چقدر با اکسل آشناییم ؟

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
قرار نیست در این تاپیک چیزی آموزش داده بشه اما نیاز دیدم این تاپیک رو باز کنم برای بچه های صنایع که حواسشون باشه چقدر با اکسل آشنا هستن .

شما چقدر با اکسل آشنایید و چقدر از اون استفاده می کنید ؟

اگر تاحالا جدی با اون کار نکردید چه برنامه ای براش دارید ؟

m.f.s

کاربر فعال
من تاحدودی اشنا هستم پروژه درس اقتصاد مهندسی رو که فرمول داشت با فرمول نویسی اکسل انجام دادم ولی قصد دارم تو اولین فرصت فرمول نویسی رو تو سطح بالا یاد بگیرم .

vatanparast

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز

بحث فراگیری اکسل برای مهندسین صنایع در هر مقطع تحصیلی که باشن و در هر زمینه ای که فعالیت داشته باشن موضوع حیاتی و بسیار مهمی هست ، خود من تا حدودی با اکسل آشنا هستم و در موقعیت های خیلی زیادی همین آشنایی کم به دادم رسیده ، فرض کنید در یک موقعیت حساس نیاز دارید اطلاعات خاصی رو از مجموعه عظیمی از اطلاعات بیرون بکشید و هیچ فرصتی نیست که شما بتونید با فراغ بال اطلاعات رو زیر رو کنید و موارد مورد نیازتون رو جمع آوری کنید در این مواقع هیچ ابزاری موثر تر و سریع تر از اکسل نخواهید یافت ، پس اگر هنوز در این زمینه فکری نکردید هرچه زودتر برای فراگیری برنامه ریزی و اقدام کنید

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام یه سوال داشتم از اکسل
وقت یه فرمول می دی و مرج می کنی میره تا پایین حساب می کنه !
حالا ما می خوایم پایین نره بلکه ستون رو بالا بره چی کار باید بکنیم ؟

HesamACM

عضو جدید
من جدیدا شروع کردم به یادگیریش ولی با کشیدن جدولش آشنایی دارم.

yaseziba

اخراجی موقت
سلام یه سوال داشتم از اکسل
وقت یه فرمول می دی و مرج می کنی میره تا پایین حساب می کنه !
حالا ما می خوایم پایین نره بلکه ستون رو بالا بره چی کار باید بکنیم ؟
منظورتون از مرج چیه؟

sed ali

کاربر ممتاز
منظورتون از مرج چیه؟

مثلا چند سلول رو باهم میگریم . بقیه رو خودش در فرمول ضرب می کنه !
حالا میخوام پایین نره بلکه بالا بره .
فکر کن از پایین ستون می خوام شروع کنم .

linktaz

کاربر بیش فعال
مثلا چند سلول رو باهم میگریم . بقیه رو خودش در فرمول ضرب می کنه ! حالا میخوام پایین نره بلکه بالا بره .فکر کن از پایین ستون می خوام شروع کنم .
سلام.مرج کردن در اکسل به معنی یکی کردن چند سلول است.فکر کنم منظورتون درگ کردن فرمول هستش.خوب شما در هر جهتی میتونید درگ کنید.اما باید به نسبی بودن یا مطلق بودن سلولهای مرتبط با فرمولتون توجه کنید.

sed ali

کاربر ممتاز
سلام.مرج کردن در اکسل به معنی یکی کردن چند سلول است.فکر کنم منظورتون درگ کردن فرمول هستش.خوب شما در هر جهتی میتونید درگ کنید.اما باید به نسبی بودن یا مطلق بودن سلولهای مرتبط با فرمولتون توجه کنید.

کاملا صحیح هستش !
مس خوام درگ کنم .به این صورت که از پایین بیاد به بالا !
نمیدونم منظورم رو گرفتید یا نه !
یعنی شما فرمولی دادید می خواهید که از انهتا حساب کنه و به اولش برسه !
واسه یکی از بچه های عمران هستش .

linktaz

کاربر بیش فعال
کاملا صحیح هستش ! مس خوام درگ کنم .به این صورت که از پایین بیاد به بالا ! نمیدونم منظورم رو گرفتید یا نه ! یعنی شما فرمولی دادید می خواهید که از انهتا حساب کنه و به اولش برسه ! واسه یکی از بچه های عمران هستش .
میشه فایل یا مثالی بذارید (در قالب فایل اکسل)؟

vatanparast

عضو جدید
سلام
لطفا به سایتی که در امضای بنده هست مراجعه کنید ؛ سوالتون نامفهوم هست تو سایتی که گفتم مطرح کنید و جواب های متنوع بگیرید البته فایل فراموش نشه

mohammadlak1372

عضو جدید
به دوستان پيشنهاد ميكنم كه برن كتاب پيام نوريه كاربرد كامپيوتر در مهندسي صنايع رو بخونن .من خودم دانشگاه ملي درس ميخونم اما اون كتاب پيام نور واقعا خوب توضيح داده و به حد كفايت آشناتون ميكنه با اكسل حالا تصميم با خودتونه بخواين بيشتر ياد بگيرين .

بالا