نقد آهنگهاي ايراني-----> همگي بياين تو

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
شادمهر جان شما خوب بود معلمي استادي چيزي ميشدي اونوقت خوشبحال

شاگردات ميشد آخه نمره دادنت خيلي خوبه (همشون بالا هستن كه!):D
اگه آهنگاي شادمهر اين نمره هارو نداشت كه من نميشدم شادمهر باز ! :d

حالا بذار آلبوماي بقيه خواننده هارو نقد كنيم اون وقت ببين چه جوري نمره ميدم ! :d

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیتونم بگم کدوم اهنگ شادمهر بهترینه چون هر کدوم زیباییهای خودشو داره
مخصوصا محال رو که من خیلی دوس دارم و دیوونه ی همون قسمت اولشم

اما از بین تقدیر و عادت واسه من عادت بیشتر به دلم میشینه.مخصوصا از همون اولش که با گام بالا شروع میشه.شاید تقدیر به نظر خیلیها بهتر باشه،اما من از نظر دلنشینی گفتم.

بالاخره بعد مدتها یه موزیک ویدئو خوب هم که از کارتیو بدون صحنه های مورد دار دیدم و خیلی خوب کار شده بود،مخصوصا اون صحنه ی پیانیستی شادمهر تو دریا،اما متاسفانه توش سوتی داده بود.

میدونید کجا؟

زمانی که خانومی که تو ویدئو بازی میکنه لب دریا نشسته و داره دست یا پای بچه رو لمس میکنه،خیلی قشنگ به ناخنش نگاه کنید که کاملا سفید هست.اون خانوم همون موقع به دریا میزنه و همونجا غرق میشه و میمیره.اما وقتی شادمهر رو تخت بیمارستان دست اون خانوم رو لمس میکنه در کمال تعجب دیدم ناخنهای اون خانوم لاک صورتی داره :redface:

بخاطر همین به نظر من الان تو موزیک ویدئو راوی بهترینه ;)

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشنهاد میکنم آهنگهای باران،ایران من،چرا با من،پیروزی
با صدای امید رو هم نقد کنیم

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما به نظر من بهترین آهنگ شادمهر همون پرپروازه....
آره پرپروازم مثل تقدير شاهكاره

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

اما از بین تقدیر و عادت واسه من عادت بیشتر به دلم میشینه.مخصوصا از همون اولش که با گام بالا شروع میشه.شاید تقدیر به نظر خیلیها بهتر باشه،اما من از نظر دلنشینی گفتم.

بالاخره بعد مدتها یه موزیک ویدئو خوب هم که از کارتیو بدون صحنه های مورد دار دیدم و خیلی خوب کار شده بود،مخصوصا اون صحنه ی پیانیستی شادمهر تو دریا،اما متاسفانه توش سوتی داده بود.

میدونید کجا؟

زمانی که خانومی که تو ویدئو بازی میکنه لب دریا نشسته و داره دست یا پای بچه رو لمس میکنه،خیلی قشنگ به ناخنش نگاه کنید که کاملا سفید هست.اون خانوم همون موقع به دریا میزنه و همونجا غرق میشه و میمیره.اما وقتی شادمهر رو تخت بیمارستان دست اون خانوم رو لمس میکنه در کمال تعجب دیدم ناخنهای اون خانوم لاک صورتی داره :redface:

خب شايد بعد از اينكه مرده ناخناشو لاك زدن خوشگل شه بعد خاكش كنن ! :d

ولي به نظر من الك كارتيو خيلي خيلي سطحش بالاتر از روايه ، خيلي از موزيك ويديوهاش مثل صحنه هاي فيلماي سينمايي كار شده..مثلا مشكوك كه واقعا" موزيك ويديوش بي نظيره ...بعد از الك هم سيروس كردوني از بقيه بهتره

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما به نظر من بهترین آهنگ شادمهر همون پرپروازه....

به عقيده منم پرپرواز خيلي دلنشين و زيبا بود طرفداراي اينجور آهنگها خودشونم ادماي آرومي هستن من روانشناسي شخصيتيم خيلي خوبه :)

میدونید کجا؟

شما به چه نكته هايي دقت ميكنيد تحليلت خيلي خوب بود

پیشنهاد میکنم آهنگهای باران،ایران من،چرا با من،پیروزی
با صدای امید رو هم نقد کنیم

حتما هر موقع شما دوستاي گلم دستور بديد ميريم سراغ خواننده بعدي.

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب شايد بعد از اينكه مرده ناخناشو لاك زدن خوشگل شه بعد خاكش كنن ! :d

ولي به نظر من الك كارتيو خيلي خيلي سطحش بالاتر از روايه ، خيلي از موزيك ويديوهاش مثل صحنه هاي فيلماي سينمايي كار شده..مثلا مشكوك كه واقعا" موزيك ويديوش بي نظيره ...بعد از الك هم سيروس كردوني از بقيه بهتره

اینو بهش میگن یه سوتی و نباید از کنارش راحت رد شد.(منشی صحنه رو واسه همین چیزا ساختن)

بازم میگم راوی بهترینه.

کارتیو صحنه های زننده زیاد داره و میخواد با بوجود اوردن صحنه های ***ی موزیک ویدئوشو زیباتر کنه،ایرانیها هم که ماشالله عاشق اینجور صحنه ها هستن.

سیروس کردونی هم به نظرم بد نیست.

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من از هر آلبوم شادمهر یه دونه اهنگشو به عنوان بهترین انتخاب کنیم بد نباشه.

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو بهش میگن یه سوتی و نباید از کنارش راحت رد شد.(منشی صحنه رو واسه همین چیزا ساختن)

بازم میگم راوی بهترینه.

کارتیو صحنه های زننده زیاد داره و میخواد با بوجود اوردن صحنه های ***ی موزیک ویدئوشو زیباتر کنه،ایرانیها هم که ماشالله عاشق اینجور صحنه ها هستن.

سیروس کردونی هم به نظرم بد نیست.
الك خيلي گنده ست با هر كسي كار نميكنه ،‌ هر كسي هم پول ساختن ويديوهاشو نداره !

اگه صحنه هاي س...ي رو نقطه ضعف يه ويديو ميدوني ويديوي پاپكرنو كه راوي ساخته توش از اين صحنه ها بيشتر داره كه !

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به عقيده شما تو نقد بعدي آهنگهاي كدوم خواننده رو بررسي كنيم بهتره؟

ميخوام نظر شما رو بدونم و اوني كه خواننده محبوب شما باشه.:heart:

delshode

عضو جدید
سلام دوستان
خانوم مهندس بنده رو هم دعوت كرده بود كه بيام
اما من در حيطه موسيقي سنتي ميتونم نظر بدم نه پاپ ....
البته بهتره نقد كنيم نه شرح وضيت بديم
نقد كردن يعين اينكه ما ايرادات فني كار رو بررسي كنيم و راه كار هم براش ارائه بديم كه مثلا اگه اينوري بود بهتر ميشد
البته دوستان از اساتيد بنده هستند و فقط محض ياداوري عرض كردم
اگه به آهنگهاي سنتي رسيديد بنده در خدمتم

delshode

عضو جدید
سلام دوستان
نقد كردن يعين اينكه ما ايرادات فني كار رو بررسي كنيم و راه كار هم براش ارائه بديم كه مثلا اگه اينوري بود بهتر ميشد

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
درود دلشده ي عزيز :gol:

حضورت تو اين تاپيك باعث دلگرمي ماست

آقا كسي كه سنتي كار ميكنه پاپ كه واسش كاري نداره :w16: پس خواهشا" تو تحليل آهنگاي پاپ هم شركت كن
:victory:

در مورد نحوه ي نقد حرفتو قبول ندارم...نقد فقط ايراد گرفتن نيست ، به نظر من نقدِ درست با تحليل دقيق آهنگ انجام ميشه يعني اگه نكات مثبتي توش وجود داره بيان بشه و ايراداتشم گرفته بشه

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
به عقيده شما تو نقد بعدي آهنگهاي كدوم خواننده رو بررسي كنيم بهتره؟

ميخوام نظر شما رو بدونم و اوني كه خواننده محبوب شما باشه.:heart:

به نظر من از آلبوماي يه سال اخير باشه بهتره...مثل آلبوم فصل من هلن ، يا آخرين آلبوم خواجه اميري يا يگانه و...
من از انتشار آلبوماي سنتي زياد خبر ندارم ولي اگه از اون ژانر هم باشه خوبه

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

ممنونم كه اومديد...

شما كه در زمينه سنتي فعاليت داريد حتما تئوري موسيقي رو ميشناسيد دلشده عزيز تئوري كه سنتي و پاپ نداره تنها تفاوتش تو سازه و وقتي كار عملي ميشه درسته؟

درود دلشده ي عزيز :gol:

حضورت تو اين تاپيك باعث دلگرمي ماست

آقا كسي كه سنتي كار ميكنه پاپ كه واسش كاري نداره :w16: پس خواهشا" تو تحليل آهنگاي پاپ هم شركت كن
:victory:

در مورد نحوه ي نقد حرفتو قبول ندارم...نقد فقط ايراد گرفتن نيست ، به نظر من نقدِ درست با تحليل دقيق آهنگ انجام ميشه يعني اگه نكات مثبتي توش وجود داره بيان بشه و ايراداتشم گرفته بشه

دقيقا منم با نظر شما موافقم چون همونطوري كه تعريف زياد از كسي يا چيزي بدرد نميخوره انتقاد از چيزي هم مانع درك و فهم موضوع ميشه پس هر دو اينها در كنار هم هستن كه باعث ميشن تحليل خوبي داشته باشيم.

به نظر من از آلبوماي يه سال اخير باشه بهتره...مثل آلبوم فصل من هلن ، يا آخرين آلبوم خواجه اميري يا يگانه و...
من از انتشار آلبوماي سنتي زياد خبر ندارم ولي اگه از اون ژانر هم باشه خوبه

من خودم نظرم بر اينه كه تو نقد بعدي آهنگهاي احسان خواجه اميري رو نقد كنيم البته راي با اكثريته يعني بازم هرچي شما بگيد البته به شخصه طرفدار سرسخت موسيقي سنتي هستم چون واقعا به دل ميشينه:gol:

delshode

عضو جدید
براي بنده باعث افتخاره كه در كنار شما به تحليل بپردازيم
شما فرموديد نقد و بنده گفتم كه نقد يعني پيدا كردن نقاط ظعف يك اثر
و اگر بخواهيم نقاط قوتش رو هم بيان كنيم،ميشه تحليل يك اثر
در كل....
بله تئوري موسيقي رو بلد هستم اما با گامهاي پاپ آشنايي ندارم
منم با تحليل آلبوم احسان خواجه اميري موافقم
خبرم كنيد

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
الك خيلي گنده ست با هر كسي كار نميكنه ،‌ هر كسي هم پول ساختن ويديوهاشو نداره !

اگه صحنه هاي س...ي رو نقطه ضعف يه ويديو ميدوني ويديوي پاپكرنو كه راوي ساخته توش از اين صحنه ها بيشتر داره كه !

کرتیو گندس؟ :surprised:

معلومه اون موزیک ویدئو های مسخره و سبک رو واسه ابی ساخت که شان ابی رو آورده بود پایین :redface:

پاپ کورن هم جالبه میگی راوی ساخته چون نمیدونستم.کلا من از اهنگش خوشم نمیاد چه برسه به موزیک ویدئوش و خیلی الکی بود که شادمهر اونو اهنگ رو تقلید کرده بود.

اما عوضش محال رو ببین که چقدر محشره،بدون اینکه صحنه های زننده توش باشه ;)

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
کرتیو گندس؟ :surprised:

معلومه اون موزیک ویدئو های مسخره و سبک رو واسه ابی ساخت که شان ابی رو آورده بود پایین :redface:

پاپ کورن هم جالبه میگی راوی ساخته چون نمیدونستم.کلا من از اهنگش خوشم نمیاد چه برسه به موزیک ویدئوش و خیلی الکی بود که شادمهر اونو اهنگ رو تقلید کرده بود.

اما عوضش محال رو ببین که چقدر محشره،بدون اینکه صحنه های زننده توش باشه ;)
آره عزيزم كارتيو از همه سرتره با يكم دقت پي به اين موضوع ميبري

آهنگ پاپكورن هم يكي از كاراي موفق شادمهره ، در ضمن اون اسمش تقليد نيست ...بلكه يه بازسازي بي نظير با ويولنه ، برو بين چندتا آهنگساز بزرگ اون آهنگو بازسازي كردن بعد بگو الكي بود!

محال ويديوي بدي نبود ولي مثل اينكه نديدي نصف ويديوش سياه سفيد ضبط شده ! از نظر تو فقظ ويديويي خوبه كه توش صحنه هاي زننده نداشته باشه ! اينجوري باشه شكيرا و مدونا هم بايد بيان راوي واسشون ويديو بسازه !

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره عزيزم كارتيو از همه سرتره با يكم دقت پي به اين موضوع ميبري

آهنگ پاپكورن هم يكي از كاراي موفق شادمهره ، در ضمن اون اسمش تقليد نيست ...بلكه يه بازسازي بي نظير با ويولنه ، برو بين چندتا آهنگساز بزرگ اون آهنگو بازسازي كردن بعد بگو الكي بود!

محال ويديوي بدي نبود ولي مثل اينكه نديدي نصف ويديوش سياه سفيد ضبط شده ! از نظر تو فقظ ويديويي خوبه كه توش صحنه هاي زننده نداشته باشه ! اينجوري باشه شكيرا و مدونا هم بايد بيان راوي واسشون ويديو بسازه !

موزیک ویدئو حنا خانوم رو نگاه کن که چقدر بی مزس و شان ابی رو آورده پایین :confused:

پاکورن من از لحاظ فنیش نگفتم،از لحاظ اینکه اونقدرا به دل نمیشینه و کمتر کسی هست که اگه بکن بهترین اهنگهای شادمهر رو بهش بگو بگو،پاپ کورن رو انتخاب کنه.:smile:

مگه سیاه سفید چشه؟

مثلا معجزه ی خاموش داریوش رو ببین در عین سادگی اما چقدر دلنشینه.

شکیرا و مدونا هم داداش ربطی به ایرانیها ندارن و قابل مقایسه نیستن و اونا از روز عزل و اول اینجور بودن :redface:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
موزیک ویدئو حنا خانوم رو نگاه کن که چقدر بی مزس و شان ابی رو آورده پایین :confused:

پاکورن من از لحاظ فنیش نگفتم،از لحاظ اینکه اونقدرا به دل نمیشینه و کمتر کسی هست که اگه بکن بهترین اهنگهای شادمهر رو بهش بگو بگو،پاپ کورن رو انتخاب کنه.:smile:

مگه سیاه سفید چشه؟

مثلا معجزه ی خاموش داریوش رو ببین در عین سادگی اما چقدر دلنشینه.

شکیرا و مدونا هم داداش ربطی به ایرانیها ندارن و قابل مقایسه نیستن و اونا از روز عزل و اول اینجور بودن :redface:
ابي اگه ميخواست ميونست بگه آقا اين ويديو شان منو مياره پايين نسازش ولي معلومه كه اونم كار كارتيو رو قبول داشته

تو گفتي پاپكورن يه تقليد و كار الكي اي بود! حالا داري يه چيز ديگه ميگي ! به هر حال پاپكورن هم ارزش خودشو داره حالا ممكنه به دل يكي بشينه به دل يكي هم مثل شما نشينه !

سياه سفيد چيزيش نيست ! ولي وقتي داري ويديورو رنگي ميسازي وسطش تصوير سياه سفيد بشه سوتيه نه زيبايي كار !

هر چي باشه شكيرا و مدونا بيشتر از خواننده هاي ايراني طرفدار دارن پس اگه ويديوي صحنه دار ساختن بد بود اونا هم نميساختن ، مشكل از فرهنگ غلط ايرانياست

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خيلي خوب تا اينجا ممنونم ازshadmehrbaz وHaQiQaT
و mohammadreza_سبز و معمار67سبز و علی_بندرانزلی عزيز از تحليلهاي قشنگشون:gol:

و اما " احسان خواجه اميري"

كسي كه آثارش واقعا ارزش تحليل كردنو داره شايد بعضي ها بخاطر پدرش ايرج اونو

بشناسن اما آثارش حرفهاي زيادي براي گفتن داره....

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب من سعي ميكنم از آلبوم اخير ايشون صحبت كنم( فصل تازه ):w30:

اينايي كه مينويسم كاملا نظر شخصي خودمه كه اين يكم كارو سخت ميكنه با سرعت load پاييني كه اين سايت داره. البته هركسي نظري داره اينم نظر منه كه به ترتيب اولويت زيبايي آهنگ اونارو نوشتم:

1- خوشبختي
2- تب تلخ
3-شيرين
4-گريه
5-حقيقت داره دلتنگي
6- فال
7- عشق مياد
8- دچار
9- رفتني

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ابتدا در مورد آهنگ خوشبختي::gol:

يكي از شعراي مونا برزويي كه تنظيم اون بر عهده احسان عزيز بوده. اين آهنگ رو من خودم با گيتار ميزنم و كاملا از آكورداش لذت ميبرم تلفيق Gm به Cm عاليه من از اين دوتا آكورد خيلي خوشم مياد البته به استثناي بعضي خواننده هاي ايراني كه به درستي از اين آكورد استفاده نميكنن بهرحال تو اين آهنگ آكوردهايي رو ميشنويم كه واقعا تاثير بر انگيزه جدا از مسئله شعرش كه حرف نداره.

ايشون يه چيز مشترك تو كاراشون دارن و اونم اينه كه خلاقيت تو آهنگاش حرف اولو ميزنه من خيلي به اين مسئله تو آهنگ اهميت ميدم مثلا در بيشتر آهنگاش ديديم از گام هاي تاثير گذار استفاده ميكنه كه اين مطمئنا كار يك آهنگساز معمولي نيست . مشخصه ايشون به لحاظ سواد موسيقيايي بار علمي ارزشمندي دارن اين يه چيز مشترك توي همه آهنگاي احسان خواجه اميري هست.

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشبختي

خوشبختي

می خواستم بهت بگم چقدر پریشونم
دیدم خود خواهیه ، دیدم نمی تونم
تحمل می کنم بی تو به هر سختی
به شرطی که بدونم شاد و خوشبختی
به شرطی که بدونم شاد و خوشبختی

به شرطی بشنوم دنیات آرومه
که دوسش داری ، از چشم هات معلومه
یکی اونجاست شبیه من ، یک دیوونه
که بیشتر از خودم ، قدر تو رو می دونه

چیکار کردی که با قلبم به خاطر تو بی رحمم
تو می خندی ، چه شیرینه گذشتن
تازه می فهمم ، تازه می فهمم

تو رو می خوام ، تموم زندگیم اینه
دارم می رم ، ته دیوونگیم اینه
نمی رسه به تو حتی صدای من
تو خوشبختی ، همین بسه برای من
تو خوشبختی ، همین بسه برای من

چیکار کردی که با قلبم به خاطر تو بی رحمم
تو می خندی ، چه شیرینه گذشتن
تازه می فهمم ، تازه می فهمم

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آهنگگريه كه در اون احساس واقعي كه بخاطر عشق غرور رو ميشكنه و اينجاست

كه خواستن معنا پيدا ميكنه البته اين تحليل شعرشه
;)

:gol::gol::gol::gol::gol:

گریه نمی کنم نه اینکه سنگم
گریه غرورم رو به هم می زنه
مرد برای هضم دلتنگی هاش
گریه نمی کنه ، قدم می زنه

گریه نمی کنم ، نه اینکه خوبم
نه اینکه دردی نیست ، نه اینکه شادم
یک اتفاق نصفه نیمه ام که ، یهو میون زندگی افتادم

یک ماجرای تلخ ناگزیرم
یک کهکشونم ولی بی ستاره
یک قهوه که هرچی شکر بریزی
بازم همون تلخی ناب رو داره
اگر یکی باشه من رو بفهمه
براش غرورم رو به هم می زنم
گریه که سهله ، زیر چتر شونش
تا آخر دنیا قدم می زنم

گریه نمی کنم نه اینکه سنگم
گریه غرورم رو به هم می زنه
مرد برای هضم دلتنگی هاش
گریه نمی کنه ، قدم می زنه

گریه نمی کنم ، نه اینکه خوبم
نه اینکه دردی نیست ، نه اینکه شادم
یک اتفاق نصفه نیمه ام که ، یهو میون زندگی افتادم

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تب تلخ

تب تلخ

تب تلخ هم نوعي ايجاز براي شخصه كه بفهمه معناي زندگي فقط در يك چيز خلاصه

نميشه بعبارتي شاعر ميخواد اميد رو به شنونده نشون بده و بگه: بدونيم نيمه ما مال ما

نيست فقط خواست نيممونو ديده باشيم. البته اينم يكي از اثرات زيباي احسان عزيزه
:w16:

البته همه اينايي كه نوشتم نظر شخصي خودم بود حالا نميدونم چقدر با حرفام موافقيد!

sasala

عضو جدید
:gol:سلام:gol:

همينطور كه از اسمش پيداست نقد آهنگهاي ايرانيه.

اين تاپيك رو ايجاد كردم تا هر كسي راجع به هر آهنگ ايراني كه از نظرش مورد نقد و

انتقاده و يا پيشنهادي هست رو در اينجا بگه ***( لطفا در اين تاپيك اسپم نكنيد)***

با تشكر:w27::w27::w27:

حالا که زحمت می کشی یه چیزی از همای برامون بزار تا لذت ببریم.

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا که زحمت می کشی یه چیزی از همای برامون بزار تا لذت ببریم.

هماي ديگه چيه؟!

فعلا كه نقد آهنگهاي احسان خواجه اميري رو شروع كرديم اما اگه بگيد از كدوم

خوانندست تو نقدهاي بعديمون حتما
:gol:

بالا