کابل و مطعلقات

hamlabad

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیر

بنده می خواستم تفاوت های دقیق گلند کابل با استاندارد pg با گلند های کابل سری M بدانم
که این دو مدل نامگزاری دقیقا چطور با هم در ارتباط هستند و تفاوت های عمده آنها در چیست؟
آیا این ها فقط استاندارد نامگزاری هستند یا طراحی گلند pg با گلند کابل سری m فرق دارد؟
مثلا m40 , pg42,m50,....
دوستان اگر فایل یا اطلاعاتی داشتند در اختیار ما بگذارند
در خصوص استاندرهای ردیوسر و تبدیل گلند ها دنبال راهنمایی و استاندارد موجود هستم.
از دوستان کمال تشکر را دارم.

Amirabadi

عضو جدید
دوست عزیر Pg و M و NPT و IMP استانداردهای مختلف رزوه یا Threadپیچ ها و لوله می باشند. احتمالاً این تجربه را داشته اید که یک پیچ و یک مهره تقریباً هم قطر اصطلاحاً به هم نخورده باشند.
استاندارد جدولی دارد که به عنوان مثال برای رزوه Pg21 قطر خارجی پیچ ، گام رزوه ، عمق رزه و زاویه رزوه را مشخص می نماید که این جزئیات ریز رزوه ها در سایز زدن گلند اهمیتی ندارد. لذا تفاوت عمده گلند سایز Pg16 با گلند سایز M20 در استاندارد رزوه آن می باشد. معمولاً سازندگان گلند در کاتالوگ محصولات خود برای هر سایز گلند ، رزوه یا Thread قابل تولید را هم ذکر می کنند.
مهم این است که گلند انتخابی و سوراخ ورودی کابل از نظر استاندارد و سایز رزوه یکسان باشند و در غیر اینصورت آداپتور یا ردیوسر مناسب انتخاب گردد.
برای اطلاعات بیشتر به سایت شرکت ماشین سازی شمال مراجعه کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

emad sahraee

عضو جدید
دوست عزیر Pg و M و NPT و IMP استانداردهای مختلف رزوه یا Threadپیچ ها و لوله می باشند. احتمالاً این تجربه را داشته اید که یک پیچ و یک مهره تقریباً هم قطر اصطلاحاً به هم نخورده باشند.
استاندارد جدولی دارد که به عنوان مثال برای رزوه Pg21 قطر خارجی پیچ ، گام رزوه ، عمق رزه و زاویه رزوه را مشخص می نماید که این جزئیات ریز رزوه ها در سایز زدن گلند اهمیتی ندارد. لذا تفاوت عمده گلند سایز Pg16 با گلند سایز M20 در استاندارد رزوه آن می باشد. معمولاً سازندگان گلند در کاتالوگ محصولات خود برای هر سایز گلند ، رزوه یا Thread قابل تولید را هم ذکر می کنند.
مهم این است که گلند انتخابی و سوراخ ورودی کابل از نظر استاندارد و سایز رزوه یکسان باشند و در غیر اینصورت آداپتور یا ردیوسر مناسب انتخاب گردد.
برای اطلاعات بیشتر به سایت شرکت ماشین سازی شمال مراجعه کنید.

خیلی خیلی ممنون از توضیحاتتون
ولی توضیحتون اونطوری نبود که من بفهمم که مثلا pg 16 گلند چه کابلیه؟ و ادامه...