چقدر با خودمون صادقیم؟

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزی یکی از اساتید دانشگاهی تهران در شروع ترم جدید به دانشجویانش میگه توی یک برگه A4 به اطلاعات عمومی خودشون تو یکی از درسای نرم افزاری نمره بدن تا یه شناخت کلی از وضعیت کلاس بر حسب نمرات بدست بیاره. مبنای امتیاز رو هم از ا تا 20 میذاره...
خیلیها بالاترین امتیازو به خودشون میدن و ادعای برتری تو اون زمینه درسی رو می کنن. استادم اون برگه رو تا آخر ترم نگه میداره....
وقتی استاد در طول ترم شروع به تدریس میکنه ترفندهایی رو توی درس مورد نظر به دانشجویان آموزش میده که هیچ کدومشون تا حالا باهاش آشنایی نداشتن...
دوباره آخر ترم برگه A4 رو به دانشجویان میده و ازشون میخواد مجددا به خودشون برحسب اطلاعات قبلی که تو اون درس داشتن امتیاز بدن...
این بار با امتبازات متفاوتی نسبت به اوایل ترم برخورد می کنه...

حالا شما دوست عزیز اگه تو تمام مراحل زندگی از هر حیثی بخوای صادقانه به خودت نمره بدی..... نمرت چنده؟;)

بزرگترين هديه صداقت است و چون کسي با تو صادق بود اعتماد را هديه اش کن و جهان امنش رابرهم نزن، بگذار در کنار تو چون پرنده آرام لبخند زند و اگر پر کشيد, با بال زخمي پرنزند :gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من به خودم
با کمی چاشنی ارفاق
و چون که نمره خودمه :redface:
17 میدم .

دکتر مهدیه

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
13

من عدد 13و خیلی دوس دارم واسم خوش شانسی میاره

اما نمره ام 10 هس

این تاپیک منو یاد یه قصه زیبا انداخت ممنون استارتر

راز صداقت

دويست و پنجاه سال پيش از ميلاد در چين باستان شاهزاده اي تصميم به ازدواج گرفت. با مرد خردمندي مشورت کرد و تصميم گرفت تمام دختران جوان منطقه را دعوت کند تا دختري سزاوار را انتخاب کند. وقتي خدمتکار پير قصر ماجرا را شنيد بشدت غمگين شد، چون دختر او مخفيانه عاشق شاهزاده بود، دخترش گفت او هم به آن مهماني خواهد رفت. مادر گفت: تو شانسي نداري، نه ثروتمندي و نه خيلي زيبا. دختر جواب داد: مي دانم هرگز مرا انتخاب نمي کند، اما فرصتي است که دست کم يک بار او را از نزديک ببينم. روز موعود فرا رسيد و شاهزاده به دختران گفت: به هر يک از شما دانه اي مي دهم، کسي که بتواند در عرض شش ماه زيباترين گل را براي من بياورد،ملکه آينده چين مي شود. دختر پيرزن هم دانه را گرفت و در گلداني کاشت.
سه ماه گذشت و هيچ گلي سبز نشد، دختر با باغبانان بسياري صحبت کرد و راه گلکاري را به او آموختند، اما بي نتيجه بود، گلي نروييد. روز ملاقات فرا رسيد ، دختر با گلدان خالي اش منتظر ماند و ديگر دختران هر کدام گل بسيار زيبايي به رنگها و شکلهاي مختلف در گلدان هاي خود داشتند. لحظه موعود فرا رسيد. شاهزاده هر کدام از گلدان ها را با دقت بررسي کرد و در پايان اعلام کرد دختر خدمتکار همسر آينده او خواهد بود.
همه اعتراض کردند که شاهزاده کسي را انتخاب کرده که در گلدانش هيچ گلي سبز نشده است. شاهزاده توضيح داد: اين دختر تنها کسي است که گلي را به ثمر رسانده که او را سزاوار همسري امپراتور مي کند: گل صداقت... همه دانه هايي که به شما دادم عقيم بودند، امکان نداشت گلي از آنها سبز شود!!!

برگرفته از کتاب پائولو کوئليو

آخرین ویرایش:

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا متن زیبایی بود....ممنون:gol:....ولی فک کنم 13 نهسه هااااا:biggrin:

• Like
واکنش ها: ho_b

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
واقعا متن زیبایی بود....ممنون:gol:....ولی فک کنم 13 نهسه هااااا:biggrin:

13

من عدد 13و خیلی دوس دارم واسم خوش شانسی میاره

اما نمره ام 10 هس

این تاپیک منو یاد یه قصه زیبا انداخت ممنون استارتر

راز صداقت

دويست و پنجاه سال پيش از ميلاد در چين باستان شاهزاده اي تصميم به ازدواج گرفت. با مرد خردمندي مشورت کرد و تصميم گرفت تمام دختران جوان منطقه را دعوت کند تا دختري سزاوار را انتخاب کند. وقتي خدمتکار پير قصر ماجرا را شنيد بشدت غمگين شد، چون دختر او مخفيانه عاشق شاهزاده بود، دخترش گفت او هم به آن مهماني خواهد رفت. مادر گفت: تو شانسي نداري، نه ثروتمندي و نه خيلي زيبا. دختر جواب داد: مي دانم هرگز مرا انتخاب نمي کند، اما فرصتي است که دست کم يک بار او را از نزديک ببينم. روز موعود فرا رسيد و شاهزاده به دختران گفت: به هر يک از شما دانه اي مي دهم، کسي که بتواند در عرض شش ماه زيباترين گل را براي من بياورد،ملکه آينده چين مي شود. دختر پيرزن هم دانه را گرفت و در گلداني کاشت.
سه ماه گذشت و هيچ گلي سبز نشد، دختر با باغبانان بسياري صحبت کرد و راه گلکاري را به او آموختند، اما بي نتيجه بود، گلي نروييد. روز ملاقات فرا رسيد ، دختر با گلدان خالي اش منتظر ماند و ديگر دختران هر کدام گل بسيار زيبايي به رنگها و شکلهاي مختلف در گلدان هاي خود داشتند. لحظه موعود فرا رسيد. شاهزاده هر کدام از گلدان ها را با دقت بررسي کرد و در پايان اعلام کرد دختر خدمتکار همسر آينده او خواهد بود.
همه اعتراض کردند که شاهزاده کسي را انتخاب کرده که در گلدانش هيچ گلي سبز نشده است. شاهزاده توضيح داد: اين دختر تنها کسي است که گلي را به ثمر رسانده که او را سزاوار همسري امپراتور مي کند: گل صداقت... همه دانه هايي که به شما دادم عقيم بودند، امکان نداشت گلي از آنها سبز شود!!!

برگرفته از کتاب پائولو کوئليو

آورین خانم دکتر
کی گفته 13 نهسه
حضرت علی 13 رجب به دنیا اومده
تازه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
منم 13 مرداد به دنیا اومدم
عزیزم خودت نهسی گیر دادی به 13 بدبخت :razz:

pary311

عضو جدید
من به خودم نمره ی ده میدم چون از هر دو طرف لب مرزم شاید بیفتم شایدم برم بالا

• Like

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آورین خانم دکتر
کی گفته 13 نهسه
تازه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
عزیزم خودت نهسی گیر دادی به 13 بدبخت :razz:[اقا درست صحبت کن.....:mad:
یعنی چی خودت نهسی....جنبه داشته باش.....فک نمیکنم شوخی من و دوستم ب شما ربطی داشته باشه......بعدشم من ب هیچ عددی اعتقاد ندارم

• Like

دکتر مهدیه

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آورین خانم دکتر
کی گفته 13 نهسه
تازه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
عزیزم خودت نهسی گیر دادی به 13 بدبخت :razz:[اقا درست صحبت کن.....:mad:
یعنی چی خودت نهسی....جنبه داشته باش.....فک نمیکنم شوخی من و دوستم ب شما ربطی داشته باشه......بعدشم من ب هیچ عددی اعتقاد ندارم

انگار واقعا نحس بود

اینجا دعوا شد

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
من به خودم 5 میدم. چون هنوز جا داره که از زندگی بیاموزم و پند بگیرم.

خام بدم، نیم پز شدم ولی هنوز نپختم و نسوختم...;)
خدا اون روز رو نیاره که بسوزی .... همون پخته شدن سخته و درد اور .... چه برسه به سوختن ...ادم امیدشو از دست میده

• Like

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یعنی چی خودت نهسی....جنبه داشته باش.....فک نمیکنم شوخی من و دوستم ب شما ربطی داشته باشه......بعدشم من ب هیچ عددی اعتقاد ندارم[/QUOTE]
شما وقتی تو تاپیک یه موضوعی رو مطرح میکنید
جنبه عمومی پیدا میکنه !!
اگه خصوصی پیغام شخصی براشون بزارید ...
منم اگه تند رفتم عذر خواهی میکنم .

• Like

sarmashigh

عضو جدید
سلام
10
اونم با ارفاق
نمی خوام تجدید بشم