چرا بعضي اوقات به حرف دلمون گوش نمي كنيم؟؟؟؟

archi&tini

عضو جدید
براي من اين سواله.........
چرا بعضي اوقات به جاي اين كه به حرف دلمون گوش بديم به حرف عقلمون گوش ميدي؟؟؟؟
در بعضي موارد هم ضرر مي كنيم...در بعضي موارد هم نه......
جدا چرا؟

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
عقل و احساس هر دو برای تصمیم گیری لازمن..
یه روانشناسی می گفت تصمیمات کوچک رو با عقلت بگیر و تصمیمات بزرگ رو با دلت! :redface:

سماته

عضو جدید
حرف دل مهمتره به شرطی که درست بشنویمش. این درست شنیدن لازمه اش درست شناختن خودمونه . اونوقته که احساس و عقل به هم نزدیک میشن و تصمیم عاقلانه است و احساسی در عین حال.

archi&tini

عضو جدید
حرف دل مهمتره به شرطی که درست بشنویمش. این درست شنیدن لازمه اش درست شناختن خودمونه . اونوقته که احساس و عقل به هم نزدیک میشن و تصمیم عاقلانه است و احساسی در عین حال.

من آدم هايي رو ديدم كه اكثرا به حرف دلشون زياد گوش نمي دن....ميترسن كه اگه گوش بدن اتفاق بدي بيفته......
پس يعني اونا عقل و دلشون به هم نزديك نيست....:(

سماته

عضو جدید
من آدم هايي رو ديدم كه اكثرا به حرف دلشون زياد گوش نمي دن....ميترسن كه اگه گوش بدن اتفاق بدي بيفته......
پس يعني اونا عقل و دلشون به هم نزديك نيست....:(
اگه به هم نزدیک باشن عقل و دل ، حرفاشونم به هم نزدیک میشن. دل یه چیزایی میدونه و میبینه که عقل نمیبینه چون چیزی رو که هست میبینه. اما دل چیزی که باید باشه و بهتره باشه را میفهمه و میبینه. حرف دل ما رو میرسونه به چیزی که باید باشه. اگه عقل نزدیک باشه به دل رسیدن راحت تر میشه . خوبه که هر دو با هم باشن .

تندباد

عضو جدید
اگه به هم نزدیک باشن عقل و دل ، حرفاشونم به هم نزدیک میشن. دل یه چیزایی میدونه و میبینه که عقل نمیبینه چون چیزی رو که هست میبینه. اما دل چیزی که باید باشه و بهتره باشه را میفهمه و میبینه. حرف دل ما رو میرسونه به چیزی که باید باشه. اگه عقل نزدیک باشه به دل رسیدن راحت تر میشه . خوبه که هر دو با هم باشن .

کلا اگه به حرف دلت گوش بدی ضرر می کنی اینکه آدم بعضی وقتا عقل رو کنار بگذاره وبا دلش (احساسی) تصمیم بگیره ح م ا ق ت ه.

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم اگه دل رو گوش کنی ارزو به دل و عقده ای نمیشی و اگه عقل رو گوش کنی اشتباه نمیکنی پس جفتش واسه تصمیم گیری درست لازمه. و البته کار سختی در بعضی مواقع.

archi&tini

عضو جدید
کلا اگه به حرف دلت گوش بدی ضرر می کنی اینکه آدم بعضی وقتا عقل رو کنار بگذاره وبا دلش (احساسی) تصمیم بگیره ح م ا ق ت ه.

اين كه ميگي اگه به حرف دل گوش كني ح.م.ا.ق.ت.ه رو قبول ندارم....
خود من بعضي از جاهايي كه بايد تصميم مي گرفتم به حرف دلم گوش كردم و ضرر نكردم...
درسته دل همه اش احساسه اما بعضي از تصميم ها رو لازمه كه احساسي بگيري....
هرچند هميشه حرف دل و عقل من تقريبا يكيه.....;)

آخرین ویرایش:

تندباد

عضو جدید
اين كه ميگي اگخ به حرف دل گوش كني ح.م.ا.ق.ت.ه رو قبول ندارم....
خود من بعضي از جاهايي كه بايد تصميم مي گرفتم به حرف دلم گوش كردم و ضرر نكردم...
درسته دل همه اش احساسه اما بعضي از تصميم ها رو لازمه كه احساسي بگيري....
هرچند هميشه حرف دل و عقل من تقريبا يكيه.....;)

اگه ادم با یک سلسله دلایل وسنجیده تصمیم بگیره کمتر به درد سر می افته چون قبلا همه جوانب رو سنجیده اما تصمیم احساسی یک تصمیم کور است و یه ریسکه یا خوب یا بد چون احساس در روابط انسانی خودشو نشون میده و با اون حس راجع به شخصی تصمیمی می گیری جالب نیست اگه دلایلت بالای 80 درصد مثبته اونوقت با احتیاط می تونی به احساست مراجعه کنی.

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
براي من اين سواله.........
چرا بعضي اوقات به جاي اين كه به حرف دلمون گوش بديم به حرف عقلمون گوش ميدي؟؟؟؟
در بعضي موارد هم ضرر مي كنيم...در بعضي موارد هم نه......
جدا چرا؟
خب چون گاهی دوست داریم با خودمون لج بازی کنیم!!!
می دونیم کارمون اشتباهه!!!
دلمونم می گه ها....
اما دوست نداریم گوش کنیم
و اگثرا ÷شیمون می شیم

سماته

عضو جدید
من نگفتم که صرفاً حرف دل را گوش کنیم. گفتم عقل و دل در کنار هم. اگه نتونی حرف دلتو درست بفهمی و حرفاشو با تصمیمات احساسی ابتدایی و از روی هوس برداشت کنی میشه حماقتی که میگی. اما اگه خوب بفهمیش بهترین تصمیمه عقلت هم تاییدش میکنه.