چرا عقب مانده ایم؟

javaza

عضو جدید
یک نفر انگلیسی که دارای شخصیتی فوق العاده بود،و در مشرق زمین سکونت داشت، به پیشخدمت خود دستود میداد:همیشه لوازم خانه را از مغازه یک مرد انگلیسی که در آن شهر بودفراهم کند.روزی پیشخدمت صورت یکماهه را نزد فروشنده انگلیسی آورد وقتی حساب کردند،پیشخدمت دانست که وی در مدت یکماه 420 ریال اجناس خود را گران تر از دیگران حساب کرده،او با خود قرار گذاشت بعد از این ، از مرد انگلیسی خرید نکند،چندی گذشت و لوازم خانه را از یک مرد عرب،به قیمت مناسب تهیه میکرد،تا آنکه روزی آقا از جریان قطع رابطه پیشخدمت با مرد انگلیسی آگاهی یافت،مجددا به او دستور داد از همان مغازه سابق خرید کند.پیشخدمت گفت:او بسیار گرانفروش است! آقا پاسخ داد:میدانم ولی من دستور میدهم با او داد و ستد داشته باشی!************** بسیاری از انگلیسی ها که در نقاط مختلف عالم زندگی میکنند،برای خرید اجناس گران بها چند روز یکبار کسی را به انگلستان ((لندره)) میفرستند و بدین وسیله ثروت خود را در دست دیگران قرار نمیدهند.برگرفته از کتاب "علل عقب ماندگی مسلمانان" نوشته امیر شکیب ارسلان. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در دنیای کنونی که و دهکده جهانی که مثلا اقتصاد امریکا و چین مانند تار عنکبوت به پیوسته است این موضوع بیشتر به شوخی میماند

aphrodait

عضو جدید
شاید یکم خیالی باشه ولی
اگه یک روز فقط یک روز ایرانی ها فقط جنس ایرانی بخرند و در کشورهای دیگه خرید نکنند،
اقتصاد ایران به اوج میرسه و جایی مثل عربستان فلج می شه.

Sarp

مدیر بازنشسته
شاید یکم خیالی باشه ولی
اگه یک روز فقط یک روز ایرانی ها فقط جنس ایرانی بخرند و در کشورهای دیگه خرید نکنند،
اقتصاد ایران به اوج میرسه و جایی مثل عربستان فلج می شه.
من پولمو دونه دونه پاره میکنم و آتیش میزنم
ولی جنس ایرانی نمیخرم

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه جنسی کیفیت داشته باشه گرونیش مهم است.اگر قراره با انگلیس ها مقایسه بشیم باید کیفیت اجناس هم با همدیگه مقایسه بشه.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پولمو دونه دونه پاره میکنم و آتیش میزنم
ولی جنس ایرانی نمیخرم
:biggrin::biggrin:
.
اینکه فقط اجناس ایرانی بخریم که راه چاره نیست... تولید کننده های ایرانی باید در رقابت با سایرین بتونن خریدار رو جذب کنن

afn741

عضو جدید
بايد نگاه عوض شود با اين نوع تفكرات هميشه در همين جايگاه هستيم .

sepahrad

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/292901-مملکت-داریم-رویایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sarp

مدیر بازنشسته
اصلا از این حرفت خوشم نیومد. :mad:ولی نمیشه با مدیر تالار دعوا کرد که!!!!!!!!!
چرا خوشت نیومد عزیزم؟
شما اگر دوست دارید هم پول بدید و هم واسه گارانتی و خرابی بعد خرید و دردسرهاش حرص بخورید ، بفرمائید .
من پول درمیارم که راحت و آسوده زندگی کنم
نه اینکه پول رو بریزم تو جیب یه عده آدم . . .. و اسمم هم بشه وطن پرست

vlife

عضو جدید
نکته اول: خیلی از تولیدات ایرانی ظاهرا ایرانی هستند. در واقع مارک ها نامرغوب چینی یا جاهای دیگه هستند که فقط برای جلوگیری از تعطیل نشدن کارخونه و ... به مارک ایرانی می یاند. اگه همون محصول رو با مارک خرجی بخوای تهیه کنی خیلی ارزون تر گیرت می یاد.
نکته دوم: خیلی از تولیدکننده های داخلی خودشون اعتقادی به کیفیت تولید خودشون بر اساس نیاز جامعه ندارند. می تونی ازشون بپرسند. اصلا خیلی هاشون نیاز جامعه رو نمی دونند چیه و فقط فکر فروش تولیدشون هستند اونهم با هر روشی...
نکته سوم: اون تولیداتی هم که واقعا ایرانی اند و مرغوبند اونقدر گرون یا غیرقابل دسترس هستند که اصلا به صرفه نیست.
نکته چهارم: از حق نگذریم بعضی از تولیداشون هم خوبند اگه نمایندگی هاشون خرابش نکنند!

کاپتا

اخراجی موقت
چرا خوشت نیومد عزیزم؟
شما اگر دوست دارید هم پول بدید و هم واسه گارانتی و خرابی بعد خرید و دردسرهاش حرص بخورید ، بفرمائید .
چو ایران نباشدتن من مباد....... .

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا خوشت نیومد عزیزم؟

منم با بابایی موافقم
من پولمو برای جنس با کیفیت خرج می کنم.
و اگر ایرانی باشه و کیفیت هم بالا باشه (زیبایی هم مهمه) دیوونه نیستم پولمو بریزم تو حلقوم اجنبی.

• Like
واکنش ها: Sarp

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
ايراني جنسي اشقال و بدون هيچ پذيرش مسئوليتي به قيمتي گرانتر از واقعي قالب كند انوقت ما از روي قصه و داستان از خريد جنس خارجي دست برداريم؟

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکته اول: خیلی از تولیدات ایرانی ظاهرا ایرانی هستند. در واقع مارک ها نامرغوب چینی یا جاهای دیگه هستند که فقط برای جلوگیری از تعطیل نشدن کارخونه و ... به مارک ایرانی می یاند. اگه همون محصول رو با مارک خرجی بخوای تهیه کنی خیلی ارزون تر گیرت می یاد.
نکته دوم: خیلی از تولیدکننده های داخلی خودشون اعتقادی به کیفیت تولید خودشون بر اساس نیاز جامعه ندارند. می تونی ازشون بپرسند. اصلا خیلی هاشون نیاز جامعه رو نمی دونند چیه و فقط فکر فروش تولیدشون هستند اونهم با هر روشی...
نکته سوم: اون تولیداتی هم که واقعا ایرانی اند و مرغوبند اونقدر گرون یا غیرقابل دسترس هستند که اصلا به صرفه نیست.
نکته چهارم: از حق نگذریم بعضی از تولیداشون هم خوبند اگه نمایندگی هاشون خرابش نکنند!
د همين گوشي هاي چيني دو سيم كارت 50-60 تومني رو يه ارم ايراني ميزنن روش به 90 تومن ميفروشن بعد انتظار دارن صنعت توليد موبايل هم راه بندازن ايراني بدبختم بره پول بده حمايت كنه تا اينا با نوكيا و سوني و اچ تي سي و ... رقابت كنند ؟ زرشكككك

farshid992006

عضو جدید
این 1 مسئله 2 طرفست
این خوبه که ما بیایم جنس کشور خودمون رو بخریم اما به شزطی که از اون طرف تولید کننده هم اونقد تعهد کاری داشته باشه که بیاد کیفیت جنساش رو بالا ببره
مثلا توی ژاپن بعد از جنگ جهانی مردم جنس خازجی نمی خریدن اما عین ایران نبود که تولید کننده فقط به فکر منفعت شخصی باشه
و دغدغه ی کیفیت هم داشتن تا جایی که الان جنس زاپنی نماد کیفیت هست

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک نفر انگلیسی که دارای شخصیتی فوق العاده بود،و در مشرق زمین سکونت داشت، به پیشخدمت خود دستود میداد:همیشه لوازم خانه را از مغازه یک مرد انگلیسی که در آن شهر بودفراهم کند.روزی پیشخدمت صورت یکماهه را نزد فروشنده انگلیسی آورد وقتی حساب کردند،پیشخدمت دانست که وی در مدت یکماه 420 ریال اجناس خود را گران تر از دیگران حساب کرده،او با خود قرار گذاشت بعد از این ، از مرد انگلیسی خرید نکند،چندی گذشت و لوازم خانه را از یک مرد عرب،به قیمت مناسب تهیه میکرد،تا آنکه روزی آقا از جریان قطع رابطه پیشخدمت با مرد انگلیسی آگاهی یافت،مجددا به او دستور داد از همان مغازه سابق خرید کند.پیشخدمت گفت:او بسیار گرانفروش است! آقا پاسخ داد:میدانم ولی من دستور میدهم با او داد و ستد داشته باشی!************** بسیاری از انگلیسی ها که در نقاط مختلف عالم زندگی میکنند،برای خرید اجناس گران بها چند روز یکبار کسی را به انگلستان ((لندره)) میفرستند و بدین وسیله ثروت خود را در دست دیگران قرار نمیدهند.برگرفته از کتاب "علل عقب ماندگی مسلمانان" نوشته امیر شکیب ارسلان. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

عجووووووووووووووووووووووووووووب ....:surprised:

javaza

عضو جدید
برای ساختن انتقاد کارگشا نیست."ایده "و "عمل" لازم است و کمی هم (((غیرت))).

برای ساختن انتقاد کارگشا نیست."ایده "و "عمل" لازم است و کمی هم (((غیرت))).

درود.از تمامی دوستانی که نظرتان خودشون را ارائه دادند ممنونم.منظور من از طرح یک همچین موضوعی این بود که:تا وقتی برای خود ارزش قائل نشویم،کسی برای ما ارزشی قائل نمیشود.تا وقتی خود را باور نکنیم،همین جا خواهیم ماند بلکه عقب گرد هم خواهیم کرد.تا وقتی خود را کمتر از دیگران بدانیم،دیگران ما را هیچ به حساب می آورند.تا وقتی دین خود را که والاترین دین است باور نکنیم،در دو راهی دین داری و سکولاریسم خواهیم ماند.تا وقتی غیرت دینی و ملی نداشته باشیم،دنیا را آب خواهد برد و ما را خواب.تا وقتی متاثر باشیم باید،خواب تاثیر گذاری بر جهان را ببینیم.تا وقتی اشکال تراش و منتقد باشیم،هیچ گاه عملی در جهت بهبود شکل نخواهیم داد.(آنکس که میتواند انجام میدهد،آنکس که نمیتواند،انتقاد میکند)ما سیراب انتقاد و تشنه نظر هستیم.ما بهترین دین و بهترین مردم را داریم.ما بهترین فرهنگ و بهترین سنن را داریم.ما بهترین مغزها و بهترین متفکران را داریم(البته بالقوه).ما بهترین منابع و هرآنچه برای ساخت یک کشور آباد لازم است را داریم.ما میتوانیم اگر خود را باور کنیم.ما میتوانیم اگر به خود بها دهیم.ما میتوانیم اگر برای خود تلاش کنیم(در جهت شکل گیری امت واحد اسلامی).ما باید از خود(از خود خودمان)شروع کنیم.ما باید برای ما تلاش کنیم نه من.ما باید به پیروزی بیندیشیم نه به مصالحه و شکست.ما باید رهبری کنیم نه بردگی.و ....