پاسخ تاپيك پوشيدگان برهنه

ایزل 2020

اخراجی موقت
خوب..
خواستم جواب بدم دوست عزیزمون ZEUS83 جواب شما رو دادن
اما
موضوع بر سر زن های بی حجاب یا بقول شما...نیست
موضوع چیز دیگه ایه

در نظر بگیر
این همه پرونده های سیاه مالی...فساد های عجیب و غریب دولتی..پرونده های 3000 میلیاردی...دزدی های بزرگ از جیب ملت و...
اونوقت همه اینا در حاشین...کسی اونچنان صحبتی در موردشون نمیکنه..بخوای هم چیزی بگی میگن کش ندهید...!!!

به نظرت اینا مهمترن یا پاهای لخت یک زن...ولو از رون بیرون باشه...ولو شلوار نداشته باشه...ولو ببخشید ها لخت باشه
این به جامعه بیشتر لطمه میزنه یا اون فساد ها؟؟؟؟
آدم باید عاقلانه نگاه کنه...صرفا بخاطر مخالفت با یک موضوع که نمیشه روی همه چیز پا گذاشت...نمیشه چشم رو روی حقایق بست
اصلا اگر فایده داشت الان ماشالله سی ساله میگن زن باید حجاب داشته باشه..هر روز از تریبون های مختلف داد میزنن که وای اسلام بخطر افتاد
خدا وکیلی..الان چند درصد زنهای ما با حجابن؟؟؟با حجاب واقعی ها...نه بخاطر شغلشون..نه بخاطر نفعی که براشون داره

بخدا قسم یه موی زن...پاهای لخت یک زن
یک زن بی حجاب به اسلام ضربه نمیزنه...شاید اصلا اون مسلمون نیست...شاید لائیکه
اما
دزدی-مال مردم خوری-ربا خواری-رشوه-و هزاران مورد دیگه بخدا اینا اسلام را نابود میکنه
مردم متنفر میشن وقتی میشنون فلانی که اینهمه تبلیغش رو میکنن دزده...فساد مالی کرده...رئیس فلان جا بوده چندین هزار میلیارد پول بی زبون ملت رو بالا کشیده
چرا؟
چون دم از اسلام میزنیم..میگیم جامعه ما اسلامیه...کو اسلام؟؟؟
هرچی میشه میگن مشیت خدا این بوده دیگه..باید صبر کنی
چی رو صبر کنیم؟
مگه چند سال زنده ایم؟
مشیت کیلو چنده؟

دوست عزیز...درد اینه..

دوست عزیز ....بحث چیز دیگه ای هست...موضوعی که شما از اون به عنوان درد یاد میکنید ..بحث ما نیست!

شما 1تاپیک بزنید ...وجداگانه آن رو دنبال کنید! فساد از چیزیهای کوچک شروع میشه...ما فقط میگم این اولویت نداره...بلکه اون ضرورت داره.!!!:surprised:

اون اتفاقیه که صورت گرفته! چرا؟ چون این موضوع فساد مالی رو قبل ها باز میگفتیم این مشکل اصلی ما نیست!! همین موضوعی که قبل ها در اولویت نبود..الان خودش به

خودش اولویت داده!!!! و موضوع اصلی شده...پس همین مبحث کوچک اگر بهش دقت نشه ممکن که چه عرض کنم!!! در همین نزدیکی ها موضوع 1رسانه ها و روزنامه ها

میشه

بازم خوبه داره پی گیری میشه و از رسانه اطلاع رسانی میشه!

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب..
خواستم جواب بدم دوست عزیزمون ZEUS83 جواب شما رو دادن
اما
موضوع بر سر زن های بی حجاب یا بقول شما...نیست
موضوع چیز دیگه ایه

در نظر بگیر
این همه پرونده های سیاه مالی...فساد های عجیب و غریب دولتی..پرونده های 3000 میلیاردی...دزدی های بزرگ از جیب ملت و...
اونوقت همه اینا در حاشین...کسی اونچنان صحبتی در موردشون نمیکنه..بخوای هم چیزی بگی میگن کش ندهید...!!!

به نظرت اینا مهمترن یا پاهای لخت یک زن...ولو از رون بیرون باشه...ولو شلوار نداشته باشه...ولو ببخشید ها لخت باشه
این به جامعه بیشتر لطمه میزنه یا اون فساد ها؟؟؟؟
آدم باید عاقلانه نگاه کنه...صرفا بخاطر مخالفت با یک موضوع که نمیشه روی همه چیز پا گذاشت...نمیشه چشم رو روی حقایق بست
اصلا اگر فایده داشت الان ماشالله سی ساله میگن زن باید حجاب داشته باشه..هر روز از تریبون های مختلف داد میزنن که وای اسلام بخطر افتاد
خدا وکیلی..الان چند درصد زنهای ما با حجابن؟؟؟با حجاب واقعی ها...نه بخاطر شغلشون..نه بخاطر نفعی که براشون داره

بخدا قسم یه موی زن...پاهای لخت یک زن
یک زن بی حجاب به اسلام ضربه نمیزنه...شاید اصلا اون مسلمون نیست...شاید لائیکه
اما
دزدی-مال مردم خوری-ربا خواری-رشوه-و هزاران مورد دیگه بخدا اینا اسلام را نابود میکنه
مردم متنفر میشن وقتی میشنون فلانی که اینهمه تبلیغش رو میکنن دزده...فساد مالی کرده...رئیس فلان جا بوده چندین هزار میلیارد پول بی زبون ملت رو بالا کشیده
چرا؟
چون دم از اسلام میزنیم..میگیم جامعه ما اسلامیه...کو اسلام؟؟؟
هرچی میشه میگن مشیت خدا این بوده دیگه..باید صبر کنی
چی رو صبر کنیم؟
مگه چند سال زنده ایم؟
مشیت کیلو چنده؟

دوست عزیز...درد اینه..
دیگه واقعا دارین شورشو در میارینا!!!
همه چیو با هم قاطی میکنین...الان بحث فساد مالی نیست،هروقت بحثش شد باید در موردش حرف زد!!
الان بحث حجاب و عفافه نه چیز دیگه!اگه حرفی در این زمینه دارید بحث کنید!
مثل اینه که داریم در مورد درسی حرف میزنیم که توش مشکل داریم بعد یهو یکی بپره وسط یه درس دیگه رو شروع کنه بگه این سختتره اونو ول کنین!!این دو موضوع هیچ ربطی به هم ندارن و هردو مشکلات و معضلات جامعه هستن...خیلی مسخره است که بگیم چون مشکل اقتصای داریم مشکل اخلاقیو ول کنیم!!

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه واقعا دارین شورشو در میارینا!!!
همه چیو با هم قاطی میکنین...الان بحث فساد مالی نیست،هروقت بحثش شد باید در موردش حرف زد!!
الان بحث حجاب و عفافه نه چیز دیگه!اگه حرفی در این زمینه دارید بحث کنید!
مثل اینه که داریم در مورد درسی حرف میزنیم که توش مشکل داریم بعد یهو یکی بپره وسط یه درس دیگه رو شروع کنه بگه این سختتره اونو ول کنین!!این دو موضوع هیچ ربطی به هم ندارن و هردو مشکلات و معضلات جامعه هستن...خیلی مسخره است که بگیم چون مشکل اقتصای داریم مشکل اخلاقیو ول کنیم!!

آهان
منظور شما اینه که کش ندهید دیگر
بگذارید مسئولین کارشان را بکنند..

اینجا نگیم کجا بگیم؟؟؟

باشه..
فقط یه چیز
با زدن...بردن...زور...چکمه...باتوم..فحش..زندان...اعدام...و کارهای فرهنگی از این قبیل
جامعه درست نخواهد شد

البته یه چیزم بگم ها
نه اینجا کلاس درسه و نه این مسائل به نظر شما پیش پا افتاده، دروس

درسته..مشکل فرهنگی داریم..اقتصادی داریم
اما باید ریشه یابی کنیم بفهمیم از کجان؟؟

آخرین ویرایش:

bahareh85

عضو جدید
آهان
منظور شما اینه که کش ندهید دیگر
بگذارید مسئولین کارشان را بکنند..

اینجا نگیم کجا بگیم؟؟؟

باشه..
فقط یه چیز
با زدن...بردن...زور...چکمه...باتوم..فحش..زندان...اعدام...و کارهای فرهنگی از این قبیل
جامعه درست نخواهد شد

البته یه چیزم بگم ها
نه اینجا کلاس درسه و نه این مسائل به نظر شما پیش پا افتاده، دروس

درسته..مشکل فرهنگی داریم..اقتصادی داریم
اما باید ریشه یابی کنیم بفهمیم از کجان؟؟
برو برای خودت یه تاپیک بزن تا صبح راجع بهش صحبت کن
دوست محترم شما انگار متوجه نیستی یا نمی خواهی متوجه بشی که ما نه هیچ کدوم دزدیم و نه موافق دزدی
ما میگیم بی حجابی یه مشکله و داریم راجع به اون صحبت می کنیم همین.
حرف دیگه ای هست می تونی بری تاپیک مربوطه راجع به اون صحبت کنی

;)

major7

عضو جدید
دوست محترم شما انگار متوجه نیستی یا نمی خواهی متوجه بشی که ما نه هیچ کدوم دزدیم و نه موافق دزدی

;)

خب اينكه بي حجابي مشكله به نظر من درسته...فكر نميكنم هيچ جاي دنيا هم بي حجابي داشته باشيم....اون چيزي كه تو ايران هست بدحجابي از ديد اسلام هست...كه از نظر ديني حرفتون صحيحه چون طبق قوانين اسلام حجاب تعريف شدست....اما شما از نظر اجتماعي ميتونين بگين كه بد حجابي چه مشكلاتي داره؟؟؟ آيا آمار تجاوز و ازدواج و سلامت جنسي تو كشورهايي كه حجاب در اونها اجباري هست بهتر از كشورهاييه كه تا حدودي آزادي رو به مردمشون دادن؟ من اطلاعي از اين آمارها ندارم اما اگه شما دارين ممنون ميشم كه بگين

pir mard

اخراجی موقت
جمع کنید بابا اعتقاد هر کی مال خودش :razz: هر موقع گفتگوی آزاد اینجا رو میبینم یکی دوتا تاپیک مخصوص حجاب و این مزخرفاته .... واقعا هم متاسفم وقتی میبینم هنوز هم افرادی هستند که از ظلم و زور و تبعیض به زن دفاع میکنند و واقعا بیشتر متاسفم برای اون دخترهایی که خودشون هم از چادر و روسری رو دوست ندارند اما بخاطر اعتقاداتی که از کودکی بهشون آموختند میان و از حجاب دفاع میکنند :razz:

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز

;)

چشم...چشم..
قبول...من چشمم رو روی همه مشکلات این جامعه می بندم و میچسبم به بی اهمیت ترین موضوع که همون حجاب داشتنه
چرا میگم بی اهمیت؟؟؟
چون
من هم اگر جای دختری بودم که با رکیک ترین رفتار ها و جملات در جلوی انظار مردان و زنانی به مراتب پست تر از حیوان ( منظورم رو خوب میفهمید کیه )...باهام رفتار میکردن ازم میخواستن که روسریم رو بکشم جلو ....لاک های انگشتام رو پاک کنم..شلوار پاچه تنگم رو بکشم پایین ( اصلا مگه شلوار دیگه ای هم پیدا میشه که بخریم ) یا نمیدونم با چه جادویی وسط خیابون عوضش کنم...اون یه خورده آرایش هرچند غلیظ رو پاک کنم...که چی بشه...
که تمامی مشکلات این جامعه فقط و فقط بخاطر همین چند سانت سایز کوتاه شلوار منه...
نه تنها که اصلا گوش نمیکردم که اتفاقا برای لج بازی بدتر هم میکردم...که این سرشت آدماست که چیزی رو بدون علت نپذیرن..اجبار نه تنها تاثیر نداره که اتفاقا نتیجه عکس میده
یعنی اگه منم مثل زنای افغانی یا توی خونه محبوس بودم یا با پوشیه در خیابان ظاهر میشدم الان اسلام ناب محمدی داشت در کشور رعایت میشد
یعنی ریشه تمام عقده ها ..حقارت ها..دزدی ها..تجاوز ها و اسید پاشی ها و قتل ها و ربا خواری ها و همه و همه...

فقط و فقط بخاطر همین چند تا تار موی منه...

اصلا گور پدر تمامی مشکلات جامعه...منظور شما همینه دیگه..پس

میخوام بگم مگه شما ادعا نمیکنید که دارید در ام القرای اسلام زندگی میکنید؟؟؟
مگه نمیگید مملکت اسلامیه؟؟؟مگه قوانین اسلام رعایت نمیشه؟؟
مگه هر روز این همه برنامه...کنفرانس..کتاب در مورد حجاب اجرا و چاپ و منتشر نمیشه؟؟؟
خوب
پس چرا هر روز عوض اینکه مردم و جوانان فوج فوج به اسلام رو بیارن..ازش گریزان تر و متنفر تر میشن؟؟
چرا جوانان ما به سرعت دارن به فرهنگ غربی و متاسفانه در بعضی موارد به شیطان پرستی...یعنی دقیقا نقطه مقابل خدا پرستی رو میارن
چرا صف های نماز جماعت در مساجد ما هر روز کمرنگ تر و کمرنگ تر میشن؟؟؟؟
چرا هر روز روسری ها بازتر...مانتوها تنگتر و کوتاه تر..آرایش ها غلیظتر

ابله کسیه که فکر کنه تاثیر فقط و فقط ماهوارست...ماهواره موثره
اما چرا جوانان ما از تی وی ایران بیزارن؟؟؟چرا دلشون نمیخواد نگاش کنن؟؟/
حتما مشکلی هست دیگه؟؟؟

همه ما میدونیم مشکلات جامعه از کجا آب میخوره
از همین سخت گیری ها...
فقط یه چیز رو میخوام بدونید...اوایل انقلاب آیت الله طالقانی در مجلس میگه:
چرا میخواید در کاباره ها رو ببندید...کاباره یجورایی مثل مستراح میمونه توی خونه
همون طوری که خونه بدون مستراح کامل نیست...جامعه هم برای سالم موندن نیاز به کاباره داره
یعنی هرکس هر غلطی خواست بکنه..یجایی باشه که اونجا انجامش بده
کثافت و گند به جامعه کشیده نشه..
باور ندارید از بزرگتراتون بپرسید...

اما
دریغ
دریغ که ما ملتی از ابتدا کر و کور بوده ایم...

پیشنهاد میکنم یخورده کتاب های دکتر شریعتی رو بخونید..دیدتون بهتر میشه
شاید فردا همگیمون بدرد مملکتمون خوردیم...

tanha990

عضو جدید
مشكل اساسي مردان جامعه ما پاي سياه سوخته عريان يك دختر نيست
دقیقا
اما....
اما طبق این محور قانون داده میشه....ومسائل مملکت ظاهرا حول این محور میچرخه
این طور نیست؟

طبق این محور قانون داده میشود ؟ این ضعق مردان است یا هرزگی زنان ؟
همه مشکل من با این نوع تفکرات اینه که برهنگی را بدترین مسئله موجود میدونید و فکر میکنید تمام دنیا بر این محور میچرخه ...

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما ميدانند عزيز من.... اگر فقط ميخواهيد به اين تيپ دختران بگوييد كه با اين پوشش نگاه بسياري از مردان را به خود جلب ميكنند حرف مفيد فايده اي نيست چون اكثر قريب به اتفاق دخترايي كه با وضع پوشش خلاف هنجارهاي اسلامي در جامعه ايران؛ در مكان هاي عمومي ظاهر ميشن ميدونند كه در نظر جنس مذكر تحريك آميز تر هستند ....اونها(دخترهايي كه با وضع پوشش خلاف عرف اسلامي در مكان هاي عمومي رفت وآمد ميكنند) همچين مسئله اي رو ميدونند و باهاش راحت هستند يا حد اقل باهاش كنار ميان...

اما اگه از نظر اسلامي به قضيه نگاه ميكنيد بحث هاي متفاوتي قابل انجامه...اينكه يك مردي كه براش دينش خيلي مهم هست خب نبايد با ديدن يك ساق پا دامنش از دست بره!! اون هم در زمونه اي كه دلايل بسيار ديگري باعث سقوط انسان در جهنم هستش( براي مثال و نه بحث در رابطه با اين موضوع به بهره بانكي اشاره ميكنم كه از مصداق هاي بارز ربا هستش و در روايت معصوم هست كه اگر كسي ربا دهد مثل اينست كه با مادر خود در مسجد الحرام 70 بار زنا كند ...خب كسي كه مسلمون هست بايد اونو بيشتر رعايت كنه چون ربا يكي از بدترين گناهان هست...اماميبينيم كساني كه خود دم از اسلام ميزنند متاسفانه اكثرشون از بانك وام ميگيرند يا سپرده ميگذراند و از سودش استفاده ميكنند...)

از منظر اجتماعي البته در تمام جوامع امروز يك حداقل هايي رعايت ميشه...اما مسايل اجتماعي مثل مسايل رياضي نيستكه يك فرمول درست داشته باشه...مثلا شما هر حدي از پوشش رو تعريف كنين و اونو بعنوان حداقل پوششي كه بايد رعايت بشه ؛بصورت قانون در بيارين(مگر اينكه به افراد آزادي كامل پوشش بدين كه اونهم معايب بزرگي داره)بازهم بخاطر ماهيت انسان مشكلات بوجود خواهد آمد( از قبيل مصداق هايي كه براي پوشش تعريف ميشه يا اطاعتي كه مردم خواهند نمود)پس ميرسيم به يك مشكل لا ينحل!!!البته اين مشكل ميتونه بزرگ يا كوچك باشه كه بزرگي يا كوچكي مشكل پوشش بستگي به خيلي پارامترهايي داره كه بنده بي اطلاعم اما ميشه چنتاشو نام برد(1. آزادي زنان در جامعه 2. ميزان مذهبي بودن جامعه3.ميزان سنتي بودن جامعه...)

اما در كل نظر من اينه : مشكل اساسي مردان جامعه ما پاي سياه سوخته عريان يك دختر نيست

(((بخاطر حذف شدن؛ پاسخم در مورد مطلب استارتر تاپيك پوشيدگان برهنه را در اينجا مينويسم)

قابل توجه دوستان

جمله نهایی استارتر و یا چکیده پست اول این تاپیک اینه

مشكل اساسي مردان جامعه ما پاي سياه سوخته عريان يك دختر نيست

از نظر زبانشناسی بار معنایی این جمله یعنی مشکل اساسی چیز یا چیزهای دیگری است .

پس وقتی استارتر مشکل اساسی رو عوامل دیگری میدونن دوستان هم می تونن در مورد عواملی که از نظر خودشون مشکل اساسی هست کامنت بدن . و طبق قوانین سایت استارتر می تونند اگر پستی رو مشاهده کردن که برخلاف روند تاپیک ایشون هستن به مدیران گزارش بدهند تا رسیدگی بشه .

وقتی استارتر پستای دوستان رو بر خلاف روند تاپیک شون نمی دونن پس موردی برای خودسانسوری و یا فشار بر دیگران برای خفه شدن وجود نداره .

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم...چشم..
قبول...من چشمم رو روی همه مشکلات این جامعه می بندم و میچسبم به بی اهمیت ترین موضوع که همون حجاب داشتنه
چرا میگم بی اهمیت؟؟؟
چون
من هم اگر جای دختری بودم که با رکیک ترین رفتار ها و جملات در جلوی انظار مردان و زنانی به مراتب پست تر از حیوان ( منظورم رو خوب میفهمید کیه )...باهام رفتار میکردن ازم میخواستن که روسریم رو بکشم جلو ....لاک های انگشتام رو پاک کنم..شلوار پاچه تنگم رو بکشم پایین ( اصلا مگه شلوار دیگه ای هم پیدا میشه که بخریم ) یا نمیدونم با چه جادویی وسط خیابون عوضش کنم...اون یه خورده آرایش هرچند غلیظ رو پاک کنم...که چی بشه...
که تمامی مشکلات این جامعه فقط و فقط بخاطر همین چند سانت سایز کوتاه شلوار منه...
نه تنها که اصلا گوش نمیکردم که اتفاقا برای لج بازی بدتر هم میکردم...که این سرشت آدماست که چیزی رو بدون علت نپذیرن..اجبار نه تنها تاثیر نداره که اتفاقا نتیجه عکس میده
یعنی اگه منم مثل زنای افغانی یا توی خونه محبوس بودم یا با پوشیه در خیابان ظاهر میشدم الان اسلام ناب محمدی داشت در کشور رعایت میشد
یعنی ریشه تمام عقده ها ..حقارت ها..دزدی ها..تجاوز ها و اسید پاشی ها و قتل ها و ربا خواری ها و همه و همه...

فقط و فقط بخاطر همین چند تا تار موی منه...

اصلا گور پدر تمامی مشکلات جامعه...منظور شما همینه دیگه..پس

میخوام بگم مگه شما ادعا نمیکنید که دارید در ام القرای اسلام زندگی میکنید؟؟؟
مگه نمیگید مملکت اسلامیه؟؟؟مگه قوانین اسلام رعایت نمیشه؟؟
مگه هر روز این همه برنامه...کنفرانس..کتاب در مورد حجاب اجرا و چاپ و منتشر نمیشه؟؟؟
خوب
پس چرا هر روز عوض اینکه مردم و جوانان فوج فوج به اسلام رو بیارن..ازش گریزان تر و متنفر تر میشن؟؟
چرا جوانان ما به سرعت دارن به فرهنگ غربی و متاسفانه در بعضی موارد به شیطان پرستی...یعنی دقیقا نقطه مقابل خدا پرستی رو میارن
چرا صف های نماز جماعت در مساجد ما هر روز کمرنگ تر و کمرنگ تر میشن؟؟؟؟
چرا هر روز روسری ها بازتر...مانتوها تنگتر و کوتاه تر..آرایش ها غلیظتر

ابله کسیه که فکر کنه تاثیر فقط و فقط ماهوارست...ماهواره موثره
اما چرا جوانان ما از تی وی ایران بیزارن؟؟؟چرا دلشون نمیخواد نگاش کنن؟؟/
حتما مشکلی هست دیگه؟؟؟

همه ما میدونیم مشکلات جامعه از کجا آب میخوره
از همین سخت گیری ها...
فقط یه چیز رو میخوام بدونید...اوایل انقلاب آیت الله طالقانی در مجلس میگه:
چرا میخواید در کاباره ها رو ببندید...کاباره یجورایی مثل مستراح میمونه توی خونه
همون طوری که خونه بدون مستراح کامل نیست...جامعه هم برای سالم موندن نیاز به کاباره داره
یعنی هرکس هر غلطی خواست بکنه..یجایی باشه که اونجا انجامش بده
کثافت و گند به جامعه کشیده نشه..
باور ندارید از بزرگتراتون بپرسید...

اما
دریغ
دریغ که ما ملتی از ابتدا کر و کور بوده ایم...

پیشنهاد میکنم یخورده کتاب های دکتر شریعتی رو بخونید..دیدتون بهتر میشه
شاید فردا همگیمون بدرد مملکتمون خوردیم...

دوست عزیز این ها همه بخشی از یک سناریوی از پیش طراحی و مهندسی شده هست .

تا درجه دما سنج از یه عددی میره بالاتر فوری این مباحث و عکسا توی نت پخش میشه و در موردش سر و صدا راه میندازن و بعد از چند روز می بینیم سر و صدا تو ی کل جامعه پیچید و همون حرف ها و دا د و فریادها و رفتارهای تکراری دوباره احیا میشه .

دیگه باید عادت کرده باشیم به این روند . اصلا هم به رومون نیاریم سیستم اقتصادی و بانکی دچار ضعف و فقدان مدیریت صحیح هستش . به رومون نیاریم ضعف قانون و مدیریت حتی در مجلس که جایگاه خرد ملی هستش اظهر من الشمس شده . امروز طرحی رو تصویب می کنن که در نهایت نه تنها کویر ایران اباد نمیشه بلکه باعث برهم خوردن نظام اکولوژیک منطقه میشه و .............

چون ما نمی فهمیم ، اگر خوب توجیه شده بودیم الان می فهمیدیم که اون موارد همه شون تقصیر پای سیاه سوخته همین دو تاست

اصلا همه چی ارومه ما چقدر خوشحالیم

صبح تا شب به همه چی می بالیم

می بالیم ها . خدای نکرده نخونید می نالیم :razz:

آخرین ویرایش:

...گل شب بو...

عضو جدید
به نظر من هم دلیلی وجود نداره که یک زن خودش رو با چند تا ملافه بپیچونه از ترس یه مرد.مگه موهای یک زن چیه که مرد با دیدن اون تحریک میشه.شاید یه مرد هزار تا بیماری دیگه هم داشته نباید تاوان اونو دیگران بدن.اگه یک زن بگه من با موی مرد تحریک میشم هیچ مردی روسری سرش میکنه؟

شما با اینکه دختر هستید اما درک درستی از یک زن را ندارید.....

متاسفم شرایط دین رو بخونید و دلیل گذاشتن این شرایط را جویا بشید.

EECi

مدیر بازنشسته
آيا آمار تجاوز و ازدواج و سلامت جنسي تو كشورهايي كه حجاب در اونها اجباري هست بهتر از كشورهاييه كه تا حدودي آزادي رو به مردمشون دادن؟ من اطلاعي از اين آمارها ندارم اما اگه شما دارين ممنون ميشم كه بگين
سلام
با نگاه به امار های جهانی می توان دید که امار تجاوز به عنف در کشور های مسلمان پایین تر از کشور های دیگر هست
البته در این میان کشور هایی مثل سودان استثنا هستند و دلیل اصلی این هست که امنیت بصورت کلی در این کشور وجود ندارد

بهتره به امار های این سایت ها نگاهی بندازیم:
http://www.nationmaster.com/graph/cri_rap-crime-rapes
http://en.wikipedia.org/wiki/Rape_statistics

و این هم گزارشی تحلیلی:
http://www.rape.co.za/index2.php?do_pdf=1&id=875&option=com_content

اگر سوالی در ذهنتان بوجود امد که ممکن هست در کشور هایی مثل عربستان سعودی این امار ها غیر واقعی باشد ، پیشنهاد می کنم به امار کشور هایی نظیر لبنان و ترکیه و... مراجعه کنید و ان را با کشور هایی نظیر فرانسه و المان و بریتانیا و ایالات متحده امریکا مقایسه کنید
متاسفانه اماری از ایران در این لیست نیست
ولی با یک تعمیم از امار های مشابه مثل درصد قتل در کشور های مختلف می توان دید که ایران از این نظر ( امنیت زنان) کشور پاکیست

به نظر شخصی من دین اسلام با اموزه هایی که دارد ، اثر مثبت زیادی در امنیت زنان گذاشته است

موفق باشید
:gol:

pir mard

اخراجی موقت
در زمان سابق ( محمدرضا) ،هرکس آزاد و مختار بود که نوع پوشش خود را خودش تعیین کند و از شعار یا روسری یا توسری

و اجبارحجاب خبری نبود !

در کل جهان ، فقط ایران و عربستان حجاب اجباری دارند ! این همه اعراب را مسخره می کنید ، در مسائل اجتماعی خیلی از ایران

جلوتر هستند ، مثلا در سوریه و عراق و مراکش و تونس و اردن و امارات ( و بقیه کشورهای عربی ) خبری از حجاب اجباری نیست !

حجاب یک قانون قبیله ای است !

major7

عضو جدید
سلام
با نگاه به امار های جهانی می توان دید که امار تجاوز به عنف در کشور های مسلمان پایین تر از کشور های دیگر هست
البته در این میان کشور هایی مثل سودان استثنا هستند و دلیل اصلی این هست که امنیت بصورت کلی در این کشور وجود ندارد

بهتره به امار های این سایت ها نگاهی بندازیم:
http://www.nationmaster.com/graph/cri_rap-crime-rapes
http://en.wikipedia.org/wiki/Rape_statistics

و این هم گزارشی تحلیلی:
http://www.rape.co.za/index2.php?do_pdf=1&id=875&option=com_content

اگر سوالی در ذهنتان بوجود امد که ممکن هست در کشور هایی مثل عربستان سعودی این امار ها غیر واقعی باشد ، پیشنهاد می کنم به امار کشور هایی نظیر لبنان و ترکیه و... مراجعه کنید و ان را با کشور هایی نظیر فرانسه و المان و بریتانیا و ایالات متحده امریکا مقایسه کنید
متاسفانه اماری از ایران در این لیست نیست
ولی با یک تعمیم از امار های مشابه مثل درصد قتل در کشور های مختلف می توان دید که ایران از این نظر ( امنیت زنان) کشور پاکیست

به نظر شخصی من دین اسلام با اموزه هایی که دارد ، اثر مثبت زیادی در امنیت زنان گذاشته است

موفق باشید
:gol:

با سلام..در مورد ميزان تجاوز بهتره بجاي تعداد كل تجاوز(total) صورت گرفته ؛ تعداد بر اساس جمعيت مشخص (per capita) رو مشاهده كنيم ...همچنين آمارهاي گرد آوري شده رو به صورت يك سال مشخص نگاه كنيم.....منظور من اينه كه صفحه اي كه شما لينكشو گذاشتين آمار كلي سال2009 فرانسه وآلمان رو با آمار كلي سال 2000 چين و آمار كلي سال 2004 قطر و آمار كلي سال 2002 عربستان تو يك جا نوشته كه از دو نظر مشكل داره ...يكي اينكه تعداد جمعيت فرانسه و عربستان متفاوته دوم اينكه سالي كه مورد بررسي قرار گرفته متفاوته....براي داشتن ديد بهتر توصيه ميكنم گزينه per capita , و همچنين آخرين سال در دسترس معتبر يعني سال 2008 رو انتخاب كنيد....همچنين پيشنهاد ميكنم بجاي گزينه bargraph گزينه map رو انتخاب كنيد تا راحت تر متوجه بشيد كه آمار چه كشور هايي در دسترس هستند....لينكي كه من ميبينم و به شما هم پيشنهاد ميكنم ببينيد اين هست:
http://www.nationmaster.com/red/graph/cri_rap_percap-crime-rapes-per-capita&date=2008&b_map=1
كه البته در اين آمار اكثر كشور هاي مسلمان آمارشون در دسترس نيست!!!

پس فكر نميكنم كه بشه به آمار موجود در اين سايت اعتناي خاصي كرد...

تو لينك دوم هم فقط آمار كشورهاي مسلمان بحرين مصر مراكش عمان سودان سوريه تركيه قرقيزستان آورده شده. كه در اينها( درمورد بحرين و عمان مطمئن نيستم) حجاب اجباري نيست كه بشه نظر خاصي راجع به مفيد بودن حجاب اجباري داد

در لينك سوم كه فقط در مورد كشور هاي آفريقاي جنوبي آمريكا استراليا انگليس و كنگو و كامبوج حرف زده كه اصلا هيچ كدوم كشورهاي مسلمان نيستند( در مورد كنگو مطمئن نيستم)

اتفاقا همين كشور نا امن سودان كه 97% اونها رو مسلمانان تشكيل ميدن ؛آمار بالاي تجاوز نشون ميده كه ميزان تجاوز به چيزهايي بجز دين مردم بستگي داره ...

البته در مورد آمار ازدواج ؛طلاق ؛سلامت جنسي ؛سلامت رواني؛سقط جنين؛ فرزندان نامشروع؛هم اگه همراه با مورد تجاوز بررسي بشه ( مناطقي كه در اونها حجاب اجباريه و مناطقي كه اجباري نيست)‌ميشه يك ديد كلي پيدا كرد كه از نظر اجتماعي حجاب اجباري كارساز بوده يا نه...

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
با سلام..در مورد ميزان تجاوز بهتره بجاي تعداد كل تجاوز(total) صورت گرفته ؛ تعداد بر اساس جمعيت مشخص (per capita) رو مشاهده كنيم ...همچنين آمارهاي گرد آوري شده رو به صورت يك سال مشخص نگاه كنيم.....منظور من اينه كه صفحه اي كه شما لينكشو گذاشتين آمار كلي سال2009 فرانسه وآلمان رو با آمار كلي سال 2000 چين و آمار كلي سال 2004 قطر و آمار كلي سال 2002 عربستان تو يك جا نوشته كه از دو نظر مشكل داره ...يكي اينكه تعداد جمعيت فرانسه و عربستان متفاوته دوم اينكه سالي كه مورد بررسي قرار گرفته متفاوته....براي داشتن ديد بهتر توصيه ميكنم گزينه per capita , و همچنين آخرين سال در دسترس معتبر يعني سال 2008 رو انتخاب كنيد....همچنين پيشنهاد ميكنم بجاي گزينه bargraph گزينه map رو انتخاب كنيد تا راحت تر متوجه بشيد كه آمار چه كشور هايي در دسترس هستند....لينكي كه من ميبينم و به شما هم پيشنهاد ميكنم ببينيد اين هست:
http://www.nationmaster.com/red/graph/cri_rap_percap-crime-rapes-per-capita&date=2008&b_map=1
كه البته در اين آمار اكثر كشور هاي مسلمان آمارشون در دسترس نيست!!!

پس فكر نميكنم كه بشه به آمار موجود در اين سايت اعتناي خاصي كرد...

تو لينك دوم هم فقط آمار كشورهاي مسلمان بحرين مصر مراكش عمان سودان سوريه تركيه قرقيزستان آورده شده. كه در اينها( درمورد بحرين و عمان مطمئن نيستم) حجاب اجباري نيست كه بشه نظر خاصي راجع به مفيد بودن حجاب اجباري داد

در لينك سوم كه فقط در مورد كشور هاي آفريقاي جنوبي آمريكا استراليا انگليس و كنگو و كامبوج حرف زده كه اصلا هيچ كدوم كشورهاي مسلمان نيستند( در مورد كنگو مطمئن نيستم)

اتفاقا همين كشور نا امن سودان كه 97% اونها رو مسلمانان تشكيل ميدن ؛آمار بالاي تجاوز نشون ميده كه ميزان تجاوز به چيزهايي بجز دين مردم بستگي داره ...

البته در مورد آمار ازدواج ؛طلاق ؛سلامت جنسي ؛سلامت رواني؛سقط جنين؛ فرزندان نامشروع؛هم اگه همراه با مورد تجاوز بررسي بشه ( مناطقي كه در اونها حجاب اجباريه و مناطقي كه اجباري نيست)‌ميشه يك ديد كلي پيدا كرد كه از نظر اجتماعي حجاب اجباري كارساز بوده يا نه...

بله... درسته من هم همان اول متوجه قضیه شدم
و در اینترنت به دنبال امار یکی از کشور ها که فکر کنم فرانسه بود، رفتم. در 5 سال پی در پی
تغییر انچنانی وجود نداشت
طبیعی هم بود زیرا یک جامعه انسانی اگر بخواهد تغییراتی از نظر اجتماعی در ان رخ بدهد در عرض چند سال رخ نخواهد داد و زمان بیشتری خواهد برد
پس می شود با کمی تخفیف امار مثلا سال های قبل اندونزی را تعمیم داد و مقایسه کرد با امار های سال های اخیر کشوری مثل فرانسه( اندونزی جمعیت بالغ بر 200 میلیون نفر را دارد)

البته دوست عزیز دقت بکنید که اموزه های اسلامی در ضمیر نا خود اگاه بیشتر تاثیر گذار هست
اینکه در ایات قران تاکید میشه احکام خاصی رو در مقابل نا محرم رعایت کنید ، برای مثال پوشش
یا حیای نفس و...

کشور هایی نظیر لبنان و ترکیه یا اندونزی رو پیشنهاد کردم ببینید که اموزه های اسلامی بصورت معقول تری در انها رعایت میشه و نه بحرین یا امارات و عربستان که اسلام وهاب رو گسترش میدن که اسلامی تند رویانه ای هست و بهتره بگیم دین زندگی نیست و در کل چهره ای برای دست اویز قرار دادن بهانه جویان ...

نمونه سودان را اوردید . من هم همان ابتدا گفتم سودان یک استثناست چون احکام اولیه اسلام و هر جامعه معقول بشری در کشورشان وجود نداره( امنیت ، شغل و...)
دقت کنید این فکر که بخواهیم همه چیز را با حجاب پوشش توجیه کنیم غیر منطقی هست ، حجاب چند رکن دارد
یکی از انها پوشش مناسب هست
عزت نفس برای مرد و زن ، رفتار و کردار مناسب( حتی قران ایه ای دارد که به نظر من می گوید: وقتی راه می روید طوری راه بروید که ارزش انسانی خودتان را حفظ کنید تا شما در دید اول در چهره دیگران نه بخاطر زن وبدنتان بلکه بخاطر انسان بودنتان مورد قضاوت در نظر دیگران قرار بگیرید) از ارکان دیگر حجاب هست

در مورد تحلیل شما از لینک ها:
در مورد دو لینک اول در بالا توضیح دادم

اما لینک سوم

من هم گفتم یک تحلیل هست
در لینک سوم عوامل مختلف بررسی شده اند ... می شود از دل این عوامل علل اصلی تجاوز را فهمید و باز هم به ارزش اموزه های اسلام پی برد

شاد باشید و پایدار:gol:

major7

عضو جدید
بله... درسته من هم همان اول متوجه قضیه شدم
و در اینترنت به دنبال امار یکی از کشور ها که فکر کنم فرانسه بود، رفتم. در 5 سال پی در پی
تغییر انچنانی وجود نداشت
طبیعی هم بود زیرا یک جامعه انسانی اگر بخواهد تغییراتی از نظر اجتماعی در ان رخ بدهد در عرض چند سال رخ نخواهد داد و زمان بیشتری خواهد برد
پس می شود با کمی تخفیف امار مثلا سال های قبل اندونزی را تعمیم داد و مقایسه کرد با امار های سال های اخیر کشوری مثل فرانسه( اندونزی جمعیت بالغ بر 200 میلیون نفر را دارد)

البته دوست عزیز دقت بکنید که اموزه های اسلامی در ضمیر نا خود اگاه بیشتر تاثیر گذار هست
اینکه در ایات قران تاکید میشه احکام خاصی رو در مقابل نا محرم رعایت کنید ، برای مثال پوشش
یا حیای نفس و...

کشور هایی نظیر لبنان و ترکیه یا اندونزی رو پیشنهاد کردم ببینید که اموزه های اسلامی بصورت معقول تری در انها رعایت میشه و نه بحرین یا امارات و عربستان که اسلام وهاب رو گسترش میدن که اسلامی تند رویانه ای هست و بهتره بگیم دین زندگی نیست و در کل چهره ای برای دست اویز قرار دادن بهانه جویان ...

نمونه سودان را اوردید . من هم همان ابتدا گفتم سودان یک استثناست چون احکام اولیه اسلام و هر جامعه معقول بشری در کشورشان وجود نداره( امنیت ، شغل و...)
دقت کنید این فکر که بخواهیم همه چیز را با حجاب پوشش توجیه کنیم غیر منطقی هست ، حجاب چند رکن دارد
یکی از انها پوشش مناسب هست
عزت نفس برای مرد و زن ، رفتار و کردار مناسب( حتی قران ایه ای دارد که به نظر من می گوید: وقتی راه می روید طوری راه بروید که ارزش انسانی خودتان را حفظ کنید تا شما در دید اول در چهره دیگران نه بخاطر زن وبدنتان بلکه بخاطر انسان بودنتان مورد قضاوت در نظر دیگران قرار بگیرید) از ارکان دیگر حجاب هست

در مورد تحلیل شما از لینک ها:
در مورد دو لینک اول در بالا توضیح دادم

اما لینک سوم

من هم گفتم یک تحلیل هست
در لینک سوم عوامل مختلف بررسی شده اند ... می شود از دل این عوامل علل اصلی تجاوز را فهمید و باز هم به ارزش اموزه های اسلام پی برد

شاد باشید و پایدار:gol:

من اينجا رو نميتونم با شما موافقت كنم كه آمار سال 2000 مربوط به يك كشور(مسلمان ) رو با آمار 2009 مربوط به يك كشور ديگر(غير مسلمان و مسيحي ) مقايسه كنم و يك نتيجه اي بگيرم.اين تخفيفي كه شما دادين به نظر من خيلي زياده چون مثلا آماري كه از اندونزي سال 2000 هست تو اون زمان بحران اقتصادي وجود نداشته(ممكنه بحران اقتصادي و شرايط معيشتي تو ميزان جرايم تاثير گذار باشه) اما سال 2009 زمانه كاملا عوض شده...اجازه بدين كه اگه آماري تو يك سال وجود داره مقايسه كنيم وگرنه ذهني اينكار رو انجام نديم
شما به مثال اندونزي اشاره كردين كه ابدا حجاب در اونجا اجباري نيست و بهتر بود كه كشوري كه حجاب در اون اجباري هست با كشورهاي ديگه مقايسه ميشد(كشورهايي كه در اونها حجاب اجباريه: ايران-عربستان-سودان-افغانستان(زمان طالبان) )..
البته من در مورد اين حرف نزدم كه تو كشورهاي مسلمان آمار ارائه شده مربوط به تجاوز خيلي پايينتر از ميزان واقعي هست بخاطر شرايط اجتماعي و حساسيتي كه وجود داره...البته تو همه كشورها هيچوقت ميزان دقيق تجاوز معلوم نخواهد شد اما براي كشورهاي مسلمان اين مشكل بسيار بيشتره بعنوان دليل براي حرفم هم ميگم كه(تو همين سايتي كه شما دادين) كشورهاي مسلمان كمتر آماري تو سالهاي اخير دادن بيرون...

راستي در مورد لبنان تنها 60% اونها مسلمان هستند و بنابراين اينكه آمار اين كشور پاك هست نميتونه بيانگر چيزي باشه هر چند كه آمار سال 2006هم آماري به نسبت قديمي تري هست نسبت به آمار سال 2009

اتفاقا من نميخوام كه همه چيز رو به حجاب ربط بدم اما مسايلي كه گفتم اگه همه با هم به مورد بررسي قرار بگيرند شايد بشه از نظر اجتماعي فهميد كه حجاب در كل كار ساز هست يا خير..

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله major7 http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

آيا آمار تجاوز و ازدواج و سلامت جنسي تو كشورهايي كه حجاب در اونها اجباري هست(و نه لزوما مسلمان چون بحث ما حجاب هست و نه دين اسلام) بهتر از كشورهاييه كه تا حدودي آزادي رو به مردمشون دادن؟ من اطلاعي از اين آمارها ندارم اما اگه شما دارين ممنون ميشم كه بگين

حالا من يك لينك ميدم كه به نظرم مطالب خيلي مفيدي درش هست ..توصيه ميكنم به دوستان همشو بخونند:http://fa.wikipedia.org/wiki/حجاب

major7

عضو جدید
دوستان نظرتون راجع به مطلبي كه لينكشو در آخر پست قبل گذاشتم چيه؟

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
من همین جا اعلام می کنم این بحث رو با شما ادامه نخواهم داد
من هیچ منطق نظری از شما ندیدم
شما ابتدا سعی کنید محور نظرتان را در این مورد بیان کنید
1- شریعت
2- روانشناسی
3- امار و احتمال

در هر صورت امید وارم فقط بفکر توجیه نظر خود نباشید و با نگاه واقع بینانه امار و رو بنگرید

موفق باشید

major7

عضو جدید
من همین جا اعلام می کنم این بحث رو با شما ادامه نخواهم داد
من هیچ منطق نظری از شما ندیدم
شما ابتدا سعی کنید محور نظرتان را در این مورد بیان کنید
1- شریعت
2- روانشناسی
3- امار و احتمال

در هر صورت امید وارم فقط بفکر توجیه نظر خود نباشید و با نگاه واقع بینانه امار و رو بنگرید

موفق باشید

مرسي از بابت شركتتون تا اينجاي بحث...بحث من از ديد جامعه شناسي و اجتماعي هستش...حتما سعي ميكنم اينطور باشم اما هيچوقت ادعا ندارم كه با نگاه واقع بينانه به مسايل نگاه ميكنم...شما هرجا نگاه من رو به آمار خلاف واقعيت ديديد اگه دوست داشتيد ميتونيد گزارش كنيد به خودم