واقعیت چهره ها

zina20

عضو جدید
ابو بصیر یکی از اصحاب خاص امام باقر ع و امام صادق ع می گوید: در موسم حج مشغول انجام طواف و سایر مناسک بودم که ناله های زائرین بیت خدا و دعاهای آنان توجه مرا به سوی خود معطوف می داشت و شدیدا تحت تاثیر مناجات دلسوز بندگان الهی بودم . این فکر در مغزم خطور نمود که : توده های مردم مسلمان با ما اقلیت شیعه چه تفاوتی دارند؟ آنان نیز به راز و نیاز و عبادت الهی می پردازند و در دنیا هم از نظر عیش و نوش وضع بهتری از ما دارند پس چرا ما خود را بهتر و افضل از آنان می دانیم .؟ و لذا این سوال را از امام صادق ع پرسیدم و ایشان فرمودند.
ابوبصیر ! ناله ها و مناجات زیاد است و توجه تو را به سوی خود جلب کرده ولی حاجی واقعی کم است ! سوگند به خدا این عبادتها را خدا نمی پذیرد! قسم به روح پاک پیامبر که به بهشت پرواز کرد پروردگار عالم اعمال را فقط از شما شیعیان و اصحاب شما می پذیرد ! آن حضرت برای
یقین بیشتر ابوبصیر دست مبارکش را بر صورت و چشمهای او کشید ناگاه او مشاهده کرد : اشخاص بسیاری ناله کنان مشغول عمل حج بودند و حاجی ها به صورت خوک و چهار پا و میمون دیده می شدند و فقط افراد معدودی به صورت انسانهای واقعی به چشم می خوردند .
ابوبصیر می گوید:
از دیدن این صحنه وحشت کردم آن حضرت زود دست مبارکش را به چهره ام کشید پس آنان را دگر بار به همان صورت اول ملاحظه نمودم آنگاه
امام صادق ع قسم یاد کرد که از شما ها حتی یک نفر در آتش نخواهید بود.
http://it-rayaneh.blogfa.com:gol::gol::gol::gol::gol: