[ نحوه اجرای مخزن آب ]► پرسش و پاسخ

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسان گرامی
چندتا عکس از اجرای مخزن یا منبع فلزی اب میزارم که امیدوارم مورد پسند واقع بشه....

reza2011

عضو جدید
مهندس لطفا توضيح بده چرا پدستال بتني اجرا شده ؟

اي كاش بعد از علم كردن مخزن يك عكس ديگه هم از اتصال پايه مخزن به پدستال ميزاشتي ... ميخواستم ببينم اتصال پايه به صفحه ستون كه بايستي گيردار اجرا بشه به چه صورت اجرا شده . البته حدس ميزنم دور تا دور پايه روي صفحه جوش داده شده باشه .

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس لطفا توضيح بده چرا پدستال بتني اجرا شده ؟

اي كاش بعد از علم كردن مخزن يك عكس ديگه هم از اتصال پايه مخزن به پدستال ميزاشتي ... ميخواستم ببينم اتصال پايه به صفحه ستون كه بايستي گيردار اجرا بشه به چه صورت اجرا شده . البته حدس ميزنم دور تا دور پايه روي صفحه جوش داده شده باشه .
راستش این عکسها رو تو یه مسیر که میرفتم(مسافرت) گرفتم
یعنی مخزن رو دیدم و فکر کردم که افتاده وقتی جلو رفتم دیدم میخوان اجرا کنن،و الان نمیدونم چی شده،هست یا نه.
در تصویر اول اگه دقت کنی متوجه میشه که یک طرف صفحه ستون بولت نداره و در ضمن پدستال اجرا نشده ،به عبارتی از درون خالیه....
چراشو .....؟

reza2011

عضو جدید
راستش این عکسها رو تو یه مسیر که میرفتم(مسافرت) گرفتم
یعنی مخزن رو دیدم و فکر کردم که افتاده وقتی جلو رفتم دیدم میخوان اجرا کنن،و الان نمیدونم چی شده،هست یا نه.
در تصویر اول اگه دقت کنی متوجه میشه که یک طرف صفحه ستون بولت نداره و در ضمن پدستال اجرا نشده ،به عبارتی از درون خالیه....
چراشو .....؟

واااااي .. من اصلا تصوير اول رو به دقت نگاه نكردم .. اين كه خيلي غير فني هست .... خدا ميدونه اين مخزن روي چي وايساده ... ضمنا در عكس اول تعداد بولت ها نسبت به عكس دوم كمتر شده ... مربوط به كدوم قسمت ايرانه ؟؟

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
واااااي .. من اصلا تصوير اول رو به دقت نگاه نكردم .. اين كه خيلي غير فني هست .... خدا ميدونه اين مخزن روي چي وايساده ... ضمنا در عكس اول تعداد بولت ها نسبت به عكس دوم كمتر شده ... مربوط به كدوم قسمت ايرانه ؟؟
هیچی نگیم بهتره...

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
دوستان ، درصورت امكان عكس هايي از اجراي صحيح يك مخزن بگذاريد تا كساني كه تا به حال نديدن(مث من !!:redface:) بتونند با اين مورد هم آشنا بشن و البته با عكس هايي كه دوستمون اقا امير گذاشتن ، مقايسه كنيم .

سپاس

reza2011

عضو جدید
دوستان ، درصورت امكان عكس هايي از اجراي صحيح يك مخزن بگذاريد تا كساني كه تا به حال نديدن(مث من !!:redface:) بتونند با اين مورد هم آشنا بشن و البته با عكس هايي كه دوستمون اقا امير گذاشتن ، مقايسه كنيم .

سپاس

زيبا جان منم اجراي مخزن رو تا به حال نديدم ولي كاملا مشخصه كه اومدن مخزن به اين سنگيني رو روي يك صفحه ستون گذاشتن كه روي 3 پايه بتني قرار گرفته كه ضخامت هر پايه حداكثر 10 سانت هست .. خب اينكار به نظر شما با اين بار سنگين منطقي هست ؟ به نظر مياد در اين تحمل بار اصلا بتن مشاركتي نداشته باشه چون ضخامتش فقط در حدي هست كه كاور بولت ها باشه و نه بيشتر ...

اصلا من نميدونم چرا پدستال بتني اجرا شده ؟ خب پدستال فقط موقعي استفاده ميشه كه نياز باشه سازه از نظر ارتفاعي بالاتر بياد ... مسلما مخزن نياز به يك فونداسيون داره مثل فونداسيون ساختمان كه بايستي براي هر پايه يك فونداسيون مجزا در نظر گرفت احتمالا يا شايدم يك فونداسيون كامل براي كل سازه ... اتصال پايه به فونداسيون هم نميتونه مفصلي باشه چون سازه ناپايدار ميشه به همين دليل گيردار بايستي اجرا بشه .. براي اين منظور هم فقط كافيه كل محيط هر پايه بر روي صفحه ستون خودش جوش بشه ...

Mehrdad.ne

کاربر فعال مهندسی عمران ,
[مخزن آب ]► عکس

[مخزن آب ]► عکس

مخازن آب بصورت زمینی،هوائی تقسیم بندی می شود . مخازن زمینی بصورت مدفون ، نیمه مدفون و... ساخته می شود.مخزن نوع بتنی ، فایبرگلاس ، فلزی و...ساخته میشود.سازمان مدیریت برنامه ریزی، نقشه های تیپ برای مخازن 1000،1500،2000،3000،5000،10000 مترمکعب، براساس نوع خاک ، مدفون وغیرمدفون تهیه کرده است و معمولا َمشابه آن اجرا می گردد مگر اینکه نوع خاک جوابگو نباشد و مخازن با حجم کمتر معمولا طراحی می شود.
در ادامه در این تایپیک عکس های اجرائی از ساخت یک مخزن را جهت استفاده قرار می دهم و امیدوارم مورد استفاده واقع شود. عکس ها براساس اولویت اجرائی نیست.
مراحل اجرای ساخت مخزن :
تملک و خرید زمین توسط کارفرما، انتخاب پیمانکار ، خاکبرداری ، اجرای زهکش ها ( معمولا زیر پی براساس نقشه زهکش اجرامی گردد) ، حفر چاههای دستی وچمع آوری آبهای مازاد و یا نشتی توسط زهکش ، حوضچه های شستشو و آبگیری ، فونداسیون ، دیوارهای محیطی و برشی ، ستونها ، سقف ، دریچه های بازدید ، محل ورود و خروج لوله های آب ، حوضچه سرریز ، حوضچه شیرآلات ورود و خروج ، ایزوگام سقف و کلکتور ورودی و....
برای بتن ریزی معمولا از واترپروف ، فوق روان کننده جهت افزایش مقاومت و نفوذناپذیری بتن استفاده می شود و...

فایل عکس های اجرائی

http://trainbit.com/files/5718009884/Makhzan_betoni.rar

آخرین ویرایش: