کارشناسی ارشد معماری دانشگاه پیام نور

کارشناسی ارشد معماری دانشگاه پیام نور

• پیام نور

رای: 36 36.4%
  • آزاد

رای: 63 63.6%

• مجموع رای دهندگان
    99

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
براي دوره ارشد هر جا ميخاين باشين باشين
چه سراسري چه ازاد چه پيام نور چه غير انتفاعي
دانشجو بايد دانشجو باشه وگرنه دانشگاه هر چي ميخاد باشه
تو سر و كله هم زدنم هيچ دردي رو دوا نميكنه
رتبه بندي دانشگاها از نظر مدرك هم اينطوريه
سراسري
پيام نور
غير انتفاعي و ازاد
دو تا از كشوراي معروف نميدونم كجا مدرك ازادو قبول ندارن
من نميگم ازاد بده ها
پيام نور سيستم خاص داره
اره سوالاش سخته
غير استاندارده
روش اموزشي بده
كلاساشم كمه
ولي در نهايت اين خوده دانشجوئه كه انتخاب ميكنه دانشگاه محور باشه يا شخصيت محور

من خودم دو سال خوندم كه سراسري قبول شم
اما الان پيام نورم
نميگم راضيم
نميگمم ناراضيم(البته روزاي اول خيلي تو ذوقم خورده بود)
هر دانشگاهي بري دانشجوهاش سه قسمتن
اونايي كه هيچي براشون مهم نيس
اونايي كه متوسطن
اونايي كه سطحشون بالاس
اين قسمت بندي رو دانشگاه مشخص نميكنه
خوده دانشجو مشخص ميكنه
پيام نور بندر خوب خوب نيست
اما اساتيدش با تهران يكي هستن بقيش دست خوده ادمه

همين پيام نورم كم طرفدار نداره
از قول استادم
مهم مسيري هست كه توش قدم گذاشتي
خودشونم خوراسگان خوندن
تازه من نميخاستم برم اما با اصرار ايشون پا گذاشتم

tanaz.

عضو جدید
سلام کسی هست تفاوت فراگیر با پیام نور وبگه؟مدرک پیام نور برا ارشد معتبر هست یا نه؟توی مدرک درج میشه فراگیر پیام نور؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کسی هست تفاوت فراگیر با پیام نور وبگه؟مدرک پیام نور برا ارشد معتبر هست یا نه؟توی مدرک درج میشه فراگیر پیام نور؟

سلام.
اول اینو بگم که چه اونایی که از طریق فراگیر وارد پیام نور میشن و چه اونایی که از طریق کنکور سراسری وارد میشن هردو یه مدرک میگیرن.و عنوان فراگیر در مدرک درج نمیشه.

دانشگاه پيام نور به دو صورت آزمون سراسري و فراگير دانشجو پذيرش مي‌كنه.از طریق ازمون سراسری رو که همه میدونن.اما فراگیر:
در فراگیر منابع کنکور همون درسایی ترم اول هست.پس شما همون درسایی ترم اول رو میخونی و کنکور شرکت میکنی اگه قبول شدی میری ترم دو میشینی.!!

در مورد مدرک هم بگم که به نظر من زیاد تعریفی نداره.همینجور که میدونید تا سال 90 میگفتن معادله و اصلا قبولش نداشتند و از سال 90 بود که سازمان سنجش اعلام کرد که از این تاریخ به بعد مدارک پیام نور از طرف وزارت علوم تایید میشن...ولی همچنان تو جامعه از ارزش پایینی برخورداره.
دو شیوه هم میگیره اموزش محور و پژوهش محور که اموزش محور بدون پایان نامه هست و پژوهش محور پایان نامه داره.
بازم اینجا راهنماییتون کنم که تو مقطع ارشد پایان نامه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست که اگه شما اموزش محور برید پایان نامه ندارید وباز از ارزش مدرکتون میاد پایین تر...حداقل اگه پیام نور میرید پیشنهاد میکنم اصلا به اموزش محور فکر هم نکنید..

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام.
اول اینو بگم که چه اونایی که از طریق فراگیر وارد پیام نور میشن و چه اونایی که از طریق کنکور سراسری وارد میشن هردو یه مدرک میگیرن.و عنوان فراگیر در مدرک درج نمیشه.

دانشگاه پيام نور به دو صورت آزمون سراسري و فراگير دانشجو پذيرش مي‌كنه.از طریق ازمون سراسری رو که همه میدونن.اما فراگیر:
در فراگیر منابع کنکور همون درسایی ترم اول هست.پس شما همون درسایی ترم اول رو میخونی و کنکور شرکت میکنی اگه قبول شدی میری ترم دو میشینی.!!

در مورد مدرک هم بگم که به نظر من زیاد تعریفی نداره.همینجور که میدونید تا سال 90 میگفتن معادله و اصلا قبولش نداشتند و از سال 90 بود که سازمان سنجش اعلام کرد که از این تاریخ به بعد مدارک پیام نور از طرف وزارت علوم تایید میشن...ولی همچنان تو جامعه از ارزش پایینی برخورداره.
دو شیوه هم میگیره اموزش محور و پژوهش محور که اموزش محور بدون پایان نامه هست و پژوهش محور پایان نامه داره.
بازم اینجا راهنماییتون کنم که تو مقطع ارشد پایان نامه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست که اگه شما اموزش محور برید پایان نامه ندارید وباز از ارزش مدرکتون میاد پایین تر...حداقل اگه پیام نور میرید پیشنهاد میکنم اصلا به اموزش محور فکر هم نکنید..

از لحاظ مدرك قبل از غير انتفاعي و ازاد قرار ميگيره
بر خلاف ازاد مدركش براي همه ي يوني هاي خارج اكسپت ميشه چون رويكردي دانشجئ محور داره اينو دكتر عامري ميگه
توضيحات رضا درسته اما فك ميكنم رضا داره يكم كم لطفي ميكنه و با بغض بهش نگا ميكنه كما اينكه تا دو هفته پيش براي قبوليش ميجنگيد
قصد ما ترويج يا عدم ترويج دانشگاه خاصي نيست
قصد ما تحصيله
دانشجو اگه دانشجو باشه تو همين پيام نور اموزش محور كاري ميكنه كه دانشجوي دانشگاه تهران به عمرشم نديده
دانشگاه ازاد هم همچين حرف خاصي نداره واسه گفتن مگه چنتا نمونه خاصش
شيوه پذيرششم كه ديگه همه ديديد
اولش ناز و عشو ه و تغيير روند اسكيس
بعدشم مياد درخونتون ميگه تو رو خدا بياين ثبت نام همين امروز يوني شيراز به من اس داد كه بيا بدون كنكور ثبت نام كن!
ولي مثلا دوستم دانشگاه تهران هست خيلي راضيه
يا خوراسگان اصفهان خيلي خوبه
خلاصه همين پيام نور پكيده ميبينين كه سالانه چقد خودشونو ميكشن كه قبول شن
نمونشم همين اقا رضاي خودمون;)
خلاصه ديگه همين
اها از لحاظ مدرك من شاهد دارم كه بعضي مراكز استخدامي ميگن كه مثلا برو نامه بيار كه از كنكور سراسري وارد شدي نه از فراگير
البته فراگيرش براي كساني خوبه كه شاغلن و كار خودشونو دارن و علاقه به تحصيل دارن يا مدرك بالاتر ميخان
كلا مدركش توي نظام خوده پيام نور هيچ مشكلي نداره
من يكي از دوستام كه تو همين باشگاهم هست ارشدش پيام نور بود و الان دانشجوي دكتراست

samanamine

عضو جدید
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (نوبت سیزدهم) در دوشنبه 7 بهمن ماه خبر داد
به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com حسین توکلی گفت: آزمون فراگیر کارشناسی ارشد 29 آذرماه امسال در 125 کد رشته امتحانی و حضور 109 هزار و 884 داوطلب برگزار شد.
وی افزود: از میان ثبت نام کنندگان تعداد 51 هزار و 2 نفر زن و 58 هزار و 882 نفر مرد بودند.
نتایج نهایی پذیرفته شدگان در 7 بهمن بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اعلام می شود.
همچنین لازم به ذکر ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد فراگیر برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۳-۹۲ به صورت غیرحضوری و از طریق سیستم گلستان پیام نور به آدرس اینترنتی reg.pnu.ac.ir انجام خواهد شد. انتخاب واحد این دسته از دانشجویان بلافاصله بعد از ثبت نام و ارسال مدارک می باشد

mahanmahbod

عضو جدید
برخلاف حرفی که خیلی از دوستامون زدن اتفاقا مدرک دانشگاه آزاد تو خارج از کشور هم میشه ارائه داد شاید مجبور باشی چند واحد اضافه پاس کنی ولی در کل بی اعتبار نیست !البته دانشگاههای غیر انتفاعی اعتبار ندارن . در مورد اعتبار مدارک علمی کشورمون هم بگم که کلا کشور ما حتی اگه مثل خود من که دانشگاه هنر بودم از اونجا هم که مدرکت رو ارائه بدی باید واسه همسطح سازی مدرکت با دانشگاههای مقصدت واحدهای زیادی رو دوباره پاس کنی!!!!!!!!!!!درمورد پیام نور هم اطلاع خاصی ندارم ولی بعید میدونم واسه ارائه به خارج از کشور مشکل خاصی داشته باشه!(البته نه از نوع فراگیرش)!!!!!!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بالاخره نتايج اومد؟
كسي هست اينجا سي جز قران رو گرفته باشه؟

yalda33

کاربر فعال
نتایج اعلام شدن
هرکی قبول شده بیاد بگه

من انتخاب اولم بندرعباس بود همونم قبول شدم (پژوهش محور)

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اين همه ادم اينجا بود
كجا رفتين پس
بياين بگين چه كردين خو

samanamine

عضو جدید
خو من نرفتم چسپیدم به کار این ترمم دانشگاه ارومیه پولی اورده ثبت نام کردم ارشد کشک شده پول داشه باشی الان معتبر ترین دانشگاه ها پولی ثبت نام دارن

marziye sh

عضو جدید
ببخشید دوستان کسی میدونه با کارشناسی غیر از معماری میشه ارشد معماری دانشگاه پیام نور خوند یا نه ؟

mahshidsa

عضو جدید
خو من نرفتم چسپیدم به کار این ترمم دانشگاه ارومیه پولی اورده ثبت نام کردم ارشد کشک شده پول داشه باشی الان معتبر ترین دانشگاه ها پولی ثبت نام دارن

کار بسیار به جا و عاقلانه ای انجام دادی.پیام نور اصلا ارزششو نداره;)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نمونه سوالات درس
روش تحقییق
نظریه و روش های طراحی
حکمت هنر
سیری در انریشه

نیمسال اول92-93
کارشناسی ارشد پیام نور
تقدیم به شما

پیوست ها

• Desktop.rar
    261.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ببخشید دوستان کسی میدونه با کارشناسی غیر از معماری میشه ارشد معماری دانشگاه پیام نور خوند یا نه ؟

من مطمئن نیستم که نشه
به این شماره ز بزن
07615551030
شماره پیام نور بندرعباسه
با بخش اموزش صحبت کن
با خانم مشایخی
و مطمئن شو
این چه طرز تحقیق کردنه دوست خوبم
با یه پست و یه جواب که به نتیجه نمیرسی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
کار بسیار به جا و عاقلانه ای انجام دادی.پیام نور اصلا ارزششو نداره;)

کاملا موافقم...منم به این نتیجه رسیدم
1نفر ندیدم بگه خوبه

البته ای کاش این حرف رو کسی میزد که خودش هم اکنون در پیام نور تحصیل نمیکرد
و کسی نیز حرف دوست قبلی رو تایید میکرد که دو ترم متوالی برای پیام نور مطالعه نکرد و بعدا تغییر عقیده داد

پیشنهادم اینه که برای پژوهش در هر زمینه از منابع موثق تر پیگیری کنید

+ بنده در مورد امر اموزش در پیام نور بی طرفم
+دوستان توجه داشته باشن شاید کسی بر مبنای حرف شما برای ایندش تصمیم بگیره پس لطفا سرسری پاسخ ندید

yalda33

کاربر فعال
کسی نمونه سوالات درس معماری همساز با اقلیم رو نداره ؟

fateme morteza

عضو جدید
چهاردهمین دوره ارشد فراگیر اومده .

چهاردهمین دوره ارشد فراگیر اومده .

میشه توضیح بدین چطوریه؟ یعنی باید صبر کنم دفترچه بیاد یا برم دانشگاه ثبت نام کنم یه ترم بخونم بعد امتحان سنجش بدم اگه قبول شم بشم ترم 2؟؟؟ نمیفهم چطوریه؟؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه توضیح بدین چطوریه؟ یعنی باید صبر کنم دفترچه بیاد یا برم دانشگاه ثبت نام کنم یه ترم بخونم بعد امتحان سنجش بدم اگه قبول شم بشم ترم 2؟؟؟ نمیفهم چطوریه؟؟

صبر کنید دفترچه بیاد.
طبق منابع اعلام شده تو دفترچه کتابها رو میری میگیری میخونی..یه 2ماهی وقت داری واسه خوندن
امتحان کنکور که میدی همون امتحانای ترم 1 محسوب میشه..
حالا اگه قبول شدی وارد دانشگاه میشی و ثبت نام میکنی میشینی ترم 2

pendasht

عضو جدید
سلام به همه..... کسی میدونه :
در دوره فراگیر که تازه دفترجه اون اومده ، بعد از کنکور اگه قبول شدی باید سر کلاس بری یا اینکه غیر حضوری هست؟
دروس طراحی معماری چطوری برگزار میشه؟:w20:

آخرین ویرایش:

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه..... کسی میدونه :
در دوره فراگیر که تازه دفترجه اون اومده ، بعد از کنکور اگه قبول شدی باید سر کلاس بری یا اینکه غیر حضوری هست؟
دروس طراحی معماری چطوری برگزار میشه؟:w20:
بعضی از دروس به صورت مجازی برگزار میشه یعنی دانشگاه نمیری...
تشکیل کلاسا هم هر دانشگاه متفاوته مثلا ترم قبل عسلویه تو طول ترم فقط 3جلسه کلاس طرح تنظیم شده بود واسه دانشجوها...!!!
دوستانه پیشنهاد میدم واسه ارشد دانشگاه دیگه ای رو انتخاب کن...البته اگه خیلی تمایل داری که بری پیام نور فقط دانشگاه تهرانش رو برو..
الانم که دیگه دانشگاه پیام نور داره کلا داره اموزش از راه دور میشه..

simin azadi

عضو جدید
حضرات سلام.من این کتاب جستارهای در چیستی هنر اسلامی رو تو شهرمون پیدا نمیکنم.کسی هست کمک کنه یه راه حلی پیش پام بزاره؟دانلود فایلای pdf هم تو فضای مجازی جواب نمیده.لینکا همه داغونه.چیزی ام تا آزمون نمونده:(

mt.68

عضو جدید
سلام ؛
ممنون میشم جواب سوالاتم رو بدید ؛ چون تو شَکم پیام نور رو شرکت کنم؛
*از نظر شهریه چجوریاست؟ کمتر از آزاده ؟
*و اینکه برام مهمه تو شهر خودم تحصیل کنم و خارج از اون نمیتونم ؛ تو شهرمون فقط رشته جغرافيا و برنامه ريزي شهري گرايش آمايش شهري رو داره که به معماری حدودا نزدیکتره ؛ به نظرتون این رشته رو انتخاب کنم ؟بازار کار داره ؟

* یا کلا بیخیال ارشد پیام نور بشم ؟ روزانه که سخته قبولیش آزاد هم که نرسیدم ثبت نام و کنم و بخاطر هزینه هاش نرفتم :(

بالا