نظر شما در مورد ممنوعیت خوردن و آشامیدن در اماکن عمومی، در ماه مبارک چیست؟

نظر شما در مورد ممنوعیت خوردن و آشامیدن در اماکن عمومی، در ماه مبارک چیست؟

• مجموع رای دهندگان
    31

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
سلام

همونطور که احتمالن میدونید امسال هم پلیس اعلام کرد خوردن و آشامیدن در کوچه خیابان و ....ممنوعه. با توجه به اینکه یکسری ها روزه نمیگیرند نظر شما چیه؟ آیا این ممنوعیت خوبه یا بد؟

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنوعیتی نباید باشد همانطور که تو خونه مامانه واس بچه ها نهار میده خودشم روزه میگیره یعنی خوردن بچه هیچ تاثیری تو روزه مامان نداره جامعه نیز چنین است

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
آیا نباید افراد روزه خوار در جامعه ای که اکثریت مسلمانند به احترام بقیه رعایت کنن؟

آیا متداول شدن خوردن و آشامیدن در ماه مبارک باعث عادی به نظر رسیدن گناه نمیشه؟ و آیا عادی شدن گناه چیز بدی نیست؟

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که بخواد روزه درست و درمون بگیره و قبول باشه روزه اش... چه با این مسائل چه بدون این مسائل میتونه روزه شو بگیره...

ولی میگن خودت نمی تونی کاری و انجام بدی به بقیه کمک کن تا بتونن کار خوب انجام بدن و مانع انجامش نباش....

خب واسه یه روزه دار بهتره که کسی جلوش غذا نخوره چون ممکنه هوس کنه و...

جلو روزه دار غذا نخوردن کار سختی نیست!!!... اجبار هم کار درستی نیست.

سیه مو

اخراجی موقت
به نظر من نباید ممنوع باشه ....والا ما بیرون بودیم دیروز ...ظهر گشنه ... یه چیزی داشتیم می خوردیم ....اونم خیلی مخفیانه ها ....عاقا ..هر آقایی از کنار ما رد شد یه تیکه انداخت ....من موندم اونا مثلا روزن که تمام حرکات دخترا رو تحت نظر دارن .....اگه ممنوع نبود فکر نکنم اینقد جلوه می کرد مث الان

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من نباید ممنوع باشه
کسایی که از حق خودشون مبنی بر خورن و آشامیدن در مکان های عمومی می گذرن به نظرم مصداق بارز فداکاری و احترام به عقاید دیگران هستن. و بسیار زیبا تره که به آدم به خاطر احترام به عقاید هموطنش از حقش بگذره تا اینکه احساس کنه مجبورش کردن به این کار.
من روزه دار راضی نیستم کسی به خاطر من توی سختی بیوفته اگه کسی این کارو بکنه انسان بزرگواریه.

"Coral"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مــاه رمضــــون هم ماه رمضـــونای قدیم:razz:
تو دانشگاه ما انگار نه انگار ماه رمضــونه:|
این یه جور احترام گذاشتنه،وختی یه عده این رو متوجه نمیشن که باید به توی ماه رمضون رعایت کرد و تو کوچه و خیابون چیزی نخورد مجبورن ممنوعیت بذارن
مرسی استارتر:gol:

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
اونی که واسه خدا روزه میگیره به رفتار بقیه توجه نمیکنه .
فردی که خودش نخواد رعایت کنه با ممنوع شدن یا نشدن درست بشو نیست .
خدا بیامرزه احترام و حیا و این حرفا رو ...

Lady Neo

عضو جدید
درسته که اینجا حتی «لیس زدن بستنی در اماکن عمومی» هم ممنوعه : ))) ولی در هر حال و به هر جهت و در هر موقعیتی با «ممنوعیت» مخالفم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزه خواری در ملاعام جرم است .....وقتی اکثریت جامعه روزه هستند .....عدم برخورد با افراد روزه خوار چه عمد چه غیر عمد یک رفتار اجتماعی تلقی میشود و خواسته و ناخواسته حرمت این حریم معنوی رو میشکنند

بنده معتقدم همونطوری که لااقل با روزه داران برخورد میشه حتما بایستی با افرادی که آشغال در خیابان میریزند هم برخورد شود .....همه اینها حقوق شهروندی در جامعه است و همه چیز یک جامعه به هم مربوطه