هیچوقت متاسف از این نیستم که چرا پول به کتاب زمین شناسی دادم...ولی خدایی خیلی زور داشت خب...البته ناگفته نماند همه رو همسر جان به عنوان کادوهای مختلف برام گرفته:Dمن فقط انتخاب کردم(با هم البته)

آخرین ویرایش:

REYMOND00

کاربر بیش فعال
کتاب بعدی و در حقیقت آخرین خرید کتاب خارجی امسال ما هم این کتاب:
The practical encyclopedia of Rocks & Minerals
لینک کتاب در آمازون:
که همینجا اشاره کرده که این کتاب چه خصوصیات شاخصی داره(که واقعا هم جالبه)
How to Find, Identify, Collect and Maintain the World's best Specimens, with over 1000 Photographs and Artworks

http://www.amazon.com/The-Practical-Encyclopedia-Rocks-Minerals/dp/0754815412
عکس جلد:
و اما نکته ی حائز اهمیت این کتاب!این کتاب مال 2006 هست...وقتی گرفتیم و آوردیمش خونه دیدیم چندین جاش مهر و اتیکت کتابخونه monmouthshire library خورده!!و سرچ کردیم و مال همونجا هم بود!!ولی صفحه اول نوشته بود:(بامهر)discarded from stock...و ما به این نتیجه رسیدیم که انگلیسی ها احتمالا کتابی که 5 سال از چاپش می گذره حراجش می کنن!!!و می فرستن جهان سوم(اونم با این کیفیت ها!!!حتی جلد کردنشون با ماها فرق داره و حتی جلد رویی کتاب هم سالم سالمه!!و یک چسب نخورده!اونوقت کتابخونه های ما کتاباش جلد هم نشده!!!خیلی برامون جالب بود خدایی!)و اینجا هم که میاد ما باید هنوز 35 تومن بدیم بابتش!البته ناگفته نماند کتاب واقعا خوبیه و ارزششو داره...البته ناگفته نماند که نمایشگاه واقعا ضعیف بود !!شاید 5-6 تا غرفه کتاب زمین شناسی هم داشتن که عمدتا تخصصی هم نبود!!و تقریبا بین رشته ای و جور خاصی بود...البته من کوچکتر از اونم که در این باره نظر بدم...اما سال به سال داره وضعمون بدتر می شه!!!
بخاطر همین از همینجا اعلام می کنم این کتاب بهترین نیست اما چیز دیگه ای هم در دسترس ما نیست!!!!!!!!
واقعااااااااا وضعیت آپلودر و اینسرت ایمیجر سایت داغونهههههههههههه:wallbash:نصف شب هم گذشت تا من بتونم یک عکس خوب بذارم!!!بقیه هم موند که کاریش نمی شه کرد...

آخرین ویرایش:

ssimm

عضو جدید
سلام.برا درسای زمین شناسی اقتصادی پرسیدی،من ارشدم تموم شده،درسایی مثل کانسارهای رسوبی،آذرین ودگرگونی،اصول اکتشافات ژئوشیمیایی،ژئوفیزیکی،تخمین وارزیابی ذخایر معدنی و...