نمونه های مدلسازی و رندرینگ:SKETCHUP

66searcher

عضو جدید
با سلام

با سلام

کسی از دوستان تا به حال از قابلیت رندر آنلاین وی ری استفاده کرده؟ اگر بله:
1-تفاوت سرعت در رندر کردن آنلاین وی ری بیشتر از رندر آفلاینه ؟
2-به سرعت اینترنت بستگی داره؟
3-اگر از این قابلیت استفاده کنیم کرک وی ری باطل نمیشه؟
با تشکر

cpu 2011

عضو جدید
کسی از دوستان تا به حال از قابلیت رندر آنلاین وی ری استفاده کرده؟ اگر بله:
1-تفاوت سرعت در رندر کردن آنلاین وی ری بیشتر از رندر آفلاینه ؟
2-به سرعت اینترنت بستگی داره؟
3-اگر از این قابلیت استفاده کنیم کرک وی ری باطل نمیشه؟
با تشکر

من اطلاع دقیقی ندارم ولی مطمئنم با سرعت کم اینترنت تو ایران جواب نمیده.
چرا از این روش استفاده نمیکنی؟؟؟

رندر تحت شبکه

asegroup20

عضو جدید
سلام

سلام

سلام.مرسي مهندس.اگه خواستم يكي از مدلهاي كه تو گوگل اسكچاپ هست رو بر مبناي يه قوس خم كنم چي كار كنم.مثل نرده يا هر چيزه ديگه‌اي.مرسي.
:gol::D

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واقعا از همتون مذرت میخوام اما اینجا جای مطرح کردن مشکلات نیست اینجا واسه رندرهای اسکچ آپ هست تاپیکی برای مشکلات هست اونجا مطرح کنید

amini_farhang

عضو جدید

Parya99

عضو جدید
میدونم دوست عزیز که نسخه 8 اومده، ولی نسخه 6 رو لازم دارمف یا خودش یا کرکش

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی میدونه چطور میشه کیفیت (رزولوشن) عکس خروجی وی ری رو زیاد کرد؟

amini_farhang

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه چطور میشه کیفیت (رزولوشن) عکس خروجی وی ری رو زیاد کرد؟

من همیشه از این راه کیفیت عکسمو بالا میبرم : میرم تو فتوشاپ بعنوان مثال یک کاغذ A4 انتخاب میکنم از قسمت Image Size رزلوشن 300dpi انتخاب می کنم اون بالا قسمت اول مقدار pixel ها هر چقدر بشه اونو تو قسمت output تنظیمات vray قرار میدم یه تذکر اندازه های اول تو فتوشاپ ماله spixel هاست قسمت دوم یعنی document size ماله اندازه عکسه مثل A4 که اندازش 21*29.7 بزبون ساده تر قسمت اول اندازه کاغذ A4 با واحد pixel دومی با یکی از اندازه هاای واحد متریک مثل متر یا سانتی متر یا میلیمتر مهم اینه که وقتی رزلوشن تغیر میکنه فقط پیکسل تغییر میکنه نه اندازه عکس اول سعی کن اندازه رو مشخص کنی بعد رزلوشن بعد مقدار پیکسل مورد نظرتو بدست میاری به همین سادگی و اون اعداد در تنظیمات vray قرار بده
نکته مهم اینه که تو تنظیمات vray مقدرا max subdivs در مود Adaptive DMC همیشه در رندر نهای بین 50 تا 100 قرار بدی خیلی در کیفیت تاثیر ویزاره ولی سرعت رندر کند میشه که به نظرم می ارزه

amini_farhang

عضو جدید
سلام.لطفا ايرادهاي كارمو بهم بگين.مرسي.مشاهده پیوست 63871

بنظر من متریالهات خوبن بجز شیشه میزت که طبیعی نیست نقطه ضعف کارت اینه که نور محیط معلوم نیست از چه منبع نوریه . شما تو کارت هالوژن و لوستر داری چه را به هالوژن هات نور IES نمیدی و به لوسترت نور omni light نمیدی؟ نور محیط خوبه بشرطی که این تنظیمات هم اضافه کنی متریال شیشه میزت هم از ماتی در بیار بزار آبی شفاف باشه به صفحه tv هم یه عکس اضافه کن بعد به عکس emissive بده و شدت نور رو تنظیم کن که مناسب نوری که از یک tv معمولی میاد باشه . در کل انگار tv در حال پخش برنامست هم نور زیبایی به محیط میده

asegroup20

عضو جدید
مرسي از نظرتون.من هميشه سر نور پردازي هالوژن و لوستر مشكل دارم.اگه امكان داره راهنمايم كنيد البته اگه اينجا بتونيد.يك بار گفتم مشكل دارم تذكر دادن اينجا نبايد از مشكلاتتون صحبت كنيد.مرسي.

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي از نظرتون.من هميشه سر نور پردازي هالوژن و لوستر مشكل دارم.اگه امكان داره راهنمايم كنيد البته اگه اينجا بتونيد.يك بار گفتم مشكل دارم تذكر دادن اينجا نبايد از مشكلاتتون صحبت كنيد.مرسي.

اگر می خواهید حرفه ای کار کنید نور پردازی را در مکس انجام دهید...اسکتچ آپ کمی محدودیت دارد...پیشرفت کارتان خوبه.

amini_farhang

عضو جدید
فکر کنم تا جایی که تونستم بتونه کمک حال شما باشه http://sketch.mihanbb.com/thread-14-post-43.html#pid43

asegroup20

عضو جدید
مرسي.دست گلت درد نكنه.كار مي كنم اگه مشكلي داشتم ازتون مي پرسم.باز هم مرسي.:gol:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر فرمی حجمت قابل قبوله و ایده خالی کردن وسط فرمت ایده خوبیه منتها به شرطی که برای اون فضای تهی ایجاد شده یه کاربری مستقل تعریف میکردی که تو رندرت خودشو نشون میداد مثلا ایجاد فضای سبز روی پیش آمدگی ها بازی با نورٰ استفاده از آب و....
در رابطه با رندر کارت هم به نظرم اگه تو روز رندر میگرفتی حجم خودشو بیشتر نشون میداد نور های خارجیت خوبن ولی برای فضاهای داخلی نور تو شب بیشتر باید اون بازشوهای وسیع شیشه ای رو به نمایش بذاره فعلا همینا به ذهنم رسید

DECORATIV

عضو جدید
از نظر فرمی حجمت قابل قبوله و ایده خالی کردن وسط فرمت ایده خوبیه منتها به شرطی که برای اون فضای تهی ایجاد شده یه کاربری مستقل تعریف میکردی که تو رندرت خودشو نشون میداد مثلا ایجاد فضای سبز روی پیش آمدگی ها بازی با نورٰ استفاده از آب و....
در رابطه با رندر کارت هم به نظرم اگه تو روز رندر میگرفتی حجم خودشو بیشتر نشون میداد نور های خارجیت خوبن ولی برای فضاهای داخلی نور تو شب بیشتر باید اون بازشوهای وسیع شیشه ای رو به نمایش بذاره فعلا همینا به ذهنم رسید
ممنون ازاینکه نظر دادی رندر روز هم برات میذارم20110813042218_19m44s.jpg:gol:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون ازاینکه نظر دادی رندر روز هم برات میذارممشاهده پیوست 64627:gol:
اینو که میبینم میگم همون رندر شبت بهتربود! تو نور روز که دیگه روشنایی های مصنوعی نباید روشن باشن ونور خورشید و سایه ساختمان و عناصر نماو اطرافشه که مهمه نمیدونم دلیل خاصی داری؟

dadashpoor

عضو جدید
این کاره جدیده منه نظر فراموش نشه

موفق باشین

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کاره جدیده منه نظر فراموش نشه

موفق باشین

کار خوب شده فقط اگر plane و آسمان داشت زیباتر جلوه می کرد...یه نکته راجبه متریالها اون قسمت بالای سر در مغازه ها متریالش به کل بنا نمی خوره یکدفه تونالیته رنگش تغییر کرده...اما در کل خوبه زحمت کشیدید.

dadashpoor

عضو جدید
بابت نظرت ممنون این نوع طراحی وقتی شروع میکنی نباید به پایانش فکر کنی باید بذاری دست فقط بازی کنه یک دفعه یک چنین نمونه هایی در میاد بابت نظرت ممنون اصلاحش میکنم ولی این کارم اتود اولیه رندر نهایی نیست بازم ممنون

amini_farhang

عضو جدید
نکته : ابتدا سبک کار خود را بیان کنید....در طراحی معماری هر خط یک معنا و هدف را دنبال می کند .یک معمار باید بداند چرا و به چه علت خطی را ترسیم و یا یک فضا را به چه عنوان خلق می کند . اگر سبک شما در معماری دیکانستراکشن می باشد درست است دست حرکت میکند خط امتداد می یابد و سپس رها میشود ولی فضا باید کاربرد داشته باشد شما نمی توانید معتی فضا را تغییر دهید یا نیمه کاره بگذارید .....
نظرم در حد همین اتود اولیه شماست: حجم خود ساختمان بجز فرم رو سقف قابل قبوله.....لطفا توضیح دهید هدف شما از ادامه دادن نوار منحی از سقف تا فضای تجاری جلوی ساختمان چیه ؟ پیش فضای ورودی بسیار خوب مشخص شده ولی فرم خوبی نداره فضای تجاریت جای کار داره اما بیشترین چیزی که از دید من در کارت عالی شدفرم ساختمان مسکونیت هست بجز فرم تاج سقف...نظر شخصی من بوود و قصدم توهین به کاری که بابت آن زحمت کشیدید نیست