وضعیت تولید خودروی کشور

وضعیت تولید خودروی کشور

• 1- کاملا راضی بوده و موافق ادامه این روند هستم

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    115

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
هزینه ایرانیها برای خرید خودرو در سال قبل
سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۲

رئیس پلیس راهور گفت: ایرانی ها سال گذشته 23 هزار میلیارد تومان برای خرید خوردو هزینه کردند.
به گزارش جهان به نقل از مهر، سردار اسکندر مومنی روز سه شنبه در سومین کنفرانس بین المللی حوادث رانندگی و جاده ای که در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت: یک میلیارد و 317 میلیون وسیله نقلیه در دنیا وجود دارد که سالانه یک میلیون 270 هزار نفر جان خود را بر اثر حوادث رانندگی از دست می دهند. هم اکنون در دنیا به ازای هر پنج نفر یک وسیله نقلیه وجود دارد که این آمار در کشور یک وسیله نقلیه به ازای هر سه نفر است.
میزان کشته‌های حوادث رانندگی به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه در دنیا 9.5 نفر است که در کشور این آمار 8.2 نفر است.
هم اکنون ایران 1.8 دهم درصد وسایل نقلیه موتوری در جهان را دارا است اما میزان کشته ها 1.5 درصد تلفات دنیا است.
شماره گذاری هر ساعت 50 خودرو در تهران
رئیس پلیس راهور از شماره گذاری هر ساعت 50 خودرو در تهران خبر داد و افزود: روزانه 1200 خودرو در تهران شماره گذاری می شود که طبق پیش بینی ها میزان خودروهای کشور تا پایان دهه 90 به بیش از 30 میلیون می رسد.
وی تاکید کرد: در سال گذشته یک میلیون و 668 هزار خودرو جدید و 813 هزار موتورسیکلت شماره گذاری شد و یک میلیون و 900 نفر گواهینامه جدید دریافت کردند.
هزینه 23 هزار میلیارد تومانی ایرانی ها برای خرید خودرو
رئیس پلیس راهور با اعلام اینکه ایرانی ها سال گذشته 23 هزار میلیارد تومان برای خرید خودرو هزینه کرده اند گفت: بر اساس آخرین سرشماری که در کشور انجام شده است 4 میلیون نفر بین سالهای 85 تا 90 به جمعیت کشور اضافه شدند این در حالی است که 7 میلیون و 300 هزار خودرو و 4 میلیون موتورسیکلت به ناوگان حمل و نقل کشور اضافه شد.
به گفته مومنی، در سال گذشته با کاهش 25 درصدی تصادفات و 18 هزار کاهش کشته و مجروح از ورود 12 هزار میلیارد تومان خسارت به کشور جلوگیری شد.
سردار مومنی با اعلام اینکه اگر نگاه خود را به ایمنی و انضباط تغییر ندهیم دچار چالش جدی می شویم تاکید کرد: توسعه ایمنی خودرو متاسفانه اندک است. اگر نتوانیم طی سالهای اخیر ایمنی خودرو را ارتقاء دهیم روند کاهش تلفات با چالش جدی مواجه می شود.
به گفته رئیس پلیس راهور طی 4 سال گذشته چند خودرو پرتیراژ کنیستر و کاتالیست را از خودرو حذف کردند و اگر حکم پلیس نبود بار دیگر آن را نصب نمی کردند.

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
23000000000000میلیاردوامیدوارم صفراشو درست گذاشته باشم
با این حساب گوشی دستمون میاد که چرا مسئولین تا پای جان دارن از تولید خودروهای داخل حمایت میکنن...

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
23000000000000میلیاردوامیدوارم صفراشو درست گذاشته باشم
با این حساب گوشی دستمون میاد که چرا مسئولین تا پای جان دارن از تولید خودروهای داخل حمایت میکنن...
واقعا عدد بزرگی است که اگر قیمت حداقل خودرو یعنی پراید و روای 10 میلیون تومانی را در نظر بگیریم که تعداد دو میلیون و سیصد هزار خودرو میشود و با محاسبه میانگین قیمت 23 میلیون برای هر خودرو (با محاسبه خودروهای 10 میلیونی تا 100-150 میلیونی) همون امار نزدیک به یک میلیون خودرو در سال به دست می اید

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
از 74 رای گزینه 5 که اشاره به تعطیل سازی صنعت خودروسازی کشور داره در صدر جدول نظرات دوستان هست

sajjad_mke

عضو جدید
جای اسم خر خالیه
خوردروی بلا به نسبت ملی چقدر از خر بهتر می باشد
.این گزینه نبود
این همه جوان با این همه ایده برای طراحی همه ی قسمت خودرو باید این اشغالها رو سوار بشیم. اعنت بر باعث و بانیش

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
قیمت رانا مشخص شد
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۷

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از عرضه خودرو رانا در سطح قيمتي حدود 15 ميليون تومان خبر داد.

به گزارش جهان به نقل از ایسنا جواد نجم‌الدين در مراسم افتتاح خطوط توليد انبوه دومين خودرو ملي ايران خودرو (رانا) اظهار كرد: اين خودرو ارزان‌ترين محصول توليدي ايران خودرو در كلاس C است كه در سطح قيمتي حدود 15 ميليون تومان عرضه خواهد شد.

وي با بيان اين‌كه كيسه هواي راننده و سرنشين، ترمز ABS، سيستم ضد سرقت و قفل مركزي از جمله امكانات وتجهيزات اين خودروست، خاطرنشان كرد: طبق برنامه‌ريزي انجام شده تاكنون در توليد 90 درصد اين خودرو به خودكفايي رسيده‌ايم كه اين مقدار تا پايان شهريور ماه امسال به 100 درصد افزايش خواهد يافت.

مدير عامل ايران خودرو ادامه داد: طبق برنامه پيش بيني شده در سال جاري 25 هزار دستگاه، سال آينده 50 هزار دستگاه و دو سال ديگر 150 هزار دستگاه و در سال‌هاي 1394 تا 1396 سالانه 200 هزار دستگاه از اين خودرو توليد خواهد شد.

نجم‌الدين افزود: در زمينه توليد رانا در سايت‌هاي داخل ايران خودرو و سايت‌هاي بلاروس، آذربايجان، مصر، سوريه، سنگال و ونزوئلا برنامه ريزي شده است؛ ضمن اين كه صادرات اين محصول به منطقه غرب آسيا، خاورميانه، روسيه، حوزه كشورهاي مشترك المنافع، غرب آفريقا، آمريكاي جنوبي، شمال آفريقا و حوزه خليج فارس صورت خواهد گرفت.

وي با بيان اين‌كه در انتهاي سال جاري نيز خط توليد انبوه خودرو دنا به عنوان محصول تكامل يافته ايراني از نوع سمند و در كلاس D افتتاح خواهد شد، تصريح كرد:‌ طراحي اين خودرو داخلي بوده و پس از رانا به عنوان دومين دستاورد ايران خودرو در سال توليد ملي ارائه خواهد شد.

مديرعامل ايران خودرو افزود: همچنين دو پلت فرم جديد در كلاس‌هاي B و D در دست طراحي است كه از هر كدام پنج تا شش محصول در هفت سال آينده به توليد خواهد رسيد. البته اين اقدام نياز به سرمايه‌گذاري حدود هزار ميليارد توماني دارد كه اميدواريم با تصميم‌هاي كارگروه حمايت ازتوليد ملي و شوراي پول و اعتبار منابع مالي لازم تامين شود تا بتوانيم اين محصولات را ظرف پنج سال آينده عرضه كنيم.

به گفته وي، در ايران تاكنون هفت ميليون خودرو توليد شده كه حدود 60 درصد آن معادل چهار ميليون و 300 هزار دستگاه در طول دولت‌هاي نهم و دهم به توليد رسيده است.

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به قول یکی از اساتید ما اصلا تولید کننده خودرو نیستیم و مونتاژکاریم و مونتاژکار خوبی هم نیستیم

shahrokhblash

عضو جدید
با درود
من معتقد به کاهش عوارض واردات در حد10 درصد برای هر خودرو وارداتی هستم تا ضربه ای به کله خودرو سازان
بخور ببینن کسی دیگه تو دنیا ایموبلایزر و ایربگ رو برای مردمش جز آپشن نمیذارن!!
من گزینه سه رو انتخاب می کنم امیدوارم همچنان..

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با درود
من معتقد به کاهش عوارض واردات در حد10 درصد برای هر خودرو وارداتی هستم تا ضربه ای به کله خودرو سازان
بخور ببینن کسی دیگه تو دنیا ایموبلایزر و ایربگ رو برای مردمش جز آپشن نمیذارن!!
من گزینه سه رو انتخاب می کنم امیدوارم همچنان..

من باهاتون موافقم و همه اینایی که گفتینو تایید میکنم اما با ضربه خوردن تولید کننده داخلی چیزی درست نمیشه

shahrokhblash

عضو جدید
قیمت رانا مشخص شد
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۷
مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از عرضه خودرو رانا در سطح قيمتي حدود 15 ميليون تومان خبر داد.

به گزارش جهان به نقل از ایسنا جواد نجم‌الدين در مراسم افتتاح خطوط توليد انبوه دومين خودرو ملي ايران خودرو (رانا) اظهار كرد: اين خودرو ارزان‌ترين محصول توليدي ايران خودرو در كلاس C است كه در سطح قيمتي حدود 15 ميليون تومان عرضه خواهد شد.

وي با بيان اين‌كه كيسه هواي راننده و سرنشين، ترمز ABS، سيستم ضد سرقت و قفل مركزي از جمله امكانات وتجهيزات اين خودروست، خاطرنشان كرد: طبق برنامه‌ريزي انجام شده تاكنون در توليد 90 درصد اين خودرو به خودكفايي رسيده‌ايم كه اين مقدار تا پايان شهريور ماه امسال به 100 درصد افزايش خواهد يافت.

مدير عامل ايران خودرو ادامه داد: طبق برنامه پيش بيني شده در سال جاري 25 هزار دستگاه، سال آينده 50 هزار دستگاه و دو سال ديگر 150 هزار دستگاه و در سال‌هاي 1394 تا 1396 سالانه 200 هزار دستگاه از اين خودرو توليد خواهد شد.

نجم‌الدين افزود: در زمينه توليد رانا در سايت‌هاي داخل ايران خودرو و سايت‌هاي بلاروس، آذربايجان، مصر، سوريه، سنگال و ونزوئلا برنامه ريزي شده است؛ ضمن اين كه صادرات اين محصول به منطقه غرب آسيا، خاورميانه، روسيه، حوزه كشورهاي مشترك المنافع، غرب آفريقا، آمريكاي جنوبي، شمال آفريقا و حوزه خليج فارس صورت خواهد گرفت.

وي با بيان اين‌كه در انتهاي سال جاري نيز خط توليد انبوه خودرو دنا به عنوان محصول تكامل يافته ايراني از نوع سمند و در كلاس D افتتاح خواهد شد، تصريح كرد:‌ طراحي اين خودرو داخلي بوده و پس از رانا به عنوان دومين دستاورد ايران خودرو در سال توليد ملي ارائه خواهد شد.

مديرعامل ايران خودرو افزود: همچنين دو پلت فرم جديد در كلاس‌هاي B و D در دست طراحي است كه از هر كدام پنج تا شش محصول در هفت سال آينده به توليد خواهد رسيد. البته اين اقدام نياز به سرمايه‌گذاري حدود هزار ميليارد توماني دارد كه اميدواريم با تصميم‌هاي كارگروه حمايت ازتوليد ملي و شوراي پول و اعتبار منابع مالي لازم تامين شود تا بتوانيم اين محصولات را ظرف پنج سال آينده عرضه كنيم.

به گفته وي، در ايران تاكنون هفت ميليون خودرو توليد شده كه حدود 60 درصد آن معادل چهار ميليون و 300 هزار دستگاه در طول دولت‌هاي نهم و دهم به توليد رسيده است.

والله رفتیم نمایندگی به طرف می گیم پیش فروش رانا چطور هست می خواهیم ثبت نام کنیم
جوابمون کرد می گه تموم شده جالب اینجاست هنوز جلو نمایندگی پوستر پیش فروشش هست!!:confused:
حالا واقعا دوستان پیش فروش تموم شده؟

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
والله رفتیم نمایندگی به طرف می گیم پیش فروش رانا چطور هست می خواهیم ثبت نام کنیم
جوابمون کرد می گه تموم شده جالب اینجاست هنوز جلو نمایندگی پوستر پیش فروشش هست!!:confused:

لابد تموم شده دیگه...:cool:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لابد تموم شده دیگه...:cool:

18000تا رو همون هفته اول پیش فروش کردن
با قیمت 10 میلیون تومن
و الان فیش اون داره با 4میلیون سود فروخته میشه
و 2000تا شو پیش فروش نکردن تا دست خودشون باشه
سری نیمه فول هستش و از مهر تحویل میدن

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره همون روزای اول گفتن تموم شد الان کسانی که سری اول گرفتن شدید سود میکنند مثل ال نود که 12 میلیون فروخته شد و الان رسید به 18 میلیون رانا نیز با این مشخصاتی که گفته شده یقینا اگه 15 میلیون فروخته بشه تو بازار بالای 20 تومن میشه

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهندس جواد نجم الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت :علاوه بر پيش فروش مجدد خودرو رانا ، افزايش توليد اين محصول پيشرفته ايراني از نظر کيفيت و ايمني در سال جاري در دستور کار قرار دارد .

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو با اشاره به روند رو به رشد زنجيره تامين قطعات براي توليد رانا اظهار داشت : همه سازو کار هاي لازم براي افزايش توليد اين خودرو فراهم شده است و ايران خودرو تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا براساس زمان بندي تعيين شده اين خودرو در اختيار مشتريان قرار دهد .

وي افزود : مشتريان فريب دلال بازي ها درخريد و فروش فيش هاي ثبت نامي خودرو رانا را نخورند .

مهندس نجم الدين تاکيد کرد : خودرو رانا بدون هيچ گونه تاخيري طبق قرارداد فروش به مشتريان تحويل داده مي شود .

وي با اشاره به اينکه خودرورانا داراي استاندارد هاي روز اوپا است ، اين خودرو کم مصرف و داراي تجهيزات رفاهي و ايمني که با قيمت مناسب عرضه مي شود .

مهندس نجم الدين درمورد توليد و عرضه خودرو پژو 206 گفت :طي سه سال اخير خودکفايي قطعات پژو 206 به سرعت انجام شد و موفق شديم درزمينه تامين و توليد اين خودرو گام هاي اساسي برداريم

وي ياد آورشد : با آينده نگري و پاسخگويي به نياز بازار ، فروش پژو 206 به زودي آغاز

مي شود .

مهندس نجم الدين اظهارداشت : با برنامه ريزي صورت گرفته ، افزايش توليد تندر90 ايران خودرو درحال اجراست .

وي درپايان به مشتريان تاکيد کرد : براي جلو گيري از دلال بازي ، مشتريان براي خريد محصولات ايران خودرو به نمايندگي هاي مجاز اين شرکت مراجعه کنند

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس جواد نجم الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت :علاوه بر پيش فروش مجدد خودرو رانا ، افزايش توليد اين محصول پيشرفته ايراني از نظر کيفيت و ايمني در سال جاري در دستور کار قرار دارد .

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو با اشاره به روند رو به رشد زنجيره تامين قطعات براي توليد رانا اظهار داشت : همه سازو کار هاي لازم براي افزايش توليد اين خودرو فراهم شده است و ايران خودرو تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا براساس زمان بندي تعيين شده اين خودرو در اختيار مشتريان قرار دهد .

وي افزود : مشتريان فريب دلال بازي ها درخريد و فروش فيش هاي ثبت نامي خودرو رانا را نخورند .

مهندس نجم الدين تاکيد کرد : خودرو رانا بدون هيچ گونه تاخيري طبق قرارداد فروش به مشتريان تحويل داده مي شود .

وي با اشاره به اينکه خودرورانا داراي استاندارد هاي روز اوپا است ، اين خودرو کم مصرف و داراي تجهيزات رفاهي و ايمني که با قيمت مناسب عرضه مي شود .

مهندس نجم الدين درمورد توليد و عرضه خودرو پژو 206 گفت :طي سه سال اخير خودکفايي قطعات پژو 206 به سرعت انجام شد و موفق شديم درزمينه تامين و توليد اين خودرو گام هاي اساسي برداريم

وي ياد آورشد : با آينده نگري و پاسخگويي به نياز بازار ، فروش پژو 206 به زودي آغاز

مي شود .

مهندس نجم الدين اظهارداشت : با برنامه ريزي صورت گرفته ، افزايش توليد تندر90 ايران خودرو درحال اجراست .

وي درپايان به مشتريان تاکيد کرد : براي جلو گيري از دلال بازي ، مشتريان براي خريد محصولات ايران خودرو به نمايندگي هاي مجاز اين شرکت مراجعه کنند

از کی شروع به ثبت نام؟

تحویلش کی هست؟

میخواستم برای سری اول ثبت نام کنم ، دو روز دیر رفتم گفتن ثبت نام تمام شده!!!!

shahrokhblash

عضو جدید
بله معلوم چقدر جلو دلال ها رو گرفتن دیدیم!!!معمولا این خودرو برای ما با قیمت مناسب نیست برای
براداران و بازاریان عزیز می باشد اخه اونا همیشه گوش بزنگ هستن ما هم که..:surprised:کلا قشر متوسط همیشه متضرر هست
همانند سالها قبل این داستان ادامه دارد..:razz:

saeid_sr11

عضو جدید
سلام
من به گزینه 5 رای دادم
هرچند میدونم این گزینه اینجا غیر ممکنه!
گزینه های 1-2-4 به نارضایتی دلالت داره.
گزینه 3 که میگه تلاشو بیشتر کننو یعنی اینکه طراحی وساختشونو علمی تر وبه روز کنن که متاسفانه چون
محصولات داخلی تا زمانی که مشتری دارن این امر اتفاق نمیوفته. از طرفی اینا بخوان به صنعت پیشرفت بدن
کلی از هموطنامون جونشونو از دست دادن!! این یعنی پیشرفت صنعت مریض خودروسازیمون به بهای جان هموطنامون که غیر عقلانه هستش.
پس بهترین گزینه همون گزینه 5 هستش که هرگز اتفاق نمیوفته.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من به همتون قول میدم با هجوم خودروهای چینی (ام وی ام و شبکه سه لیفان و مدلهای جدیدی که به زودی وارد بازار خواهند شد) به زودی شاهد نابودی کامل صنعت خودروسازی کشور خواهیم بود و ایران خودرو و سایپا انگشت حسرت به دهان خواند گزید که چرا به موقع نصیحت ناصحان را گوش نداده و اقدامی در راستای بهبود وضعیت خود نکردند (هر چند این شرکت ها خصوصی نیستند که کسی دلش به حالشون بسوزه و همین فردا هم کلا تعطیل بشن کسی ناراحت نمیشه)

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ولی من به همتون قول میدم با هجوم خودروهای چینی (ام وی ام و شبکه سه لیفان و مدلهای جدیدی که به زودی وارد بازار خواهند شد) به زودی شاهد نابودی کامل صنعت خودروسازی کشور خواهیم بود و ایران خودرو و سایپا انگشت حسرت به دهان خواند گزید که چرا به موقع نصیحت ناصحان را گوش نداده و اقدامی در راستای بهبود وضعیت خود نکردند (هر چند این شرکت ها خصوصی نیستند که کسی دلش به حالشون بسوزه و همین فردا هم کلا تعطیل بشن کسی ناراحت نمیشه)

آره چیز دور از انتظاری نیس اونم با این همه شرطی که چین برای خرید نفت ایران گذاشته...

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برخی خودروها 200 تا 500 هزار تومان افزایش قیمت داشتند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، توقف عرضه برخی خودروهای داخلی باعث افزایش 200 تا 700 هزار تومانی قیمت خودرو در بازار شد.

براساس این گزارش، قیمت برخی از خودروهای موجود در بازار به شرح جدول زیر است.

مدل خودرو​
قيمت خودرو (تومان)​
پژو 206 تيپ 2​
18.200.000​
پژو تيپ 6​
25.000.000​
پژو 206 صندوقدار9V​
25.000.000​
پژو 206 صندوقدار8V​
19.700.000​
پژو 206 تيپ 5​
21.500.000​
سانگ یانگ رکستون​
81.200.000​
هیوندایی سوناتا​
78.500.000​
کیا سراتو​
57.300.000​
ام وی ام X33​
33.100.000​
وراکروز​
103.000.000​

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان از امروز صبح ساعت 10 رانا پیش فروش میشه و تحویل خودرو اسفند 91 هستش.

من ساعت 11 رفتم برای ثبت نام با این مورد برخورد کردم.

در حال حاضر ظرفیت به اتمام رسیده است.

shahrokhblash

عضو جدید
دوستان از امروز صبح ساعت 10 رانا پیش فروش میشه و تحویل خودرو اسفند 91 هستش.

من ساعت 11 رفتم برای ثبت نام با این مورد برخورد کردم.

در حال حاضر ظرفیت به اتمام رسیده است.

بلاخره دوست من ثبت نام ادامه دارد یا به اتمام رسیده چون همین هفته تو نمایندگی
مسئول فروش نمایندگی به ما گفت پیش فروش تو چن روز اونم تو خرداد ماه بود!!
عجب قصه ای شد..:confused:

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بلاخره دوست من ثبت نام ادامه دارد یا به اتمام رسیده چون همین هفته تو نمایندگی
مسئول فروش نمایندگی به ما گفت پیش فروش تو چن روز اونم تو خرداد ماه بود!!
عجب قصه ای شد..:confused:

معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو اعلام کرد : به منظور پاسخ گويي به نياز مشتريان، پيش فروش مرحله دوم خودرو رانا از سه شنبه اين هفته در نمايندگي هاي مجاز شرکت ايران خودرو آغاز شده است.

به گزارش ايکوپرس، عبداله بابايي گفت: ايران خودرو براي جلوگيري از و اسطه گري در خريد و فروش فيش هاي ثبت نامي خودروي رانا، پيش فروش مجدد اين خودرو را ادامه مي دهد.

وي افزود: افزايش تقاضا براي خريد خودروي رانا موجب شد تا ايران خودرو برنامه افزايش توليد اين خودرو را اجرايي کند.

بابايي به شرايط وِيژه پيش فروش رانا اشاره کرد و اظهار داشت: متقاضيان مي توانند با پيش پرداخت 10 ميليون تومان اين خودرو را پيش خريد کنند و با احتساب سود مشارکت 20 درصد ما به التفاوت آن را در زمان تحويل پرداخت کنند.

معاون بازار يابي و فروش ايران خودرو ، موعد تحويل خودرو رانا در پيش فروش مجدد را اسفند پارسال اعلام کرد.

بابايي تاکيد کرد: خودرو رانا بدون هيچ گونه تاخيري طبق قرارداد فروش به مشتريان تحويل داده مي شود.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
سایپا پیشتاز صادرات خودرو در خرداد
کد خبر: ۱۱۹۸۰۲۰۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۱
سایپا می گوید بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان گمرک ایران، گروه خودروسازی سایپا حائز بیشترین سهم صادرات در خردادماه سال 91 شد.

به گزارش سایپانیوز، بر اساس آمارسازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران، گروه خودروسازی سایپا با کسب بیشترین سهم صادرات درصنعت خودرو کشور با صادرات خودروهای تیبا ، خانواده X100 و همچنین قطعات منفصله خودرو به کشورهای حوزه خاورمیانه و اروپا همچنان پیشتاز صادرات خودرو ایران بوده است .
براساس این گزارش، در خرداد ماه سال 91 گروه خودروسازی سایپا محصولات خود را به کشورهای عراق، روسیه ، اوکراین ،افغانستان ارسال کرد که ازاین میزان کشور عراق با 2246 دستگاه انواع خودرو پراید و تیبا بیشترین سهم واردات محصولات سایپا را ازآن خود کرد.
این درحالی است که بعد از کشور عراق ، افغانستان با دریافت 70 دستگاه خودرو ،آذربایجان با 18 و اوکراین با واردات 16 دستگاه از خودروهای تیباو خانواده X100 در کشورهای بعدی واردکننده محصولات با برند ایرانی سایپا بوده اند .
علاوه بر این بر اساس گزارش آماری گمرک جمهوری اسلامی ایران قطعات منفصله خودروهای صادراتی سایپا شامل قطعات یدکی محصولات صادراتی این شرکت نیز علاوه بر این کشورها به کشور جمهوری کره نیز صادر گردید.
پیش ازاین سایپا محصولات خود را با برند ایرانی به بازارهای مناطق خاورمیانه ، آسیای میانه ، آفریقا و آمریکای لاتین صادر نمود و در سال 91 نیز باگسترش اهداف صادراتی به کشورهای هدف توانست کشورهای اوکراین و افغانستان را نیز به جمع بازارهای صادراتی خود اضافه نماید .