چگونه پارسی شویم یا چگونه پارسی هستیم

چگونه پارسی شویم یا چگونه پارسی هستیم

• مجموع رای دهندگان
    40

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا وقتی که گربه رو با سنگ میزنیم و ... فرهنگ ضعیفی داریم !

ایران سبز

عضو جدید
تا وقتی که گربه رو با سنگ میزنیم و ... فرهنگ ضعیفی داریم !

دوست عزیزمون به نکته خیلی ساده ولی تامل برانگیزی اشاره کردن؟
چیزی که سهراب میگه چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید
بیایم چشمامون رو بشوریم دوباره ببینیم

ایران سبز

عضو جدید
یک چیز جالبی دیروز پیش اومد می خوام نظرتون رو بهش جلب کنم

دیروز یک دعوای قومی ،بخاطر یک چیز ساده داخل شرکتمون پیش اومد. 40 نفری از دو قوم که نامش رو نمی برم با سنگ و چوب و هرچه فکرش رو بکنین چنان جون هم افتادن که بیا ببین 8 نفر راهی بیمارستان و 10، 15 بازداشگاه فرستادیم !!
باورتون نمی شه جوونهای 20 الی 30 ساله توی همین کشور از نژادهای اصیل ایرانی ؟ !!! توی قرن بیست و یکم که بحث سر چی هست که ما حتی از درکش قاصریم؟ !!! دعوای قومی که توی تلوزیون توی آفریقا و کشور های وحشی که ما اسم میزاریم عینا تکرار شد توی ایران نسل نو مدتها بود که این نوع وحشیگری رو بچشم ندیدم خواستم نظرتون رو در مورد این عیب نه که ننگ هم بدونم . این توحش از کجاست ؟

آخرین ویرایش:

ایران سبز

عضو جدید
دوستان ایرانی بقول دوست عزیزمون شامل کل ممالک و قوم هایی که در پهنه ایران زمین از هندوستان و ماوراالنهر و بین نهرین و خلیج نیلگون پارس تا دریای کاسپین
نظرتون رو در مورد مطروحه ندادین چرا ما که ادعای فرهنگ داریم چه اونهایی که به نام قدما افتخار می کنن و چه اونهایی که به نام دین و مملکتی که سالهاست با که از سالهای دور به دینش افتخار می کنه ؛ کدوم می تونه جوابگوی این ایراد عمده بشه ؟ که نمونه ای از خربارها مشکلمون که چشممون رو روش پوشوندیم

ایران سبز

عضو جدید
یک چیز جالبی دیروز پیش اومد می خوام نظرتون رو بهش جلب کنم

دیروز یک دعوای قومی ،بخاطر یک چیز ساده داخل شرکتمون پیش اومد. 40 نفری از دو قوم که نامش رو نمی برم با سنگ و چوب و هرچه فکرش رو بکنین چنان جون هم افتادن که بیا ببین 8 نفر راهی بیمارستان و 10، 15 بازداشگاه فرستادیم !!
باورتون نمی شه جوونهای 20 الی 30 ساله توی همین کشور از نژادهای اصیل ایرانی ؟ !!! توی قرن بیست و یکم که بحث سر چی هست که ما حتی از درکش قاصریم؟ !!! دعوای قومی که توی تلوزیون توی آفریقا و کشور های وحشی که ما اسم میزاریم عینا تکرار شد توی ایران نسل نو مدتها بود که این نوع وحشیگری رو بچشم ندیدم خواستم نظرتون رو در مورد این عیب نه که ننگ هم بدونم . این توحش از کجاست ؟

جالب بود برام کسی نظری در مورد این ماجرا نداد؟
قابل ذکره که همه این کارگران دیپلمه بودند بغیر از چند تاشون که تا دبیرستان خوندند

M.R.mardani

عضو جدید
مسعودی در التنبه و الشراف می نويسد : ” عربان از دين بگشتند ؛ بعضی کافر شدند و بعضی زکات ندادند ... ؛ سران
اسلام از اين جماعت خواستند که توبه کنند تا مشمول مقررات اسلامی قرار گيرند ؛ و هر گاه امتناع می کردند قتل آنها
واجب بود ؛ يعنی با آنها می جنگيدند و آنها را می کشتند و زن و فرزندانشان را اسير می کردند . ” .

اقا قاطی کردیا
استفاده کردیم خوشم اومد

ایران سبز

عضو جدید
[FONT=&quot]معلومه عزیزم مملکتی که 1400 سال وحشی گری ، تهاجم فرهنگی و گرسنگی بکشه و از اوج عظمتش به ته چاه بافته حتما ثمراتی این چنین خواهد داشت نمونش تا قبل انقلاب اگه کسی بدون روسری تو خیابونا میگشت چیزی عادی بود کسی با دیدن موهای دختری نیم ساعت به خیالات نمیرفت ولی الان کمی که موهاش از جلوی روسری یا شالش میاد بیرون تمام جماعت خیره میشن .فکر میکنین دلیلش چیه؟فقر از همه لحاظ ولی مثل کسی میمونیم که خمیر تو دستشه و سال ها گرسنه مونده و جیره ای که بعضیها تعیین کردن رومیخوریم.از [/FONT][FONT=&quot]کسایی که قاتلان اجدادشونو مثل بت بپرستن و کسایی مثل بابک و .. . که جونشونو فدا کردن هیچ ارزشی قائل نباشن همچین حرکتی طبیعی به نظر میرسه.این کوچکترین قسمت از فرهنگ الان ماست که گفتین اگه قرار باشه تمام این مسائل رو مطرح کنیم بیشتر از یه کتاب هست و این در حالیه که میلیون ها خرج و تبلیغ واسه فرهنگ اسلامی میشه و رفته رفته تمام موخمونو مثل خوره میخورن و این تازه اول راهشه [/FONT]

آخه مشکل اینه که زمان شاه هم خارجی ها بخاطر همین موارد از ما حق توحش می گرفتن

ایران سبز

عضو جدید
یک مشکلی دارم ، شاید بشه همه این موارد رواثبات کرد ولی حالا چه کنیم فکر می کنید که با رفتن گروهی همه چیز حله؟ با رفتن صفویه حل شد ؟ با رفتن قاجار حل شد؟ با رفتن پهلوی حل شد با رفتن این نظام حل می شه؟؟؟؟ نه مشکل جای دیگه هست ما اعتقاد به حرفی که می زنیم نداریم ما فقط یک سری از افتخارات گذشته رو هی پایین بالا می کنیم از هر دوطرف دعوا. دقیقا مثل عرب که موقع شمارش نفرات مردگان رو نیز به عدد می آوردن!!!!!
عزیز من تمدن برزگی که در ایران زمین پدید اومد از هوا که نازل نشد یه عده مثل من و تو ساختنش در مدتهای مدید! اولین مجلس در اشکانیان تجربه مادی ها و هخامنشیان و ... بود اونها افتخار دارن برای الگو قرار دادن مردان تلاشگر نه هی بشینیم و اون اله این بله
میگن از نظر روانشناسی کشورهای پیشرفته مردمانی داره که در حال می زیند !!!!!!!!!!!
تاریخ آینه عبرت برای آیندگان چه در موفقیت و چه در شکستشون نه اینکه مثل ما تاریخمون رو برای بارها و بارها تکرار کنیم!!!!
یه نگاه به 150 سال اخیر بکن کم مثلا بزرگان فرهیخته داخل مونده و خارج رفته ای بودن که سعی در ساخت مملکت کردن ولی قدم به اشتباه در راه تکراری قدما نهاده و براحتی شکست خوردن ( حامی ها که هیچ)
مرور تاریخ که خودت بارها و بارها نمونه آوردی اینها رو هم شامل می شه مگه نه؟
من هم ایرانم رو با دل و جون دوست دارم و با دل و جون ساعتها خارج از توانم برا ساختنش تلاش می کنم ولی این ولی رو حتی در خودم می بینم

ایران سبز

عضو جدید
قابل انکار نیست که اکنون ما فرهنگی آمیخته از مجموعه خرده فرهنگهای بومی ایرانی و همچنین فرهنگهایی که از سایر ملل چه با تهاجم و چه بدون تهاجم به فرهنگمون اضافه شده
الآن ما همینه چه به درست و چه به غلط حالا اگه هی بخوایم سر چیزی با خشونت تکیه کنیم نظرتون اینه که نابود می شه به نظر من حضم نادرستی ها و جایگزین کردن اون با موارد پذیرفته شده عقده رو بر می داره والا مطمعنا بازگشت نابهنجاریها اجتناب ناپذیره;)

آخرین ویرایش: