چرا دختر ها آرایش رو دوست دارن؟

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز منم گفتم اکثر ایرانیها و نگفتم همه ی ایرانیا!
من هم میخواهم بدونم با شرایط فعلی که الان حاکمه چرا دخترها آرایش رو دوست دارن!
این مواردی که من ذکر کردم و بعضی موارد دیگر
کم مواردی نیستند!که آدم چشم و گوش خودش رو ببنده!

اتفاقا به نظر من اکثر ایرانیا خودشون اسلامو انتخاب نکردن ...

منظورتون از شرایط فعلی چیه؟؟

مواردی هم که ذکر کردین اکثرش برمیگشت به قرآن و اسلام و حجاب و... که من میگم مردم خودشون انتخاب نکردنش

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرايش وقتي خوبه كه براي خود فرد باشه نه براي ديگران.چه در پسران چه در دختران. و در اين مورد با نظر اسلام كاملا مخالفم.:w18:

تو که کاملا با اسلام موافقی :biggrin:

ولي اينو ميخوام بگم وقتي ميرم دانشگاه همه خيره به آدم نگاه ميكننن چرا چون تو اين دوره هركي آرايش نكنه خيلي عجيبه .

شعار نده عزیز دل !

عزيزم تو يه حديث يا آيه قران بيار به من نشون بده كه نوشته باشه پسرا بايد ابرو بردارن نمي خوام توهين كنم ولي بعضي از دخترا ميگن بيا اينكه پسره اينطور زير ابرو بر ميراره و ارايش ميكنه ديگه مني كه دخترم آرايش نكنم. نمونشم كه خدا رو شكر هروز تو دانشگاه ها ميبينيم.

شما هم یه آیه بیار که گقته باشه زیر ابرو برداشتن واسه مرد حرامه...و در ضمن به این هم توجه کن که عمل کردن به دستورات قران اجباری نیست :w19: شما خودتم مثل اینکه خوب آیه های قرآنو نخوندی چون قرآن بهت اجازه نداده که تو دانشگاه به پسرا زل برنی ببینی که کی زیر ابرو برداشته :w16:

سلام
اول بگم که من پسرم. :D

1.دوست عزیز قرآن خیلی چیزای دیگه هم گفته.مثلا گفته دروغ نگید , ناسزا نگید , کسی رو نرنجونید و .... .ولی توی این جمع کی هست که ادّعا کنه حتی یکی از اون موارد رو همیشه رعایت کرده ؟

به نظر من آرایش کردن همیشه هم برای همه جنبه ی خودنمایی نداره.خیلی هستن که وقتی آرایش می کنن اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنن.

2.کسی که چادر می پوشه دیگه آرایش نمی کنه ;)

3.فکر نمی کنم کلمه ی اکثر درست باشه.واقعا می گم.
به عنوان یک پسر که اطرافیانم , هم دانشگاهیام , اونایی که باهاشون نشست و برخاست دارم رو می بینم فکر نمی کنم بیشتر از 10 درصد پسرا نماز بخونن.
دختر ها هم فکر نمی کنم از این قائده مستثنی باشن.در ضمن اگر قرآن گفته غیر از جلوی شوهرتان آرایش نکنید و اون ها همه جا (حتی وقتی می خوان برای خریدی مختصر برن) آرایش می کنن مطمئنا از کنار دیگر احکام و قوانین هم به راحتی میگذرن.

4.نتیجه اینکه قسمت 3 جوابم احتمال درست بودن بیشتری نسبت به توضیح سوال مربوطش داره

5.آرایش دخترا بین خودشون یه جنبه ی کل کل کردن یا چشم و هم چشمی هم ممکنه داشته باشه.

مثلا توی شیراز ما یه جایی با اسم جیوانی هست.
دختر ها هر 5 شنبه میان و هر دفه با یک مدل آرایش و لباس و مو و فقط جلوی همدیگه پز می دن.

موفق باشید;)

شدیدا باهات هم عقیده ام ;) مخصوصا تو مورد اول که انگار توی کشور ما فقطنگاه کردن به نامحرم گناهه و دروغ و غیبت و ریا و ...گناه محسوب نمیشه درحالیکه توی قران هم مثلا عمل غیبت صد برابر کثیف تر از نگاه کردن به نامحرم توصیف شده

peyman saratan

عضو جدید
همه دوستان یه نظر دادن حالا من یه مورد در مورد خانوما بگم همه قبول کنن

روانشناسی نشون داده خانما شدیدن به آرایش کردن معتاد شدن چه در ایران چه خارج...

دلیلشم خیلی واضحه میخوام همه دوستان بگن چرا؟چون مطمعنم که خانوما خودشون اعتراف میکنن چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟;):biggrin::biggrin:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه جلب توجه در این زمان باید محجبه شد اون موقع هست که همه دارند درموردش حرف می زنند

این ((همه)) که گفتی کجا هستن؟؟:surprised: ماشالا هنوز جامعه ی ما اونقدر محجبه داره که واسه کسی محجبه دیدن آرزو نشده باشه من تا حالا ندیدم کسی بگه وای فلانی رو چه حجابی داره !

یعنی بابا تو دیگه کی هستی
دست شیطونو بستی :w17:

Lillian

عضو جدید
فقط كافيه موهاي درست كرده وآرايش يكي از دخترهايي كه براي كلاس 8 صبحش از ساعت 4 صبح شروع به فعاليت مي كنند رو از بين ببريد ، اون وقته كه.........!‌ !‌ !

پس آرايش دخترها برميگرده به همون بحث ميل به زيبايي و......

البته ناگفته نماند كه زيبايي الان براي هر كسي تعريف هاي متعددي پيدا كرده!

Sourena_MSE

عضو جدید
سلام
درسته که آرایش یعنی آراستن
اما آرایش در اجتماع امروزی ما تبدیل به یک وسیله و ابزار برای ابراز وجود و برتری شده
ما اگر ابزار و وسیله های دیگرمثل هنر یا ..... برای نمایان کردن خود داشته باشیم همیشه جاودانه خواهیم ماند تا اینکه به ابزار موقت متوصل شویم.

من مخالف زیبایی نیستم طرفدار درستی هستم.

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا میشه زیبایی تعریف کرد؟؟؟!!!!ما الان با مقوله آرایش کردن مواجه نیستیم..
من فکر میکنم یه جور بحران داریم...
من خودم آرایش میکنم اما آرایش طیف وسیعی با یک کرم دست و صورت شروع میتونه بشه و ...
یکی اول آرایش کردن تعریف کنه...

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
nazila_sh

nazila_sh

من در آرایش کردن خیلی از دخترها چیز خاصی نمیبینم که باعث زیباتر شدنشون بشه ...
واسه همین خودم اصلا آرایش نمیکنم و مطمئنم که زیبا هستم.

سلام دوست من
در مورد آرایش پرسیده بودی و از پوشش رایج گفته بودی
خب اگر پوشش رایج نبود بالطبع دخترای ما انقدر به سمت آرایش جذب نمیشدن
مردم عادی کشورهای دیگه به اندازه ی ما آرایش نمی کنن
چون زیبایی های مو بر چهره تأثیر داره
ولی اینجا...
به جای آرایش شما تحقیقی در مورد میزان عمل بینی در ایران بکنین هم نتیجه ی مشابه ای در انتظار خواهد بود
چون همه ی چیزی که از دختر دیده میشه همان 20 سانت هست

دوست من arkha ی عزیزم
قران برای همه ی زمان هاست
اما
آیا همه ی قران برای همه ی زمانهاست؟

در مورد آیه ی مورد اشاره هم باید بگم
اشاره به زیورآلات شده (هرچند من معتقدم زیورآلات هم به خودشون مربوطه که میخوان به نمایش بگذارن یا نه) و نه به آرایش

آیا دختران همین طور آرایش میکنند یا دوست دارند که در معرض عموم به شکلی نمایان شوند که دیگران اعم از پسر و دختر او را به زیبایی ببیند؟
آرایش به کنار
شما چطور؟
آیا نظر دیگران برایتان مهم نیست؟
آیا شما همانگونه که به دبیرستان میرفتید به دانشگاه میروید؟

اما یه نکته ای که توی این آیه نهفته اینه که به "زنان" سفارش شده نه به دختر ها!
در قران برای زنان بالای 50 و اندی سال محدودیتی در حجاب نیست
آیا در کشور ما قوانین مدنی چنین اجازه ای میدهد؟

دین این طور اومده که زیبایی هایی خود برای مردان خویش به نمایش بگذارید.
ببخشید این مردی که قبل ازدواج اجازه ی دیدار زیبایی های همسر آینده اش رو نداشته، حالا که آب از سرش گذشته دیگه زیبایی چه معنی ای میده؟

چون دختران ایران امروزی در شرایطی میباشند که حضور رسانه های غربی به اوج خود رسیده
دوست من
بیا به جای اوجگیری حضور اجانب از اوجگیری ساده تر و ملموس تری سخن به میان بیاریم
محدودیت
در دورانی که محدودیت و ریا اوج گرفته و ترس در دل مردم نهادینه شده
جامعه رو چطور میبینید؟

@ RESPINA @

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرایش باید باتنی باشه یکمش تو ظاهر خوبه ولی نه به اندازه ای که شناخته نشه.
من خودم یکی رو میشناختم از بس آرایش کرده بود نفهمیدم کیه وقتی معرفی کرد بعد شناختمش همه چیز به اندازه

sara_mahtab

عضو جدید
برای من خیلی جالبه که پسر های ایرونی با اینکه اینقدر از ارایش و بد حجابی بدشون می یاد چرا دائم توی خیابون خیره می شوند به دختر ها مخصوصا از نوع ارایش کرده طوری که حواسشون انقدر پرت می شه که مثلا می افتند تو جوی اب این یکی رو خودم با چشم های خودم دیدم مثل اینکه یادشون رفته با پیشرفت تکنو لوژی پسر ها هم پیشرفت کردند و ارایش می کنند خیلی جالبه نه مثلا در دانشگاه ما بارها به خاطر ارایش به پسر ها گیر دادندیا نزدیک خونه ما یه ارایشگاه مردونه هست که بالاش نوشته شده ارایش داماد مش معکوس برای اقایون که این یکی رو من که دختر هستم هم نمی دونم چیه و این نشون میده که اقایون در این زمینه پیشرفت زیادی داشتند:biggrin::biggrin:
اینا رو تو یه تاپیکه دیگه نوشته بودم دیدم زیاد بی ربط نیست که اینجا هم بیارم در ضمن در مورد ارایشه دخترا می خوام بگم من خودم اصلا ارایش نمی کردم ولی وقتی امدم دانشگامون یه جورایی احساس کردم خیلی با بقیه فرق دارم به نظرم یکی از از دلایل می تونه این باشه وقتی ارایش می کنی اعتماد به نفست بیشتر می شه بهتر می تونی با دیگران ارتباط بر قرار کنی در ضمن دخترا وقتی می خواند با یکی ارتباط بر قرار کنند و دوست شند به زیبایی طرف مقابل خیلی اهمیت می دهند مثلا می تونم بگم تقریبا دخترایی که از زیبایی بیشتری بر خوردارند روابط اجتماعی قوی ترو اعتماد به نفس بالاتری دارند مثلا قد بلندتر در اقایون باعث می شه اعتماد به نفس بالاتری داشته باشند البته این در مورده دختر ها هم صدق میکنه این مطلبو خیلی وقت پیش توی روزنامه خونده بودم و به نظرم درست امد

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
ابرو برداشتن یا اصلاح کردن ارایش نیست بلکه پیرایش است و نشانه تمیزی طرف
حالا کسانی هستند که از این قضیه سواستفاده می کنند و تمیزی را با جلب توجه اشتباه می گیرند
من با گفته قرآن موافقم
زیبایی یکی از امیالی است که خدا در وجود انسان قرار داده و پسر و دختر نمی شناسد همه زیبایی را دوست دارند
من چادری هستم ولی ارایش هم می کنم ولی در جای خودش مثلا دانشگاه و محل کار جای ارایش نیست حتی ملایمش چون دانشگاه محل کسب علم است و کار محل کسب درمد زندگی
الان همه ارایش می کنند ولی جلب توجه نمی شه اگر هم بشه خیلی زودگذر است چون جامعه داره به سمت اشباع می رسه الان اکثریت برای دل خودشان ارایش می کنند نه برای دیگران
واسه جلب توجه در این زمان باید محجبه شد اون موقع هست که همه دارند درموردش حرف می زنند
پس شما هم به فکر جلب توجه هستید ولی با روش خاص خودتون....

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرایش کردن هنره که همه بلد نیستند.
کی میگه به اصطلاح زنان خارجی زیاد آرایش نمی کنند؟
اگه منظورتون اروپایی ها و انگلیسی ها ست چون به اونها آرایش زیاد. نمی یاد.تو ذوق می زنند.

m.baghani

عضو جدید
فقط دختران آرایش را دوست ندارند!!!
متاسفانه آرایش کردن در بین پسر ها هم مشاهده میشود البته نه به غلظت دختران...

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه كاري ديگه كه بلد نيستن

حداقل ارايش كن

تازه وقتي بيدارميشن كه ظهره اون موقع كه نميتونن بيان بيرون(البته اكثرا)

پس خودشون رو با ارايش مشغول ميكنن تا بعد از ظهر بشه و بپرن تو كوچه

ولي من عاشق ارايش دخترونم اونم از نوع صورتيش به به

:w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w40::w40::w40::w40:

rose_1988sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصلا نمیفهمم چرا آرایش کردن رو یه کار عجیب جلوه میدین!:surprised:
مساله خیلی سادست!!
هرکسی زیبایی رو دوست داره، و این حقمونه که برای زیباتر شدن تلاش کنیم
البته من درمورد کسایی که آرایش غلیظی میکنن هیچ حرفی نمیزنم
این به خودشون و قصد خودشون مربوطه...

ولی در یه حد متوسط و معقول خیلی هم خوبه :w16:
مثلا یکی لب های پر خونی داره و لبای پر رنگی خدا بهش داده
یکی کمتر رنگ داره و از رژ لب استفاده میکنه

یکی مژه های بلند و پر رنگ داره ، یکی نداره ریمل میزنه
خط چشم هم از دور که نگاه کنیم مثل یه خط پر از مژه به نظر میرسه

یکی پوست سفید داره نمیخواد داشته باشه...
یکی پوست کدر داره میخواد پوستش سفید باشه...

یا حتی اگه همه اجزای صورتشم کاملا همونجوری باشه که دوست داره شاید بعد از یه مدت به تنوع احتیاج داشته باشه...
خدا ما رو با اختیار آفریده! پس اختیار خودمونم داریم
به کسی هم ربطی نداره :razz:

sepehr1234

عضو جدید
اگه قضیه دین و ایمان و اسلام و شیعه باشه که خیلی مسایل هست که باید اصلاح بشه این آرایش زیاد بحث جدی نیست
ولی به نظرم تا حدودی ایراد نداره زیادش زنندس ولی خب تا حدی که عیب صورت خانومارو بپوشونه وزیباترشون کنه ایرادی نداره
چون خدا خودش زیباست و زیبایی رو دوست داره ما هم بنده ی خدا هستیم و دوستدار زیبایی

تارا پارسا

عضو جدید
آرايش كم موردي نداره.خيليم قشنگه...
چون انسان ذاتا زيبايي رو دوس داره.
منم با آرايشهاي غليظ و زننده كاري ندارم

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
3-چون اکثر دختران ایرانی نماز میخوانند و نماز هم باید با شستن صورت و مسح سر همراه باشد چطور با این مسئله کنار میآند؟
-فکرش رو بکنید که آرایش دختران کلی وقت میگیرد و حال او بعد از مدتی باید نماز بخواند که باید کلی آن همه آرایش رو کرده با آب از بین ببرد!
و ....

این خارج از تصور آقایونه ولی دخترا ظرف 5 دقیقه دوباره بعد از نماز عین همون هفت قلم رو رو صورتشون نقاشی میکنن :biggrin:

مثلا تصور کنید که شما(دختر) در جمعی باشید که همگی دختر باشند آیا آن وقت باز هم آرایش لذت بخش می باشد؟

بله لذت میبریم خیلی هم با حاله تو جمعای کاملا دخترونه هفتاد قلم آرایش کنی

ولی من تو جمعی که مرد باشه احساس بدی بهم دست میده دوست ندارم خوشگل و جذاب باشم

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به همون دلیل که ما پسرا دوست داریم شیک و خوب لباس بپوشیم

تو ذات انسانه پسرا یک جور و دخترا یک جور

بالا