[چطور یک مقاله ی خوب ارائه بدیم؟] راهنمایی

mohamad0028

عضو جدید
سلام
دوستان راجع به فرمت مقاله نويسي ميخوام بدونم
كسي اگه ميتئنه كمكم كنه
ممنون ميشم

middbox

کاربر بیش فعال
[چطور یک مقاله ی خوب ارائه بدیم؟] راهنمایی

من و یکی از دوستانم در فکر این هستیم که یک مقاله خوب ارائه بدیم ، ولی مشکلمون این هست که استارت کار از کجاست ، چطور یک ایده در حد کارشناسی انتخاب کنیم ، و اصلا روش ارائه مقاله چطور هست، روش تحقیق و پژوهشمون باید چطور باشه ؟ سوالات اولیه چیه؟

برای همین روند کارهایی رو که کم کم قراره انجام بدیم البته اگه خدا بخواد و وسط راه پشیمون نشیم ( اصلا اگه تونستیم شروع کنیم ) رو برای شما دوستان هم قرار میدیم که آشنا بشید...

لطفا دوستان هر گونه اطلاعاتی دارند در اختیار بقیه قرار بدن ، کپی پیست رو بلدیم ، من خودم مراحل مقاله نویسی رو کپی پیست میکنم (شما دیگه زحمتشو نکشید ) نیاز به یک راهنمایی قوی داریم ، کسی که مقاله ای ارائه داده باشه
با تشکر

برای شروع یک مقاله بهترین کار مراجعه به اساتید دانشگاه و یا دانشجویانی است که قبلا مقاله داده باشند. این کار علاوه بر تسریع در یادگیری اصول نگارش مقالات، به شما در انتخاب زمینه تحقیقاتی کمک شایانی خواهد نمود. به یاد داشته باشید عمده مقالات حاصل کار گروهی می‌باشند و نگارش یک مقاله علمی معتبر، مستلزم بهره‌گیری از تجربیات و اندیشه دیگران است

چگونه يك مقاله علمي بنويسيم؟ (اصول مقاله نويسي)

این اصول برای تمام علوم اعم از انسانی ، فنی مهندسی ، پزشکی ، هنر قابل استفاده است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
دوستان راجع به فرمت مقاله نويسي ميخوام بدونم
كسي اگه ميتئنه كمكم كنه
ممنون ميشم

با سلام
معمولا هر همایشی فرمته مخصوص به خودشو داره(از نظره اندازه ونوع قلم وفاصله از طرفینه کاغذ)
معمولا keyword در حدود 5 تاست و فرمته refrence هم معمولا تو همشون مشترکه :
نام خانوادگی ،نام و...
شما باید فرمت مربوطه رو از سایت مربوط به همایش دریافت کنین

sepideh.j

عضو جدید
سوال در مورد نحوه نگارش مقاله برای مجلات معتبر

سوال در مورد نحوه نگارش مقاله برای مجلات معتبر

سلام دوستان

من قالب مقاله برای مجلات معتبر رو میخوام
این که با چه فونتی بنویسم ، فواصل چطور باشه و ...

ممنون میشم اگه کمکم کنید.

..:: civil ::..

عضو جدید
سلام دوستان

من قالب مقاله برای مجلات معتبر رو میخوام
این که با چه فونتی بنویسم ، فواصل چطور باشه و ...

ممنون میشم اگه کمکم کنید.

سلام دوست گرامی
خوش آمدین
قالب هر مجله ای با مجله دیگه فرق داره هر مجله یه قالبی داره شما باید بری سایت مجله ای که می خوای مقالتو اونجا بفرستی اون جا توضیحات کامل رو داده حتی شکل نوشتن reference ها با هم فرق داره یکی میگه اول اسم بعدش سال اون یکی یه چیز دیگه
اما بیشتر فونتشون 12 هست
فاصله بین خطوط 2 و بین هر قسمتم فاصله ای موجوده اما اصلا اینجوری جلو نرو حتما به سایت مراجعه کن چون در غیر این صورت editor مقالتو برگشت میده

موفق باشید
به امید فعالیت گسترده شما در باشگاه
ضمنا اگه دوست داشتین فعالیت کنید خودتون رو اینجا معرفی کنید:
لطفا فقط بچه های ارشد و دکتری عمران بیان خودشونو معرفی کنند!!

آخرین ویرایش:

yasihood

عضو جدید
سلام اتفاقا من و دوستم هم به این فکر افتاده بودیم که استادمون گفت هرکی میخواد مقاله آی اس آی بنویسه میتونم کمکش کنم
برای قدم اول به ما گفت اسمشو تو نت سرچ کنیم و مقاله هاشو ببینیم که دستمون بیاد چی به چیه:) البته نه که همین اول واسه آی اس آی بنویسیم
(البته من یه تجربه ناموفق داشتم که استادم با ترجمه هایی که واسه نوشتن کتاب بودن غیبش زد، من خنگ هم هیچ نسخه ای جز چند صفحه دست خودم نداشتم:w06: امیدوارم این مثل اون وسط راه ول نکنه:smile:)

middbox

کاربر بیش فعال
سلام اتفاقا من و دوستم هم به این فکر افتاده بودیم که استادمون گفت هرکی میخواد مقاله آی اس آی بنویسه میتونم کمکش کنم
برای قدم اول به ما گفت اسمشو تو نت سرچ کنیم و مقاله هاشو ببینیم که دستمون بیاد چی به چیه:) البته نه که همین اول واسه آی اس آی بنویسیم
(البته من یه تجربه ناموفق داشتم که استادم با ترجمه هایی که واسه نوشتن کتاب بودن غیبش زد، من خنگ هم هیچ نسخه ای جز چند صفحه دست خودم نداشتم:w06: امیدوارم این مثل اون وسط راه ول نکنه:smile:)

عالیه دوست عزیز...

پس میتونید به ما هم کمک کنید... و تجربتونو در اختیار بقیه قرار بدید...

بنظر من مهم ایده ست ...
اگه ایده تو پیدا کنی انگار نصف راه رو رفتی.... ( بقیش بستگی به تلاش خودت داره )

middbox

کاربر بیش فعال
مقدمه
مقاله علمي معمولاً در نتيجه پژوهش منطقي، ژرف و متمركز نظري، عملي يا مختلط، به كوشش يك يا چند نفر در يك موضوع تازه و با رويكردي جديد با جهت دستيابي به نتايجي تازه، تهيه و منتشر مي‏گردد. (اعتماد و همكاران، 1381، ص2) چنين مقاله‏اي در واقع گزارشي است كه محقق از يافته‏هاي علمي و نتايج اقدامات پژوهشي خود براي استفاده ساير پژوهشگران، متخصصان و علاقه‏مندان به دست مي‏دهد.

تهيه گزارش از نتايج مطالعات و پژوهش‏هاي انجام شده، يكي از مهم‏ترين مراحل پژوهشگري یا همان ( روش تحقیق * دانلود کنید * ) به شمار مي‏رود؛ زيرا اگر پژوهشگر نتواند دستاوردهاي علمي خود را در اختيار ساير محققان قرار دهد، پژوهش او هر اندازه هم كه مهم باشد، به پيشرفت علم كمكي نخواهد كرد؛ چون رشد و گسترش هر عملي از طريق ارائه و به هم پيوستن دانشِ فراهم آمده از سوي فردفرد انديشمندان آن علم تحقق مي‏يابد.
همان طور كه پژوهشگر پيش از اقدام به پژوهش، نيازمند توجه و بررسي يافته‏هاي علمي پژوهشگران قبل از خود است تا بتواند يافته‏هاي علمي خود را گسترش بخشد، ديگران نيز بايد بتوانند به يافته‏هاي پژوهشي او دسترسي پيدا كنند و با استفاده از آنها فعاليت‏هاي علمي خود را سازمان داده، در ترميم و تكميل آن بكوشند.
از امتيازهاي مهم يك مقاله مي‏توان به مختصر ومفيد بودن، به‌روز بودن و جامع بودن آن اشاره كرد؛ زيرا محقق مي‏تواند حاصل چندين ساله پژوهش خود در يك رساله، پايان‏نامه، پژوهش، يا حتي يك كتاب را به اختصار در يك مقاله علمي بيان كند تا پژوهشگران ديگر بتوانند با مطالعه آن مقاله از كليات آن آگاهي يابند و در صورت نياز بيشتر، به اصل آن تحقيقات مراجعه كنند.
بدين منظور، امروزه نشريات گوناگوني در زمينه‏هاي مختلف علمي- پژوهشي نشر مي‏يابد و مقاله‏هاي به چاپ رسيده در آنها، اطلاعات فراواني را در اختيار دانش پژوهان قرار مي‏دهند. لازم است محققان با شيوه تدوين مقالات علمي آشنا باشند تا بتوانند با استفاده از شيوه‏هاي صحيح، با سهولت، نتايج تحقيقات و مطالعات خود را به صورت مقاله در اختيار علاقه‏مندان قرار دهند.
نوشتن مقاله مستلزم رعايت اصولي در ابعاد مختلف محتوايي، ساختاري و نگارشي است.

ادامه دارد...

روش تحقیق نیاز گسترده ای به مطالعه دارد لطفا به اینجا مراجعه کنید
http://www.google.com/search?q=مراح...ome&ie=UTF-8#http://www.google.com/blank.html

آخرین ویرایش:

middbox

کاربر بیش فعال
واقعا همراهیتون ستودنیست....

یعنی کسی نیست ایده ای نظری ، حرفی ، انتقادی ، پیشنهادی ، بدو بیراهی ، آموزشی، چیزی .... بگه ه ه ه

بابا دس خوش...

عجب مهندسای باحالی ...

Parvix

عضو جدید
سلام
شنیدم قراره روسازی ها رو از این به بعد با بتن انجام بدن (نه با مشتقات نفتی) شما می تونی مزایا و معایب این کارو پیدا کنی بهترین و معرفی کنی یا اصلا یه جایگزینه دیگه ارائه بدی....
یا
یه روش خوب واسه صنعتی سازی ساختمان.....
یا
خرابکاریهای چین در ساختمان سازی....:biggrin:

yasihood

عضو جدید
من چهارشنبه ها با این استاده دارم هفته پیش ک نرسیدم برم سرکلاس ولی فردا اگه چیز جدیدی گفت حتما اینجا میذارم
فقط یکی از بچه ها گف بذار لیسانس گرفتی خودت بنویس یوقت استاد به اسم خودش برنداره! یه ذره دو دل شدم:( آخه بنظرم حتی اگر هم آخرش به اسم خودش بشه حداقل روند کار دستمون میاد
میشه راهنماییم کنین؟
ولی این مقاله اییه که یکی از نویسنده هاش استادمونه، گفته بود بریم dl کنیم که دستمون بیاد چی به چیه گفتم اگ اینجا بذارمش شاید به درد بخوره;)
تیترش هم اینه:revitalization-based architectural heritage conservation

پیوست ها

• J. Basic. Appl. Sci. Res., 2(4)3329-3333, 2012.pdf
    329.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
سلام،اگر تو پیدا کردن ایده و موضوع به مشکل بر خوردین ،با دوستتون یه لیست سوال تهیه کنید،از بین سوالات یک یا چند سوال که موضوع بهتری رو در بر میگیره انتخاب کنید ومنابعی برای پاسخ به اون ها پیدا کنید، پیشنهاد میکنم موضوعی رو انتخاب نکنید که منابعش کم باشه(یا منابعی براش نداشته باشید) ، چون در این صورت خودتون باید دنبال همه تحقیقات و پژوهشات و آمار مقالتون باشید،و یه جورایی مقالتون منبعی برای مقاله ی آیندگان میشه ،و اگه ترجمش کنیدو برای یه ژورنال علمی معتبربفرستید ارزش مقالتون رو خیلی بالاتر میبره (ولی ممکنه خیلی وقتتون رو بگیره و اگه در حال تحصیل باشین باعث افت تحصیلی بشه )ولی برای بعد فارغ التحصیلی امتیاز زیادی براتون داره، مخصوصا در مقطع ارشد.امیدوارم براتون مفید واقع شده باشه.

yasihood

عضو جدید
سلام
یه چیزی به نظرم رسید گفتم اینجا هم بذارم شاید مفید باشه
ترم قبل استادمون گفت اگر برای یه کنفرانس میخوایم مقاله بفرستیم بریم مقاله های سال های قبلش رو بخونیم که روند اون کنفرانس دستمون بیاد
این مطلب رو توی این وبلاگ هم خوندم:http://isimag.blogfa.com/post-135.aspx
این وبلاگ اسم ژورنال ها رو به تفکیک رشته ها گذاشته میتونیم سر بزنیم و ببینیم ژورنال های مختلف چه موضوعاتی رو اکسپت کردن;)

سلام خدمت دوستان عزیز ...
به نظر من بهترین و ارزشمند ترین مساله در
ارائه یک مقاله خوب این هست که ما خودمون کامل به موضوع مربوط مسلط باشیم... از خیلی ها دیده شده که مقالات بسیار جالب و پر محتوایی ارائه کردند اما متاسفانه خودشون از محتوای واقعی و مفهوم آن بی اطلاع بودند و به نوعی عمل کپی و پست انجام دادند .... قطعا داشتن اطلاعات کامل در مورد موضوع مورد تحقیق بسیار در افزایش اعتماد به نفس فرد موثر هست...

middbox

کاربر بیش فعال
سلام خدمت دوستان عزیز ...
به نظر من بهترین و ارزشمند ترین مساله در
ارائه یک مقاله خوب این هست که ما خودمون کامل به موضوع مربوط مسلط باشیم... از خیلی ها دیده شده که مقالات بسیار جالب و پر محتوایی ارائه کردند اما متاسفانه خودشون از محتوای واقعی و مفهوم آن بی اطلاع بودند و به نوعی عمل کپی و پست انجام دادند .... قطعا داشتن اطلاعات کامل در مورد موضوع مورد تحقیق بسیار در افزایش اعتماد به نفس فرد موثر هست...

مهندس دقیقا این حرفو قبول دارم ، به همین خاطره که به دوستان گفتم کپی پیسن نکنن اگه لازم باشه من خودم مراحلشو کپی پیست میکنم ، از شما هم خواهش میکنم اگه در این مورد چیزی میدونید بهمون کمک کنید...
با تشکر

middbox

کاربر بیش فعال
ملاك‏هاي محتوايي مقاله

ملاك‏هاي محتوايي مقاله

يكي از مهم‏ترين ابعاد مقاله علمي، محتواي علمي و ارزشمنديِ كيفي آن است. مقاله بايد يافته‏هاي مهمي را در دانش بشر گزارش نمايد و داراي پيامي آشكار باشد؛ بنابراين پيش از تهيه مقاله، محقق بايد از خود بپرسد كه آيا مطالب او آن‏قدر مهم است كه انتشار آن قابل توجيه باشد. آيا ديگران از آن بهره خواهند برد؟ و آيا نتايج پژوهش او، كار آنها را تحت تأثير قرار خواهد داد؟ (هومن، 1378، ص 82). در اينجا به چندين اصل مهم از اصول و معيارهاي محتوايي پژوهش علمي اشاره مي‏گردد كه توجه به آنها قبل از تهيه مقاله به ارتقاي كيفيت آن كمك مي‏نمايد.

• فرايند «تفكر»: تفكر، تلاش براي معلوم كردن مجهول با استفاده از علوم موجود است. (غرويان، 1368، ص11) بنابراين اساسي‏ ترين محور محتوايي يك پژوهش علمي، آن است كه مجهولي را روشن نمايد. بر اين اساس، هر پژوهش علمي در پي پاسخ دادن به پرسش‏هايي است كه تاكنون براي مخاطبان كشف نشده است. از اين رو پژوهش علمي هميشه با طرح يك يا چند سئوال آغاز مي‏شود كه محقق در صدد پاسخگويي به آنهاست.

• منطقي بودن: منطق كه راه درست انديشيدن (تصور) و صحيح استدلال آوردن (تصديق) را مي‏آموزاند، (مطهري، 1372، ص 21) ابزار ضروري يك مقاله علمي است و محقق بايد شايستگي لازم را در استدلال آوردن، تحليل محتوا و نتيجه‏گيري داشته باشد. قواعد تعريف، طبقه‏بندي، استنباط‏هاي قياسي و استقرايي، روش‏هاي مختلف نمونه‏برداري و غيره همه از ويژگي‏هاي منطقي يك مقاله علمي است كه محقق بايد به آنها توجه داشته باشد. (هومن، 1374، ص 19).

• انسجام و نظام‏دار بودن: مرتبط بودن اجزاي مختلف مقاله با همديگر، همچنين متناسب بودن آنها با عنوان مقاله و ارتباط عناوين فرعي با همديگر، از جمله مواردي است كه به تحقيق، يكپارچگي و انسجام مي‏بخشد. بر اين اساس، محقق بايد عناوين فرعي مقاله خود را با نظمي منطقي از يكديگر مجزا كرده، ارتباط بخش‏ها را مشخص نمايد.

• تراكمي بودن: از آنجا كه هدف پژوهش پاسخ دادن به سئوال هايي است كه تا آن زمان دست كم از نظر محقق، پاسخي منطقي براي آن وجود نداشته است، هر پژوهش علمي بايد از يك سو به منظور كشف دانش جديد، و از سوي ديگر، براي تكميل دانش، صورت پذيرد. بنابراين هدف اصلي يك مقاله، كشف يا تكميل دانش بشري است، نه تكرار دوباره آن با عبارات مختلف. (هومن، 1374، ص 20).

• تناسب موضوع با نيازهاي فعلي جامعه علمي: هر پژوهش علمي بايد نيازهاي اساسي جامعه علمي خود را در نظر گرفته، در صدد حل آن مسايل برآيد؛ بنابراين از طرح موضوعاتي كه از اولويت تحقيقي برخوردار نيستند و جامعه علمي، بدانها نياز ندارد، بايد احتراز نمود.

• خلاقيت و نوآوري: هر تحقيق علمي زماني مي‏تواند در ارتقاي سطح دانش، موفق و موثر باشد كه از فكري بديع و خلّاق برخوردار باشد. مقالاتي كه به جمع آوري صِرف بسنده مي‏كنند، نمي‏توانند سهم عمده‏اي در پيشرفت دانش بشري داشته باشند.

• توضيح مطلب در حدّ ضرورت: از جمله مواردي كه محقق در گزارش نويسي پژوهش خود (مقاله) بايد بدان توجه كند، پرهيز از حاشيه‏روي و زياده‏گوييِ افراطي است؛ همچنان كه خلاصه‏گويي نبايد به حدّي باشد كه به ابهام و ايهام منجر شود؛ بر اين اساس محقق بايد به حدّي مطالب را تبيين كند كه مقصود وي براي خواننده، روشن شود.

• متناسب بودن با نظريه‏ها: هر رشته علمي، متشكل از نظريه‏ها و قوانيني است كه مورد اتفاق صاحب‏نظران آن فن است. يافته‏هاي به دست آمده در تحقيقات ميداني يا توصيفي نبايد با قوانين كلي آن رشته تخصصي منافات داشته باشد.

• اجتناب از كلي گويي: هدف نهايي علم، صورتبندي يك «نظريه»(3) و «تبيين كردن»(4) يكي از اصول مهم نظريه است. (دلاور، 1371، ص 33) از اين رو محقق بايد بتواند مباحث علمي خود را به روشني توضيح دهد و با زبان گويا آن را تبيين و از كلي گويي اجتناب نمايد.

• گزارش روش‏شناسي تحقيق: «تحقيق»(5) فرايندي است كه از طريق آن مي‏توان درباره ناشناخته‏ها به جست و جو پرداخت و از آن، شناخت لازم را كسب كرد. در اين فرايند چگونگي گردآوري شواهد و تبديل آنها به يافته‏ها «روش‏شناسي»(6) ناميده مي‏شود. اين سئوال كه چگونه داده‏ها بايد گردآوري شود و مورد تفسير قرار گيرد، به طوري كه ابهام حاصل از آنها به حداقل ممكن كاهش يابد؟» از موارد مهم تحقيق علمي است. (سرمد و همكاران، 1379، ص 22). يك تحقيق علمي زماني مي‏تواند مطالب خود را به اثبات برساند كه از روش گردآوري مناسبي برخوردار، و آن روش‏ها در مقاله به خوبي بيان شده باشد.

ادامه دارد...

maede_s

عضو جدید
برای ایده گرفتن به نظر من بهتره یه سرچ کلی اول انجام بدین! البته فارسی نه ها! ببینید مقالات سالای جدید مثلاً 2008 به بعد انگلیسی تو چه مایه هایی هستن و چه کارایی انجام شده! با این کار میتونید تا حدی با موضوعات جدید آشنا بشین. بهتره توی پایگاه های اطلاعاتی یا حتی گوگل اسکولار کار کنید تا به نتایج خوبی برسین. بعد از اینکه ایده گرفتین و موضوعتونو انتخاب کردین باید ببینید توی ایران چه کارایی انجام شده تا احیاناً کار تکراری انجام ندین!

بعد از این باید برید سراغ منابع و تا میتونید در اون زمنیه اطلاعات جدید کسب کنید! سعی کنید از فلش کارت تهیه کنید. یعنی برای اینکه توی وقتتون صرفه جویی بشه هر متن مرتبطی که میخونید رو، قسمتای مفیدشو خلاصه نویسی کنید و روی همون فلش کارت همه ی مشخصات اون منبع رو بنویسید تا از مراجعه ی مجدد معاف بشین!!!

بعد از جمع آوری اطلاعات کافی چه از منابع فارسی و چه انگلیسی، باید اطلاعاتتونو جمع و جور میکنید و مقدمه نویسی رو انجام میدین!
برای نوشتن مقدمه باید از کل به جز حرکت کنید! یعنی مشکل کلی رو مطرح کنید و در نهایت اونو به موضوع خودتون ربط بدین! آخر مقدمه باید فرضیاتتون رو که میخواین به اثبات برسونید و همچنین هدف از انجام اون تحقیق را مطرح کنید!

مواد و روش ها رو بسته به موضوع تحقیقتون تنظیم کنید، به آزمایش بذارید فرضیاتتون رو و نتایج رو به دست بیارید. در قسمت نتایج از نتیجه گیری پرهیز کنیدو فقط اونچه که از آزمایشاتتون به دست اومده مطرح کنید. بعد از نتایج به قسمت بحث میرسید که باید نتایج تفسیر کنید و برعکس مقدمه از جز (موضوع خودتون) به کل(مشکل کلی) حرکت کنید. در پایان هم نتیجه گیری داریم که به طور خلاصه میاید و کاری که انجام دادین و نتیجه ای که به دست آوردین رو مینوسین و اگه پیشنهادی دارین برای بهتر شدن کار یا کارای آینده مطرح میکنید.

در آخر هم باید چکیده ای از کل کارتون تهیه کنید که باید کمتر از 5% کل متن مقاله باشه!

البته اگه کار به صورت مروری انجام بشه انجام آزمایش از مقاله حذف میشه!

موفق باشید

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
سلام به مهندسان گرامی
من تازه کارهای پژوهشی رو شروع کردم، اخیراً هم اولین مقالم توی همایش سازه و زلزله بابلسر که آذر ماه برگزار شد پذیرش گرفت. و چند روز پیش هم یک مقاله برای همایشی توی همدان فرستادم. تا دهم همین ماهم می خوام یه مقاله دیگه برای همایش سنندج بفرستم.
همۀ پست های دوستان رو خوندم.
من چون تجربه کمی توی نوشتن مقاله دارم جسارت می کنم و نکاتی رو بهتون میگم.
اول اینکه این ذهنیت رو که کپی پیست نکنید از ذهنتون بیرون کنید، منم اول همین ذهنیت رو داشتم اما نکته اینجاست که شمایی که فعلاً دانشجو هستید کپی پیست نکنید می خواید چیکار کنید؟ یه هو از خودتون یه تز در بیارین و مقالش کنید؟
اصلا اینکه فک کنید این کار کپی پیسته اشتباهه، کپی پیست یعنی یه مقاله رو کپی کنی تو ورد اسم یارو رو پاک کنی و اسم خودتو بذاری جاش، یه کمیم تغییرش بدی و دو تا شکلشو عوض کنی. شما برای نوشتم مقاله اول باید موضوع رو پیدا کنی، بهترین راه برای پیدا کردن موضوع در درجه اول داشتن یه استاد خوب و با وجدانه که مثل من سره کارت نذاره دوم سایت سیویلیکا، یه سرچ در مورد موضوع مورد علاقت بکنی هزار تا موضوع بهت میده. یه راه دیگم خوندن کتاب با دیدگاه پیدا کردن موضوعه. مثلا من چند وقت پیش داشتم تکنولوژی بتن رو می خوندم یه موضوع پیدا کردم "کاهش تنش حرارتی در بتن ریزی های حجیم"
این بحث خیلی مفصله
خسته شدم
بقیشو بعدا میگم:D

GOLDEN_ACORN

عضو جدید

دوست عزیز اسم استادتون چیه؟
من خیلی مشتاقم مقاله ISI بنویسم:)

middbox

کاربر بیش فعال
سلام به مهندسان گرامی
من تازه کارهای پژوهشی رو شروع کردم، اخیراً هم اولین مقالم توی همایش سازه و زلزله بابلسر که آذر ماه برگزار شد پذیرش گرفت. و چند روز پیش هم یک مقاله برای همایشی توی همدان فرستادم. تا دهم همین ماهم می خوام یه مقاله دیگه برای همایش سنندج بفرستم.
اول اینکه این ذهنیت رو که کپی پیست نکنید از ذهنتون بیرون کنید، منم اول همین ذهنیت رو داشتم اما نکته اینجاست که شمایی که فعلاً دانشجو هستید کپی پیست نکنید می خواید چیکار کنید؟ یه هو از خودتون یه تز در بیارین و مقالش کنید؟
اصلا اینکه فک کنید این کار کپی پیسته اشتباهه، کپی پیست یعنی یه مقاله رو کپی کنی تو ورد اسم یارو رو پاک کنی و اسم خودتو بذاری جاش، یه کمیم تغییرش بدی و دو تا شکلشو عوض کنی. شما برای نوشتم مقاله اول باید موضوع رو پیدا کنی، بهترین راه برای پیدا کردن موضوع در درجه اول داشتن یه استاد خوب و با وجدانه که مثل من سره کارت نذاره دوم سایت سیویلیکا، یه سرچ در مورد موضوع مورد علاقت بکنی هزار تا موضوع بهت میده. یه راه دیگم خوندن کتاب با دیدگاه پیدا کردن موضوعه. مثلا من چند وقت پیش داشتم تکنولوژی بتن رو می خوندم یه موضوع پیدا کردم "کاهش تنش حرارتی در بتن ریزی های حجیم"
این بحث خیلی مفصله
خسته شدم

دوست عزیز خوش آمدید....

امیدوارم تجربیاتتونو در اختیار ما بذارید....

ممنون میشیم همراهیمون کنید....
با تشکر

maede_s

عضو جدید
سلام به مهندسان گرامی
این بحث خیلی مفصله
خسته شدم

سلام جناب
یه نکته ای که باید بهش توجه کرد اینه که توی همایشا متأسفانه خیلی راحت هر مقاله ای با وجود کلی ایراد پذیرش میکنن! به خاطر همین ارزش مقاله های خوبی هم که ارائه میشه پایین میاد. به یه نحوی باید هزینه های همایش تأمین بشه دیگه:D البته مقاله ی خوبم بینش هستا ولی کمتر از ژورنال خوب! اگه مقاله مینوسید و خوب هست در درجه ی اول تو ژورنال با ارزش بالا و در درجه ی دوم تو همایشا ارائه کنید. ارزش مقالات همایشی پایین تر از زورنال هست. اگه بتونید یه مقاله رو با تغییر دادن نسبی مطالبش هم تو همایش و هم تو ژورنال ارائه کنید که عالی میشه! آخه میدونید که!!! یه مقاله نمیتونه با یک متن واحد هم زمان چند جا ارائه بشه و این معمولاً خلاف قوانین همایش و یا ژورنال ها هست.
موفق باشید

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
سلام جناب
یه نکته ای که باید بهش توجه کرد اینه که توی همایشا متأسفانه خیلی راحت هر مقاله ای با وجود کلی ایراد پذیرش میکنن! به خاطر همین ارزش مقاله های خوبی هم که ارائه میشه پایین میاد. به یه نحوی باید هزینه های همایش تأمین بشه دیگه:D البته مقاله ی خوبم بینش هستا ولی کمتر از ژورنال خوب! اگه مقاله مینوسید و خوب هست در درجه ی اول تو ژورنال با ارزش بالا و در درجه ی دوم تو همایشا ارائه کنید. ارزش مقالات همایشی پایین تر از زورنال هست. اگه بتونید یه مقاله رو با تغییر دادن نسبی مطالبش هم تو همایش و هم تو ژورنال ارائه کنید که عالی میشه! آخه میدونید که!!! یه مقاله نمیتونه با یک متن واحد هم زمان چند جا ارائه بشه و این معمولاً خلاف قوانین همایش و یا ژورنال ها هست.
موفق باشید

بله جناب مهندس
شما درست می گین، همایش های داخلی راحت پذیرش می دن، البته به همایشش هم بستگی داره. ولی باید از یه جایی شروع کرد دیگه، درسته؟
باید یادمونم باشه که سنگ بزرگ نشانه نزدن است، شما نمی تونید بدون هیچ تجربه ای برید مقاله ISI بدید. بنابراین با ارسال مقاله برای همایش های داخلی دستتون در مقاله نویسی روان می شه و آماده میشید برای ژورنال ها و ISI.
در ادامه صحبت هام لارمه بگم اینکه شما مطالب رو از مقالات مختلف بگیرید و توی مقاله خودتون بذارید کپی پیست نیست. این استفاده کردن از منابع به حساب می آید. اگه این کارو نکنید دیگه آخر مقالتون منابعی برای ذکر کردن نخواهید داشت. روش صحیحش اینه که شما یه مقاله رو می خونید و تشخیص می دید که قسمتی ازش برای شما مفیده ، اون قسمت رو با مقداری تغییرات دلخواهتون وارد مقاله خودتون میکنید.در پایان مقاله هم نام منبع رو ذکر می کنید.

maede_s

عضو جدید
بله جناب مهندس
شما درست می گین، همایش های داخلی راحت پذیرش می دن، البته به همایشش هم بستگی داره. ولی باید از یه جایی شروع کرد دیگه، درسته؟
باید یادمونم باشه که سنگ بزرگ نشانه نزدن است، شما نمی تونید بدون هیچ تجربه ای برید مقاله ISI بدید. بنابراین با ارسال مقاله برای همایش های داخلی دستتون در مقاله نویسی روان می شه و آماده میشید برای ژورنال ها و ISI.
در ادامه صحبت هام لارمه بگم اینکه شما مطالب رو از مقالات مختلف بگیرید و توی مقاله خودتون بذارید کپی پیست نیست. این استفاده کردن از منابع به حساب می آید. اگه این کارو نکنید دیگه آخر مقالتون منابعی برای ذکر کردن نخواهید داشت. روش صحیحش اینه که شما یه مقاله رو می خونید و تشخیص می دید که قسمتی ازش برای شما مفیده ، اون قسمت رو با مقداری تغییرات دلخواهتون وارد مقاله خودتون میکنید.در پایان مقاله هم نام منبع رو ذکر می کنید.

کپی پیست ارزش کارو میاره پایین. باید تا حد امکان نقل به مضمون کرد! از طرفی بنده نگفتم که کسی تو همایش شرکت نکنه! فقط گفتم اگه میدونید ارزش کارتون بالاست اول برای ژورنالا ارسال کنید.
برای راه افتادن هم فرمایش شما کاملاً متین.;) تا آدم شروع به نوشتن مقاله نکنه دسش راه نمیفته. یکی دوبار اول سخته ولی بعد راحت تر میشه.

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
کپی پیست ارزش کارو میاره پایین. باید تا حد امکان نقل به مضمون کرد! از طرفی بنده نگفتم که کسی تو همایش شرکت نکنه! فقط گفتم اگه میدونید ارزش کارتون بالاست اول برای ژورنالا ارسال کنید.
برای راه افتادن هم فرمایش شما کاملاً متین.;) تا آدم شروع به نوشتن مقاله نکنه دسش راه نمیفته. یکی دوبار اول سخته ولی بعد راحت تر میشه.

بنده عرض کردم!!!
اسم این چیزی که من گفتم رو کپی پیست نذارید!
این استفاده از منابع هستش!
اونچه که از ذهن خوده فرد بیاد یک ایده است که منجر به یک طرح میشه، یعنی اختراع.
مقاله رسیدن به یک نتیجه بر اساس مطالعاته.

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
سلام به دوستان پزوهشگر
به خودم گفتم خوب میشه که با هو دیگه روی همایش ها تمرکز کنیم و با هم دیگه حالا یا با همکاری هم دیگه یا جداگانه مقاله بنویسیم و بفرستیم
نزدیکترین همایش آخرین مهلت ارسالش دهم همین ماهه، یعنی 5 روز فرصت داریم.
البته خیلی کمه ولی کار نشد نداره.
این پوستر همایشه

http://www.civilica.com/images/calendar/posters/KSAHC01_poster.jpg

مائده خانم فک کنم به رشته شما هم مرتبط باشه.
دوستان عزیز موضوعاتی رو که دارن در اختیار همه بذارن که همه استفاده کنن.

maede_s

عضو جدید
سلام به دوستان پزوهشگر
به خودم گفتم خوب میشه که با هو دیگه روی همایش ها تمرکز کنیم و با هم دیگه حالا یا با همکاری هم دیگه یا جداگانه مقاله بنویسیم و بفرستیم
نزدیکترین همایش آخرین مهلت ارسالش دهم همین ماهه، یعنی 5 روز فرصت داریم.
البته خیلی کمه ولی کار نشد نداره.
این پوستر همایشه

http://www.civilica.com/images/calendar/posters/KSAHC01_poster.jpg

مائده خانم فک کنم به رشته شما هم مرتبط باشه.
دوستان عزیز موضوعاتی رو که دارن در اختیار همه بذارن که همه استفاده کنن.
ممنون که خبر دادین.;)
من یه مقاله آماده دارم. فک کنم مناسب باشه:smile:

maede_s

عضو جدید
1 سوال؟
هیدروکلیماتولوژی یعنی چی؟
اصلا چی هست؟
تا اونجا که من میدونم هیدرولوژی بررسی اطلاعات کمی و کیفی در مورد آبه در حالی هیدروکلیماتولوژِی همونطور که از اسمش پیداس علاوه بر ویژگی های هیدرولوژی اطلاعات هواشناسی (جوی) رو هم بررسی میکنه.

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
سلام به همه
کسی می تونه به من کمک کنه و چند تا موضوع پیرامونه محورهای همین همایش مطرح کنه.
استادا که هیچکدوم در دسترس نیستن.
Pleas Help Me!

yasihood

عضو جدید
دوست عزیز اسم استادتون چیه؟
من خیلی مشتاقم مقاله ISI بنویسم:)
سلام دوست عزیز
استادمون امیرحسین فرهادیانه خودش عضو داورای isi هست، تو گوگل اسمش رو به انگلیسی سرچ کنین میتونین مقالاتش رو پیدا کنین که من یکیشو صفحه اول این تاپیک گذاشتم همینطور پروفایل linkedin استادمون هم با سرچ میاد، فکر کنم اگر سوالی داشته باشین میتونین از این راه ازش کمک بگیرین
متاسفانه این ترم درسام خیلی سنگین بود و به مقاله نرسیدم

بالا