چرادختران بیشتر دانشگاه میروند؟

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی واضحه
چون به تحصیلات اهمیت زیادی می دن
مثلا همین دانشگاه ما:
دم در که وایسی می بینی که از هر 20 دختر یه پسر میاد تو

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره اینم هست.
پسرا دنبال کار و فرار از سربازین

الهه_م

عضو جدید
خب مشخصه خانوما باهوشترن وطبیعتأ درصد قبولیشون بیشتره;)
ولی من فکر میکنم خانوما دغدغه سرکار رفتن و داشتن شغل برای دادن خرج زندگی یه نفر جز خودشون رو ندارن در حالیکه اقایون این مشکل رو دارن و از اونجاییکه در حال حاضر درامد تو شغل ازاد ترجیح میدن برن سرکار تا اینه درس بخونن.
این نظر من بود شاید اشتباه باشه اخه من پسر نیستم که بدونم چرا

mortazavi

عضو جدید
ولی من میگم بعضی از دخترا هستن فقط برای پیدا کردن دوست پسر و همسر آینده به دانشگاه میان

10 نمونش رو تودانشگاه خودم دیدم این دخترا تو دانشگاه طوری رفتار میکنن که پسرا رو مثل آهنربا به سمت خودشون بکشونن

مطمئن باشید تو تمامه دانشگاه ها دختر زرنگ کم پیدا میشه ، بیشتر برای خودنمایی و جزوه دادن به پسرها و

دوست شدن با آنها به دانشگاه میروند

آخرین ویرایش:

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یکی از دلیلاش مدل شخصیت مرداست و با خانوم ها تفاوت های زیادی داره

ولی روز به روز این فاصله داره کمتر میشه
و بهتره بگم دخترا باید حواسشون جمع باشه
چون آمار سال 86فکر کنم 51به 49به نفع پسرا بود.

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون ما دخترا قد شما پسرا آزادی نداریم نمی تونیم بیشتر از ساعت 9 بیرون بمونیم نمیتونیم شبا خونه دوستامون به خوابیم نمی تونیم هر کلاسی خواستیم ثبت نام کنیم
درنتیجه تنها کاری که می تونیم بکنیم درس خوندنه واسه همین ما بیشتر از شما میریم دانشگاه
اما امسال پسرا بیشتر رفتن دانشگاه آخه امسال به جنسیتم علاوه بر 2500 نوع سهمیه دیگه سهمیه دادن
بهتون تبریک میگم پسرای....

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نگاهی به دور و برتون بندازین متوجه می شی چرا دخترا بیشتر میرن دانشگاه ، تو اکثر خونواده ها همت دخترا واسه درس خوندن بیشتره!

اینکه دخترا بیشتر میرن دانشگاه اهمیتی نداره!

مهم اینه که همه امتحان دادن، دخترا قبول شدن! مهم همینه، چه دختر چه پسر! که دیگه کم کم جلوی همینم قراره گرفته بشه:redface:

sepide_86

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون دخترن!دخترا هم ذاتآ باهوشن!دیگه این که دوست ناباب ندارن!!!:biggrin:

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه میخوان مستقل بشن....و دانشگاه رفتن بهترین راهه واسه این کار...چون تا حدودی اینده کاریشون تضمین میشه....دستشون میره تو جیب خودشون...و لازم نیست منتظر خرجی از طرف مردا باشن....البته این یه دلیلشه دلایل دیگه ای هم داره...مثل علاقه به تحصیل....نداشتن محدودیت سربازیو....

2sadaf2

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پسرا بيشترشون دغدغه ي كار و زندگي و ازدواج آينده رو دارند و ترك تحصيل كردند رفتند دنبال پول! البته اين بهانشونه
به زبان ساده بيشترشون(نه همه) اهل درس نيستن

mortazavi

عضو جدید
هر دختر ی تو کیفش (رژ لب-خط چشم-مداد ابرو و غیره دارد ) زمانی که در دستشویی دانشگاه مشغول به آرایش میشوند همان لحضه سر کلاس استاد مشغول به درس دادن است

مطمئن باشید درصد کمی از دختران پیدا میشوند که سر کلاس حواسشون به درس باشه

amirand

عضو
دغدغه

دغدغه

من دغدغه زیاد پسران را نسبت به دختران میدونم در واقع اگر دخترها به اندازه پسرها دغدغه توی زندگیشون داشتند هیچ وقت دانشگاه نمی رفتند یک نمونه بسار کوچک اون سربازیه چون 2سال از بهترین سالهارو باید.......

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر دختر ی تو کیفش (رژ لب-خط چشم-مداد ابرو و غیره دارد ) زمانی که در دستشویی دانشگاه مشغول به آرایش میشوند همان لحضه سر کلاس استاد مشغول به درس دادن است

به به ! می بینم پسرایی که ادعا می کنن دخترا واسه شوهر پیدا کردن می رن دانشگاه خوب تو نخ دخترا هستن!!! از تو ی کیفشونم سر در میارن! :w07:

یه کم فکر کنین اگه کسی تو دانشگاه چشش دنبال دخترا نبود، همیناییکه می گین دنبال این کاران از کجا انگیزه پیدا می کردن؟؟؟؟؟؟؟ همیشه یه طرف مقابلی هم هست :w01:

مهدي از تهران

عضو جدید
جمعیت دختران بیشتر از پسران است و حدود پنج و نیم میلیون دختر ازدواج نکرده و حدود سه و نیم میلیون پسر مجرد در جامعه وجود دارند. به علت بالا رفتن سن ازدواج، دختران فرصت بیشتری برای کار و ادامه تحصیل دارند، اما پسران به علت آنکه فرصت شغلی بیشتری برای آنها وجود دارد، کمتر به ادامه تحصیلی می پردازند و با توجه به پایین بودن بازار کار، در برخی رشته ها کمتر شرکت می کنند.
مسوولیت زندگی برعهده دختران نیست و آنها با مشکل خدمت وظیفه روبرو نیستند، بنابراین فرصت بیشتری برای مطالعه و ادامه تحصیل دارند. همچنین به علت نگاهی که جامعه نسبت به جنس زن داشته است، آنها به طور آگاهانه و ناآگاهانه ادامه تحصیل را راهی برای برای ابراز شایستگی و لیاقت خود می دانند. ]
]زنان از تحصیلات برای رسیدن به استقلال مالی و دوام و استحکام زندگی مشترکشان استفاده می کنند.
تحصیلات موقعیت اجتماعی دختران را ارتقا داده و شانس ازدواج و یافتن همسر مناسب را افزایش می دهد. برخی از دختران برای ارتقای طبقه اجتماعی خود وارد دانشگاه ها می شوند و برای یافتن جایگاهی مناسب در جامعه تلاش می کنند تا شایستگی شان را نشان داده و وجهه و پایگاه اجتماعی مناسب و مستحکمی کسب کنند.
در مجموع می توان گفت که قبولی در دانشگاه سرنوشت یک دختر را تغییر می دهد و امکان انتخاب مشاغل مناسب با استعداد و شخصیت آنها را افزایش می دهد.
تحصیلات در ارتقای دید بهداشتی، تربیتی زنان بسیار تاثیر گذار است و فرزندان این افراد کمتر به آسیب های اجتماعی و بزه کاری کشیده می شوند. همچنین میزان شیوع جرم های اجتماعی چون فحشا، مواد مخدر و انواع آسيب های اجتماعی در زنان تحصیل کرده بسیار پایین است.
با توجه به اینکه تحصیلات و کارکردن زنان، کم شدن قدرت مردان را به دنبال داشته است، کسانی که می خواهند زن در استعمار و استثمار آنها بماند با این مساله مخالفت می کنند. آنها گمان می کنند که هنوز در دوران مردسالاری صد سال قبل به سر می برند، در صورتی که باید به این گونه افراد گفت زمان تغییر کرده و دیگر نمی توان میراث و مناسبات گذشته را ادامه داد.

منبع : گفته‌هاي يك كارشناس مسائل اجتماعي

arjomand

عضو جدید
همه در مورد آمار قبولی حرف می زنند کسی از آمار شرکت تو کنکور خبری نداره.به نظر من تو درصد قبولی (براساس جنسیت )تاثیر میذاره.

sepide_86

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو هنوز فینگلیش تایپ میکنی؟!!!!اتفاقآ دخترا بیشتر دغدغه فکری دارن!

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز

من یکی که توی کیفم از این چرت و پرتایی که شما گفتی ندارم
دیدم کی سر کلاس حواسش به درس نیست
کیه که نیم ساعت قبل از کلاس میاد پشت سر دخترا جا می گیره؟
کیه موهاشو سیخ می کنه و لباس بنفش می پوشه؟
کیه که ابروهاشو تمیز می کنه؟
ما حواسمون به درس نیست؟ یا شما ؟یه نگاهی به نمرات روی برد دانشگاتون بنداز ببین نمره کی بیشتره ببین که رتبه اول کلاسه؟

elhamgh6666

عضو جدید

رکسانا جوابت و داد دستش طلا.فقط 1 سؤال میشه بپرسم شما از کجا میدونید دخترا وقتی استاد سر کلاس درس میده مشغول آرایش هستند؟یا اینکه اون موقع توی دستشویی دخترانه بودی یا اینکه سر کلاس اینقدر حواست جمع دختراست که می فهمی الان رفته و آرایش کرده:w15::w15:

psychologist

عضو جدید
اولا اینکه پسرا زیاد درس خون نیستن دوما به خاطر مشکلات بیکاری کمتر سراغ درس و دانشگاه میرن چون از اینده شغلیشون مطمئن نیستن دخترهام به خاطر نقشی که تو خانواده دارن زیاد نگران اینده شغلیشون نیستن و با خیال راحت تری درس میخونن البته اینکه از پسرا باهوش ترند هم یکی از دلایلش:victory:

مهدي از تهران

عضو جدید
اولا اینکه پسرا زیاد درس خون نیستن دوما به خاطر مشکلات بیکاری کمتر سراغ درس و دانشگاه میرن چون از اینده شغلیشون مطمئن نیستن دخترهام به خاطر نقشی که تو خانواده دارن زیاد نگران اینده شغلیشون نیستن و با خیال راحت تری درس میخونن البته اینکه از پسرا باهوش ترند هم یکی از دلایلش:victory:

البته بهتر بود در مورد هوش دخترها جستجویی در اینترنت می کردید و آمارها رو بررسی می نمودید .
بنده هم نظرم رو قبلاً دادم .

m_kh_m

عضو جدید
خوب این که سوال کردن نداره

چون پسر ها کمتر میرن

به همین سادگی

;)