چرا بايد ديگران را ببخشيم؟؟؟

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]يک ضرب المثل چيني مي گويد، کسي که کينه توزي مي کند بايد دو قبر بکند. اگر خلاف آن را انجام دهد عمري طولاني و زندگي سالم خواهد داشت[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]مطمئن باشيد که مي توانيد ببخشيد. نبايد در مقابل اتفاقاتي که در زندگيمان مي افتد مقاومت کنيم. اطمينان کنيد، تسليم شويد و اجازه بدهيد که برايتان پيش بيايد. اميالتان را به اهداف تبديل کنيد. براي همه آنچه که داريد و همه اتفاقاتي که برايتان مي افتد شکرگذار و قدردان باشيد چون هر تجربه شما را داناتر و قوي تر خواهد کرد[/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]دست از مقصر کردن ديگران برداريد. [/FONT]​
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]مسئوليت پذير باشيد. عصبانيت را دور بريزيد. آنها را حس کنيد و بعد از خودتان بيرون کنيد. آنچه که هست را همانطور بپذيريد و آنرا با طوري که فکر مي کنيد بايد باشد مقايسه نکنيد[/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]تظاهر نکنيد. ما گاهي اوقات تصور مي کنيم بخشش کرده ايم بدون اينکه بدانيم خشم و تنفر هنوز در ناخودآگاه وجود ماست. درواقع، بخشش واقعي يعني هيچوقت نياز به بخشيدن را احساس نکنيد[/FONT]​
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]خود را ببخشيد. خود را بپذيريد و به خودتان اجازه دهيد اشتباه کند تا بتوانيد از آنها درس بگيريد[/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]يک ضرب المثل چيني مي گويد، کسي که کينه توزي مي کند بايد دو قبر بکند. اگر خلاف آن را انجام دهد عمري طولاني و زندگي سالم خواهد داشت[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]مطمئن باشيد که مي توانيد ببخشيد. نبايد در مقابل اتفاقاتي که در زندگيمان مي افتد مقاومت کنيم. اطمينان کنيد، تسليم شويد و اجازه بدهيد که برايتان پيش بيايد. اميالتان را به اهداف تبديل کنيد. براي همه آنچه که داريد و همه اتفاقاتي که برايتان مي افتد شکرگذار و قدردان باشيد چون هر تجربه شما را داناتر و قوي تر خواهد کرد[/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]دست از مقصر کردن ديگران برداريد. [/FONT]​
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]مسئوليت پذير باشيد. عصبانيت را دور بريزيد. آنها را حس کنيد و بعد از خودتان بيرون کنيد. آنچه که هست را همانطور بپذيريد و آنرا با طوري که فکر مي کنيد بايد باشد مقايسه نکنيد[/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]تظاهر نکنيد. ما گاهي اوقات تصور مي کنيم بخشش کرده ايم بدون اينکه بدانيم خشم و تنفر هنوز در ناخودآگاه وجود ماست. درواقع، بخشش واقعي يعني هيچوقت نياز به بخشيدن را احساس نکنيد[/FONT]​
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]خود را ببخشيد. خود را بپذيريد و به خودتان اجازه دهيد اشتباه کند تا بتوانيد از آنها درس بگيريد[/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]

مرسی از تاپیکت
دیگران را ببخش نه بخاطر اینکه اونها ارزشش بخشایش تو رو دارن بلکه بخاطر اینکه تو ارزش راحت زندگی کردن و بخشیدن را داری

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از تاپیکت
دیگران را ببخش نه بخاطر اینکه اونها ارزشش بخشایش تو رو دارن بلکه بخاطر اینکه تو ارزش راحت زندگی کردن و بخشیدن را داری
در واقع بخشيدن خود هم هست از ناراحتي و اندوه:gol::gol:

ju mong

عضو جدید
مرسی, موضوع خوب و مهمیه... :gol:

منم یه چیزایی اضافه کنم :دیگران را ببخش چون تو از دیگران جدا نيستي.

و بخشش چون لیاقت آن را داری که آرامش داشته باشی....

و در نهایت بیاموزیم که ببخشیم تا بخشیده شویم ...

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی من واقعا نمی تونم کسی رو ببخشم مخصوصا کسی را که بهم دروغ بگه تو چشام نگاه کنه و دروغ بگه متنفرم ازش متنفرم
از زندگی سیرم
یعنی من اینقد ساده ام که دیگران به همین راحتی سرم کلاه می زارن
فکر کنید توی دنیای ما آدما بعضیا چقدر راحت از مظلومیت و معصومیت دیگران سو استفاده می کنن و خودشونو به هدفاشون نزدیک تر می کنن
خدایا کاشکی منم آدم خائنی بودم تا با اون طرف مثل خودش رفتار می کردم
(توجه:قابل توجه همه مشکل من مشکل مالیه نه عشق و عاشقی و از این چرت و پرتا )

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی بخشم من کسی رو که از مظلومیتم و اعتمادم سو استفاده کنه هیچ وقت نمی بخشم هیچ وقت تازه با تمام وجودم از خدا می خوام هر چه زودتر به سزای اعمالش برسونتش:razz:

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی بخشم من کسی رو که از مظلومیتم و اعتمادم سو استفاده کنه هیچ وقت نمی بخشم هیچ وقت تازه با تمام وجودم از خدا می خوام هر چه زودتر به سزای اعمالش برسونتش:razz:

عزیزم سعی کن هیچ وقت نفرین نکن لذت بخشش خیلی بیشتره

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی, موضوع خوب و مهمیه... :gol:

منم یه چیزایی اضافه کنم :دیگران را ببخش چون تو از دیگران جدا نيستي.

و بخشش چون لیاقت آن را داری که آرامش داشته باشی....

و در نهایت بیاموزیم که ببخشیم تا بخشیده شویم ...
ممنون
درسته هميشه ميگن
در عفو لذتي است كه در انتقام نيست;):gol:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی من واقعا نمی تونم کسی رو ببخشم مخصوصا کسی را که بهم دروغ بگه تو چشام نگاه کنه و دروغ بگه متنفرم ازش متنفرم
از زندگی سیرم
یعنی من اینقد ساده ام که دیگران به همین راحتی سرم کلاه می زارن
فکر کنید توی دنیای ما آدما بعضیا چقدر راحت از مظلومیت و معصومیت دیگران سو استفاده می کنن و خودشونو به هدفاشون نزدیک تر می کنن
خدایا کاشکی منم آدم خائنی بودم تا با اون طرف مثل خودش رفتار می کردم
(توجه:قابل توجه همه مشکل من مشکل مالیه نه عشق و عاشقی و از این چرت و پرتا )
خب شما هم بايد حواستو جمع ميكردي

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گناهكار رو اگر تعمدي باشه نبايد بخشيد و بايد حق رو گرفت
ولي عدم بخشش هم باعث ناراحتي خودمون ميشه

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا ظالم کی باشه؟
ولی به نظرمن با کینه ای بودن بیشتر خودمون رو آزار میدیم تا دیگران
خب يعني ميگيد اگه كسي كلاهبرداري كرد و همه اموالمون رو بالا كشيد ببخشيمش؟؟؟
معلومه كه بايد شكايت كرد و سعي در بازپس گيري داشت

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب يعني ميگيد اگه كسي كلاهبرداري كرد و همه اموالمون رو بالا كشيد ببخشيمش؟؟؟
معلومه كه بايد شكايت كرد و سعي در بازپس گيري داشت

خوب درسته سعی خودمون رو میکنیم ولی بخشیدن ونبخشدین اون چه نفعی به حال ما داره ؟پول ویا اموالمونو بهمون برمیگردونه؟
یا با نفرین ضررمون جبران میشه؟

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب درسته سعی خودمون رو میکنیم ولی بخشیدن ونبخشدین اون چه نفعی به حال ما داره ؟پول ویا اموالمونو بهمون برمیگردونه؟
یا با نفرین ضررمون جبران میشه؟
بله از طريق اصولي و قانوني ميشه اموال رو برگردوند
شما ميگي هرچي سر هركي اومد ببخشيمش؟؟؟:surprised::surprised::surprised:

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله از طريق اصولي و قانوني ميشه اموال رو برگردوند
شما ميگي هرچي سر هركي اومد ببخشيمش؟؟؟:surprised::surprised::surprised:

ببینید فک کنم شما منظوره منو نفهمیدید من میگم برای آرامش خودمونم که شده ببخشیم بهتره من همیشه سعی میکنم ببخشم تا دیگران هم منو ببخشن

آخرین ویرایش:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینید فک کنم شما منظوره منو نفهمیدید من میگم برای آرامش خودمونم که شده ببخشیم بهتره من همیشه سعی میکنم ببخشم تا دیگران هم منو ببخشن
بله بخشش براي راحتي خيال خودمون و تمركز خيلي بهتره منتهي نبايد به قيمت از دست دادن داشته هاي خودمون باشه .. اول خانه بعد همسايه
اول بايد دلمون براي خودمون بسوزه بعد براي ديگران

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای چقدر کینه ای هستی گلی:eek:

واقعا نمی تونم ببخشمش واقعا می گم این کار غیر ممکنه شما خودت فکر کن به یکی خیلی اعتماد کنی بعد اون طرف خودش بدونه داره سرت کلاه می زاره بعد خونوادت بریزن سرت بگن تو مقصری به نظر شما حسه قشنگیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا نمی تونم ببخشمش واقعا می گم این کار غیر ممکنه شما خودت فکر کن به یکی خیلی اعتماد کنی بعد اون طرف خودش بدونه داره سرت کلاه می زاره بعد خونوادت بریزن سرت بگن تو مقصری به نظر شما حسه قشنگیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اولا به هر کسی نمیشه اطمینان کرد باید با دید باز دوست انتخاب کرد و بعد اطمینان کرد بعدش هم اگر ضربه خوردی یه تجربه کسب میکنی و جلو اعتماد الکی بعدیت و میگیری;)
ولی با نفرین و کینه ورزی کاری از پیش نمیبری من اینجور مواقع راحت میگم اگر ضرر کردم بخاطر اعتماد کورکورانم بود بهت و تو ارزش اعتماد منو نداشتی و بخشیدمت و برو خوش باش;)
نمیدونی با ابن جمله چه آتیشی به جون طرفت میندازی:D

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا به هر کسی نمیشه اطمینان کرد باید با دید باز دوست انتخاب کرد و بعد اطمینان کرد بعدش هم اگر ضربه خوردی یه تجربه کسب میکنی و جلو اعتماد الکی بعدیت و میگیری;)
ولی با نفرین و کینه ورزی کاری از پیش نمیبری من اینجور مواقع راحت میگم اگر ضرر کردم بخاطر اعتماد کورکورانم بود بهت و تو ارزش اعتماد منو نداشتی و بخشیدمت و برو خوش باش;)
نمیدونی با ابن جمله چه آتیشی به جون طرفت میندازی:D
از كجا ميدوني آتيش به جونش ميفته؟؟؟:surprised:
شايدم خودشو تحسين كنه:surprised:

بالا