نظرتون درباره این جمله که در مورده " مرگ " چیه؟

mitra212

عضو جدید
الهی : آن کس که زندگانی وی تویی، او کی بمیرد؟!

پ. ن. مناجات نامه خواجه عبدالله انصاری

K.Engineer

عضو جدید
یعنی پایان این زندگی چندش اور
یعنی پایان این زندگی که امروز گوجه هست 1200 فردا میشه 3500 پس فرداش میشه 2500 و روز بعدش میشه 4000تومن
یعنی 4 سال با بدبختی تو دانشگاه درس خوندی و شاگرد اول بودی با معدل بالا اونوقت تو استخدام یه فرد مدرک معادل گرفته و اولیت دیگه همه ما میدونیم چیه او اولیت ها استخدام میشه وباید بیکار باشی..
و....................
خیلی چیز های دیگه...
این چیزا تو ذهن ادما میاد به نظرم بهترین ارزو مرگ هستش...(بحث افسردگی نیست دوستان.. این چیزا دل ادمو میشکونه .بحث ناجوانمردی و بی مروتیه..)نمیدونم چی بگم به خدا...
پاینده باشید

mitra212

عضو جدید
یعنی پایان این زندگی چندش اور
یعنی پایان این زندگی که امروز گوجه هست 1200 فردا میشه 3500 پس فرداش میشه 2500 و روز بعدش میشه 4000تومن
یعنی 4 سال با بدبختی تو دانشگاه درس خوندی و شاگرد اول بودی با معدل بالا اونوقت تو استخدام یه فرد مدرک معادل گرفته و اولیت دیگه همه ما میدونیم چیه او اولیت ها استخدام میشه وباید بیکار باشی..
و....................
خیلی چیز های دیگه...
این چیزا تو ذهن ادما میاد به نظرم بهترین ارزو مرگ هستش...(بحث افسردگی نیست دوستان.. این چیزا دل ادمو میشکونه .بحث ناجوانمردی و بی مروتیه..)نمیدونم چی بگم به خدا...
پاینده باشید
بهتون حق میدم دقیقا همین چیزیه که شما میگین ولی ایشالله همه چی درست میشه...امیدواری بهترین چیزه...حرفم شعار نیست یه تجربه ست...اینو از طرف خواهر بزرگترتون داشته باشین
دعا میکنم کارتون درست شه مثل آقا شهرام:gol:

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم درسته.
منظورش اینه که هر کی عاشق خدا باشه بزرگ ترین آرزوش وصال به حق هست که میسر نمیشه مگر با مرگ.
به قول حافظ که میگه:

"هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق/ثبت است بر جریده عالم دوام ما"

mitra212

عضو جدید
بنظرم درسته.
منظورش اینه که هر کی عاشق خدا باشه بزرگ ترین آرزوش وصال به حق هست که میسر نمیشه مگر با مرگ.
به قول حافظ که میگه:

"هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق/ثبت است بر جریده عالم دوام ما"
ممنون عاشق این شعر حافظم

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
هممون تو زندگی تلاش می کنیم تا به بزرگترین آرزوهامون برسیم مثل پول, رتبه خوب تو کنکور و..... ولی ممکنه دقیقا روزی که به آرزوت می رسی بری زیر تریلی تیکه تیکه بشی. مثلا داری میری رساله دکتری تو دفاع کنی وسط راه با یکی دعوات میشه می کشتت, اون وقت بیست سال درس خوندنت = صفر

مرگ یعنی هرچیزی که به دنبالشی به خودی خود ارزنی نمی ارزه, چون هرلحظه ممکنه از دستش بدی, همه چیزایی که بخاطرشون هرس میخوریم به عالم و آدم بد و بیراه می گیم
مرگ یعنی دنبال چیزی باش که مرگ ازت نگیرتش

mitra212

عضو جدید
هممون تو زندگی تلاش می کنیم تا به بزرگترین آرزوهامون برسیم مثل پول, رتبه خوب تو کنکور و..... ولی ممکنه دقیقا روزی که به آرزوت می رسی بری زیر تریلی تیکه تیکه بشی. مثلا داری میری رساله دکتری تو دفاع کنی وسط راه با یکی دعوات میشه می کشتت, اون وقت بیست سال درس خوندنت = صفر

مرگ یعنی هرچیزی که به دنبالشی به خودی خود ارزنی نمی ارزه, چون هرلحظه ممکنه از دستش بدی, همه چیزایی که بخاطرشون هرس میخوریم به عالم و آدم بد و بیراه می گیم
مرگ یعنی دنبال چیزی باش که مرگ ازت نگیرتش
خیلی قشنگ گفتین..ممنون..البته نه اونجاهایی که قرمز کردم...تو دل آدم خالی میشه;)

maneger fd

عضو جدید
يعني زندگي با مزگ پاياني نداره و اونايي كه به خدا ميرسند هيچوقت نميميرند...به عمق جمله بايد توجه كرد نه ظاهرش

F.H

عضو جدید
به نظر من ینی باید در لحظه مرگ آروم تر از همیشه باشی چون داری به وصال عشق حقیقی میرسی

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
یا این جمله افتادم.

همه دوست دارند که به بهشت بروند
ولی هیچکس دوست ندارد که بمیرد.

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فعلا وقت زندگیههههههههههههههههههه
اگه قرار باشه همش به مرگ فک کنیم که باید بریم قبرمونو بکنیمو بخوابیم توش.................

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداوندا!
نثار دل من امید دیدار توست!
بهار جان من در مرغزار وصال توست!
خواجه عبدالله انصاری

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز

به خودم میگم:
دوره زمونه بدی شده ، تا زنده ای هیشکی قدرتو نمی دونه...
آدم باید بمیره تا عزیز بشه ...

لبخند تلخی میزنم... به فکر فرو میرم:
غصه نخور ، یه روز ما هم عزیز میشیم...!!!

jahan pahlevan

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من تو این سایت تازه واردم تا هم مسلکامو پیدا کنم یه ذره طول می کشه.....
داشتم از این جا رد می شدم حیفم اومد نظرمو درمورد سوالتون نگم
دایی شهیدم تو وصیت نامش نوشته بود : مرگ تنها انتقالی است از دنیای فانی به جهان ابدی. و انچه برای انسان باقی می ماند اعمال خیری و نام نیکویی که از خود به جا می گذارد. جهان پهلوان

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در میان گونه گونه مرگ ها
تلخ تر مرگی ست، مرگ برگ ها
زان که در هنگامه ی اوج و هبوط
تلخی مرگ ست با شرم سقوط
وز دگر سو٬ خوش ترین مرگ جهان٬
-زانچه بینی٬ آشکارا و نهان-
رو به بالا و ز پستی ها رها
خوش ترین مرگی ست، مرگ شعله ها ...

شعر از شفیعی کدکنی

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خاک را تجربه کردن زیباست
زنــــدگی را ،
مرگ را ، هذیان را ...
و در اندیشه رخوتناکی
که ازل را به ابد ،
که جهان را به عدم ،
و من سیر شده از خود را به تو پیوند می داد ،
غوطه خوردن زیباست .
شاید اینـــجا ... آنــــــجا
در پناه دودی
که مه آلودترین روزجهان در پس اوست
بتوان مرگی دید ، مرگی دید
که شقایق ها هم ، گلها هم ، زندگی هم ...
محو زیبایی بی حد و حسابش باشند .
و من آنروز چنین مرگی را
به صد آغاز و به صد زیبایی
و به هر آنچه که دوسش دارم
نتوانم بخشید

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
از خدا می خوام قبل از این که کارم به جایی برسه که از مرگ بترسم منو از این دنیای پوچ و فانی ببره .می ترسم که نکونه با گذشت ایام از خدا دورتر بشم,البته هر روز بهش میگم که مواظبم باشه و هوامو داشته باشه ولی شیاطین در کمینند:(. هر وقت از خدا این دعا رو میکنم یهو یکی بهم میگه چطور دلت میاد پدرومادرت به عزات بشینن بعد دیگه چیزی واسه گفتن ندارم.از طرفی خودمم تحمل اینو ندارم که خدایی نکرده غم از دست دادن عزیزانم و بخورم:cry:,واسه همین گیر کردم !. حتی گاهی اوقات با خنده و بغزی تو گلو به مادرم میگم که اگه خدایی نکرده از پیشتون رفتم واسم گریه نکن چون من جایه بدی نمیرم و همیشه تو قلبتم
خدایا چنان کن سرانجام کار که تو خشنود باشیو ما رستگار