وقتی نیت کنی لباست رو در شلمچه خاک مالی کنی،شهداء خودشون اقدام می کنند.:

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز

توشه سفرم هنگام برگشتن همین بود.وقتی که خواستیم حرکت کنیم به سمت شلمچه به بچه ها توی اتوبوس گفتم بچه ها چادر هایتون و لباستون رو به خاک شلمچه که قطعه ای از بهشت است آغشته کنید بعضی ها درک نکردند .وقتی در حسینیه نماز ظهر و عصر را به جماعت خوندیم و وقتی که کارت دریافت غذا در جیب یکی از همراهان هست و دنبال کاری رفته است و وقتی که مکانهایی که برای صرف غذا آماده کرده بودند تکمیل میشه،پیشنهاد کردم بچه ها یک روز هم مثل رزمنده ها روی زمین شلمچه ناهار رو میل کنید.همه با شوق و اشتیاق پذیرفتند ،بچه ها نشستند روی خاک و در حال صرف ناهار بودند که یک تویوتا آمد و کنار بچه ها پارک کرد تا اینکه گزارش را تهیه کند جهت ارائه به سردار،که بابا وضعیت کربلای ایران(شلمچه) را جهت پذیرایی از زائران بهتر کنند.پس از تهیه عکس و فیلم در حالی که مقداری گل و لای در کنار بچه ها لبخند میزد،ناگهان راننده تویوتا سپاه ماشین را روشن کرد و فرمان را چرخاند البته ناخواسته ولی به خواست شهداء رفت تو گل و لای و گیر کرد ،اینقدر در جا زد(بکس و باد)کرد که بچه ها در حال صرف ناهار ،علاوه بر اینکه سر صورت و لباساشون آغشته به گل و لای شد ناهار چلوکبابشون هم پر گل و لای شد.وقتی بلند گو را دست گرفتم گفتم بچه ها شهداء خواستند ، بعد درک کردند و بعد فهمیدند که بابا خاک شلمچه مقدسه و هر جا نشدنی حکمتی داره و هر حکمتی...

و حالا تصمیم گرفتم که دیگه کتی که به خواست شهداء آغشته به خاک شده را هرگز نشورم و برای همیشه هم به همون صورت ازش نگهداری کنم.

منبع

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اینجا سرزمین غریبی است...نه..سرزمین قریبی است!آنقدر قریب که تا پا میگذاری میفهمی خاک دامنگیر چه خاکی است و چه صفایی دارد خاکی شدن با این خاک!!!دامنت را که گرفت سخت رهایت میکند آنقدر که بی هوش و حواس ،گرانترین داراییت،روحت،را روی تپه های خاکیش جا میگذاری..همان تپه ای که روز یا شبی زانو به بغل گرفته و چفیه به دست رویش نشستی و به دور از چشم دیگران چشمهایت را از گریه دریدی...میدانم که یادت هست آن حال وهوایت را و این هوای گرم و سوزان را به خنک ترین هواها نمیفروشی....
همیشه شبها در حسرت بار دیگر دیدن همین سرزمین قریب و خاک دامنگیر و تپه های خاکی اش بار میبندم ودر خواب راهی نور میشوم........و روزی هزاران بار چشمهایم روی آن تپه ، از شرم نور ،به زمین ،جایی روی کفشهای خاکیم دوخته میشود..... همین است که میگویم و میدانی که شلمچه غریب نیست ،قریب است چون سرزمینی است به فاصله ی کوتاه یک راهی نور شدن...کوله بارت نباید چیزی باشد جز همین دل عاشقت...همین وبس...از من بپرسی پای رفتن هم نمیخواهد...همین دل عاشقت جور پاهای خسته ات را هم میکشد...........